Keresés

Részletes keresés

karancsijudit Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12336

Kedves Daringer, Tordatúr településről keresek adatokat. A család mindig Aranyostordának hívta, de nem találok rá infot, hogy a kettő ugyanaz lenne, én inkább magára Tordára gondolok Aranyostorda hallatán, kérlek, erősíts meg vagy cáfolj.

Tordatúr: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tordat%C3%BAr és https://maps.google.hu/maps?q=tordat%C3%BAr&ie=UTF-8&ei=o52bUv6cCuf-yAPd8IG4Cg&ved=0CAgQ_AUoAg Tureni néven

Előzmény: Daringer (12322)
numismaticcollector Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12335

Sziasztok!

Ugye FS-en lehet keresni katolikusra meg reformátusra is, de meg tudná nekem valaki mondani, hogy evangélikusokat hol lehet keresni? Szükség lenne egy adatbátisra az egyik ág kutatásához. 

Köszönöm!

hor-vathy Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12334

Azima!

Minden felekezetet /mármint ami számba jöhet/  megnéztél?  Sajnos nekem

is van hasonló esetem.

Előzmény: Azima (12328)
noir123 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12333

Igen, sokat segítettél, köszönöm. :)

Akkor azt hiszem, egyelőre maradok a levéltárnál, majd sorra látogatom a papokat a környéket - ilyen szempontból szerencsém van, mert 4-5 település anyagát kell csak átnéznem, ráadásul mindenki katolikus volt. Nem egy keveredős népség voltunk, na :)

Előzmény: veghflorian (12314)
Bircu Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12332

Tökéletesen egyetértek veled ,hogy nagyon pontatlanok a "haláli anyakövnyvek " és csak az emlékezet ami vagy pontos vagy nem az adatokra vonatkozólag. Ezért én először a születési ill a házassági anyakönyveket néze meg  és utána csak a halottit ha megtalálom egyáltalán.

Előzmény: JPmiaou (12330)
Prelleg Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12331

Úgy tűnik, idén mégsem teszik fel a katonaállítási lajstromokat az internetre: http://mnl.gov.hu/rendezvenyek/a_mnl_2013._evi_digitalizalasi_tevekenysege.html

Valószínűleg elkezdik az 1930-as cshszlovákiai népszámlálás adatlapjainak digitalizálását. Pontos időpont még nincs arról, hogy mikor fog elkészülni. http://forum.geni.sk/viewtopic.php?t=6743&p=10151#p10151

JPmiaou Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12330

A halotti anyakönyvek a legmegbízhatatlanabbak, mert mások emlékezetén alapulnak, és ez gyakran hibás, főleg az idősebb emberek halálakor.

Egy példa a saját családfámból: egyik dédanyám házasságon kívül született, ezért lánykori neve az anyjáé volt: Paulovkin Zsuzsanna, anyja Paulovkin Mária, aki később Pohánka Jánosné lett. Zsuzsanna kezdetben anyja példáját követte, és első néhány terhessége házasságon kívül történt; a legelső, 1903-ban, sajnos halvaszületett. Aztán 1909-ben végre férjhez ment, és a meglevő gyermekek (köztük egyéves nagyanyám is) törvényesítve lettek. Amikor Zsuzsanna özvegyen, 71 évesen a helyi kórházban meghalt, az anyakönyvi hivatalba küldött írásbeli bejelentés úgy írta, hogy házassága 1902-ben történt, és szülei Paulovkin János és Pohánka Mária. Azt nem tudom megállapítani, hogy az adatok forrása tudatosan szépített-e a valóságon, vagy tudatlanul ismételte a mesét, de tény, hogy a halotti bejegyzés alapján csak tévutakra juthatnék.

Előzmény: Bircu (12325)
Bircu Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12329

Igen arra az 1942 es re gondoltam ,és akit én keresek Kernyák Rozália ,ő ha jó nyomon vagyok 1865 ös születésű .De én már töbször is szembesültem az évszámok problematikájával ,10 ből 8 / ! / estben nem passzolnak az évszámok ,általában a házasságiból akadok rá hogy melyik év lehet a születési ,de volt már ott is olyan mamám aki csupán csak négy évell mondott kevesebbet a valódi koránál ! Úgyhogy lehet pár évet átnézegetni ha megakarjuk találni akit keresünk ! De hát ez a kutatás nem a türelmetlen ideges embereknek való !!!!! 

