Keresés

Részletes keresés

p.jeni Creative Commons License 2015.08.04 0 0 76829

Nyugodj meg ha az állatorvos már kezelésbe vette akkor már csak jobb lehet. Sajnos nem tudok segíteni mert nem szerencsére volt ilyen gondunk, de drukkolunk hogy minden rendbe legyen ! 

Előzmény: kisgera91 (76828)
kisgera91 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 76828

Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán  a kutyusomnál észleltem,hogy a jobb hátsó láb fölött és a borda befejeződése között van egy csomó,ami nem is kemény nem is puha. Ma elvittem állatorvoshoz és kiderült,hogy porckorongsérv gyanús. 
Teljesen kétségbe vagyok esve. Kapott infúziót ma is holnap is meg hétfőn is fog kapni,de most néha ha felkel nyüsszög (félig vonyítás).

kérdésem,hogy valakinek volt már ilyen probléma? ez javulni fog és meddig tart ez az állapot,mert a sírógörcs kerülget ,hogy látom fáj neki és nem tudok mit tenni ellene. Állatorvos mondta,hogy ez érzékeny lesz neki egy darabig ha nem használ az infuzió,akkor műtét.

De kérlek segítsetek írjátok meg a tapasztalatokat,mert teljesen kétségbe vagyok esve.

novothauto Creative Commons License 2015.07.07 0 0 76827

novothauto Creative Commons License 2015.07.07 0 0 76826

Üdv!

 

Nem nagyon pörög ez a fórum, pedig biztos sok kérdés van, nekem is lenne a tapasztaltabbakhoz. A mi Yorkink 3,5 hónapos,

Olivérnek hívják... Már járunk kutyaiskolába, elképesztően fejlődik.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.06 0 0 76825

....Nem én vagyok annak a kiskutyának a tenyésztője,engem bármikor elérnek a gazdik.Szomorú,hogy valaki nem vállal felelősséget a munkájáért.Legyen az bármi!!!!!!

 

Előzmény: Törölt nick (76824)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.06 0 0 76824

Mitől is tenyésztő egy tenyésztő...szerintetek?

Legyen 3 kutyája-akivel kiállításokra jár.Szép,hibátlan kiskutyák.

Pár év eltelik...már nem tenyésztő?-mert több kutyája van,vagy mert pont annyi és sehol az öreg?Mit is vártok el tulajdonképpen ?

Soha nem is születhet nála kiskutya akivel probléma van/nincs a helyén a golyója a fiúnak.../mert kiállításra jár....hmm...mondok valamit....igen ,pedig születik.

Most kaptam a hirdetésemre egy alpári üzenetet...nem idézem,2 db kiskutyát árulok-és kapom a hideget-dolgozzál....stb...üzenném én dolgozok most is meg 30 éve is dolgoztam-munkahelyen is és itthon is.

Tenyésztő vagyok,bár már pár éve /betegség miatt/nem járunk kiállításra,de ha soha nem jártam volna,"csak"tenyészszemlékre,akkor sem érezném magunkat kevesebbnek,hiszen a kutyáink mind kiváló vérvonalúak,egészségesek és nem attól lesz jobb valaki,hogy a hétvégéjét kiállításon tölti.

Fölháborít amikor egy ismeretlen bunkó ilyet ír.Persze hamis névvel címmel...nehogy már vállalja az arcát,mert menten följelenteném.

Sok mindent vállaltunk a kutyáinkért,senkit nem érdekel,nem is nekik számít,mi tudjuk,meg a gazdik,de gondolkodni és elgondolkodni lehetne.

 

 

Előzmény: Barbi19792 (76823)
Barbi19792 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 76823

Vetessél vért... sokminden kiderül! Bárcsak én is vetettem volna anno.:( Nem pisil sokat, vagy ha eszik utána nem lesz nagyon tompa? Sajnos rengeteg veleszületett betegségük van. Reméljük, nem így lesz, de jobb félni, mint megijedni!!!!

Előzmény: Maya ba a (76809)
Barbi19792 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 76822

Szia! Szerintem igen! Az én kis Drágám is ilyen fekete maradt. A másik kutyuskám 4 hónaposan már kicsit őszült a tövénél. De az igazi szín 2-3 éves kora között alakul ki, és az marad a végleges! 

Előzmény: Mucika0425 (76820)
Barbi19792 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 76821

OLVASSÁTOK EL!!!! FONTOS LEHET!!!!!

