Keresés

Részletes keresés

boris73 Creative Commons License 2022.10.05 -2 0 2840

Sziasztok, mi szombaton megyünk. Aki esetleg drónozott, attól kérdezném a körülményeket. 250Gramm alattihoz úgy olvasom nagyon nem kell semmi, de EU-s vizsgám van, illetve EU-s biztosítás hozzá. Van tapasztalat esetleg? A légtér csak a reptér környékén korlátozott, de esetleg nemzeti parkok, stb bejöhetnek a képbe, mint Tenerifén.

Dydand Creative Commons License 2022.09.18 -3 1 2839

Akkor elárulom: 16-án, vasárnap fogunk érkezni, és - ahogy írtam is - 15 órától tudjuk belakni a házat. Szóval jöhet a hortenzia, kála és megannyi más özön :) :) :) 
Húúú, de várom már, hogy újra "otthon" legyek :)

Előzmény: Mr. Hadley (2838)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.15 -2 0 2838

Semmi rossz. Csak árnyaltan érdeklődtem, hogy szombat vagy vasárnap érkeztek.

Ezzel a géppel jöttem tavaly, akkor csak vasárnap járt. Most úgy tudom már több napon jön.

 

Dydand Creative Commons License 2022.09.15 -3 1 2837

Jáááj má na! Most mi rosszat írtam? Amúgy hivatalosan csak 17 órától tudnám elfoglalni a házat, de a tulaj jófej volt, miután megírtam, hogy 12:40-kor száll le a gépünk ;) 15:00-tól már át is vehetjük. Addig pogyó és autóátvétel, majd egy erotikus Continente nagybevásárlás, pont kijön az idő :) 

Előzmény: Mr. Hadley (2836)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.14 -3 0 2836

Vasárnap szórjam fel a Jácintos Manyuel utcát hortenzia szirmokkal?

Előzmény: Dydand (2835)
Dydand Creative Commons License 2022.09.14 -3 0 2835

Halihó!

Ezek nagyobbik részén már voltam az eddig kint töltött több, mint 40 nap alatt, de vannak újak is, köszi! Már az idei POI-k számát gyarapítják az ötleteid ;) Nyomulok majd privátban, mert azért ritka alkalom, hogy pár ház távolságra leszünk csak ;)

Előzmény: Mr. Hadley (2820)
Dydand Creative Commons License 2022.09.14 -3 0 2834

Hasonlóan gondolodok, mint Mr. Hadley. Nekem a kabinbőröndöt megtölti a laptop, gopro és kiegészítői, fényképező, drón, állvány stb. A többi a feladott poggyászban.

Előzmény: COOP (2832)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.07 -3 0 2833

Szerencsés vagy.
Nekem sok a cuccom, jön velem a munkakörnyezetem. Azzal tele a kabingurulós.

Előzmény: COOP (2832)
COOP Creative Commons License 2022.09.06 -2 0 2832

kisgurulós+kisháti-nekünk. Kizárt, hogy feladjak ilyenkor bármit.

Előzmény: COOP (2831)
COOP Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 2831

67000,- Ft volt idén voltunk, és jövő májusra is megvettem májusban már: TAP Azorira szintén 71000,-/ fő.

Előzmény: OrSoLy (2828)
OrSoLy Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 2830

jó-jó, gondoltam :) én neszeszerrel utazom, nekem elég az is :)

Előzmény: Mr. Hadley (2829)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 2829

A TAP classic jegyet vettem alapul, így nem összehasonlítási alap a 28-as nesszeszer jegy. Természetesen a magasabb kategóriát vettem figyelembe a wizznél.

 

A jövő júniusom Wizz-TAP combó 113e oda vissza. (feladott pogyós)

Ebben nyilvánvalóan gyenge pont a wizz. Emiatt odafelé stopover LIS.

 

A közvetlen wizz még nem létezett amikor a projekt indult, de egyébként sem foglaltam volna azt be ennyivel korábban. Nem sok bizalmam van mostanában abban a cégben.

Előzmény: OrSoLy (2828)
OrSoLy Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 2828

mennyiért vetted Madeirára? az Tap volt?

 

(amúgy nem ennyi azért a wizznél sem, 28e/fő/irány jegyek vannak, de lehet Janoo beleszámolta a poggyászt, miegymást is :) )

Előzmény: COOP (2827)
COOP Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 2827

ez kizárt, hogy ennyit adjak ide egy jegyért, amikor töredékéért vettem már (Madeira)és még jövő májusra (Azori).

 

Előzmény: Mr. Hadley (2825)
COOP Creative Commons License 2022.09.06 -2 0 2826

off itt de leírom:

A Ryanairrel semmi gond nincsen, stabilan tartják a  menetrendet 10-11 hónappal korábban vett jegynél, nem úgy mint a Wizz ...

A TAP-ról meg tudod mi a véleményem-a kártérítést lenyelték, semmi reakció- én még occsón tudtam jegyet venni jövő májusra még idén májusban...

Előzmény: Mr. Hadley (2824)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.05 -3 0 2825

Jövő nyár elejére Madeira classic típusú jeggyel (vagy kb azonossal)

TAP - 490e

LH - 240

Wizz - 186

 

Eszelős különbségek. 

