Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 34449

Nekem semmilyen más szerelvény nincs a csövön, csak a 2db golyóscsap. Sehova nem is teszek be mást, max automata légtelenítőt, ha úgy jön ki a lépés, vagy a bekötés jellege úgy kívánja.

Nálad lehet valami, ha tényleg megfordul a víz... Az biztos, hogy nem gravitációs a mozgás.

Én azt kipróbálnám ha a kazán nyári üzemmódra van állítva akkor is csinálja ezt, vagy csak akkor ha télin van.

Milyen kazán ez amúgy? Márka típus?

 

Előzmény: attila0325 (34445)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34448

A bypasst nem biztos, hogy jó basztatni, ha jó a rendszered.

 

https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2014/julius-augusztus/3415-kondenzacios-gazkazanok-ii

 

Modulálás: Elvileg a d0.2 menü jelzi a primer fűtési hőcserélő teljesítményét. (a haszálatiban olvasható)/28.o.)

Ha on-off termosztátod van, a visszatérő alapján modulál, a bus-os (amico) finobban teszi ezt.

Ha elégedett vagy a fűtéssel, meggondolandó egy amico vásárlása.

 

Szintén a használatiban van egy részletes táblázat mikor mennyi gáz fogy... /41.o.-tól/

Istebizony értéket a gázóra fog mutatni, minden szolgáltató közli a havi fűtőértéket, úgy is ez alapján fizeted a gázt.

Nekem most 1 kW-ot jelez.... de a gázórával mérve kb. a gyári minimumon(2,5kW vagy nagyon picit alatta) megy, a kijelző szoftvere ennyit tud.

 

Előzmény: Hatospista (34435)
kertesz84 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34447

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Van-e vkinek Ariston Cares Premium 24 fali kondenzációs gázkazána, ha igen kérem jelezzen.

t.zsolti Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34446

Év

Előzmény: Keeper83 (34440)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34445

Ezek szerint ez eléggé vegyes képet mutat, kinél mi történik.

Elképzelhető, hogy néhány kazán alapjáraton nem HMV állásban tartja a szelepet? Vagy esetleg van más is a rendszerben, ami akadályozná az áramlást? Pl. visszacsapó szelep, térfogat-áram szelep, stb.

 

Nekem itthon brutál módon visszamelegít, ez biztos.

Előzmény: nixon70 (34444)
nixon70 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34444

Nálam is külön tárolós bekötés van 18-as rézcsővel, semmiféle melegedés nem tapasztalható üzemel kívüli állapotban...... se fűtés, se HMV oldalon.

Concept 80 L -es tároló, kb 1,5 m-es szintkülönbséggel......

Előzmény: Keeper83 (34441)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34443

"szemmel látható mennyiségű pénzt mernék rá tenni, hogy a kazánod a minimum teljesítményen dolgozik folyamatosan."

 

Nem az én kazánomról volt szó.

 

Amúgy köszönöm az észrevételt és a finomítást !

 

 Hogy mennyin dolgozik az én kazánom ? Na majd estére kiderül a finomított adatok alapján, elsőre úgy   7 és 8 kW között. Ez sok,   így csak akkor megy amikor én parancsolom nekie !

 

 Egyébként Pisti kazánjáról volt szó.-

 

 A 4,5 kW -ot célozta meg különféle  trükkökkel.

   Akkor az én mezei, lenézett kazánom mondjuk úgy 9 kW -ot tud a mostani gázzal ??  1 m3 elégetése esetén ?

Előzmény: Keeper83 (34439)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 34442

Nálam is külön tárolós a bekötés. Nekem sincs benne hurok, sőt lejtésben vannak a csövek a HMV felé, hogy a kazán fele légtelenedjen. Szintén oldalsó bekötéssel kötve. A kazán alja és a tároló teteje között van kb 60cm, oldal irányban meg kb 1,5m. Semmiféle gravitáló mozgást nem érzékelek a csöveken tétlen állapotban. A tárolóból kiindulva nyilván, a cső meleg, mert tágul a víz benne a melegtől. De a kazán aljánál ez a cső már teljesen szoba hőmérsékletű. Tehát nincs körforgás.

