Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 146
"A napi távok külön és együtt is teljesíthetők."

Persze ezt többféleképp is lehet értelmezni. Rákérdzetem, várom a választ a szervezőktől...

Előzmény: larzen (145)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 145
A két szakasz egyben is teljesíthető! Ott van a kiírásban. Szóval az első szakasz végén nem alvás következik, hanem csak rövid pihenő. BEAC tapasztalatok alapján másnap délre végezni lehet.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (143)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 144
Háááát... nekem a személyes részek igen fontosak. Szerintem amire te gondolsz, az iszonyatosan nagy munka, és nem látom be, miért érné meg... Profitálnak belőle annyit az olvasók, amennyit te dolgozol vele? Én maradok az SK honlap eddigi stílusánál, annak a folyamatos frissítése is szinte lehetetlen feladat. :-(
Előzmény: larzen (142)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 143
Azt hogy csinálod, mikor kétnapos?
Előzmény: larzen (141)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 142
Objektív alatt azt értem, hogy kihagyva belőle a személyes vonatkozású részeket.
Amit minden túráról szeretnék tudni:
- útvonal, jelzések, ellenőrzőpontok, résztávok, részszintek
- egy rövid beszámoló a szervezésről, milyenek a jelzések, hol vannak elkeveredési lehetőségek, stb.
- szubjektív osztályozás, mint amit a Vértes50ről csináltunk

Szal az objektív szót húzd ki, és értsd a fentieket helyette

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (140)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 141
Kértem infót Nagy Bence Öreg Milicéről. Menni akarok! Csak _egy_ ottalvás, előtte!
Jöjjetek!
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 140
Na speciel erre a mondatra nem emlékfül, de majd előveszem újfent... vastag és rég olvastam. De végig gurultam a röhögéstől, az bizonyos.

A Hö-re (nem akarok még 12 hozzápofázást írni, mert lassú az index):
Azt kérdeztem, hogy az a sportforum.hu pénzért akar-e írásokat. Mert akkor van írói vénám. Különben csak bénám.

Larzennek ugyanez okból itt:
Nem tudom, mit te értesz objektív alatt. Hát egy komplett leírás tartalmaz túrabeszámolót, amely szubjektív és ordalmi jellegű, valamint túrakritikát, amely állandó szempontrendszer szerint hasonlítja össze a túrákat. (Már készül a Kozma.) Ennél objektívebb nem akarok lenni, szerintem ez elég. Ha arra gondolsz, hogy dolgozzuk fel minden túra útmutatóját, és az összes útvonalat, szintet, akármit vigyük webre, azt feleslegesnek tartom. Maradjon valami utánajárnivaló meg izgalom a túrázónak is. Amit a bicskamaxival csináltál, az ott jó volt, de nem indokolt minden túra esetén, mert a MAXI különleges felkékülést igényel. És annak egy része is az útmutató ismétlése volt, ami szerintem általában nem szükséges. A K100-hoz mit tudunk hozzátenni, ami nincs a saját honlapján? Amelyiknek meg nincs, az csináljon, én mindent elkövetek, hogy ez általánosan elvárt követelmény legyen.

Előzmény: pataporc (136)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 139
Hahaha! Honnet tudhatna ezt egy virtualis, esetleg klonozott turazo? Sajnos mar senki sem ad a velemenyedre... :)
Előzmény: altvizsla (138)
altvizsla Creative Commons License 2000.10.10 0 0 138
Óktóberi Emléktúra: A Cserkészszövetség a legtrehányabb rendezőgárda. Hülyeségeket írnak, csapnivaló a jelvényük, és a papírfecni hozzá. Csapnivaló az útvonal leírás, és a saját túrájuk szintidejüket sem tudják, ... A futókat kizárják,... Én már 4-szer megcsináltam a 48-as túrájukat de csak azért mert azon a hétvégén nincs más jó túra. Példát vehetnének a Kinizsi rendezőségről !!! Szumma szummárum: amióta túrázom tapasztalatom szerint ők a legtrehányabbak...
Előzmény: larzen (129)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 137
Atiir, még egy tippem van, ha már percek óta hallgatsz. :-))
Kétszer is elment mellettem két bringás, a verda színére nem emlékszem, de az egyik ember sárga biciklis mezben volt, feltűnően sáros hátsó résszel, mint aki olyat esett, hogy beleremegett a föld. :-))) Akkor az voltál?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (132)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 136
... gondoljunk csak a "fenn a padlason fexik" kitetelre :).
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (134)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 135
Szia, Bennfentes! Aligha össze nem keverted a Vértes 50-et, ami aug. végén? volt, a mostani Kozma i=10 to 60-nal. A tavalyi Kozmán olyan meleg volt, hogy rövidnadrágra vedlettünk, és a célban a fűben fekve napoztunk, míg az utolsó beérkezőt vártuk! Az volt a második ttúrám, igen jól emlékszem a részleteire is. A Kozma az egyik legjobb túra az egész naptárban!
Előzmény: Bennfentes (122)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 134
Amúgy ez a regény emelte a szerzőt a saját szubjektív rangsoromon az öt legnagyobb magyar humorista sorába.
Előzmény: pataporc (125)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 133
A feladvány könnyű! De hogy ne rontsam el a többiek szórakozását, és legendás szerénységemet is bemutassam, inkább a megoldás felfedése helyett fejből idéznék a szerző utószavából: :-)

"A konfliktusok nem volnának konfliktusok, ha muszáj volna jól végződniök."
Enyim a piros pont! A kiflikirály lánya nem kell, azóta sokat vénülhetett. :-)

Előzmény: pataporc (125)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 132
Hoppá, atiir, nem te voltál, aki Farkastoroknál mobilon segítséget hívott a halott barátjának? On-line térképolvasás + meditáció a vérteskozmai sorompó nyithatóságán? Vagy többen is meghaltak arrafelé? :-)
Előzmény: atiir (121)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 131
Hö?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.10 0 0 130
Pénzért?
Előzmény: pataporc (117)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 129
Előbbi stornó.


