Keresés

Részletes keresés

ben_cinyóka Creative Commons License 2006.08.29 0 0 465

Sziasztok...

 

Újra itt vok...

Most röviden csak annyi, h. küldöm a második lépést a Tigrincs-emből...

Itt már kezd érződni rajta, h. életre kel...

 

A lépésről lépésre, második lépése...

Most csak ennyi, mert dolgom van, és rajzolni is szeretnék, még, meg etc...

De később lehet, h. még jön egy fázis...

 

Üdvölet mindenkinek...

Julis- Creative Commons License 2006.08.29 0 0 464

Ibrahhim..

"ezek teljesen egyediek, annyi alapja van a dolognak hogy, ha pl. látok egy képet vagy filmet abbol merítek ihletet, nemvagyok híve semmilyen coppyntásnak, ha rajzolok vagy festek is valamit, azt én a sját elképzeléseim szerint csinázom!Lehet hogy a stílus miatt gondolod, de én mindíg ilyen - mondjuk ugy "érdekel a misztikum, és dark, ezotérika irányzat"  nem kell megijedni csak én ebben találok ihletet."

akkor én ezt írtam és kiemeltem a lényeget.

Na én láttam egy képet és ihlettem egy másikat :)

 

figyelj annyi a lényeg hogy ha másolok is valamit, nem csinálom ugyanazt mint az eredeti, vagy nemtudom, vagy lehet hogy nekem más a stílusom.

Én nem ítélkezem más felett mert lehet hogy egy rajz jobb lesz mint az eredeti vagy fordítva, így lehet hogy másol valahonnan de nem azonosul az eredetivel..

 

"Nem vagyok híve semmilyen koppyntásnak" való kijelentés arra irányul, hogy megcsinázol valamit valakiről ami teljesen minden részletébe ugyanaz, az a nem egyediség, mert azt nem a te saját kis ihhleted alapján tervezgetted meg, azt már egyszer valaki megtervezte az az övé.

Tehát az nem te vagy, az nem a tied  amit lecoppyntottál(remélem értesz már...)

Ez mellet ha valaki olyan nagyon és olyan szinten tudja másolni a képeket ahhoz én csak gratulálni tudok, mert az az ember az igeneis tud másolni, mert tökéletes, de az nem az övé!

 

Én nem harizom, te megtaláltad kérlek szépen az ihletadó képemet....!  :)

 

Ibrahhim Creative Commons License 2006.08.29 0 0 463

Julis: Ne haragudj a tegnapiért, azt a képet nem azért töltöttem fel, hogy ,,hátbatámadjalak" Téged. Mindössze csak ismerős volt valahonnan, és a hozzászólásaiddal azt sugalltad, hogy teljesen saját az ötlet és mindennemű másolást elítélsz...

 

Amúgy a témával kapcsolatban teljesen egyetértek Siroccoval. Én szinte kivétel nélkül képről vagy valódi modellről rajzolok, és nem érzem úgy, hogy ezt tagadni kellene. Az eddigi képeknél is jeleztem, hogy honnan származnak. Persze van néhány rajzom, ami ,,saját fejből pattant ki", de azok valahogy sosem sikerültek olyanra, mint ahogyan azt elképzeltem...

Egyenlőre tanulok, később talán nekem is lesznek saját képeim, amire nem lesz rossz ránézni. Azt pedig, hogy ki honnantól nevez valamit saját ihletésűnek és reprodukciónak, döntse el mindenki saját maga.

 

A rajzaid viszont nagyon tetszenek, remélem még befejezed azt a darkos női arcot. Nekem talán az tetszik a legjobban... Persze csak a sellő után :)

Előzmény: Julis- (462)
Julis- Creative Commons License 2006.08.29 0 0 462
Ibrahhim nehari elirtam...
Julis- Creative Commons License 2006.08.29 0 0 461

 

szénceruzávalval, Abrahhim ezt másoltam, ez egy tetoválás kicsiny darabkája....(old)
sirocco Creative Commons License 2006.08.29 0 0 460
A "vámpír keze" is nagyon jó lett!
Előzmény: Julis- (450)
sirocco Creative Commons License 2006.08.29 0 0 459
Szuperjó mindkettő. Csak így egyszerűen.
Előzmény: ben_cinyóka (454)
sirocco Creative Commons License 2006.08.29 0 0 458
No hát akkor ennek a képnek az utánérzete munkált bennem.
És ha már itt tartunk, leírom a véleményemet, ami persze nem egyetemes, és nem fog találkozni a rajztanárok tetszésével sem.
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha egy már létező kép ihletet ad, és a saját elképzelésünk alapján átdolgozzuk, amíg ezt a magunk kedvéért tesszük, és a fejlődés egyik szakaszának tekintjük a teljesen egyedi művek felé vezető úton. Ez szerintem nem tekinthető másolásnak.
Más kérdés az, ha valaki haszonszerzés céljából koppintja le más keze munkáját... vagy adja el a saját neve alatt. Azt gusztustalan dolognak tartom.
Előzmény: Ibrahhim (453)
Julis- Creative Commons License 2006.08.28 0 0 457

ben cinyóka

és kezed által megteremtetted a tigrist! és tigris lett...