Előzmény: Keeper83 (34441)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34441

Nálam nincs hurok és bár oldalt kivezetéses a tárolom (Concept h1wt sgw(s) 200), de gyanús, hogy működik az effektus. Ezt én konkrétan le fogom a saját rendszeremen ellenőrizni:

1. Leállítom a kazánt, kikapcsolom

2. Elzárom a HMV tároló csőkígyójának egyik gömbcsapját

3. Hagyom lehűlni a csőkígyó bekötőcsöveit, amennyire a csöveken kialakuló hővezetés miatt lehetséges.

4. Kinyitom az elzárt gömbcsapot és figyelem, hogy elindul-e a nem kívánt áramlás a csövekben.

 

Nekem van egy szárnykerekes hőmennyiségmérőm a kazán HMV fűtési oldalán, mérni tudom a pontos előremenő és visszatérő hőfokokat és a kialakult tömegáramot is nagyjából. Azért írtam a tömegáramra, hogy nagyjából, mert ha nagyon pici lesz, akkor az vay mérési határon alul lesz vagy csak nagy pontatlansággal mérhető.

 

Kíváncsi leszek... 

 

Előzmény: Sony Black (34426)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34440

Eltelt pár mi? Óra, nap, hét, hónap, év?

 

Ez fontos infó lesz a válaszhoz!

Előzmény: t.zsolti (34438)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34439

Azért nézze meg előtte a legutóbbi gázszámláját, mert ha normális számot akar, akkor szüksége lesz az alábbiakra:

- aktuális időszaki fűtőérték. Nálunk legutóbb 34,44 MJ/m3 volt, ami a fizika jelenlegi állása szerint 9,5667 kWh/m3 (Szeged)

- az aktuális korrekciós tényezőre, ami hidegebb időben nagyobb (1 m3 hidegebb gáz valójában több CH részecske, mint 1 m3 melegebb gáz, ez is alap fizika), nálunk ez legutóbb 1,0188 volt.

 

A kettőből együtt az jön ki, hogy a gázóra által mért 1 m-nyi gázban átlagos 9,5667 x 1,0188 =  9,747 kWh fűtőérték lakozott az előző időszakban.  Az ő esetében legyen ez a szám Z.

Mérje meg X órányi gázfogyasztását, ami legyen Y m3. (Kazán ne kapcsoljon ki ezalatt!)

Ha tényleg a harmincpárfokos az előremenő és húszonpár a visszatérő, akkor ott bőven 100 % felet lesz a kazán hatásfoka, mondjuk legyen 105 %. (A sajátom ilyen körülmények között ennyit tud, megmérve.)

 

Ekkor a kazán átlagos leadott teljesítménye a fűtés oldalnak = Y m3 x Z kWh/m3 / X óra * kazán hatásfok

 

Egyébként az, hogy felment 33 °C-ra az előremenő a beállított 30 helyett az annak jele, hogy a 30 fokon a minimumteljesítmény alá menne a kazán, azért önhatalmúlag emelet az előremenőn, hogy ne kezdjen el kapcsolgatni. Túl sok kazánt még nem láttam, de az enyém is hasonlóan csinálja: pár fok előremenő emelést még megenged a beállítotthoz képest, majd egy határon felül már kikapcsolja az égőt, keringet, majd visszagyújtja az égőt, ha visszahűlt a rendszer.

Szóval szemmel látható mennyiségű pénzt mernék rá tenni, hogy a kazánod a minimum teljesítményen dolgozik folyamatosan.

 

Üdv:

BF

Előzmény: zöldeskékek (34437)
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34438

Victrix 12 kw x van , amikor fel lett szerelve tudta tartani a 36 fokos előremenőt. Eltelt pár és és most már felengedi 39-40 ig.

Teljesítmény csak annyi látszik amit a kijelzőn mutat, 1-2 osztás.

Ha tud egyenletesen üzemelni akkor??

