Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27380

akkor saccperkábé 50-60%-kkal több, relatív nem is olyan vészes, de én nem tudnám vele rentábilisan csinálni, föleg nem a kgyf óta, ami csak önmagában 50 ft-tal drágítja a palackokat

Előzmény: IsKol (27377)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27379

nem a... egyrészt, úgy kell rögzíteni, hogy ne tudjon megmozdulni, azaz az össze kannát földölésbiztosan egy dobozba/ládába rakni, a dobozt/ládát rögzíteni a szállítójármühöz, másrészt abban a szállít´jármüben nem lehget élelmiszer, harmadrészt feliratozni kell a jármüvet 3 oldalról, negyedrészt max 25 kg/l III-as szert lehet vinni, Ii-esböl -nem akarok h.lyeséget mondani, de mintha - csak 5-öt, I-esböl meg asszem csak 1 l-t/kg-ot. Lehet vinni többet is, de ahhoz már speciális engedély kell... na, én ezért nem veszek meg mindent egyszerre, mert amilyen az én formám, engem tuti ellenöriznek. Volt, hogy kimentem a bátyámhoz Németországba kocsival, hazajöttem, 2000 km-en keresztül sehol nem láttam rendört, persze a városunk határában ott állt a fogadóbizottság, szondával a kezében...

Előzmény: szervezkedő (27378)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27378

Amikor nem anya, hanem apa megy bevásárolni:

 

 

Szabályos, bontatlan csomagolásban, szerintem teljesen jó!

 

(A narancssárga kupakos flakontól elhatárolódok. Az csak úgy ott van. Iskol fogja elpacsálni. Csak gondoltam ezt meg kell jegyeznem, mert így még "szabályosabb")

:-))))

Előzmény: van_Persil (27375)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27377

Ja-ja!!

 

600 eFt/ha 

Előzmény: van_Persil (27375)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27376

Olyan hobbit nem érdemes választani amire a világ összes pénzét nem tudod elkölteni ;-)

 

hektár ktg-et sem tudok mondani, mert a terület/felület adott (bár évről-évre kicsit növekszik) illetve sok növényápoló szer 2-3 évig is kitart (vagy csak házikerti kiszerelés vagy csak üzemi kiszerelés) de ami biztos az éves beszerzések:

2021 - 52 eFt

2022 - 130 eFt

2023 -  ??? de bízom benne, hogy a 120 eFt megfogja (2x vettem SteriClean Plant-et ami már most 70 eFt) bár a peronosz még nem adta fel illetve nekem is volt pár döntésem amit ma már máshogy csinálnék.

 

A mostani árakon és átlagos fertőzési nyomás mellett, úgy gondolom 80-90 eFt az ami elmenne éves szinten kb. 800 tőkére (a zalagyöngyével már nem foglalkozom)

 

A 7 összetevő nem jellemző - csak a mostani "válságban" - általában 3-5 szer van az adott formulában.

 

Biostimulátorok, lombtrágyák, növényi kivonatok, ásványi anyag őrlemények kiegészítve egy kis rézzel-kénnel.

 

Az augusztusi levél-analízis eredmények is egészséges állományt (kb. 40-45 éves) mutatnak, néha kell csak valamire ráerősíteni és most is jól néz ki a lombozat (még) ha nem számolunk az olajfoltos esetenként sporuláló levelekkel illetve pár elszáradás alatt lévő fürttel. 

Előzmény: van_Persil (27373)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27375

Én annak is örülök, ha azt a szert, amit szeretnék, be tudják nekem szerezni, nemhogy árakat versenyeztetni... Arra meg végképp nioncs idöm, hogy 50 km-es körzetbenaz összes gazdaboltot végigjárjam (a nagyker azért nem játszik, mert a katasztrófát védök ott állnak lesben naphosszat a kijáratnál, hogy megbírságolják azokat, akik szabálytalanul szállítanak növényvédöszert, és én tuti csak szabálytalanul tudnék... A házhozszállítás a nagykertöl szintén nem játszik, mert ki a fene tudja év elején, hogy milyen év lesz? Meg errefelé nincs annyi termelö, hogy vagonszám fogyjon ez-az, amiket én kérek, azok a szerek a gazdaboltban egzotikusnak számítanak, még a 25 kg-os keserüsó is...

Az IsKol árainál elsösorban arra volnék kiváncsi, hogy a bio nagyságrendileg mennyivel drágább a konvencionálisnál, nem fillérre...

Előzmény: szervezkedő (27374)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27374

A költségeken úgy tudsz csökkenteni, ha a beszerzési árakat megversenyezteted! Amit ki kell fújni azt ki kell fújni.

 

(Mondom én aki eddig 2x permetezett.)

 

Tényleg kíváncsi vagyok felétek másak e az árak. 

Előszedek pár számlát.

Előzmény: van_Persil (27373)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27373

Véletlenül se akarok a zsebedben turkálni, de ha nem titok, mennyibe van neked egy hektár idei évi szerköltsége? 7 cuccot raksz bele zöldborsónál, nem lehet olcsó mulatság...

