Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -2 4 75504

Ez nem "fotel-kéktúrázás" kérdése

 

De sajnos nagyon is az, ugyanis ezt azok találják ki akiknek közük nincsen a borsodi rögvalósághoz...

Továbbá:

Ha már elindulsz bármerre is bizonyos szempontból veszélyben vagy.

Az utakon rengeteg a baleset.

Ezt hogy védi ki a félős kéktúrázó? Valahogyan el kell jutni Putnokra is például, ha nem ott született.

 

Nekem ezzel még egyszer elmondom hogy az a bajom hogy NINCS tökéletesen biztonságos útvonal. Legközelebb a vaddisznó-veszély, medveveszély esetleg a rettegett sár miatt fognak ugyanitt terelni?

 

És ez a baja a fene nagy demokráciának is. Mindenki belemagyaráz mindenbe, és minden tönkremegy.

A kéktúra tönkretételének legékesebb példája a legeslegelső mondat a kéktúra honlapjáról:

 

"A hosszúságában folyamatosan változó útvonal..."

 

(könyörgöm, ez egy nyomvonalkövető mozgalom VOLT valaha!)

Most meg egy vicc.

 

 

 

 

Előzmény: Lovrin (75503)
Lovrin Creative Commons License 2022.05.19 -2 1 75503

Ez nem "fotel-kéktúrázás" kérdése hanem hogy ne tegyük ki a kéktúrázókat veszélynek - vagy ha nem is közvetlen veszélynek de veszélyérzetnek - ha nem kötelező.

 

És ez pont ugyanúgy igaz a kóbor kutyákra és nem túl biztonságos környékekre mint a forgalmas útvonalakra.

 

Az érintett szakaszon nem túráztam de bicikliztem már rajta végig, nem tűnt különösebben vészesnek, de simán meg tudom érteni hogy sok embernek ez problemás. A mátraverebélyi régi nyomvonalnak nem vágtam volna neki egyedül.

 

Nyilván függ az egyéni hozzáállástól de ne legyen már kritérium hogy neked ilyen vagy olyan hozzáállásodnak kell lennie hogy végig merj menni a kéken.

Előzmény: Törölt nick (75495)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -2 1 75502

Mindig kék útvonalakon megyek.

Csak a dátum más. :-)

 

Egyébként már nem vonz a jelvény, pláne hogy az is instant lett.

Előzmény: Jesper Olsen (75499)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -2 0 75501

Ezen valóban nehéz változtatni, te ilyen vagy. Félsz tőlük.

 

És ezt a kutyák is érzik, ezért csinálnak olyat amit "máskor nem szoktak"

Én nagyon szeretem a kutyákat, érzik barátkoznak azonnal.

 

Egyetlen egyszer futottam/futottunk előlük, Széll úrral a Csereháton, mikor két szabadon lévő jókora komondor lomhán futva, ugatva indult meg felénk.

No, akkor nem adtam nekik esélyt arra hogy megtudják, mennyire szeretem én őket....:-))

 

 

 

Előzmény: ValamiV2 (75500)
ValamiV2 Creative Commons License 2022.05.19 -1 1 75500

Én nagyon félek a kutyáktól, zsigerileg, és ezen nem tudok változtatni. Az emberekkel, bármilyenekkel mindig jól kijövök, soha nincsen gondom, viszont a kutyákkal sajnos nem tudok mit kezdeni. Kerültünk már egyszer 4 km-t 20 km gyaloglás után emiatt, két pásztorkutya volt szabadon, nem mertem arra menni. 

 

Sajnos futás közben is rendszeres, hogy a gondatlan gazdik miatt rám ugranak kutyák, és nem vigasztal amikor mondja, hogy "nem szokott ilyet csinálni", mert most csinál, és nem sétáltathatná póráz nélkül a kutyáját...

Előzmény: Törölt nick (75496)
Jesper Olsen Creative Commons License 2022.05.19 0 0 75499

Nem félsz, hogy az ellenőrök is olvassák? :-)))

Előzmény: Törölt nick (75498)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -2 0 75498

A terelés margójára:

 

Ez az útvonal a 60-as évek közepe óta prosperál, gyakorlatilag 50 éve. Megint egy régi szakaszt változtattak meg. Egy biztos:

Én a harmadik bejárásomon is úgy el fogok porolni a régi útvonalon hogy öröm lesz nézni.