nagyon jó, ahogyan és amit csinálsz!

Julis- Creative Commons License 2006.08.28 0 0 456

Sirocco, nem is azért írtam, csak olvasva a többi hozzászólásaidat, te kifejted a véleményed és megmagyarázod hogy miért is van  úgy a dolog, vagyis ahogyan látod. na én is ezért írtam, ahogyan én látom......

 

:)

The grim reaperez is én  szüleméyem!
Julis- Creative Commons License 2006.08.28 0 0 455

Ibrahhim

jol látod az ihlet innen jött,(bár erről írtam, ha elolvastad) érzem a célzásod......enyém ugyan hasonlít,  de még is csak én ihlettem és saját fantáziám szerint alkottam, ezért egyedi, lehet rossz vagy jó vélemény megoszlik....  :)

 

 

ben_cinyóka Creative Commons License 2006.08.28 0 0 454

Sziasztok!

 

Mint ahogyan azt ígértem... Hazaértem...

 

Amit most szeretnék megosztani Veletek, az két művem lesz... Az egyik egy nonfiguratív, a másikat pedig úgy döntöttem, h. kaptok egy kis ízelítőt, nyálcsorgatásképpen abból, amit nem olyan régen kezdtem el rajzolni...

 

Vagy inkább nem is... Egy kb. két hete agytekervényeim közt álmomban megszületett rajzom kezdeti fázisáról küldök egy első lépésben vala a ceruza, és a kezem által ívet fogott, papírra vésett áldomásom büszkeségét láthatjátok...

Ez a rajz természetesen miután életre kelt, egy számomra nagyon fontos, értékes barátnőmhöz került, melyet Ő őriz...Nayon sokat köszönhetek Neki, mert ő volt az, aki nekem sokat segített abban, h. ne tegyem le a ceruzát, mert nem szabad mindezt abbahagynom, pont itt, és most... Ezuton is szeretnék Neki köszönetet mondani, h. van szerénységemnek ez a csodálatos Drágaság, mert nagyon sok mindent köszönhetek még emellett, a múlt emlékére/emlékeire...

Köszönöm Neked Drágaság... (K) Imádlak érte... - Ha erre jársz, és olvasod...

 

Ez a rajz elkészülte után döbbenetem rá, h. nekem ezt nem szabad feladnom, mert ez számomra még nagyon sokat hozhat az életben...

 

Most pedig az ízelítő... Elsőként a nonfi, azután pedig jöjjön, aminek jönnie kell... Az első lépés (4 lépésben van kép a készületekről) az élet kapuja felé...

 

2003-as próbálkozásaim szüleménye...

 

 

 

 

ez pedig a lépésről lépésre első lépése...
Ibrahhim Creative Commons License 2006.08.28 0 0 453

...

ben_cinyóka Creative Commons License 2006.08.28 0 0 452

Kedves Siro...

A rajzaim általában saját elképzelőerőm agytekervényeinek szüleményei... Amelyik nem a saját kútfő lenne, arra megmondanám mi alapján készült... és várnám a hasonlító véleményeket... No meg még ezek, amik felkerültek ezidáig, ez a három db., ez csak ízelítő lészen a régebbi időszakból...Az újak, a kevésbé ilyen "öreg" (mint én) rajzaim, szépen gyülekeznek ahogy időm engedi újabban a rajzolást... És megosztom ezeket Veletek... Kevés képem van ugyan még megörökítve, amit fel fogok mutatni Nektek, de idővel, lassan fel fognak kerülni, s akinek kérdése, hozzászólása van, szeretettel várom...

 

Most végtől írok, tehát nem tudok képet tölteni, de ahogy hazaérek, küldöm a köv. dózist...

Hogy lássatok, ámuljatok...

 

NortX, Te hová tűntél, h. nem látom a válaszod??? :S

 

Szívesen felveszem Veled a kapcsolatot, és ami érdekel, segítek mindenben...

