Keresés

Részletes keresés

Nikons Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8537

Köszi! kivártam a vevőt, mert nem akartam elkótyavetyélni a gépet, de a d600 miatt új pc-t kell vennem, abba kellett az ára.

egy I5-ös procis a kiszemelt áldozat, egy dell ips monitorral.

Előzmény: ikajli (8536)
ikajli Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8536

Grat!

Előzmény: Nikons (8534)
ikajli Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8535

Ha a fujkálás kevés, akkor esetleg érdemes beruházni a Lenspen kifejezetten szenzor tísztításra kialakított eszközére is. Olcsóbb, mint felutazni Bp-re, és többször is használhatod. Kipróbáltam, megoldotta a problémámat, és nem okozott bajt.

 

(Ennek kisebb a feje, mint az objektív tisztító verzió, és kb. háromszög alakú, így a sarkokba is be tudod tolni.)

Előzmény: gregi.david (8532)
Nikons Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8534

A D200 elkelt.

Előzmény: Nikons (8531)
Mano254 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8533

Az Árkádban lévő Fotoplus üzletben rendszeresen vannak Nikon ill. Canon bemutató napok, ilyenkor ingyenesen tisztítják a gépeket és az objektíveket.

Nikon nap épp a múlt hét csütörtökön volt, nem tudom mikor lesz legközelebb, talán ősszel.

 

A szenzor száraz takarítása amúgy nem ördöngősség, otthon is meg tudod csinálni, és sokat javíthatsz a helyzeten:

Egy pumpás ecset, vagy még inkább a fotós boltokban néhány ezer forintért kapható szenzortisztító pumpa kell hozzá. Alternatív megoldásként a patikában kapható körtefecskendő is jó, az talán olcsóbb. NEM JÓ viszont a sűrített levegős spray, mert a hajtógáz cseppjei a szenzorra kerülhetnek. A szájjal való fújást inkább hagyjuk, tudok olyanról akinek sikerült így leköpnie a szenzort...

 

Ha megvan a megfelelő eszköz, a menüben kikeresed a kézi tisztítás opciót (a Canon gépeken így hívják, Nikonban is valami hasonló lesz). Aktiválod, ilyenkor felnyitja a gép a zárat.

A gépet bajonettel lefelé tartod, és a pumpával fújsz a szenzorra, így jó eséllyel a kosz nagyja elhagyja a tüköraknát. Ha úgy érzed, kész vagy (nem látszik kosz a szenzoron), a gépet kikapcsolva kilépsz a tisztító módból.

 

Ellenőrzés:

Felteszed az obit, életlenre tekered, beállítod a legszűkebb rekeszen csinálsz egy képet egy fehér falról/lapról, miközben mozgatod (így 100%, hogy ami éles a képen az a maradék por :-)

Visszanézed, és ha elégedetlen vagy, kezded előről :-)

 

Előfordul, hogy a sokadik tisztítás után is vannak még foltok a szenzoron, mivel az statikusan töltött, tehát vonzza a őket. Ezen csak a nedves az (alkoholos oldatos) tisztítás segít, de ezt én inkább a szakemberre hagyom, ne én tegyem tönkre a gépet...

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: gregi.david (8532)
gregi.david Creative Commons License 2013.06.21 0 0 8532

Sziasztok! Egy olyan embert keresek, aki szivességből vagy kevés pénzért, letisztítaná a ccd-m( vagy kölcsönadná a szettjét). Sajna nincs pénzem pestre felvinni a 7éves Nikonom, de már eléggé zavar az 5perces PS utomunka a porszemek miatt. Segítsetek, kérlek!

Légyszi emailre írjatok, mert itt már nem szoktam járni : gregi1991 kukac gmail

 

Gregi

Nikons Creative Commons License 2013.05.12 0 0 8531

Nikon D200 váz eladó megkímélt szép állapotban 26ezer expóval, 2db akksival,

GGS lcd védővel és gyári plexi védővel, gyári töltővel, nyakpánttal. Ár fix:89.900Ft

 

3db 4gigás CF kártya -2db Lexar és 1db Promaster irányár:9.000Ft

 

Ha egyben viszed fix fix 95ezer forint + adok ajándékba egy új "L"-es phottix neoprén objektív tokot.

 

Érd: publikus mélcímen vagy a 30 négykettőnyolcegyötötöt telószámon.

 

Petesejt Creative Commons License 2013.05.08 0 0 8530

Najó, mivel nem akarok vele vesződni, még egy kis extra:

 

Akció! Aki elvisz 8 db akkut annak ajándékba adok egy töltőt!

Előzmény: Petesejt (8529)
Petesejt Creative Commons License 2013.05.08 0 0 8529

Eladó:

 

2db kompakt, Energizer NiMH akkutöltő, kifogástalan, 4 akkut tölt egyszerre (vékony - AAA - ceruzaaakkut is töltenek), 2000 Ft/db.

4x4db márkás ceruzaakkumulátor (AA), kifogástalan állapotban, tesztelve, 2500 illetve 2700 mAh kapacitásúak, Varta, Energizer, GP és Sanyo márkájúak, 2000 Ft/4db.

 

Ha valaki egyszerre vásárol egy töltőt, 2x4 db ceruzaakkuval, a kedvezményes ár összesen 5000 Ft.