Nekem az a kék.

 

Ugyanakkor az 50-es években, a 60-as közepéig volt itt egy másik útvonal is, éppen a "másik" oldalon ment a kék, a gerinceken Zádorfalva felé.

 

A harmadik képen az Aggteleket elkerülő útvonalat is érdemes megnézni, teljesen más volt.

 

 

 

Pulmy Creative Commons License 2022.05.18 0 1 75497

Magam sem fogalmazhattam volna meg jobban a dolog lényegét!

 

A kulcs tényleg a hozzáállásban van!

Előzmény: Törölt nick (75496)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.18 -2 8 75496

Még valami:

A putnoki soron egyszer gyerekekkel, kétszer egyedül mentem végig.

Ezeken a helyeken fokozottan igaz az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten"

 

Mikor egyedül mentem egyszer dél körül mindenki aki élt és mozgott kint volt az utcán. Gyanakodva méregettek.

Hangosan, előre köszöntem mindenkinek.

Elképesztő volt a váltás, kérdezgették honnan jövök, hova tartok, tanácsokat adtak, barátságosak lettek.

 

A kisebbség 90%-a azért tűnik agresszívnek mert a kisebbségi-érzés dolgozik bennük, megtiszteltetésnek érzik ha végre valaki emberszámba veszi őket és normálisan szól hozzájuk.

Én ezt tanultam meg róluk a kéktúrázások során.

 

De csak terelgessenek a világ végéig, nehogy találkozzanak a rózsadombiak ilyesmivel...

 

Mikor rossz tapasztalatokról hallok az nekem legalább ugyanannyit elárul arról is aki mondja.

Előzmény: Törölt nick (75495)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.18 -2 2 75495

Nekem ezekkel a terelgetésekkel az a bajom hogy minden attól függ kinek mik a szempontjai és hogyan áll hozzá.

Tudomásul kell(ene) venni a fotel-kéktúrázóknak, a sártól/kutyáktól/egyebektől oly nagyon aggódóknak hogy a kéktúrázás egy ilyen műfaj.

Ja, hogy ez nem volt benne a marketing-szövegben?

 

Ha mindig minden nyavalygásért terelnek akkor mim lesz ebből, kérdem én? NINCS már olyan útvonal Borsodban/Somogyban, és még 1-2 helyen ahol ne lennének kisebbségiek többségben.

 

Ha mindentől rettegünk akkor ne induljunk el inkább, mert sajnos ezek a dolgok ma már hozzá tartoznak az ország összképéhez, amit a kéktúra elvileg bemutatni hivatott.

 

U.I.
Hétvégén Járdánházán és Borsodnádasdon is volt szerencsém betévedni a legszegényebb utcákba.

Nem volt felemelő érzés, kutyák, gyerekek az utcákon, lárma, kupi stb.

A kutyákat meg lehetett simogatni, a gyerekek előre(!) köszöntek, megint elszégyelltem magam a saját előítéleteim miatt...

Előzmény: jzp2107 (75494)
jzp2107 Creative Commons License 2022.05.18 -1 0 75494

putnoki terelés: mi anno arra mentünk az aszfalttól balra fent a tanösvényen valami geoláda miatt

annyi kullancslégy volt amennyit még életemben nem láttam egy helyen

 

 

kutyatámadás: bár nem kék (ladánybene melletti piros/régi zöld) 
egy tanya mellett vitt a földúton futó jelzés, mentem mendegéltem egyszercsak kirontott full acsarkodó üzemmódban egy combig érő kutya, na annál aztán nemigen lehetett "hangot találni"

 

ő úgy értékelte hogy az a földút a tanyájuk előtt még a védendő terület része
hiszen gazdi mindig nyitvahagyta a kaput, mondván úgyse jár arra senki...
hát most járt :-(

 

a nagy hangzavarra előkerült a holland tulaj, és biztatott hogy nem bánt a kutya menjek nyugodtan
ezt nem tudom honnan gondolta, mivel még mindig ugyanúgy ugatott és ha nekiindultam jött utánam

 

azóta nem szeretem a hollandokat (kivéve Verstappen :-D

 

hadidoki Creative Commons License 2022.05.18 0 2 75493

Érdekes dolog ez a kutyatámadási téma:

Nekem az egész Kékkörön alig volt gondom kutyákkal, még az AK-n sem igazán. Persze volt velük dolgom, de mindig le tudtam szerelni őket, pillanatok alatt hangot találok velük. Sokszor szó szerint hangot találok, mert a beszéd hozzájuk sokat számít. És persze mindig meg kell maradni a "falkavezér" szerepben (olyan nincs, hogy ne én irányítsak!), hisz a kutyák hamar behódolnak a vezérnek.