 

  

Előzmény: Prelleg (12326)
Azima Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12328

Köszi a segítséget. Átnéztem a következő oldalt: http://konyvtar.ksh.hu/inc/kb_statisztika/helysegnevtar/1882/index.html de itt Balog van egy csomó fajta, illetve Gömör megyében csak Balogfalva van. Bár átnéztem Ükapám után az egész FS-t. Nem találtam, csak Dédapámat. Innen tudom az ükapám és ükanyám nevét, de ennél többet nem találok róluk. Azaz a levéltárban talált szül anyakönyvi kivonatból az ükszülők születési helyét. Volna egyéb ötleted, hol lehetne még utánakeresni, vagy valakinek valami ötlet? Érdemes lenne kimenni és Szlovákiában a papnál érdeklődni?

Előzmény: hor-vathy (12317)
Prelleg Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12327

Ahogy nézem a dédnagyapád halálakor még élt a dédmamád. A komádi-i anyakönyvben később nincs benne? Esetleg a rokonság nem tud egy kicsit konkrétabbat, pl. Komádon élte le az életét (a Familysearch-ön egészen 1980-ig fenn vannak a haloti anyakönyvek), vagy valamelyik családtag magához vette, kórházban vagy otthon halt meg stb?

Előzmény: Daringer (12322)
Prelleg Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12326

Ha jól sejtem az 1942. májusi halálesetre gondolsz, őt én is láttam, és ha jól emlékszem a szülei nevét nem is írták be. A Familysearch egyházi anyakönyve szerint a környéken nem született Horváth Lászlónak és Keszthelyi Rozáliának gyermeke. Az életkor is stimmel. Ami engem visszatart, hogy elfogadjam az az, hogy az életkor gyakran hibásan van lejegyezve, és hogy született egy Keszthelyi Rozália Toponáron 1867-ben.  

Előzmény: Bircu (12325)
Bircu Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12325

Találtam olyat ,és szerintem azért  nem lelem meg ,hogy minden adat passzol azon az anykönyvön amit láttam csak éppen a lánykori neve volt Keszthelyinek írva ! Ez azért gyanus nekem mert mintha 2ő ilyet láttam volna mikor nézegettem a pár száz oldalt.... az egyiken kék tintával volt írva a másikon pedig fakó szürkével és szerintem az egyik az lehet amit keresek mivel gyanítom hogy 2ő horváth lászlóné nem lehet keszthelyi rozália ,és fordítva... Szóval el lett írva az anyakönyv a nyanum szerint !

Előzmény: zerfer (12324)
zerfer Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12324

Hááát... További ötletem nincs nagyon a jelen lehetőségek között. Arra gondoltam még, hogy esetleg kórházba került (Kaposvár?) de hát az írtad, hogy otthon aludt el... 

Előzmény: Bircu (12323)
Bircu Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12323

Köszi a választ ,de én már az összes létező oldalt , a környékbeli településekkel együtt többször is átnéztem de nem lelek rá ezért lenne jó egy névre keresési lehetőség mert akkor ki dobná . Gondolom olyan településen van be írva ami eddig eszembe se jutott....

Előzmény: zerfer (12320)
Daringer Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12322

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni Gyulai Róza dédnagymamám ügyében, Nem találom, hátha valaki találkozott a nevével.

 

A következőket sikerült róla kideríteni:

Férje:  Csibi Mihály -Született: Aranyostorda 1887. 06.19. Meghalt: Komádi 1961 08. 19. Foglalkozása:éjjeli őr, Lakóhely:Komádi Széchenyi u. 25.

