Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.10.19 0 0 247
Aha, megvan! Nem tul hosszu ez? Valami koztes tav kellene...
Előzmény: atiir (246)
atiir Creative Commons License 2000.10.19 0 0 246
A cim jo, csak copypaste-lni kell. :-((
Előzmény: pataporc (245)
pataporc Creative Commons License 2000.10.19 0 0 245
Ez a cim nem jo. Megegyszer!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (244)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.19 0 0 244
Meg fogsz lepődni a forráson. :-)
http://www.fsz.bme.hu/ttt/napt00/e452.htm
A kerékpáros topicban beszélgettünk róla Thulyával.
Előzmény: pataporc (243)
pataporc Creative Commons License 2000.10.19 0 0 243
Bringas tt engem is erdekene... mondasz rola bovebben infot?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (242)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.19 0 0 242
Csúnya, csúnya, legalább illik hozzám. :-) Hát nem próbálkoztam sokat, az tény, csak beírtam a zöld kódját, azt hittem, sötétebb lesz. A lényeg, hogy több energiátokba kerül elolvasni, és nem lehet csak úgy átfutni rajta. :-)

Nekem vasárnap családi arcvizit lesz, hétfőn meg végre bejátszik egy kerékpáros ttúra, ha bírom -- ilyenen még sosem voltam, mert mindig akkor rendezik őket, mikor van gyalogos is, és most hétfőn csak egy gyenge eresztés van talpasból, végre szóhoz jut a második prioritási fokozat is. :-)

Előzmény: pataporc (241)
pataporc Creative Commons License 2000.10.19 0 0 241
Jaj, de csunya az a zold :)). Ha szombaton lesz, akkor sajnos targytalan, mert ceges bulin kell megjelennem. Teged a vasarnapi-hetfoi Kek Tura nem erdekel? Es masokat?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (240)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.19 0 0 240
Ja, nem is 10 km-rel rövidebb, csak nyolc egész vmennyivel, de majdnem kilencszázzal több a szintje. Kiváló alkalom a Tar-kő megmászására!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (239)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.19 0 0 239
Hú, de lesüllyedtünk! Riadó!

Szóval a túratársam, aki miatt egészen Zaláig elhatoltam volna a Deákra, váratlanul lemondta a részvételt lábfájás miatt (tudom, hogy szóismétlés, de fél kettő van); most az a helyzet, hogy kevés kedvem van lemenni odáig kétszeri ottalvással, nélküle, és még térképet is kellene szereznem.

Viszont az így felszabaduló szombatra azonnal betolult egy másik túra képe:
Nu pogogyí!
(Erről a linkről az jut eszembe, hogy aki /a-t mond, az mondjon /b-t is. :-))
60 km, kemény szinttel (ez kárpótol a 10 km-ért, amivel a Deáknál rövidebb), és gyönyörű helyen, a második legkedvesebb hegységemben, a Bükkben. Felmegy a Tar-kőre is -- ha visszalapoztok a Tortúra 65 leírásáig a K100 topicban (#934), eszetekbe juthat, hogy erről a helyről milyen szuperlatívuszokban beszéltem. Igaz, csak egy részét bírtam a térképen követni, de biztos jó lesz, szép helyek vannak benne. És ami a nagy előnye, hogy nem kell ott aludni, a szokott autós módszerrel megoldható, csak egy köpéssel van messzebb, mint Eger. Engem most jobban lelkesít, mint a Deák a fent említett illető nélkül.

Várom a jelentkezéseket!
(Patazen, remélem, látjátok, hogy rátok nézek!)

Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 238
Hát menjen, de egon meghalt, olvasni nem tudom.
Jó cím megy a freemailre.
Előzmény: pataporc (237)
pataporc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 237
Mit tudsz????? Ne kuszaljatok mar ossze az agyamat, na!!!! Ja, rajottem, mire valaszoltal..... akkor level megy.
Előzmény: Ermak (236)
Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 236
Boszorkányhoz illő válasz:

"Itt a parapszichológiai nyomozóiroda üzenetrögzítője. Ne hagyjon üzenetet, tudjuk, miért hívott."