Sziasztok! Eddig nem voltam tag:( 2012-ben úgy döntöttem, hogy veszek egy yorki kisfiút.... rá pár hónapra egy kislányt. Imádtam Őket... Sajnos Drága kisfiammal sokszor voltunk orvosnál. Hol fültőgyulladás, hol patellaműtét, fogkő, stb. De nagy vidáman és boldogságban teltek napjaink. Egészen 2015. május 10. éjjeléig. Drága kiskutyám Fülöp hirtelen éjjel összeesett. Azonnal rohantunk vele az ügyeletre, ahol szinte ügyet sem vetettek ránk, "fáj a hasa vagy húgycső probléma" válasszal elküldtek haza. Hiába kértem a dokit, hogy tüzetesen nézze át. Azt mondta majd reggel. Próbáltam több orvost is elérni...sikertelenül... Másnap elvittem kora reggel orvoshoz. Vizsgálgatták, vettek tőle vért, nem igazán értették, mi lehet a baj. Aztán infúzióra kötötték. Eltelt majdnem 4 óra... egyszercsak leállt a légzése és a drága pici szíve. Az újraélesztés hiábavaló volt (próbálkoztak majdnem egy órán át). Nem boncoltattam fel, az orvos sem tanácsolta....azt mondta vagy daganat, vagy veleszületett keringési rendellenesség. Nem bírtam, ill. a mai napig nem bírom felfogni...olyan életvidám kutyus volt... Böngésztem a netet, hátha választ kapok a meg nem válaszolt kérdéseimre...írtam egy állatorvos válaszol fórumba, ahol egy nagyon kedves doktornő válasza hidegzuhanyként ért. Portoszisztémás söntje (máj shunt) volt az én drága Kincsemnek. Ezért volt a sok fültőgyulladás, néha hányás és a remegés, sokat futkozott mégis izomtalan volt a kis lába, majd egy kis fogyás... melyekre az orvosok csak legyingettek. Hiába kérdezgettem miért lehet ez, miért lehet az...válasz nem jött rá, csupán vállrángatás és vicces beszólások! Utánaolvastam ennek a betegségnek, de sok feljegyzést nem találtam róla....viszont azt igen, hogy kimondottan yorkibetegség!!!!! Lehet veleszületett és szerzett is... 3 orvosnál is jártunk és sohasem említették! Még ma is élhetne kis Fülöpkém, ha átvizsgálják, vért vesznek tőle!!!! De sajnos nem tették!!!! Kérlek Titeket, hogy amennyiben valamelyikőtök kutyusa ebben a betegségben szenved, írja le a tapasztalatait... Mindig nézzetek utána, hogy mi lehet a háttérben, ha esetlegesen többször ugyanazzal a problémával viszitek orvoshoz a kutyusaitokat, és ha nem vagytok elégedettek az orvos válaszaival, tanácsaival vetessetek le vért!!!! ABBÓL RENGETEG DOLOG KIDERÜL!!!! Borzasztó lelkifurdalás gyötör, hogy nem néztem már anno meg a neten, milyen betegségei lehetnek...rájöttem volna, hogy nagy a baj és nem hagytam volna, hogy az orvosok csak felületesen vizsgálgassák!!!!

Mucika0425 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 76820

 

 

Lemarad a fotó!! Ő Oscar!!! :)

Mucika0425 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 76819

Sziasztok!!

Ő az én kutyusom,Oszkár! Most 7 hónapos és nincs egy kicsi lenövés sem a hátán. Teljesen fekete. Szerintetek feketék maradunk? Mondjuk mind1 mert így is úgy is imádom, de valahol mégis remélem hogy, ilyen marad! :)

fukr Creative Commons License 2015.05.12 0 0 76818

Sziasztok!

 

Szeretnék információt kapni azoktól a gazdiktól, akik ivartalanítottak már szuka yorkshire terriert. (Kisfiú kutyik ivartalanításáról nem kellenek infok, mert azon már túl vagyunk.) Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata volt, milyen tanácsai vannak, mire kell odafigyelni a műtétet követően? A varratszedésre teljesen felépült már?

 

Köszi előre is!

Norbi518 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 76817

Szia Kathy8!

 

Nagyon szép a kiskutyád:) Ha nem gond én elkérném az elérhetőségét a tenyésztőnek. Nyár végére tervezzük a kiskutya vásárlását, a férjemmel. Egy kislányt szeretnénk. Sajnos nem szeretnék zsákbamacskát venni, így nem szeretném elkapkodni.

Elérhetőségem: saormina@gmail.com

Válaszodat előre is köszönöm:) Üdv, Marcsi

Ha esetleg valaki még tud ajánlani kennelt, azt szívesen elfogadom!

Kathy8 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 76816

Szia, én pont így voltam a dologgal, ahogy te írod! Most boldog tulajdonosa vagyok egy gyönyörű Yorki babának :) Ha érdekel, szívesen megadom a tenyésztőm elérhetőségét. publikus az email címem írj rám!

Előzmény: cichlid1 (76815)
cichlid1 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 76815

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Családunk tavaly ősz óta tervezi egy yorkie kiskutya beszerzését. Időben elkezdtünk olyan kennelt keresni amelyik szimpatikus volt. Fel is vettük a kapcsolatot a tenyésztővel és idén tavasszal el is mentünk hozzá megnézni a kutyusokat és beszélgetni egy kicsit a fajtáról. Minden tökéletesnek tűnt, bár a tenyésztő már akkor is említette, ha 2 szuka kölyök lesz csak, akkor nem ad kölyköt, mert meg akarja tartani őket. Mi bíztunk benne hogy születik kan, vagy 2-nél több kutyus. Hát nem így lett. Most tehát itt állunk kölyök nélkül, és tanácstalan vagyok melyik kennelből lenne érdemes kölyköt vegyünk.