Előzmény: IsKol (27370)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27372

Balogh tatának egy sima füzete volt és tinta ceruzával írt bele, mikor leadta az aktuális zöldséget a "konzervgyárnak" majd visszatette az asztal fiókjába (nem volt sublótjuk;-)

Előzmény: van_Persil (27371)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27371

Saját maguknak csinálták, egy kockás füzetbe...

Előzmény: laca5 (27369)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27370

Egyre több információ gyűlik össze az elmúlt évekből és így egyre pontosabban tudom mennyi a vízfelhasználásom a különböző vegetációs időszakokban.

 

Ilyenkor én is kimérem a "száraz anyagot" előre illetve ha bizonytalan akkor teszek még a csomagba (ha mégis kellene)

 

Én Excel-t használok (illetve egy másikat mikor a koncentráció is fontos) és ki is nyomtatom...

Előzmény: szervezkedő (27367)
laca5 Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27369

Igen, az erőforrásokat maximálisan beosztották. Ilyen számadásokat viszont szerintem csak akkor csináltak ha másoknak be kellett számolni. Persze biztos hogy akkor sem volt mindenki egyforma. Mai időkben is vannak akik vezetik és nyilvántartják az összes bevételt és kiadást. Többet is ismerek. De ehhez azért kell ám erőforrás, mondjuk idő és agymunka.

Előzmény: van_Persil (27366)
laca5 Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27368

Dehogy vettem annak. Köszönöm hogy rávezettél. Ennek ez a legjobb módja mert így meg fogom tudni jegyezni hogy ez már tisztázódott egyszer így legközelebb már csak jól kell számolni. 

Ennek az egyszerű számításnak régebben is nekifutottam már, hiszen volt róla szó. De az volt róla az emlékem hogy nem jött ki akkor sem így nem tettem át fejben a "megbízható kategóriába". Valószínűleg akkor is elszámoltam fejben már az első lépésnél.

Előzmény: szervezkedő (27367)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27367

Ne vedd bántásnak, nem annak szántam, nem vagyok nagy matematikus, csak első ránézésre furcsa volt, valami mem stimmel.

 

Persil:

Én legtöbbször a szilárd/por halmazállapotú anyagokat, a már üres zsákba kimérem előre. Így viszem oda a permetező mellé és igy nem marad ki semmi. Nálam olyan volt párszor hogy a teruletre kiszámolt növényvédőszer elfogyott, a területből meg volt még.

:-)))

Valószínűleg valamiből többet öntöttem bele. Máskor meg frankón megfújtam mindent és Folpan maradt pont egy keverésre való. Na de ki tudja melyik kanyarból maradt ki. 

Előzmény: laca5 (27363)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.05 -16 0 27366

nem-e? az apám nagybátyjának fillérre megvannak a számadásai a 30-as évekböl... hidd el, keményen beosztottak minden eröforrást, nyersanyagot, feleslegesen nem potyáltak el semmit...

Előzmény: laca5 (27363)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.05 -16 0 27365

elöbb oplvastam a laca számvetését, mint a te hsz-odat.

amúgy legutóbb én is elb...tam, az egyik keverésnél túltoltam az egyik szert, tudtam, hogy valami nagyon furcsa, csak azt nem, hogy mi, szerencsére egy nem perzselö cucc volt, ill. még jó messze van az érés.

 

amúgy május elején, amikor csak nyüglödött a szölö hetekig, nem gondoltam volna, hogy péterpálra le lesz tetejezve nálam, ill. hogy ja mai állapothoz képest ó egy hét és itt a fürtzáródás. ma kaptam meg a borvidéki növényvédelmi elörejelzést, szokás szerint jó másfél hét késésben vannak, ami a szölö fejlödési állapotát illeti, mondjuk újat nem tudtak mondani...

Előzmény: szervezkedő (27362)
laca5 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 27364

Igen, de mire megírtam a litániát magam is rájöttem, törölhettem ki az egészet a p***ba ;-)

Előzmény: van_Persil (27361)
laca5 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 27363

Bocs. Igazad van. Bár a parasztember nem írt fel semmit, fejben tárolt mindent, kivéve a mázsálás részeredményeit. Abban viszont igazad van hogy a számítást, amiben nem volt biztos, azt felirta valamire. Én meg azt hittem tudok fejben számolni de nem.

Előzmény: szervezkedő (27359)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.05 0 0 27362

Te egy igazi buli gyilkos vagy!!!!!

:-)))))

 

Egyébként emiatt kell tényleg normalisan papírozni mindent és normál SI dimenziókban. A csomag/ doboz/ zacskó/ flakon stb sem jó. Kg, liter stb.

 

Dedós, gyermeteg dolognak tűnhet, de amikor az ember a sokadik fordulót csinálja, (akár piciben, akár nagyban), fáradtan, agyban esetleg teljesen máshol, na akkor is passzolni kell mindennek!

Előzmény: van_Persil (27361)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.05 -16 0 27361

lelöttem valamit?

Előzmény: szervezkedő (27359)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.05 -16 0 27360

Ott bukik meg a mutatvány, hogy 1000 l/5000=0,2 l...