Előzmény: Hatospista (34434)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34437

 A gázmérő fogyasztásából lehet számolni a teljesítményre. Természetesen addig semmi más fogyasztás nincs.

 Elsőre   1m3 gáz  8kWó. Legyen jó esetben 9 kWó, ennek utána lehet nézni.

 

 

 Elég egy  negyedórát mérni, azt  4 -el szorozni, akkor megvan az óránként fogyasztás.

 Ha óránként tegyük fel  0,5 m3 a fogyasztás az  4 kW teljesítmény. Mint írtad   270nm -es a ház, 22 fokon állandóan megy  és feltételezed ,hogy  csak 4,5 kW ra modulál, akkor a napi fogyasztás

 24 x 4,5 kW az  108 kW ó. Nekem az egyik házamban a kazán nem tud modulálni.  8kW ra van állítva napi    2 órát megy   2x 1 -et, így fogyaszt  16 kWó-át. 90 nm , tehát a harmada a tiednek, a fajlagos fogyasztás viszont jobb. Mert ugye   3 x 16 az csak  48 kWó és nem  108. Tény hogy az átlaghőfok csak 20 fok, igaz ingadozik 19 és 22 fok között.

 

 Mikor kint dolgozok feleleges is több.

Előzmény: Hatospista (34434)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34436

Olvass vissza úgy5-10 oldalt a fórumon. Pont ugyanerről írtam valakinek amiről Attila0325 beszél. GRAVITÁCIÓS FÉK a neve,az így kialakított hurkoknak.És úgy kb 30-40 éve már alkalmazott megoldás a szakmában.

És sajnos tisztelt (kolléga?) ön is beletartozik abba a 10 ből 9-be aki még csak nem is hallott eme megoldásról.Nem felháborodni kell ellene ,hanem utánanézni, tanulni ...és alkalmazni.

Továbbá nem csak a "záródó körön" megy el a hő egy tárolóból, hanem a hmv és hhv csöveken is ,főleg ha felső bekötésű a tárolód ...tapogasd már meg a bejövő hhv vízcsövet úgy 10 -15 perccel az utolsó meleg vízelvétel után....gyakorlatilag nem kell hozzá gravitációs körforgás ,hogy kihűtsd a tárolód.A záródó körön (pl :csőkígyó)viszont ez felgyorsul ..ha tetszik ha nem ,ha elfogadod ha nem ez így van.

 

És nagyon egyszerűen rakjál be egy meleg vízórát a csőkígyós szakaszba ...fütsd fel a tárolód....és figyeld utána a vízórát....jegyezd fel hol áll,fotózd le majd nézd meg 1 óra elteltével ismét...nagyon nagyon meg fogsz lepődni mire képes egy kialakuló mini gravitációs áramlás...

Előzmény: Sony Black (34430)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34435

ja és a kazán elvileg elektromos bypass szeleppel rendelkezik,a gépkönyvében viszont azt irják hogy csacarhúzóval állithatom ha szükséges!!??Esetleg erröl valakinek van infója?

Előzmény: Hatospista (34434)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34434

Üdvözlet a fórumozóknak. Immergas vitrix tera 28.1 es kazánnal kapcsolatban(ami 24 Kw-os) lenne kérdésem ,ha valakinek van esetleg ilyen.Egyszerüen nem tudok rájönni a gépkönyvéből ,hogy hogyan tudom megnézni azt hogy hány kw on megy azaz gyakorlatilag mennyire modulál le.Most pl 35 celsius előremenőt állitottam ami érdekes módon felment 38 ra ,és a visszatérő 33 fok.Kondenzviz szépen folyik.Egész nap igy megy kikapcsolás nélkül és 22 fokot tart a 270 nm es lakásban.De kiváncsi lennék hogy mennyire van lemodulálva.Szakszervizes azt mondta hogy ezek a kazánok csak kb30 százalékra tudnak lemodulálni .Ha viszont megveszem a hozzájuk ajánlott amico  szobatermosztátot,na akkóóó már lemodulálnak a gépköny szerinti 4.5 kw ra!!??Ilyet viszont sehol nem olvastam!Lehet hogy ez igaz lenne?? köszi a hozzáértő válaszokat!!

attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 1 34433

Én nem bánom. Fizikából így tanultuk, a víz meg tudja magától, tanulás nélkül is. Ez egyébként tapasztalat. Itthon egy hőcserélős villanybojler van a falon. Hőcserélő rákötve a fűtésrendszerre,

hogy szükség esetén vegyessel is tudjak melegvizet csinálni (erre idén még nem került sor). Alapvetően csak vezérelt "B" tarifáról megy (régi vágásúaknak éjszakai áram).

 

Mindegy is, lényeg, hogy a hőcserélő felől induló cső, ami egyből a mennyezet fele megy nem meleg, hanem forró. Olyannyira, hogy nem tudom megfogni. 18-as rézcsővel van bekötve.

Előzmény: Sony Black (34430)
Kovacsger Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34432

Sajnos attila0325 -nek igaza van. Én is kb egy hete építettem be 4 darabot a felsőbekötésű tárolóra. Való igaz nem kell 60 fokos csövekre számítani, de a 60 fokos tárolóból kb 30 fokos cső ment a falba. Ugye a gravitációs fűtéshez visszatérő is kell... ,de itt a hmv -nél az nincs, és mégis meleg volt!

Előzmény: Sony Black (34430)
spee981 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34431
Előzmény: Sony Black (34430)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.28 -2 1 34430

Nem rossz az elmélet, de ez max akkor működne, ha a kazán egy vegyes kazán lenne aminek nagy a víztere, és min 5/4" es cső rákötésekkel lenne összekötve egy HMV tartállyal.

Ez 18-22es csövekkel, és egy "cirkó" vagy kondis kazánnal amiben kisujj vastagságú csövek vannak a büdös életben nem indul el a hőmérséklet különbség miatti körforgás. A gravitációs fűtésnél is a csöveket méretezni kell ez az alapja, különben nem lesz gravitáló a fűtés. Nem tudom ki mondta ezt neked, vagy ezt te logikáztad ki, de ez egy nagyon fals információ.

 

 

Előzmény: attila0325 (34427)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.28 0 1 34429

Milyen igazad,a tàgulasi olyan 5 m magasan van,vagyis elvileg elindulna vele!??

Előzmény: Törölt nick (34425)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34428

Nem volt kedvem lerajzolni, de találtam egy képet, ami szemlélteti ezt a megoldást. Az emeleten elhelyezett tartály jobb oldalát tessék nézni.

Ha elkészül a saját 3d gépészeti tervem, megosztom majd.

 

Előzmény: attila0325 (34427)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34427

Amennyiben a tartály történetesen a kazán szintje alatt van, és épp nem megy a szivattyú, de a tárolóban van pl. 60 C°-os vized, akkor megindul egy vízáramlás, ahogy a gravitációs fűtés esetében is a

hidegvíz - melegvíz fajsúly különbsége miatt.

 

Oka: a kazánban a váltószelep alapjáraton HMV állásban van, és csak akkor vált fűtésre, ha azt valóban kéri a termosztát. Innentől kezdve szépen lekering a víz a HMV tartály hőcserélője és a kazántest között.

A kazántest a kéményen keresztül a szabadba nyílik, így egy kicsit folyamatosan hűtve vagyon a kazántest, pláne, ha fúj a szél. A tárolóból pedig folyamatosan áramlik oda a melegvíz utánpótlás mindaddig,

amíg van hőmérséklet különbség a tároló és a kazán között.

Persze amint elhűl a tartályban a víz, a kazán ezt visszamelegíti, de ez egy konstans energiaveszteség, ami kb. fél méter cső beiktatásával nullázható.

Amennyiben van egy lefele induló csőszakaszod a HMV tartály hőcserélőjén (és akár a melegvíz vételezési oldalon is), ez az áramlás nem tud kialakulni a gravitációs fékhatás miatt.

