Keresés

Részletes keresés

teaház Creative Commons License 2007.05.08 0 0 294
Üdv!
O-ás méretű mozdonyok,vagonok,egyedi építésűmodonyok,vagonok eladók
Tel:1 33 23 747
godly Creative Commons License 2007.05.08 0 0 293
Hello,

A "képviselet" témában küldtem magán e-mailt...

A "bevásárlás" témában, lehet hogy felül licitálom magam. Igazán 20.-án indulok Linz-be ahonnan 31.-én jövök vissza. A net szerint Linzben is vannak boltok, de nem derült ki mennyire jók, és persze nekem kényelmesebb lenne ott vásárolni (vagy még akár környező városban is), mint egy forgalmi dugós Bécsben.

Sőt, azt nézegetem a térképen, hogy Göppingen nincs is "olyan" nagyon messze Linztől, meg hogy a kultúra (Märklin múzeum:-)) nagyon fontos dolog (az hogy éppen shop is van...).
Járt valaki arrafelé? Látta a múzeumot?

Üdvözlettel:
Zoltán
Előzmény: TEE (292)
TEE Creative Commons License 2007.05.08 0 0 292

Ne vicceljetek, két (2) éve ?

Sajnos ez nem vicc! :-( A "képviselet" nagy ívben tojik a számtalanszor megerősített megrendelésemre... Pedig én Märklin forgalmazónál dolgoztam, tehát elvileg előnyös helyzetben voltam.

 

Én fizettem előleget, úgyhogy nehezebben "szállok ki"...

Ha nem titok, kinek?

 

Bécs érintésével... ám akár az is lehet, hogy elmondjátok mit, honnan szeretnétek, és máj.31. körül elhozom nektek...

Hmm, ez is jól hangzik! Nekem hirtelenjében egyenes sín kellene. Körülnézek majd a neten, hogy hol árulnak 1-est Bécsben.

 

(Persze ekkor elmarad a bolti nézelődés és az utazás jó társaságban :-)

Pedig ez sem egy elhanyagolható szempont! :-)

 

Üdv: Zoli

 

Előzmény: godly (291)
godly Creative Commons License 2007.05.08 0 0 291

Hello,

 

Ne vicceljetek, két (2) éve ? Én fizettem előleget, úgyhogy nehezebben "szállok ki"...

Az mondjunk igaz, hogy a M55036 még nincs kész (de mikor érdeklődöm álltalában +2hónap...), de a M54425 amit szintén szerettem volna, _már_ nincs... (és persze sínekről is volt szó...).

 

Bécsbe kiruccanás ötlet tetszik, DE az eléggé bezsúfult program mellett, a 13.-ai hétvégén 3. szülinapot ünneplek, 20-tól meg külföldön leszek... Bécs érintésével... ám akár az is lehet, hogy elmondjátok mit, honnan szeretnétek, és máj.31. körül elhozom nektek... (Persze ekkor elmarad a bolti nézelődés és az utazás jó társaságban :-)

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: TEE (290)
TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 290
Oké, várjuk meg godly topiktárs mit szól az ötleteinkhez.
Előzmény: Briko (289)
Briko Creative Commons License 2007.05.07 0 0 289
De miattam Bécsbe is kiugorhatunk valamelyik nap.
Előzmény: Briko (288)
Briko Creative Commons License 2007.05.07 0 0 288

Nekem LGB töltés kéne, de az szerintem hiánycikk mindenhol... De ha véletlenül van, akkor természetesen beszállok a dologba.

 

61000

61500

 

Ezekre lenne szükségem...

Előzmény: TEE (287)
TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 287
Összefogjunk, neked kell mostanában valami? A lokshop-ból egyben megrendelhetnénk, a járulékos költségeket meg elosztjuk.
Előzmény: Briko (286)
Briko Creative Commons License 2007.05.07 0 0 286
Ezzel vicc nélkül teljesen egyetértek. 20 eurós postaköltséggel számolva már 3 embernél megéri...
Előzmény: TEE (284)
TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 285

Persze kérdés, hogy van-e az adott termék raktáron.