De teljesen igaz, mindenki másként éli meg a helyzeteket és a biztonság a legfontosabb! 

 

Előzmény: Smith W. (75490)
hadidoki Creative Commons License 2022.05.18 0 0 75492

Köszönöm, talán egy kicsit túl is terveztem ezt most, de gond nem volt belőle.

Sajnos az ismeretlen forrásokkal ez a baj: nem lehet biztosan számítani rájuk. Ezért mindig van nálam egy "szükség" mennyiségű víz. Most is ez volt a szerencsém.  

Előzmény: Smith W. (75489)
Pulmy Creative Commons License 2022.05.18 -1 0 75491

természetesen!

Előzmény: hadidoki (75488)
Smith W. Creative Commons License 2022.05.18 0 3 75490

Az OKT-n én is csak egyszer futottam bele szabadon kószáló kutyába. Bezzeg az Alföldön... Minden napra jut legalább egy kutyás eset, már nem is foglalkozom vele. Alapvetően abban bízom ilyenkor, hogy a gazdája nem véletlenül hagyja szabadon kószálni a tanya környékén, mert tudja, hogy nem fog támadni. Van ahol több kutya is van, és csak egy-kettő mászkál szabadon, a többi láncon van.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy ezekben az esetekben is mindenkinek máshol van a határ, lehet tényleg az van, hogy egyeseknek már az is kutyatámadás, ha ugat a kutya...

Előzmény: klogg (75477)
Smith W. Creative Commons License 2022.05.18 0 0 75489

Nagyon hangulatos beszámoló lett. Elég komoly távot mentél, főleg ilyen terepen.

Tavaly elég sokat jártam Bakonybél környékén, a bakonyi Gyilkos-tavat is többször felkerestem, különböző évszakokban, de a Hubertus-forrásnál egyszer sem sikerült vizet találnom. A Hubertlaki kulcsosházzal nekem felemás tapasztalataim voltak: volt amikor teljesen egyedül lehettem, és nyugalom volt; máskor sok autó parkolt ott, és szinte taszított a hely. De ez már csak ilyen.

Előzmény: hadidoki (75482)
hadidoki Creative Commons License 2022.05.18 0 1 75488

Örülök, hogy elolvastad! 

Előzmény: Pulmy (75484)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.17 -2 1 75487

2009-2012-ig minden évben Jósvafőn húsvétoztunk, naponta jártunk fel a hucul lovakhoz egy kis yorki kutyával és a faluból is jött velünk mindig egy fekete, keverék kutya, németjuhásznál valamivel alacsonyabb.

 

Soha nem támadtak a lovak.

Legelőször mikor felmentünk, elindultak felénk, iszonyú látványos volt mikor a Nagy-Oldalról zúdultak lefelé. Aztán kezdtünk befo.ni, mikor egyre közelebb jöttek.

Éppen akkor érkezett egy helybéli biciklivel, szólt hogy semmi pánik, csak a karámba akarnak bemenni, azt hiszik hogy mi adunk nekik friss kaját.

 

Lehet hogy egy ilyen jelenetet értettetek félre, vagy a rossz reakciók miatt elfajult.

 

 

Előzmény: sült kutya (75485)
Pulmy Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75486

Nem! Ezért is voltak smile-k 😊

 

 

 

Előzmény: sült kutya (75485)
sült kutya Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75485

Remélem, nem az jött le belőle, hogy szeretném, ha elterelnék. Egyszerűen csak kutyával ne próbáljatok arra menni.

 

A legelő villanypásztorral van elkerítve, a túraútvonal ezt a kerítést két ponton metszi. Mindkét helyen egy kampóval oldható kerítésszál szolgál kapuként. Leakasztod, bemész, visszaakasztod. Semmilyen tiltó jelzés nincs, az útvonal egyértelműen arra vezet: miért ne mentem volna tovább? Ha a kutya nincs velem, semmi probléma nem lett volna.

 

Úgyhogy ennyi az egész: javaslom, hogy ha valaki kutyával menne arra, ne tegye, kerüljön.