5 töke az 1 l, 50 töke az 10 l, 500 töke az 100 l, 5000 töke az 1000.

de nem is ez a fö lényeg, hanem ha a thiovitból 3 kg a ha-dózis, akkor 50 tökére 3 dekát kell kijuttatnod, ha 6 l vízzel mész, akkor annyival, ha 10 l-rel, akkor meg annyival.

 

Előzmény: laca5 (27358)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.05 0 0 27359

Paraszt ember minden számítást papirra vet!

Minden permetezés előtt felírom miből mennyit szeretnék hektáronként, majd hogy egy tankba egyszere miből mennyit kell kimérnem.

 

Próbáld ki te is!

 

!!!!De írd meg mire mentél!!!!!

 

(.... és akkor nem lövöm le a poént!)

Előzmény: laca5 (27358)
laca5 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 27358

Pl a Thiovitra rá van írva mondjuk 1000l/ha és ha azt osztom 5000-el akkor az 0,5l. X50 =25liter. De hová tudnám én kifújni azt a rengeteg cuccot? A 10 liter (valóban kb annyi fér el 50 tőkén) az 250l/ha. Nem is emlékszem olyan szerre ami ennyire keveset írna. Nekem még mindig nem sikerült megérteni ezt az ellentmondást.

Előzmény: van_Persil (27344)
IsKol Creative Commons License 2023.07.04 0 0 27357

A fürtön sikerült, ami fertőzött volt nem sporulál.

 

Az "idősebb" leveleken ahol "kivirágzott" ott sincs gomba jelenlétére utaló jel, száradásra vár.

 

Viszont a fiatalabb levelek, a fürtzóna feletti hónaljakat is figyelembe véve oda vannak/lesznek... legalább is 2 pászta 4 sorában (de maradt még 8 sor jó állapotban)

 

Szóval, van egy kis gond de kezelhetőnek gondolom, viszont már látom szomorú végemet jövő hétfőn a "hosszú" hétvége után (0,7 ha kaszálás - a zalagyöngyében még nem jártam csak metszéskor - zöldmunka befejezés + 4 sor "kihálózása" meg egy kis permetelés és az új telepítések kapálásáról  nem is beszélve)

 

(kicsit off... "palackoztam" BiB-ba kimondottan "party" céllal, nagy sikere volt ;-) )

 

 

Előzmény: szervezkedő (27356)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.04 0 0 27356

Vesszők beérnek, akár már idén augusztusra is.

 

Mi a helyzet végül. Sikerült megfogni a peronoszt és beszáradt minden vagy továbbterjedt?

Előzmény: IsKol (27355)
IsKol Creative Commons License 2023.07.04 0 0 27355

Az időben elvégzett zöldmunka nagyban növeli az esélyeket! 

 

Az én esetemben növelhette volna... A sok csapadéktól qrva vastag hajtások (mit is kezdek majd ezekkel) alakultak ki "vizes" textúrával, melyek 30-40 cm-t is nőttek 4-5 nap alatt és egymásra borultak a sorban illetve összekapaszkodtak a sorközben.

 

Jövőre kíváncsi leszek jó pár tőkére, hogyan fognak a vesszők beérni ha ledobja a peronoszos leveleket és telünk is lesz...

 

Még egy hónap fürtvédelem, 3 levélvédelem és utána hogyan lehet csökkenteni az áttelelő képleteket (legalább is nálam ha a Teremtő megsegít) 

 

Pedig úgy készültem, hogy megküzdök a feketerothadással ;-) (sikerült is)

 

Tanulságos év lesz ;-)

 

 

Előzmény: mzdude (27354)
mzdude Creative Commons License 2023.07.03 0 0 27354

Tegnapi-mai időjárás: néha egy kis eső, egyébként felhős, szélcsend.

22 fokban majd' megdöglés a pára miatt.

Ideális szőlőtermesztési körülmények. Bár egyelőre úgy látom, erősen kétesélyes a csata a mindenféle gombafertőzések ellenében.

pintjano Creative Commons License 2023.07.01 0 0 27353

Amennyit én tudok róla, ahhoz kevés... nem sokáig birtam megmetszettem. S közben eltelt sok év, és már nem az enyém a kert--szolgálati lakáshoz tartozott. Azt ujra fogom csinálni, amint lesz lehetőségem-megnőnek a szőlőim a fa tövében, hogy fára -pl. kajszi fa, ami nálam évek óta mindig megfagy- felengedem, majd visszaforditom és nem fogom , vagy csak alig metszeni

Amivel csináltam- Zweigelt- az már legalább 10 éves volt és jó erős... szóval meg kell élnem

üdv PJ

Előzmény: plevente1 (27352)
plevente1 Creative Commons License 2023.06.30 0 0 27352

Eltelt jópár év az ágaskordon kipróbálása óta, mi a tapasztalat, érdemes áttérni erre a művelésmódra?

Előzmény: pintjano (19506)
van_Persil Creative Commons License 2023.06.28 -16 0 27351

Ez inkább, mint a másik.

Előzmény: zsorsz (27348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!