 

Oka: a lefele induló csőszakasz aljában ugyanúgy hidegvíz lesz, ahogy a HMV tartály aljában is a hőmérsékleti rétegződés miatt, a hidegvíz pedig nem akar felfele áramlani.

Előzmény: Sony Black (34426)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 34426

"attól még a melegvíz vételezési oldalra, meg a hőcserélő bemenő (felső) oldalára is illik tenni pl. egy lefele induló csőszakaszt,

a tároló kazánon keresztül történő elhűtését megelőzendő."

 

Ezt meg magyaráznád, mert nem pontosan értem?

Legfőképp mit jelent ez, hogy "kazánon keresztül történő elhűtés"

Előzmény: attila0325 (34420)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34425

0.5 Bár nyomást úgy is elő tudsz idézni ,ha van 5 méter tütéscsöved a kazán szintjétől felfele (a nyitott tágulási tartály magassága is belevehető  ami a rendszer legmagasabb pontján van ilyen nyitott fűtési rendszerekben)  Ugyanis 5 méter vízoszlop nyomása az pont 0.5 Bár nyomás és akkor nem kell feltétlen hőcserélő

Előzmény: Tóth Nándorka (34419)
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34424

Igen ezeket a " portalanítás, pókhálózás, " meg ami esetleg felmerül meg kellene csinálni.

De még mindig nem tudjuk / nyílt égésterű, őrláng folyamatos vagy automata gyújtás, turbós kazán, kondis? 

 

Előzmény: ksanyi52 (34423)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34423

Olyasmire gondoltam, hogy esetleg, porfúvóval, kifújni a kéményt, hőcserélőt, újra indítani rendszert, Mit tudom én.Nem e ettől a ködös időtől bolondult e meg, stb. 

Előzmény: t.zsolti (34422)
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34422

Ha van is akarat rá , hogy segítsenek, de ismeretlen márka/tip.  Szerinted így tud bárki is ötletet adni. Max találgatni  általánosságokat. 

Előzmény: ksanyi52 (34421)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34421

Sziasztok! A gyerekeknél is leállt a kazán, kémény dugulást jelezve. A meleg víz folyamatosan ment egész nyáron most hogy a fűtést rákapcsolták jött ki a hiba. Lehet ezzel valamit kezdeni, mert a szerelő egy hét mire kiér, de 2 éves kisgyerek is van.

Előzmény: t.zsolti (34394)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34420

Te is rosszul gondolod, mint az átlag polgárok 95%-a. Nem a szerelő dolga kitalálni, mi hol legyen. A gépész tervező dolga kitalálni, ami alapján a szerelő dolgozik.

A szivattyút meg illik eleve mindkét oldalon golyós hollandival rakni. Nincs külön szerelvény, és a legkisebb vízveszteséggel tudsz 3 perc alatt szivattyút cserélni.

 

Éppúgy nem a fűtésszerelő dolga kell, hogy legyen pl. a radiátorok méretének a meghatározása, cső keresztmetszetek és nyomásviszonyok, térfogatáramok meghatározása.

Az épületgépészeti tervezés ugyanolyan tervezői munka kellene, hogy legyen, mint az építészeti tervezés. Főleg egy új épület esetén.

Az megint más dolog, hogy a fűtésszerelőd az épületgépészeti tervhez képest néhány dolgot praktikus okokból a rajztól eltérően csinál. Pölö: Attól, hogy egy indirekt tárolónál csak egy

egyenes vonal köti össze a kazánt meg a hőcserélőt, attól még a melegvíz vételezési oldalra, meg a hőcserélő bemenő (felső) oldalára is illik tenni pl. egy lefele induló csőszakaszt,

a tároló kazánon keresztül történő elhűtését megelőzendő. Lásd hőtan, gravitációs fűtésrendszerek működése. Ami ott az előny és a cél, az itt a hátrány és elkerülendő.

 

Ezt a fenti apróságot pl. 10 fűtésszerelőből 9 nem is tudja, hogy micsoda.

 

Előzmény: Tóth Nándorka (34419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!