Ami még szóba jöhet, az a lokshop.de.

Előzmény: godly (283)
TEE Creative Commons License 2007.05.07 0 0 284
Óh, az semmi! Én már két éve(!) várok az egyenes sínjeimre... Komolyan mondom, egyszerűbb és gyorsabb kimenni Bécsbe ha több minden kell! :-(
Előzmény: godly (283)
godly Creative Commons License 2007.05.07 0 0 283
Sziasztok,

Tudjátok, hogy lehet rendelni a Märklin online webshopjában.
Magyarországra a tarifa 20 Euro, és 1-2 (!) munkanapot írnak (én február óta várok...)...
http://www.maerklinshop.de

Üdv:
Zoltán
Briko Creative Commons License 2007.04.07 0 0 282

Köszönjük szépen, Matiz nevében is ígérem: lesz folytatás.

 

Közben kicsit bővült a honlapom tartalma is, az lgb "média" szekcióba kerültek bele a támfalépítés buktatói (leírás és fényképek).

 

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!

 

Brikó

Előzmény: godly (281)
godly Creative Commons License 2007.04.07 0 0 281

Sziasztok !

 

Tetszett a cikk a V&Mben!

Hajrá !

 

Zoltán

u.i. "marad a hosszú várakozás..."

godly Creative Commons License 2007.03.27 0 0 280

Reménykedtem, hogy a jövő heti tavaszi szünetben lesz már vonatom, de mégse... :-(

Pedig kezd szép idő lenni... :-)

 

Üdv, jó vonatozást !

 

Zoltán

RhB Creative Commons License 2007.03.19 0 0 279

De nem, azok az átkozott sziklák sajnos nem kocka alakúak, folyton lecsúsztak egymásról, nem voltak hajlandóak egymás tetején maradni, grrrrr!!!

 

Erre felraktuk estig leomlott reggelig problémára már régen kitalálták a megoldást, lásd Kőműves Kelemen munkássága... :-)))

Előzmény: Briko (278)
Briko Creative Commons License 2007.03.18 0 0 278

No, itt a tavasz itt van, itt...

 

Ma délután végre volt időm kicsit körbenézni a kerti vágányzat körül és egész belelkesedve elhatároztam, hogy nekilátok a tavasz nagy project-ének: a sziklatámfalnak...

Kisebb díszköveket és két zsák szárazbetont már beszereztem, úgy gondoltam, hogy egy próbafalazásra még van időm napnyugta előtt. Gyorsan beástam két "ágyáselválasztót" (nem biztos, hogy ez a neve), itt lesz a támfal eleje. Ennek hátuljában kezdtem el az építkezést. Gyorsan bekevertem némi betont és hajrá... Az biztos, hogy nem ez a legtutibb módja annak, hogy szeressünk bele egy hobbyba:-))) Földre vékony csík beton, arra egy sor szikla, majd megint egy sor beton - és így tovább - gondoltam én... De nem, azok az átkozott sziklák sajnos nem kocka alakúak, folyton lecsúsztak egymásról, nem voltak hajlandóak egymás tetején maradni, grrrrr!!! Lehet, hogy túl híg lett a beton - nem tudom, sajnos a kőműves szakma eléggé távol áll tőlem. Mindenesetre egy órányi vacakolás árán sikerült egy kis részt felépítenem, sajnos előről csak akkor tudom megnézni, ha kész az egész, és lebontom előle a támfalvédő támfalat... Készítettem egy-két szemléltető fotót is, gyerekfürdetés után felteszem őket.

Ha esetleg a kollágák közül követett már el ilyen merényletet valaki a kertje ellen, akkor kérem ossza meg velem szakirányú tapasztalatait, mert ez így igen nagy szivola...

Briko Creative Commons License 2007.03.01 0 0 277

Persze, nyomhatod az ilyen tárgyú leveleket, a múltkoriban is volt azt hiszem valami, ami nagyon jó áron lett volna - csak éppen a kasszám volt üres...

