Pont az az ember nincs ebben a névsorban, akinek a legnagyobb esélye van arra, hogy Manchesterbe költözzön. És hogy miért? Mert a csapat legjobbja szinte KÖVETELI őt maga mellé.
Shevi szerintem még a megszerezhető kategóriában van. A Milannak nem ő az első számú és egyetlen gólvágója. Raul szerintem ideális igazolás lenne, így aztán nem lehet erre számítani. A Real nem Figo vagy Zidane vagy Roberto Carlos, hanem Raul.
Henrik Larson legalább 2 jó szezont még teljesíthetne a MU-ban, kérdés, hogy van-e realitása egy ilyen igazolásnak (mennyi pénzbe kerül?). Ronaldo az akinek én nem örülnék, mivel a korábbi előzmények vele kapcsolatban számomra nem túl pozitívak. Crespo számomra semleges, de ha őt megszereznénk, akkor tőle nagyon sokat követelnék, talán többet mint amit teljesíteni képes. De egy EU-n kívülitől mindig többet követelnek. Kezsman Nistelrooy miatt lenne érdekes, akkor már ő lenne a második csatár, aki a PSV csapatából érkezne. A megvehető kategóriába tartozik és jó ajánlólevél számára a mostani idénye.
Különféle játékosokat választottam: megvolt a hazai játékos, megvolt a vizsonylag noname játékos, voltak tapasztalt sztárocskák, akik viszonylag kiöregedtek és voltak a mai fociban viszonylag népszerű játékosok. Túl hosszú listát meg nem szerettem volna, így azokat írtam le, akik elsőre beugrottak nekem. Persze voltak minden bizonnyal a választásnak más okai is, ami nem tudatosultan alkalmaztam a választásnál.
Bárkit, csak a Shevit ne. Nyilván ezalatt csak a sztár játékosokra gondoltál. Ami azt jelenti hogy a sztárcsatároknál nálad Shevcsenko az utolsó szóbajöhető játékos. Jól értem?
A kérdésem célja az volt, hogy a kijelentésed mögöttes tartalmát megpróbáljam kiszűrni.
Shevinél jelenleg nem sok csatár jobb. Legalábbis szerintem. Akik talán egy picit jobbak az Nisti meg Raúl és Henry. Aki vele egy szinten van az Henrik Larsson, Ronaldo és Crespo meg talán Kezsman
Tőlem aztán Beckham mehet mert kissé unom ezt az ügyet mert most már az AC és a Barca is megszeretbé venni. Helyére jönne mondjuk jönni valaki akit tudná pótolni. Plusz megvennénk Shevit az nekem már elég.
Kluivert szívesen játszana Van Nistelrooy oldalán
Mint ismert, régóta húzódik a "Kluivert-ügy". A Barcelona elnöksége csökkentené a holland fizetését, amibe a ő, érthető módon nem akar belemenni. További rossz hír a katalán drukkereknek, hogy Kluivert szerződésében van egy pont, mely szerint, ha a játékos beleegyezése nélkül csökkentik a fizetését, szinte nevetséges áron (1.5M font) elviheti bármely klub.
Ezért nem is meglepő, hogy több Európai élklub is érdeklődött, illetve érdeklődik a 27. életévét hamarosan betöltő csatár iránt. Nevét már szóba hozták a Bayern München, a Juventus, a Newcastle és a Manchester United csapatával is. Leginkább a "friss angol bajnok" érdeklődése tűnik komolynak, sorra jelennek meg a nyilatkozatok, először Ruud Van Nistelrooy jelezte mennyire örülne Kluivert érkezésének, majd a szakvezető, Sir Alex Ferguson is elárulta már régen "fáj a foga" a holland válogatott gólrekorderére.
Patrick Kluivert sokszor elmondta szívesen maradna Katalóniában, ám csak a szerződése szerint neki járó összegért, viszont azt is tudhatjuk korábbi nyilatkozataiból, hogy játékospályafutása során mindenképpen szeretné kipróbálni magát valamikor az angol bajnokságban. Továbbá alighanem remekül megértené magát honfitársával, Van Nistelrooy-jal is, aki elmondása szerint, csupa jót mondott neki a Premiershipről. Nagyon úgy tűnik a június 15-i elnökválasztás lehet a döntő a játékos pályafutását illetően, ha az új elnök megadja amit kér marad, de ha ő is csökkenteni akar, akkor valószínűleg "Vörös Ördög" lesz a holland válogatott klasszisból.