Házasságkötés: 1912 Aranyostorda

Gyerekek születése     

Körösszakál:

  Csibi János:1926.- 1927.02.26 (11 hó)

  Csibi Jolán 1929.03….-1929.08.02 (5 hó)

  Csibi Zsuzsanna: 1932.07….-1933.03.07 (8 hó)

Aranyostorda:

  Csibi Róza 1913.06.25. -1994 Balatonfüred (nagymama, férje: Tóth Sándor Kőrösnagyharsány

  Csibi Mária 1915. 02 17. (meghalt)

  Csibi Mária. 1916. 05. 31. ( férje Papp Gergely Komádi).

 

Segítíségeteket előre is köszönöm.

kerub Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12321

Komáromban volt egy ns. Galambos család egyik lányuk Mária Kajdachy/Kajdacsy Pálné lett az asszonyneve.
Valami rangos papok voltak a nemzetségükben!

 

 

 

Előzmény: hor-vathy (12319)
zerfer Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12320

Sajnos egyelőre csak Szabolcs (részei) kereshetők, a többi megyénél marad a lapozgatás... :o(

Kaposszentjakabot Toponáron anyakönyvezték, sajnos oldalanként át kell nézned a kérdéses éveket. Tulajdonképpen jól jártál, mert egy nagyobb városban ez azért nagy türelmet/időt igényel. Budapestről nem is beszélve.

Előzmény: hor-vathy (12319)
hor-vathy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12319

Állítólag 1808-ban készült egy nemesi összeírás a napoleoni háborúval

kapcsolatban. Tud valaki erről bővebbet? A Felvidéki nemes Galambosokat

szeretném helyileg beazonosítani.

Bircu Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12318

Sziasztok ! Az FM 1895 ös polgári anyakönyvi oldalon van lehetőség konkrét  személy adatai megadásával személyre keresni ?Keresem hónapok óta Horváth Lászlóné szül: 1865 09 23 Toponár /Somogy / Kernyák Rozália halotti anyakönyvét de sehol nem találom 1935 és 1945 között halt meg Kaposszentjakabon /Somogy/ othon halt meg ,és nem a háborus események következtében .Ebben tudna segíteni valaki? Köszönöm !

Előzmény: hor-vathy (12317)
hor-vathy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12317

Bocs Azima! Family Search! Horváti-Chorvatice, Nyitrai kerület, Lévai járás,

Balog, Besztercebányai kerület, Nagykürtösi járás.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12316

Ha most kezded a kutatást, akkor érdemes ezt elolvasni.

Előzmény: Azima (12315)
Azima Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12315

Köszönöm. Ne haragudj tudatlanságomért, de mi az az FS?

Előzmény: hor-vathy (12312)
veghflorian Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12314

Ha szerencséd van, akkor vmilyen főnemesi család telepítette be az új lakókat a török idők után - mert az ő területe lett az adott település - s arról lehet feljegyzés, h mondjuk vmilyen délnémet államból vagy cseh területről jöttek az új családokat.

A családfa életre hívását illetően meg ajánlom a megyei levéltárat. Én kb 2 éve vagyok a Pest megyei Levéltárnak állandó látogatója, hasonló cipőben jártam, mint te. Érdemes kutakodni a különféle összeírásokban, települési közigazgatási anyagokban (lehet találni őst, aki esetleg bíró, esküdt volt, s aláírt egy-egy papírt), 1848/49-es és I. világháborús sorozási anyagokat, leventeösszeírásokat, a tanácsköztársaság irataiban is lehetnek találatok, iskolai évkönyvek, előmeneteli naplók, gyászjelentések, végrendeletek is megnézni. Én elmentem még az adott települések papjaihoz is - nagyon segítőkészek voltak - és kijegyzeteltem a Historia Domus-ból a családra vonatkozó feljegyzéseket (ez a települési egyházközség története, a pap írta általában). Itt találtam olyat, h  kik mit adományoztak a templomnak, ki mennyivel járult hozzá az új orgonához/haranghoz, stb.

