Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34479

ilyened van azért ?

Vagy csináltatsz gebo-t kellő hosszban.

Előzmény: Tóth Nándorka (34460)
Tomcy7 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34478
Igy van ez egy kondenzációs kazán, ez is tudott volna melegvizet, de én még olyan helyet nem láttam ahol ez normálissan működött volna pedig nagyon sokat kipróbáltam, vagy hideg volt a víz vagy számomra túl meleg, szóval marad a kettős megoldás, egy az, hogy a kazánnak nem kell kismilliószor beindulni ezért kímélve van, a másik, hogy ha megkotlik akkor még mindig van melegvizem. CO-tól meg nem félek, mert olyan helyen van ahol van rendes szellőzés, és telejesen el van különítve a lakórésztől, mert az régen egy spájz volt, plusz már vagy 20éves így van és bevált. Nyári időszakban amikor a kazán full ki van kapcsolva, úgy hogy gázzal főzünk megáll 5000 alatt a számla ami szerintem bőven jó. Hát erről a gáztervről nem sokat hallottam, de ezt anno még nem én csináltattam, szóval passzolok. Ha nem maradhat a homlokzati kivezetés akkor, meg leszerelem az egészet a francba, megy fel napelem meg átállok full elektromos fűtésre, mivel a tetőt 2éve cseréltük, és akkor le lett bontva a kémény, és, hogy a tetőt nem fogom ezért sem kivágni sem újrarakatni az is biztos, a ház meg szigetelve van és idén lett átfestve, szóval azon sem lesz semmilyen faragás az is biztos, szabály ide vagy oda. Mondjuk furcsa lenne ha egy 10éve jól működő rendszert ami a maga idejében is a legmodernebb kazántechnikát alkalmazta valaki szarnak titulálná és át kellene tervezni, de mivel a pénzlehúzás az állam és a cégek legjobb játékszere, így ezt is el tudom képzelni. Amit írtál, hogy a szolgáltatóval fogják lezongorázni a kazáncserét sem értem igazán, hogy mi köze a szolgáltatónak hozzá? Ez kicsit úgy hangzik mint ha veszek vagy összerakok egy olyan számítógépet ami fogyaszt 2000w-ot akkor azt nekem az eon felé le kellene jelentenem. Számomra nem egészen világos, hogy pl a főgáznak miért nem teljesen mind 1, hogy én mi a bánattal égetem el azt a gázmennyiséget, ha rendesen időben mindig ki van fizetve. Mint ha a benzinkúton meg kéne kérdezni, hogy mire használom a kocsiba tankolt benzint... :) Bocsánat a hülye példák, és az értetlenkedésem miatt. Majd beszélek azokkal akik annó csinálták az egész rendszert, hogy tudnak-e erről valamit nekem mondani. Nagyon köszi a segítsésget!
Előzmény: Sony Black (34469)
SolnesMM Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34477

 " és a márkára szakosodott beüzelmelővel beüzemeltetni és beállítani, de lehet tévedek. " 

 

Nagyon tévedsz !

Előzmény: Tomcy7 (34456)
tata777 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34476

Köszönöm szépen.Átnézem amiket írtál.

Előzmény: Sony Black (34470)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34475

Vagy indirekt tárolóval a HMV előállítása. Én is még kombi kazánt néztem ki, de a szerelő beszélt le róla, hogy inkább legyen tároló mellette a HMV-nek. Itt is többen írták, hogy jól tette. 

Nem tudom, hogy van-e ennek hátránya. Azt tudom, hogy a HMV készítés előnyt élvez. Így ha pl. fűti a lakást a kazán de a HVM is kér meleget, akkor a lakás fűtését leállítja és az indirekt tárolót melegíti. 

Mondjuk ez alapvetően nem nagy gond, lényegében észre sem veszed. Mert a lakás hőfoka konstans, még kb. 0,5 °C-ot sem ingadozik, és a tárolót meg kb. 5-10 perc alatt felfűti. 

Előzmény: Sony Black (34469)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 34474

listádért kapsz 1 piros pontot! de ne bízd el magad!

kolléga

Előzmény: Sony Black (34470)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34473

Ezt az utolsó bekezdést önszántadból írtad? :-D

Előzmény: Sony Black (34470)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.30 0 1 34472

Nos inkàbb akkor maradok a 20 as kulcsos henco könyököknél,csak elég lesz ez az àtmérő az indulàshoz a fűtésnél!??

Előzmény: Sony Black (34471)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34471

Én ilyeneket rakok mindenhova. Ritkán előfordul, hogy berezonál, de állítasz a görbületen és megszűnik.

Előzmény: Kovacsger (34467)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 -1 1 34470

Egyiket se. :D

A Vaillant mióta Duval egy rakat fos, ráadásul nincs C6 minősítse a kéményre, és piszok drága.