 

Üdv...: _cinyó_:D

Előzmény: sirocco (445)
sirocco Creative Commons License 2006.08.28 0 0 451
Hát akkor minden elismerésem! Félreértések elkerülése végett, nem vádoltalak koppintással, csak szeretem a sellős képeket (is), és már rengeteget volt szerencsém végignézni a neten.
Előzmény: Julis- (449)
Julis- Creative Commons License 2006.08.28 0 0 450
2006Bocsi, a fények miatt, lefotoztam a rajzaimat, nincs szkenner még! ez is teljesen egyedi ihletés, még anno unalmas óráimon!
Julis- Creative Commons License 2006.08.28 0 0 449
Sirocco, ezek teljesen egyediek, annyi alapja van a dolognak hogy, ha pl. látok egy képet vagy filmet abbol merítek ihletet, nemvagyok híve semmilyen coppyntásnak, ha rajzolok vagy festek is valamit, azt én a sját elképzeléseim szerint csinázom!Lehet hogy a stílus miatt gondolod, de én mindíg ilyen - mondjuk ugy "érdekel a misztikum, és dark, ezotérika irányzat"  nem kell megijedni csak én ebben találok ihletet. :)
sirocco Creative Commons License 2006.08.28 0 0 448
Ez még jobban tetszik. Fejezd be mielőbb!!!
Előzmény: Julis- (442)
sirocco Creative Commons License 2006.08.28 0 0 447
Megintcsak meg kell kérdeznem: teljesen saját az ötlet?
Csak azért, mert hasonló ihletésűeket már láttam sokat a neten. Ez persze nem von le az értékéből.
Előzmény: Julis- (441)
sirocco Creative Commons License 2006.08.28 0 0 446
Kíváncsi leszek :-)
Előzmény: ericica (435)
sirocco Creative Commons License 2006.08.28 0 0 445
Fantasy jöhet minden mennyiségben :-)
A nonfiguratív mintákkal úgy vagyok, hogy vagy nagyon tetszenek, vagy sehogy.
Ezek a tetoválásminták tényleg nagyon jók. Saját kútfő?
Előzmény: ben_cinyóka (434)
stiglinc Creative Commons License 2006.08.28 0 0 444

 

Tök jó lett!

Most már én is megpróbálom, hátha sikerül :-)))

Előzmény: sirocco (432)
ben_cinyóka Creative Commons License 2006.08.27 0 0 443

Szia nortx!

 

Milyen értelemben szeretnéd, h. szánjak Rád időt?

Miért lenne szükséged pont egy ilyen sárkányra?

Ne érts félre, nem ellenbeszélni akarok, mert ez az oldal arról szól, h. segítsünk egymáson, ki amiben tud...

Én ezért vagyok kiváncsi Rád, h. miben álljak rendelkezésedre, mit szeretnél megtudni...

Üdvözlet mindenkinek...

Jó munkát, jó rajzolást, festést, etc...

Előzmény: nortx (439)
Julis- Creative Commons License 2006.08.27 0 0 442

Ez egy másik csak sajna ezt még nemtudtam befejezni!

 

 

Julis- Creative Commons License 2006.08.27 0 0 441
Egyik kicsi alkotásom! Köszi sikerült feltenni! :)
extekergo Creative Commons License 2006.08.27 0 0 440
vázlat Csak próba képpen... megy ez. Neked miért nem?
-feltölt
-majd a megjelenő kép mellől a beszúrás -ra katt és aztán a Mehet.
Előzmény: Julis- (438)
nortx Creative Commons License 2006.08.27 0 0 439
Szia! Húúú van msn-ed? :]Nagyon jók ezek! Nagyon tetszenek és ha esetleg szánnál rám némi időt, akkor nagyon megköszönném! :] Valami ilyesmi sárkányra lenne szükségem!

Előzmény: ben_cinyóka (434)
Julis- Creative Commons License 2006.08.27 0 0 438
Köszi ! csak már itt probálkozom, nagyon lekicsínyítettem és semmi ,valamiért nem vette be a fórum gyomra! :)
extekergo Creative Commons License 2006.08.27 0 0 437
Akármekkora, de jpg formátumban addig kicsinyitsed, míg 500 kb vagy annál kissebb lesz. Ennél nagyobb méretet nem fogad el az index. Mostanság pedig még azt is tovább csökkenti. :(
Előzmény: Julis- (436)
Julis- Creative Commons License 2006.08.27 0 0 436
Hali! valaki segítsen mert nemtom felrakni  a rajzaimat, mekkora felbontás a tietek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!