Mire felépülne bennem a Wizz felé a bizalom, addigra az is 250 felett lesz :)

Előzmény: Mr. Hadley (2824)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.05 -3 0 2824

Kedveltem őket.

A TAP-ot nem a covid küldte padlóra, hanem a tehetségtelen vezetése. A covid csak a kegyelemdöfés volt.

Most a legnagyobb bajom az velük, hogy eszelősen túlárazták a jegyeiket, a star alliance codesharing, meg mintha megszűnt volna a számukra. Kitéptem őket a táncoskönyvemből.

A Ryanair repüléstől nem vagyok túl boldog, de ez legalább megfogható áron - és a statisztikák alapján - "pontosan" repül. 

Előzmény: COOP (2823)
COOP Creative Commons License 2022.09.05 -1 0 2823

vettem észre :(

Előzmény: Mr. Hadley (2822)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.05 -3 0 2822

TAP-nál vettem a jegyet, mert vettem egy zsák vouchert 50-60%-on.
A TAP-nak sajnos annyi. Hét év alatt leküzdötték magukat a fapados szolgáltatás szint alá.

Előzmény: COOP (2821)
COOP Creative Commons License 2022.09.04 -3 0 2821

mégse TAP-pal mész?

Előzmény: Mr. Hadley (2820)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.09.04 -2 0 2820

Üdv Dydand!


A megjelölt helyeket nem kerestem még fel.

Igazán jó strandnak a Praia do Fogo-t tartom, de gondolom az már meg volt nektek. A másik tetszetős strand épített medencékkel a Piscina Natural Da Boca De Ribeira (van lenn parkoló, de a google még nem tudja)


Izgalmas partszakasz a Praia do Lombo Gordo, amit szégyenszemre feladtam a felső parkolónál.

 

Valamint nem tudom meg volt-e neked a Castelo Branco Viewpoint, ami kevesek által látogatott.

 

Ami biztos meg volt, de szerintem a Miradouro da Boca do Inferno -t is képes letaszítani a trónról, ha igazán szép idő van a Miradouro do Salto do Cavalo

 

Idén a Ryanair-Azores Airlines kombót próbálom ki. Ettől az egyik szemem sír, és most már a másik is.

A Ryan meglepően pontosan jár, de az AA-nál már az is ünnep ha képes PDL-re odatalálni a három órás késésen belül. Remélem Gorent fiúk megvárnak, ha késik az a szomorúság és nem kell a reptéren kivárnom a hajnalt :D

Előzmény: Dydand (2819)
Dydand Creative Commons License 2022.09.02 -3 0 2819

Pont erre gondoltam! FFP2 maszkom van egy csomó, kint pedig legutóbb is kellett zárt tereken, üzletekben stb. A 4. oltás felvétele nálam attól függ mit hoz majd a szeptember covid-szempontból. Három már megvan, a negyedik bármikor jöhet, ha szükséges az utazáshoz, belépéshez, de ezzel még kivárok a fenti okok miatt.

Más: ki volt már (és ha volt mik a tapasztalatai) a következőknél: Povoacao strand, Grena vízesés és környéke, Janela do Inferno, Remédia da Lagoa, Vale das Lombadas. Plusz egy kérdés volt már, aki befizetett delfinekkel úszásra az óceánon (Futurismonál néztem ki)? 

Előzmény: Léna007 (2817)
Léna007 Creative Commons License 2022.08.29 -3 0 2818

Köszönjük a tájékoztatást az EÜ-ről...mi is csak fejben vándorlunk ki, mert bátorságunk nincs hozzá, meg nem is tudnánk, mit kint dolgozni, így max. nyugdíjas korban játszik ez még. De álmodozni akkor is jó. ;-)

Előzmény: Mr. Hadley (2814)
Léna007 Creative Commons License 2022.08.29 -3 0 2817

Pillanatyilag sehol nem kérik. Múlt héten és repkedtem Lufival, a repülőn kell a maszk, ennyi, semmi más. Beléptetésnél egyik Azórin és Lisszabonban sem kértek semmit. De majd valamikor október felé, amikor jön a nem tudom hányadik állítólagos covid pánik-világvége és majd az lesz, hogy csak negyedik oltással utazhatsz (ha lesz ilyen?), akkor biztosan megint megkomplikálják.

Előzmény: Dydand (2816)
Dydand Creative Commons License 2022.08.19 -2 0 2816

Nekem is megvan a Pfiter 3x, de a legutolsó tavaly novemberi, ezért kérdeztem. Tavaly pl. kellett az EU igazolás mellé nyilatkozat, is, ezek szerint most nem. Plusz a Lufthansa vissazigazolásában az áll, hogy kellhet esetleg más típusú igazolás is, de akkor - ezek szerint - ez csak valami elméleti dolog :)

Előzmény: Léna007 (2809)
Flower2000 Creative Commons License 2022.08.17 -3 0 2815

Én már ezeken túl vagyok. Nekem már eldőlt hol töltöm el az időmet és az is hol gyógyitanak meg ha szükséges. 