A Duval-nak van, de egy kaptafa, és 300e alatt sokkal jobb kazánok vannak ezeknél. Beépített tárolósat meg alapból nem ajánlom, csak akkor ha több fürdő van, de nincs hely egy külön tárolónak.

 

Inkább Bosch 2300, 2500, Immergas TT, Immergas EXA, no meg a sláger: Ariston genius one :)

 

Előzmény: tata777 (34468)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 34469

Ez egy turbós készülék ha minden igaz.

Az hogy simán a falon kívülre van vezetve, feltételezem azt jelenti, hogy egy homlokzati kivezetésed van, ami oldal irányba átmegy a homlokzati falon és a szabadba fújja az égésterméket. Jól értem?

Ha így van, akkor keresd elő azt a gáztervet, amivel neked ezt a megoldást anno engedélyezték, mert arra szükség lesz!

Ha az nincs meg, de tudod hogy nem feketén lett a kivitelezés anno, akkor azt a szolgáltatódnál megvan, és ki lehet kérni.

Amit szeretnél, működik egyszerűsített készülékcsere eljárással, abban az esetben ha megvannak a papírok! Ha nincsenek meg sehol, vagyis ha fekete telepítés volt anno, akkor gáztervezőre is szükség van, és akkor már tervköteles készülékcsere lesz az eljárás, és nem is biztos hogy maradhat a homlokzati kivezetés, mert annak megvannak a feltételei...

 

Egyszerűsített eljárásnál, keresel egy gázkészülék szerelő szakembert, akinek fényképes gázszerelői igazolványa van, és jogosult készülékcserére. Lecserélteted a kazánt, és az összes papírt a szolgáltatóval a gázszerelő fogja lezongorázni.

 

Viszont ha lecseréled a kazánt, a helyedben elgondolkoznék azon, hogy inkább egy kombi kazánnal oldanám meg a melegvíz ellátást is. Egyrészt tök felesleges két készülék, másrészt a másik gondolom nyílt égésterű kémény nélküli verzió, mert ugye nincs kéményed... energiapazarló, és CO mérgezés veszélyes.

 

Előzmény: Tomcy7 (34456)
tata777 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34468

Sziasztok! Új családi házba gázkazánt keresek.350lm3 a fűtendő terület.Két lehetőség közül melyiket választanátok? 1.Vaillant VUW246 átfolyós kazán 20KW -396500Ft 2.Saunier Duval isofast21 2*10literes tárolós 18KW 419899Ft A fürdő 3m-re van a kazántól, a konyhai csap 10m-re. Köszönöm szépen.

Kovacsger Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34467

Az álltalad linkeltnek  állítólag nagy az áramlási hangja, engem lebeszéltekróla. Gebo helyett gondoltam volna, hogy ezzel egyszerűbb lesz.

Előzmény: Sony Black (34465)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34466

10bárt röhögve kibír, 100bár a repesztési nyomása.

Előzmény: Apaxp (34461)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34465

Ha a sárga inox csőre gondolsz akkor igen használhatod, ha nem zavar a sárga színe, és az ára :D

De van ilyen nyújtható acélbordás cső vízre, ami fele annyiba kerül mint a gázcső: https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=99301

Előzmény: Tóth Nándorka (34460)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.30 -1 1 34464

Nincs nagY nyomàs...gondoltam még viz flexi csőre,3/4 es gigantosra,de ennek a belső àtmérője 9 mm...nem kevés az a visszatérő és előremenőnek??

Előzmény: Házas Ember (34463)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34463

A 15 mm átmérőjű flexibilis gázcső 10 bar nyomásra van hitelesítve. A melegvíz rendszerben ennél nagyobb nyomás is előfordul?

Előzmény: Apaxp (34461)
Hompi12 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34462

 

Sziasztok. Adott egy Inka Thermomax 24k ami teljesen kilett tisztítva stb. De olyan problémát produkál hogy mindig leáll majd újra indul. Pl melegvíz készítésénél 47 C-ra van állítva mindig 35 C-ra visszaáll. Mi lehet a probléma? Alaplap esetleg?

Fűteni sem fűt tökéletesen ezáltal. 

 

Válaszokat köszönöm. 

Apaxp Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34461

Szerinted mennyi az üzemi nyomása a gáznak az óra után a csövekbe? És mennyi a vízhálózatnak?

Előzmény: Tóth Nándorka (34460)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.30 0 1 34460

Sziasztok.a flexi gàzcsövet,melegvizre is hasznàlhatom,vagy felejtős???

Hatospista Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34459

Természetesen!Pöcsölt is vele vagy fél órát.DE azt mondta ,hogy beállitás ok,viszont a tapasztalat az,hogy nem az a baj,hogy 29.6 MJ,hanem hogy szennyezettebb mint az országos átlag ,és az elégetése után a füstgáz is szennyezettebb.Na és ez befolyásolja negativ irányba a nálunk felszeelt kazánok élettartamát.Legalábbis igy értettem.

