Ugyan még nem szedtem szét, de szerintem ugyanaz mint a Trabant vagy a Vespa benzincsapja - 1 kiállás (tartalék). Amit membránnak néztél az egy darab gumi, praktikusan olajálló.
Szerintetek lehet-e javítani a benzincsapot, vagy csak csere?
Supercub c90 járgányon szivárogni kezdett a benzincsap, a központi részen, nyitott állapotban, zárt állásban nincs szivárgás. A fotón láthatóan két csavar rögzíti, a fedlapja fixen szegecselve, hogy mi van alatta, nem látni. Van-e valakinek fotója a belső szerkezetről?
Én kerestem a neten, de nem találtam. Egy hirdetés mutatta alulnézetben, ott nincs semmi.
Pár nem-Honda benzincsap-javítási videót megnéztem, ott belül egy gumimembránt látni, ami kilyukadhat, mi a helyzet a cubnál?
Meg ezeknek szeretnek letapadni a gyűrűk, mégha rendes olajjal használod is. Volt 1, ami szabalyosan zabálta. Hengerben nulla kopas, kimérve. Kapott új alapméretes gyűrűt, azóta minden kokas
Hideg motor beindít, 3-4 percig járat. Aztán leállít, vár 3-4 percet. Aztán nívócsavar kiteker, pálcarész letöröl, bedug a nyílásba, szintet megnéz. Azaz "kitekerve".
Egy új motoron mégis mi lehet xar? Most itt nem beàllìtàsi
és vagy apróbb esztétikai dolgokra gondolok,hanem funkcionàlisan nem működő dolgokra. Vagy ha olyan sok minden valóban nem volt rajta jó,akkor minek vette àt? Kìvàncsi lennék arra a listàra tényleg....
Sziasztok! Új vagyok még itt, kérdéssel fordulok hozzátok. Látott-e már, hallott-e próbált-e valaki ilyen motort? Kuba RX9-50 néven árulják,egy ideje már nálunk is. Kísértetiesen hasonlít a Dax/Cub blokkjához. Segítségeteket előre is köszönöm!
Ránéztem, gondoltam, ha jó olcsó, majd megcsinálom. Hehe, kicsit elszaladtak a lovak....265 egy motorhibásért, wtf? Meg 450 egy 2004-es ért? Alig volt több újan...
Sziasztok! Van a hahun egy Innova hirdetés viszonylag jó áron, de a leírás szerint valami zörög a motorban. Az eladóval még nem beszéltem és nyilván így nem is lehet megmondani, miről van szó, de vajon a legeslegrosszabb esetben mennyibe kerülhet rendbe hozni egy zörgő Innovát? Egyáltalán, milyen a típus alkatrész-ellátottsága?
Igen, ez is szóba jöhetne, de a tűszelep hegye valami speciális műanyagból van, amely puhább mint a réz a fészekben. Ismét végignéztem pár videót, mindenhol a pálcikás, vattás tisztítást csinálják. Volt egy rendhagyó megoldás is: pici acélgolyót tett a fészekbe, aztán egy rudat ráhelyezve párszor ráütött kalapáccsal, mert szerinte a fészket alulról fúrták ki, miáltal a sorja felül jött ki, ezt kalapálta le.
Nem hiszem, hogy vattával vagy pálcikával polírozgatás jó ötlet lenne, mert itt a tűnek és a fészeknek kell zárnia, nem a fészeknek és a fültisztítónak. Én a tű végére tennék polírozó pasztát, valami közepeset, és azzal próbálnám meg "összecsiszolni" a kettőt. Hasonlóan mint ahogy a szelepeket szoktuk becsiszolni. Szerintem ez működhet, én így csinálnám.
(nagyon részletesen bemutatja az egyes részeket, leírja a működésüket, tanulságos!)
Kitér a karbira is, ezek szerint a tűszelep a réz fészekbe ér fel, azt elzárja, amikor nem folyik a benzin, ez a fészek bele van szerelve a karbi öntvényébe, vagyis nem cserélhető. Lényegében erre voltam kíváncsi, tehát nem tudom kicserélni.
Mit lehet tenni, hogy végül is ne szivárogjon a benzin?
Erre több videón pálcára tekert vattával és pasztával történő polírozást javasolják.
Vagy, lecserélni az egész karbit egy újra...
Azt hiszem, először maradok a polírnál, ha végképp nem segít, majd keresem az új karbit...
Szia! Alapvetően azokban amit leírtál:) 5 Super Cub altípus van ha jól emlékszem ezek 17"-os kerékkel mennek. Van az STD (kerek lámpás, 3 sebesség, sima festés csomagtartó csak hátul) a Delux (kerek lámpás, 3 sebesség, metál festés, csomagtartó elöl-hátul) Press-cub (2 lámpa elöl, első index lent a kosár alatt, hátul nagy csomagtartó, elöl kosár, markolat fűtés, 3 sebesség, talán önindító is) Street ( hasonló mint a STD csak inverz a festés, ezüst test a műanyag idom pedig sötés barnás-feketés) amit pedig te néztél a Custom kivitel (szögletes lámpa, önindító, 4 sebesség, csomagtartó elöl-hátul, üzemanyag szintjelző a kormányon a műszeregységben) Aztán még évjárat szerint lehetnek különbségek a matricázásban is. És persze, hogy jó legyen még van a Little Cub is ami 14"-os keréken van és ott is van pár változat.
Vissza térve az általad nézett motorra, motorikusan mindegyik ugyan az a 4 ütemű fekvő hengeres, kb 60-65 a végsebességgel, Customnál ehhez a sebességhez 4 fokozat tartozik a többinél 3. A 4 sebesség talán emelkedős részen jöhet jól, sík úton max. többet kell váltogatnod. Láttam azt a motort élőben, a hangja szép volt de külsőleg azért láttam már szebbet is (pl az enyém :) igaz az nem ennyi volt, bár sokkal több sem).
Ha érdekel bővebben a mailom publikus írj rám egy telefonszámot és elmondom a részleteket is.
Szia! Én is szerintem nála nézelődök a jófogáson, jelenleg egy 1997-es Cubot néztem ki. Szögletes lámpa és indexek, illetve önindító is van rajta. Esetleg nem tudjátok miben különbözik ez a többitől?:)