Előzmény: Mr. Hadley (2814)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.08.17 -4 1 2814

Logikus.

Hasmenéssel ne menj vendégségbe.


Mondjuk azt nem értem, hogy miért mindig az egészségügyi ellátás jön fel egy ilyen kérdésnél. Az egészség mindenütt sokba kerül.

Itthon olyan sokba, hogy ha nem fizetsz, akkor megförmedsz mire sorra kerülsz a gyógyítónál. Ha túl akarod élni a bajod, akkor egy tetű körömgombáért kiperkálod két havi béredet. 

Ha meg csak az egészségügy az egyetlen nyugtalanító ellenérv, akkor irány India. Ott Ravaszcsandra 8 rúpiáért érintésmentesen megszabadít a perforált vakbeledtől.

 

A kiköltözősdi sok embernek csak agyi maszturbáció. Náluk egy mellette érvhez azonnal csatlakozik öt ellenérv, amivel el lehet tolni a magvalósítás időpontját. A sok mérlegelés a tett halála. Na persze egy sima kőműves vizsgával a nekifutás az idegen országnak sokkal rögösebb utat vizionál, mintha valaki az orvoslásban vagy a kereskedelemben jeleskedik.

 

Aki meri és teheti meglépi. Ha nem jön be a dolog akkor legalább oly könnyedén megteszi visszafelé is.
Egyet nem kell elfelejteni. Ha egy portugál területen segélyből élő meglátja egy tényleg átlag magyar fizupapírját, akkor megkérdezi tőle, hogy ugye hetente kapsz ennyit?

 

Nem árt ha az embernek van egy elképzelése a további életéről és van legalább valami fogalma arról, hogy miből fog megélni. A kerítést könnyebb elképzelni, mint a kolbászt megcsinálni hozzá.

 

Előzmény: Flower2000 (2813)
Flower2000 Creative Commons License 2022.08.16 -2 0 2813

Azért ehhez tudni kellene azt is, hogy mennyi biztositást kell fizetni, mert az EUs kártyával nem lehet megoldani hosszu távot. Sok beteg brit hazamegy ha már olyan sulyos beteg.

Előzmény: Mr. Hadley (2812)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.08.16 -4 2 2812

Mindketten eléggé eltévedtetek a kórház kérdésben.

Azori a gatyábban eleresztett eü ellátásban. Sokkal inkább szorul a kontinens segítségére. A covid megoldásokban sem nagyon jeleskedtek, katonákat (!!!) vezényeltek ki, hogy támogassák az oltakozást. Na jó szanitéc volt négy, kettő meg orvos, nade akkor is. Hat ember kellett hozzá hogy megnyugodjanak? Amikor már meg volt a megfelelő mennyiségű nyugati oltóanyaguk, még akkor is azon görcsöltek, hogy ne hordják be a fertőzést, és nem azon hogy beoltsák a helyieket és ezzel rezisztenssé tegyék önmagukat. Hat naponta túrták az orrát minden utazónak, mert nehogymá. RDP-n nem a turisták miatt volt a sok fertőzött. Ribeira Grandén meg azért, mert ott dolgozik vagy veszi fel a segélyt, aki az Rabo da Peixén lakik.

Madeirán kitűnő kórházi ellátás van. Oda meglepően sok pénzt öntött az EU, ahhoz hogy az angolok és a németek mennyországa lehessen. Miközben Madeirán se szeri se száma az idióta nyugati nyuggerek "levada-bukfenceinek", addig az Azorin egyetlen utazót sem öklel fel a szarvasmarha annyira, hogy kórházi ellátásra szoruljon. Madeira a covid végén nagyon korán nyitott. Önös érdekből bevállalták, hogy mindenkit beengednek, ha eljut a partjaikig. Egy feltétel volt, hogy mindenki engedje hogy ingyen orrba pálcikázzák. 

Kiszámolták hogy a kisker 100 eurós teszt összejön harmincból is ha ők adják a személyzetet és biz egy turista egy nap többször harminc eurót hagy el maga mögött. 

Egy ilyen dolgot az mer meglépni aki tudja hogy egy komoly intézmény áll a háta mögött ha mégis baj történne. 

 

Mindkét sziget kórházának van radiológiája, ahogy olvasom Madeirán MR is van, az Azorin csak CT. Szóval azért ők sem zörgőbelű tökkel, színes nádszoknyában ugrálva gyógyítanak. 

Meghalni meg sehol sem olcsó. Csak itthon egy kicsit gyorsabb...

Léna007 Creative Commons License 2022.08.16 -3 0 2811

Azórikon, Faialon Hortában hatalmas nagy klinika van, több épületből áll, állítólag jobb, mint a másik kettő, amik Sao Miguelen vannak, ide járnak a többi sziegtről. A felszereltségéről persze semmit sem tudok, de az ilyen szigeteken sok kivándorló él, pl. sok német, angol is, akik között sok jó orvos is van. Még a mini és (érzésileg 100 évvel visszamaradott) Flores szigetén is volt a reptér mellett egy kisebb kórház. Ilyen szempontból az Azórik jól felszereltnek tűntek.

 

Előzmény: Flower2000 (2810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!