Előzmény: Törölt nick (34457)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34458

A helyi kéményesek valamilyen szinten nyilvántartásba vették az eddigi rendszered? A mostani rendszerednek - kéményre is - vannak engedélyei?

 

Nálunk most lett kiépítve 0-ról, kéménybéleléssel együtt. Kijöttek, fényképeztek, a kazánra ragasztottak egy vonalkódos matricát. Majd később a kiadott dokumentumban is pontosan meg van említve, milyen kazán van a rendszeren. 

Gondolnám a vonalkód egyedi készülék azonosítást tesz lehetővé.

Előzmény: Tomcy7 (34456)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34457

Gondolom a beüzemeléskor ennek megfelelően állította be a szervizes.(!!)  :-)

Előzmény: Hatospista (34454)
Tomcy7 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34456
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Termomax Inka 24k kazánom, aminek van egy kis hibája, és lehet le kell majd cserélnem.
Az lenne a kérdésem, hogy ha cserélnem kell, kell-e valamiféle engedélyt beszerezni?
Mert ugye már egy meglévő kiépített rendszerem van, amiben semmilyen változás nem lesz eszközölve, csak a kezán le, és ugyan oda felmenne az új.
Nincs kéménybe bevezetve, nincs is kéményem, 2éve a tetőcserénél le is bontattam a régit, simán a falon kívülre van vezetve a mostani is.
Csak fűtést végez, melegvizet nem csinál, arra van külön gázbojlerem.

Én úgy gondolom, hogy nem kell semmi, csak megvenni a kazánt, feltenni, és a márkára szakosodott beüzelmelővel beüzemeltetni és beállítani, de lehet tévedek.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Tomi
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34455

Az elektronikában kezd megfáradni valami .

Előzmény: Keeper83 (34452)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34454

Nálunk Sgáz van!! 29.7 a fűtőértéke!! nem 34 meg 36 mint a jobb helyeken..Fűtési rendszer vatta új és új gázbekötés és semmimás nem megy a gázról.Ja és a d2 kijelzi a primer fűtési kör teljesitményét,könyv szerint!! kicsit csalós mert igazából az előremenő viz hőmérsékletét mutatja!Gépkönyvben kicsit félreérthető.A d8 mutatja a visszatérőt.Jelenleg semmilyen szobatermosztát nincs rárakva,úgy próbálgatom.

Előzmény: Törölt nick (34448)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34453
Üdv.Nekem az van!
Előzmény: kertesz84 (34447)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34452

Rövidebb intervallum és folyamatos üzem esetén lett volna ötletem. Erre inkább nem találgatnék.

Előzmény: t.zsolti (34446)
spee981 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34451

Nálam már két éve bebizonyosodott hogy forog a víz. Ez egy Baxi a földszinten, alatta a pincében egy oldalsó bekötésű Heizer 120L-es tároló. Télen-nyáron a HMV az alapállása a kazán váltószelepnek (fűtés végén visszavált, nyáron nem váltogat, csak 18 óránként egyszer, leragadás ellen). Tehát a HMV kör teljesen akadálymentes (ha nincs bent működő vcs). 18-as csövekkel van megcsinálva, és kezdettől kering. Mivel hőmérőzve van minden cső, szépen látszik (az előző beírásomban ott a hőmérők grafikonja) hogy hogy kevéssel a HMV felfűtés után szépen visszamelegszik a HMV visszatérő is meg az előremenő is. Jelenleg is rossz a vcs, ez eleve nem is jó megoldás, de sajnos túl későn hívták fel a figyelmemet arra, hogy a gravitációs fékkkel kéne inkább próbálkozni. Szerinted nálam mi lehet az ok? Oldalfali kivezetés, talán emiatt hamarabb kiszellőzik a meleg a kazántestből (rövid füstgázelvezetés). Illetve nagyobb az átlagosnál a magasságkülönbség? Lent a plafontól kb 1m, a kazán pedig 1.40m-en van, a födém kb 30 centis lehet gondolom -> 2.7m van a kazán alja és a HMV előre csonkja között.

Előzmény: Sony Black (34449)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34450

Nem, nem. Mint írtam, ez alapvetően "villanybojler", aminek van egy hőcserélője, és külön szivattyú a hőcserélőn a vegyestüzelésű központifűtés rendszer fele.

Amikor a fűtés teljesen inaktív (nyáron), és csak a fűtőbetét melegíti a tartályt, akkor is van melegedés a hőcserélőtől, már pedig akkor a fűtésrendszer többi részén meg sem mozdul a víz.

Ez a melegedés szépen megy a mennyezet alatt elhelyezett légtelenítőkig.

Előzmény: Sony Black (34449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!