Előzmény: Pulmy (75483)
Pulmy Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75484

már olvastam is a szokásos, hangulatos bejegyzést!

köszönöm, hogy megírtad :)

Előzmény: hadidoki (75482)
Pulmy Creative Commons License 2022.05.17 -1 1 75483

jelentsük be, hátha elterelik itt is az útvpnalat, a gaz ménes miatt ;) :D

 

...de hát a hucul ménes karámok közt, villanypásztorral kerített legelőn van (ha jók az emlékeim)

 

a kérdés akkor ki került a kerítés, villanypásztor rossz oldalára, és miért??

Előzmény: sült kutya (75481)
hadidoki Creative Commons License 2022.05.17 -1 4 75482

Két hete jártam egy 5 napos túrát a Bakonyban. Zircről indulva Csesznek, Fenyőfő, Bakonybél, Németbánya, Magyarpolány, és a Somló-hegy volt az útvonal. Jó szívvel ajánlom olvasni (de akár bejárni is) mindenkinek, aki szereti a nomád túrázások hangulatát. hadidoki.ini.hu   (Kéktúra és egyéb utak -> Egyéb túrák -> Bakony)

sült kutya Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75481

Még egy megjegyzés, szintén a mostani utam tanulsága. Én kutyával járok túrázni, és most Jósvafőn bajba kerültem. A túra átmegy a hucul ménes legelőjén. Ez persze tök hangulatos, csak arra nem számítottam, hogy a lovak a pórázon vezetett kutyában ellenséget látnak. És nem hogy elmenekültek volna, de utánunk jöttek (mi kb. 50 m-re elmentünk volna mellettük, ha hagyják), körbevettek. Fölvettem a kutyát (25 kiló) és kitörtem közülük, hogy továbbmenjünk. Nem hagyták. Megelőztek, az egyik oda is rúgott a kutyához. Szerencsére bokrok mellé értünk, bemenekültünk közéjük, oda persze nem követtek. Innentől kezdve egyik bokortól vagy fától mentünk a következőig, már amikor éppen arrébbmentek tőlünk. Végül hosszabb várakozás után elég távol mentek ahhoz, hogy el tudjunk indulni, és jó nagy kerülővel elhagyjuk őket. 

 

Úgyhogy kutyával ne menjetek arra, kerüljetek a sárgán. Még ha nem is szabályos. Kutya nélkül persze nincs probléma.

 

Ja és a NP igazgatóságán hétfő reggel 8-kor nem veszik föl a telefont.

Pulmy Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75480

azt a csoportot nagy ívben fel kellene robbantani :) :D 

Előzmény: Törölt nick (75476)
Pulmy Creative Commons License 2022.05.17 -1 0 75479

abban a csoportban már az is életveszélyes támadás, ha a kutya a láncon nyüszít egyet :D

 

még nem is lenne baj a tereléssel, ha közel annyi élményt adna mint a régebbi útvonal, tavak, Pálma-forrás, kapaszkodás a Piroska-hegy nyergére).

kérdés az új útvonal merre vezet, ilyen pluszt ad, bár ahogy elnézem a lakott részen legalább ugyanannyit kell caplatni, és ismerve a helyi viszonyokat nem biztos, hogy szebb környéken vezet. Csak nehogy itt meg macskatámadástól rettegjenek az említett csoportban :D  

Előzmény: nagypapi (75475)
klogg Creative Commons License 2022.05.17 0 1 75478

Igen, a Szörnyű-völgyi tó az tök hangulatos, kár hogy ezután kimarad.

Előzmény: Smith W. (75473)
klogg Creative Commons License 2022.05.17 0 1 75477

Biztos csak én vagyok ilyen mázlista, de az egész OKT-n se közel, se távol nem nagyon láttam kutyát szabadon. A kérdéses szakaszon sem. Még rókát is többször láttam, mint kóbor kutyát.

Előzmény: nagypapi (75475)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.17 -2 1 75476

Ilyen alapon kb még 25 helyen lehetne elterelni a kéktúra útvonalak bármelyikét.

Legközelebb majd a sár miatt terelnek?

 

 

Előzmény: nagypapi (75475)
nagypapi Creative Commons License 2022.05.17 -2 0 75475

A facebook csoportban kutyatámadásokról írtak, többször, többen is.

Előzmény: timetable (75474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!