Amatőrként ennyit tudok írni, remélem vmennyit segített! :)

Előzmény: noir123 (12313)
noir123 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 12313

Visszavezettem a családfámat az 1700-as évek második feléig (korábbi adataim azért nincsenek, mert a környéken 1755-ben kezdték meg az anyakönyvezést). A törökök után erre mifelénk nem nagyon maradtak lakosok... az 1700-as években több hullámban is telepítettek ide embereket főként az északi megyékből, köztük valószínűleg egyik-másik ősömet is. Az kideríthető-e, hogy kik jöttek és honnan, vagy erről mondjak le?

Na és ha kész, vége, nem tudok tovább jutni (merthogy egyetlen felvidéki ágat leszámítva az összes ősöm idevalósi) - akkor szeretnék elkezdeni egy kis életet vinni a családfába. Kik voltak, mit csináltak, hogyan éltek... néhány tippet, hogy hogyan is kezdjek hozzá, megköszönnék.

hor-vathy Creative Commons License 2013.11.28 0 0 12312

Gömör megye a mai Szlovákia területén volt, a községek szlovák neve beazonosítható, ennek alapján a FS szlovákiai adatbázisában valószínűleg

lesznek adatok.

Azima Creative Commons License 2013.11.28 0 0 12311

Üdvözlet Mindenkinek. Első hozzászólásomban segítséget szeretnék kérni. Egyik ősömről ennyit tudok: szül. helye: Gömör megye Balogközség. A születési évét nem tudom, kb. 1860. (ezt abból gondolom, hogy a fia 1886-ban született). A levéltárban mely mikrofilmet lenne érdemes kikérnem? Ugyanezen rokonom feleségének szül. helye: Horváti. Kikértem a HONT59 és HONT 159-es mikrofilmeket, de azok 1700-as évekbeli összeírások. Ha valaki tudna segíteni. Előre is nagyon köszönöm.

Prelleg Creative Commons License 2013.11.27 0 0 12310

Igaz, szerintem sem kellene, de ezt írták: „Együttműködés a felekezetekkel a felvételek digitális közzététele és még több indexelés engedélyezése céljából.” Ebből feltételeztem, hogy a másik két anyakönyvfajta indexeléséhez szeretnének engedélyt kapni. Ha viszont másra gondoltak, akkor a következő öt évben nem lesznek indexelve a házassági és a halotti anyakönyvek.

Előzmény: Törölt nick (12309)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 12309

"Eszerint tárgyalnak az egyházakkal, hogy engedélyezzék a további indexelést"

 

Az anyakönyvi adatok feldolgozásához miért kell engedély? Ha ez így van, akkor egyetlen családfát sem lehetne közzétenni.

Előzmény: Prelleg (12308)
Prelleg Creative Commons License 2013.11.26 0 0 12308

@ MCA-001 12300. hsz. Ha jól emlékszem a címjegyzékben (a kisebb településeknél biztosan) csak felsorolják a neveket, egyéb infót nem lehet megtudni belőle. Tehát maximum a keresztneve derülne ki, ha megnéznéd.

@ Bircu 12302. hsz. Úgy tűnik pontosan még ők sem tudják. A közelmúltban tartottak egy konferenciát. Eszerint tárgyalnak az egyházakkal, hogy engedélyezzék a további indexelést. De terveik közt szerepel még az 1857-es és 1869-es népszámlálási feljegyzések; 1725-ös és 1848-as zsidóösszeírások; 1828-as földösszeírás; az összes állami anyakönyv indexelése; az összes náluk lévő mikrofilm közzététele, ha rendelkeznek a digitális jogokkal, valamint partnerségi projektek magyar levéltárakkal és genealógiai társaságokkal, felvételek és indexek megosztása. Illetve nem kizárt, hogy a jövőben levéltárakban őrzött iskolai anyakönyveket dolgoznak fel, és talán a rosszabb minőségű egyházi anyakönyveket is újradigitalizálják.

Előzmény: MCA-001 (12300)
zerfer Creative Commons License 2013.11.26 0 0 12307

Pont ezért jelentkeztem a magyar "konkurrenciához".

Ott azt indexelek, ami engem is érdekel, miközben remélhetőleg másoknak is tudok segíteni.

Ha az FS-re várok, nem érem meg a szobában keresgélést :o)

Előzmény: Bircu (12306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!