 

Ha valakinek van ötlete, kérem ossza meg velem. Amit szeretnénk:

 

- július második felében tudnánk elhozni a kutyát, ekkora tudjuk megoldani a fogadását megfelelő módon

- nem szeretnénk se extra mini, se túl nagy testű kutyust

- törzsköny, leinformálható felmenők, chip, oltás feltétel

- örülnénk ha mindkét szülő nem valamelyik magyar kennel 3.-4. vérvonala lenne, hanem esetleg külföldi vérvonal lenne vagy az anya, vagy az apa (szeretnénk minél jobban kizárni a belterjességből adódható defektusokat)

 

Nem vagyunk olcsójánosok és nem 30 ezerért szeretnénk kutyust venni, tisztában vagyunk az árakkal.

Tudom, hogy ide a fórumra senki nem szeret ilyen jellegű infókat kiírni, mert akkor elindul a vita pro kontra a kennelekről, ezért a válaszokat emailben várom a palfaig@gmail.com email címre.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv

Gábor

szandimitro Creative Commons License 2015.04.13 0 0 76814

szia hogy kiszited a videora zenet es kepeket is hogy kel szandimitro@gmail.com

Előzmény: pepetv (76754)
Kathy8 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 76813

Máris egy "költői" kérdés akinek itt ilyen kis 8-9-10 hete Yorkija van mit ad neki enni ?

Kathy8 Creative Commons License 2015.03.13 0 1 76812

Sziasztok!

 

Korábban már írtam ide egyet-kettőt, sajna nekem 16 év után elment a kis Yorkim...:( Most múlt ennek egy éve....Most készen álltam egy új kis Yorki babára :) Be is mutatom Nektek, mert majd biztosan fogunk ide (is) írni :)

 

Ő Sophie, a  nemsoká 8,5 hetes kislányka :)

 

 

salo72 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 76811

Sziasztok! 2015.03.09-én elszökött 4 hónapos yorkim a szigethalmi fiumei utcából,  Zeusz névre hallgat kérem ha valaki tud róla információt hívjon a 06 20 4926143.as számon egy 6 éves kisfiú sír utána.A megtaláló magas jutalomban részesül . Köszönöm

IoD Creative Commons License 2015.03.10 0 0 76810

Sziasztok!

 

A következő kutyákkal és kutyatartással kapcsolatos okos eszközöket, alkalmazásokat, de hasznos hétköznapi tippeket is bemutató oldalt szeretném a figyelmetekbe ajánlani:

 

https://www.facebook.com/internetofdogs

Maya ba a Creative Commons License 2015.03.01 0 0 76809

Sziasztok ! 

Nekem olyan próblémám van a Yorkimmal hogy nem igazán akar enni igazàból egyàtalán nem csak nagyon nehezen de akkor is csak kézből. Lehet-e az a baja hogy most kezdett el Tüzelni. És ezen kivül kb màsfél hónapja kezdte el kihullajtani a kicsi fogait és még van neki aminek kikell esni-e .  Meg néha csak úgy el kezd remegni.Lehet hogy ez a kétt dolog miatt lever 2 napja nem igazàn csinàl semmit csak alszik ha meg fent is van akkor is nagyon bújik hozzàm. De azért van hogy kicsit beindul és akkor jàtszik meg hiper aktiv :) 

Valaki aki màr tényleg jàrtas a dolgokba tanàcsot szeretnék kérni mert nekem most először van Yorkim .

Erőre is köszönöm ! 

system 3 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 76808

Köszönöm a választ !!

TiniPetra Creative Commons License 2015.02.28 0 0 76807

Ő szerintem keverék mert a yorkshire terrier nem így néz ki

Előzmény: system 3 (76801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 76806

Amilyenek a szemei....imádni kell,biztos rengeteg szeretetet kaptok majd tőle,ha beilleszkedik.

 

Előzmény: Törölt nick (76803)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 76805

6 hónapos

Előzmény: Törölt nick (76804)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 1 76804

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 76803

Nem akarok bántó lenni.Szeressétek!Miért az utolsó mondat,hogy törzskönyvet nem kaptatok hozzá...nem kellett volna...egy tk-s kutya 150...gyanítom töredéke sem volt.Ha igen,akkor megkeresném és visszakérném a pénzt.Kevés köze van a yorkihoz.

 

Előzmény: system 3 (76801)
p.jeni Creative Commons License 2015.02.14 0 0 76802

Hullik a szőre ? Mert a yorkinak nem. Meg a yorkinak szerintem kerekebb a feje. 

Biztos van benne más vérvonal is. 

De azért szeressétek úgy mintha tökéletes lenne !

Előzmény: system 3 (76801)
system 3 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 76801

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vettünk egy yorki kutyát, jelenleg fél éves (a képen látható), a kérdésem az lenne hogy eredeti yorki, vagy keverék? Törzskönyvet nem kaptunk hozzá.

Béla bácsi 6509 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 76800
Hm...jó ez a fórum....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!