  • Gödöllô 60/50/20/60K/50K
    A 30-as éjszakaihoz már volt szerencsém. Nem volt emlékezetes sem a szervezés, sem az útvonal (Margita rendezés, nem úgy, mint a Corvin!).
  • Írottkô 70/35
    Ez a túra a bánatban van. Tömegközlekedni elég nehézkes oda. A túra rajtja reggel hatkor van. Ez azért szar, 6 óra + 17 óra szintidő=23 óra. Szóval kétszer kell ott aludni.
  • Októberi Emléktúra 53/23
    Az Októberi Emléktúra abszolút nem szimpatikus. Egyrészt már kicsit(?) unom a Pilist.
    Másrészt nem tudom mire vélni a kiírás alján olvasható szöveget:
    Futókat, kiírt idő előtt érkezőket a versenyből kizárják! A célba 20 óráig meg kell érkezni.
    Ez komplett baromság. Egyrészt nem étem mi baj a futókkal, másrészt nincs megadva az emlegetett kiírt ido. Harmadszor meg mi az, hogy verseny???
  • Öreg Bence Nagy-Milic túrája
    Na, ez is elég messze van. De nagyon csábít, a fene egye meg.
  • Zselic 50/30/20
    Kaposvár. Szintén a bánatban...

Még nem t'om mi lesz. Abszolút tanácstalan vagyok.
De jó lenne még egy 100 feletti túra idén!

Előzmény: larzen (128)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 128
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (114)
atiir Creative Commons License 2000.10.10 0 0 127
Mert a fürtje juhfark alakú (?). Atz hiszem. Mindenesetre finom. Fekete Béla bácsié különösen.
Előzmény: pataporc (125)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 126
Azt nem tudom, de én azt, hogy kissé eltérve a témától, irodalmi kvíztopik kerekedett itt.
Ami persze nem baj. :)
Előzmény: pataporc (125)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 125
De miert juhfark????? A tortenet: egy jonevu, am szegeny es lump fiatalember aljas okokbol el akarja venni a kiflikiraly leanyat (mocskos anyagiak, ugye...), am idokozben, mialatt csabitgat, beleszeret a rendhagyoan szep teremtesbe. A rokonsag felfedi a cselszovest, mire a legeny kompromittalja a lanyt, am az eskuvo elott elokerul nemi bizonyitek es a fiu nagy szegyenere a menyasszony csaladostul eltunik. Mire gondolok :)?
Előzmény: atiir (124)
atiir Creative Commons License 2000.10.10 0 0 124
Miazmiaz?
Nekem Somlóról egyből a Juhfark jut eszembe. Baj? :-)))
Előzmény: pataporc (123)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 123
O, a Somlo... egyik kedvenc konyvem szintere... de olyan aprocska, hogy biztos nem tartanak a kedveert tturat :((. Vagy tevednek?
Előzmény: Bennfentes (122)
Bennfentes Creative Commons License 2000.10.10 0 0 122
Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra, és nagy sajnálatomra a Vértes 60,50...10-ről most éppen lemaradtam (pedig, ha jól láttam az egyik szervezővel egy gimnáziumba jártam; büszke is vagyok rá! -persze lehet, hogy az illető csak ugyanazat a nevet viseli...).
Régi Vértes-járó vagyok, így aztán még inkább sajnálom, sebaj majd jövőre...viszont tapasztalataim (és a "népi" megfigyelések) szerint a Vértesben "mindig" rossz az idő, áprilisban pl.: rendszeresen havazik, és ilyesmi bizony októberben is előfordul, úgyhogy ha csak "kicsit" esett akkor semmi ok a panaszra! :)
Hanem a Somlón tudtok-e valamilyen teljesítménytúráról? (pl: Somló5?), kb. 4-5 éve fedeztem fel ezt a hegyet, és azóta rabja lettem (igaz azóta nem voltam ott, csak mellette mentem el néhányszor :(()

Ben

Előzmény: evezo (105)
atiir Creative Commons License 2000.10.10 0 0 121
Szerencsére nem ott láthattál. Vitányvár előtt a mélyútban ugyanis akkorát estem, hogy a föld is beleremegett. Viszont a piros jelzésen a Körtvélyes felé elmentünk melletted (2 bringás, az egyik halott, a másik én, egy csodás sárgán).
Nekem ez az első Kozma ttúrám volt, de a gyalogos útvonalon mentünk.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (113)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 120
SK beszámolói jók, csak kellene belőlük egy _objektív_, szerkesztett változat. szvsz.
Előzmény: pataporc (117)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 119
... es kevesebb szoismetles, mint amit en most elkovettem :)).
Előzmény: pataporc (117)
larzen Creative Commons License 2000.10.10 0 0 118
Nekik sem kell haaat óóóraaaa 12 kilométerhez...
Biztos nagyképű lettem a BEACtól. :)
Előzmény: pataporc (110)
pataporc Creative Commons License 2000.10.10 0 0 117
SK nem valami hasonloval kiserletezik? Esetleg terjeszkedhetnenk is: a www.sportforum.hu szivesen venne fel a szabadidos sportok repertoarjaba turabeszamolokat, leirasokat, ilyesmiket, mert egyelore ez a resze az oldalnak eleg szukos. Ha valakinek van hozza kedve, barmilyen extremebb sportrol publikalhat naluk, nepszerusithet kevesse ismert sportokat... szerintem jo lehetoseg. Feltetel: kozepesen kifejlett iroi vena :).
Előzmény: larzen (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!