Duff marad a Blackburnnél
Úgy tűnik minden találgatás felesleges immár Damien Duff jövőjéről. Az ír válogatott játékos a legutóbbi nyilatkozata szerint marad a Blackburn Rovers alkalmazásában, bár az aláírásáért a hírek szerint olyan klubok állnak sorban, mint a Manchester United, az Arsenal és a Liverpool. Az üzlet létrejöttét meglehetősen megnehezíti, hogy csapata 12 millió fontot akar kapni érte. A támadó így nyilatkozott az Examinernek a körülötte kialakult mendemondákról:
"Boldog vagyok a Roversnél, egyetlen apró kommentárt tettem csak az áram hallatán, a többit már a lapok nagyították fel. Csak nevetni tudok ez egészen, tenni ellene azonban semmit sem. A sötétben vagyok teljesen, tudják, a játékosok az utolsók, akik értesülnek a saját sorsukról. A menedzsereim mindent elintéznek helyettem."
Hát én se tudok mondani senkit, aki tudná potólni Ruudot, esetleg Ronaldo. De szerintem egyik tranzakciónak sincs valóságalapja, mert úgy tudom, marha nagy tartozásai vannak a Barcának, és a MU-val egy szinten csak egy klub van, a Real. Mindkét játékosnak visszalépés lenne a Barca. MU FOREVER!!!
Egy pici statisztika a Roy Keane-t szidóknak.(Akiknek sok köze nem lehet Manchester United szurkolóhoz)
Keane was crucial to United’s exemplary defence record with 71% of his tackles being successful. However, it is his amazing passing accuracy that makes him stand head and shoulders above the rest. No other Premiership midfielder bettered Keane’s passing accuracy of 89%.
The United captain has the best record in all three areas of the field as well. 94% of his defensive passes found their mark, while only 8% of his passes in the centre of the park went astray. And in attack Keane was just as deadly - 80% of his passes reached their intended target.
Egyelőre még csak az Angol Labdarúgó Szövetség honlapján hívta fel a szurkolókat a sportszerű viselkedésre, azonban ugyanezt a televízióban is megismétli majd David Beckham a Szerbia és Montenegró elleni keddi barátságos találkozó előtt.
Az UEFA fegyelmi bizottsága rekordösszegű, 150 ezer svájci frankos bírsággal sújtotta az FA-t, mert a szurkolók rasszista jelszavakat kiabáltak, és kétszer is pályára rohantak a törökök elleni április 2-i, sunderlandi Eb-selejtező alatt.
"Ez nem ismétlődhet meg, mert akkor az angol csapatot kizárják" - szögezte le a Manchester United középpályása, a válogatott csapatkapitánya. "Nekünk is óvakodnunk kell a szurkolók felhergelésétől. Ezért góljainkat a kezdőkörben ünnepeljük majd, s nem a szögletzászlónál. Szerintem nem terhel minket felelőség a szurkolók magatartása miatt, de nem maradhatunk tétlenek. Mindenképpen versenyben kell maradnunk az Európa-bajnokságért!"
A keddi összecsapást a Leicester City pályáján játsszák, majd június 11-én a middlesbrough-i Riverside-stadion ad otthont a szlovénok elleni Eb-selejtezőnek.
A Barcának nagyon sok pénzt kellene letennie Bechamért vagy Nistelrooyért. Vagyis éppen annyit hogy a MU lazán vegyem helyükre olyan játékost, aki éppen azt a szintet vagy azt igencsak megközelíti. Egyenlőre legyen vége náluk a választások, aztán majd kiderül, hogy van-e ennek esélye.
Remélem Nisti nem megy el mert akkor összeomlok. Beckham nem zavarna ha elmenne mert jönne a helyére Kewell vagy valaki. Kluivertnek nem örülnék mert nagyon szar mostanság igaz lehet hogy feltámadna nálunk.