 

Kompakt fényképezőgéphez, vakuhoz, bármihez tökéletesen alkalmas. Átvétel Pécsett, adok rá két hét garanciát. Érdeklődni telefonon: 70-2373737.

kisbergics Creative Commons License 2013.05.05 0 0 8528

Úgy alakult, hogy van egy ~80.000Ft-os "vásárlási utalványom" a speedshopban. Én inkább másra költeném a pénzt, nem tervez valaki ekkora értékben vásárolni náluk? (www.speedshop.hu) Rendkívül hálás lennék, ha rajtam keresztül tenné meg. (:

DimensionSeven Creative Commons License 2013.04.26 0 0 8527

Eladóak a következő fotós holmijaim:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125002771&t=9085279

 

Kipróbálhatók, átvehetők Budapesten vagy Baranyában, előzetes egyeztetés alapján.

d-7 kukac freemail.hu

banderas1111 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 8525

Sziasztok!

 

A természetfotós topikba már beirtam de hátha valakit érdekel itt a közelben is, 

Eladnám Nikon Ed - Nikkor 600mm f4 kiválló állapotban lévő objektivemet.

 

Légyszi emailben mert nem mindig olvasom a topikot, köszi.

 

üdv

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.03.14 0 0 8524

Szóval 3D-ben nyomod.

Érdekes, mert egy nagyobb gömbfej használata is van már annyira körülményes, mint egy 3D-s.

Előzmény: kisbergics (8523)
kisbergics Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8523

Manfrotto 141RC az esetek 99.9%-ban. Van egy nagy teherbírású futoz féle gömbfejem is, relatíve nagy gömbbel. Azt akkor használtam, amikor még nagyteléztem vadra, de olyan mostanában nem nagyon fordul elő. ):

Előzmény: DimensionSeven (8522)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8522

Nincs mit. :)

 

Más: te milyen állványfejet használsz?

Előzmény: kisbergics (8521)
kisbergics Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8521

Hű! Nagyon precíz, nagyon alapos és nagyon jól világít. Én még nem tartok itt, de jó követendő példa, köszönöm! Nagyon tetszenek a fotói! (:

Előzmény: DimensionSeven (8520)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.03.12 0 0 8520

Balázs, ezt a srácot tegnap találtam, szerintem hasonló a portréstílusotok:

http://s4intpl.deviantart.com/

http://www.patrykmorzonek.pl/

Főleg a blogon a backstage fotók érdekesek szerintem. Meg persze a portrék se kutyák. :)

kisbergics Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8519

Haha, szép is lenne! :D

Jelenleg jobban hiányzik a zoom sor közepe, alja. Szóval előbb lesz itt 14-24-70-200 mint a többi fix, de ha nyerek a lottón még bármi lehet. :D

Előzmény: seeman (8518)
seeman Creative Commons License 2013.03.06 0 0 8518

Ahogy nézem, előbb-utóbb össze fogod szedni az ideális fix sort! (24mm f1,4G - 35mm f1,4G - 85mm f1,4G - 200mm f2G)

:-))

Előzmény: kisbergics (8516)
ph5.5 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 8517

Nem rossz :-)

Előzmény: kisbergics (8512)
kisbergics Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8516

Az lett. Nem mondom, hogy nem hiányzik a 24-70, de egyelőre imádom az 1.4-es nagylátó előnyeit. (:

Előzmény: seeman (8515)
seeman Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8515

Riporthoz a 24 f1,4G jobb lenne. A nagyobb fényerő és főként a nagyobb látószög miatt.  Képminőségük kb. megegyező, árfekvésük ég és föld.

Előzmény: kisbergics (8508)
kisbergics Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8514

Pusztabánya, egy csinos kis kunyhó a szocreál vadászház mellett. (:

Előzmény: c_pont_hu (8513)
c_pont_hu Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8513

Ez a hely hun vane?

Előzmény: kisbergics (8505)
kisbergics Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8512

Jah, csak a kép lemaradt....

 

Előzmény: kisbergics (8511)
kisbergics Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8511

Jó csere volt. (:

kisbergics Creative Commons License 2013.02.12 0 0 8510

D3s van és D700. Alkotói munkánál csak egy gép van élesben, riportnál kettő. Vegyesen dolgozom fixekkel és zoomokkal, de úgy érzem több lehetőséget nyújtana a +2FE és a tág blende mint amennyi kényelmet a zoom ad. (:

Előzmény: Nikons (8509)
Nikons Creative Commons License 2013.02.11 0 0 8509

Mivel dolgozol mostanában Balázs, fixekkel? Esküvőn nem fogod hiányát érezni a 24-70-esnek, vagy két gépvázzal dolgozol?

Csak kíváncsiságból kérdem. Régebben írtad, hogy D700-al nyomod aztán hirdettél egy D7000-et is ha jól emlékszem, most mi van a D800?

 

Előzmény: kisbergics (8508)
kisbergics Creative Commons License 2013.02.11 0 0 8508

Így van. Ha nem jön össze a csere, akkor én is befizetek egy 28/1.8ra - és azzal sem járok rosszul, de ez valahogy most csábítóbban hangzik. (:

Előzmény: Nikons (8507)
Nikons Creative Commons License 2013.02.11 0 0 8507

Ha jól olvastam másik topikban 24mm 1.4-es nikont szemelte ki :)

Előzmény: seeman (8506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!