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 276
Nna ebben nem vagyok tájékozoTT, mint tudod az én igazi méretem iTT OFF topic!:-))) Csak gondoltam egy kis infó jól jön, hátha...
Előzmény: Briko (275)
Briko Creative Commons License 2007.03.01 0 0 275
Meg is kaptam köszönettel, kis szépséghibája a dolognak, hogy máshol ezek a tételek sokkal olcsóbban is kaphatóak... Mekkora lehet akkor ott a listaár???
Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 274
Briko kollégának már elküldtem, LGB akció van a TT-sek fellegvárában:

www.modelltrain.com

csíkos
godly Creative Commons License 2007.02.27 0 0 273
no és akkor helyesen a cím
"Märklin Vezérképviselet Magyarország"

Bocs:
Zoltán
Előzmény: godly (272)
godly Creative Commons License 2007.02.27 0 0 272
Hello,

én éppen tegnap rendeltem :-(
"Märklin Vezérképviselet Magyarország"

Üdv:
Zoltán
Előzmény: kando (271)
kando Creative Commons License 2007.02.25 0 0 271
Üdvözlök mindenkit!
Egy rövid kérdésem lenne.Hol tudok vásárolni,1-es méretű egyenes sint?
Úgy 1m kellene.Ha esetleg van valakinek fölös vagy eladó megvenném.
balogh69@freemail.hu
RhB Creative Commons License 2007.02.20 0 0 270
Van tízen-egynéhány kép, sajnos némelyik életlen lett, mert elég gyenge volt a világítás. hamarosan küldöm őket. Ja, és természetesen digit hangos volt...
Előzmény: Briko (269)
Briko Creative Commons License 2007.02.19 0 0 269

Basszus, nekem is ilyenkor kell végigdolgoznom a hétvégét...

 

Ha van több, akkor szeretettel várom e-mailban...

 

Üdv

Brikó

Előzmény: RhB (268)
RhB Creative Commons License 2007.02.19 0 0 268

Két kép a most hétvégi pécsi kiállításról...

 

 

C50 4509 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 267

Jaj' dehogyis nincs Andriska!

www.pecsigyors.ini.hu

Előzmény: aszigeti (249)
TEE Creative Commons License 2007.02.09 0 0 266

Szia!

 

A Viessmann megoldás is érdekesnek tűnik, de próbálok a Märklinnél maradni.
Én náluk továbbra sem találtam a megoldást...

 

Bennem is felmerült, hogy ha az MS és a 60830 k 83 Decoder címeit össze lehetne hangolni, akkor mért ne lehetne vezérelni...
Elvileg igen. A kódot ugyan be tudod állítani, de vezérelni szerintem már nem. Ha működne vele, biztosan írták volna a leírásban.

 

Azóta találtam infót, hogy a 6040 Keyboard-al lehet a 60830 k 83 Decoder-eket vezéreli,...

Pontosan.

 

...de azt csak sejtem, hogy a 60125 Terminal-al lehet a keyboardot és a MS-t összekötni, majd az egészet a vágányra...
Ez passz... A Keyboard alapvetően a Control Unitra csatlakozik, a tápot is onnan kapja egy spéci csatlakozón keresztül.

 

6051 Interface-el találkozott már valaki?

Én igen.

 

használta?

Sajnos nem...

Előzmény: godly (265)
godly Creative Commons License 2007.02.08 0 0 265
Sziasztok, szia TEE !

Köszönöm a válaszokat.
Mopi honlapját megnéztem, nem sok új volt rajta...
MS működését a leírások alapján kb. értem (azt hiszem)...
A Viessmann megoldás is érdekesnek tűnik, de próbálok a Märklinnél maradni.
Bennem is felmerült, hogy ha az MS és a 60830 k 83 Decoder címeit össze lehetne hangolni, akkor mért ne lehetne vezérelni...
Azóta találtam infót, hogy a 6040 Keyboard-al lehet a 60830 k 83 Decoder-eket vezéreli, de azt csak sejtem, hogy a 60125 Terminal-al lehet a keyboardot és a MS-t összekötni, majd az egészet a vágányra...

6051 Interface-el találkozott már valaki? használta? MS-el?

Üdv:
Zoltán
Előzmény: TEE (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!