Semmitmondó válasz:

Már megírtam valamelyik topicban, talán a BM-ban.

Tömör válasz:

Tudok.

Előzmény: pataporc (230)
pataporc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 235
Micsoda? Ezt nem ertem. Azonkivul ne marakodjunk azon, hogy hany topic mikor hogy, mert ha a tomegpszichologia kovetkeztetesei helyesek, akkor ugyis begyulunk a legnagyobb aktivitast mutato topicba es kesz. Hogy is van a pohar vizes idevonatkozo mondas?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (231)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.17 0 0 234
Én amúgy szerettem a BEAC topikot, ahogy a Kinizsit is. De ezt inkább a társaság meg a tartalom teszi.
Előzmény: pataporc (223)
larzen Creative Commons License 2000.10.17 0 0 233
Na jó, én logoff. Azt csináltok, amit akartok.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.17 0 0 232
Jó, csak a gyakorlat azt mutatja, hogy a k100, bicskamaxi készülés időszakában is forognak más túrák, mikor már azok is ébren vannak. Namost ilyenkor soros vagy párzuhanyos kapcsolás lesz?
Előzmény: larzen (222)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.17 0 0 231
Apropó: az egyik sztoridat tegnap beidézték a Hajtás-Pajtás topicban is. :-)
Előzmény: pataporc (226)
pataporc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 230
Hopp, engem itt gyalaznak! Vigyazat, mert lesujtok. Ermak, tudsz biciklizni?
atiir Creative Commons License 2000.10.17 0 0 229
Az első válasz azért részben igaz lehet:
Mondjuk inkább piros, mint vörös de vannak már fejlettebb boszik is, valóságos posztmodern banyák. :-)
Előzmény: Ermak (227)
atiir Creative Commons License 2000.10.17 0 0 228
Igaz, igaz. Attól, hogy ez a topic (tájékozódási versenyek-tturák) ritkán jön fel, még vannak sajátos mondanivalók benne.
Előzmény: Ermak (224)
Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 227
Válasz No. 1, ezoterikus:

Változnának az idők? A vörös haj még nagyjából stimmel, de se vasorr, se bibircsókok...
Még ha macskád lenne...

Válasz No. 2, realisztikus-példabeszédes:

Egyik barátom tornatanárja egyszer megfuttatott tíz cigányt. Ő futott elöl.

Válasz No. 3, újabb példabeszéd:

Édesapám valamikor a 70-es évek elején Macedóniában járt. Korlát nélküli hegyi utakon mentek egy kisbusszal, iszonyú tempóban. Előrement, és elkezdte magyarázni a sofőrnek, hogy neki családja van, stb. A sofőr rábökött az ablakban himbálózó zöld zászlóra: "Allah segít."

Előzmény: pataporc (226)
pataporc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 226
Jaj, ne is emlitsd. Tegnap is rontast hoztam ejszaka egy bringasra, elcsaltam egy kihalt vonatsinre, ahol felbukott. Ugyhogy koszi, de meg tudom magam vedeni - egy kis magia, semmi egyeb :)).
Előzmény: Ermak (225)
Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 225
Mi ez a sűrű bocsánatkérés? Csak nem erőszak hatására írod??? Ha segítség kell, eressz meg egy pataporc-sikolyt!

:-))))

Előzmény: pataporc (223)
Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 224
Azért a tájfutókat nem kellene likvidálni.
Előzmény: larzen (222)
pataporc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 223
Elnezest a BEAC topicert, bar szerintem egy teljesen jo, rovideletunek szant kis topic volt - ha kell feleled, ha kell, elhal. Passz.
Előzmény: kivi (216)
larzen Creative Commons License 2000.10.17 0 0 222
Én így képzelem a topikokat:
BEAC-BEACról szól, alszik jövő nyárig
K100-K100ról szól, alszik jövő tavaszig
Teljesítménytúra-minden más teljesítménytúrás beszélgetés itt folyik
Gyertek velünk túrázni-kirándulós, nem teljesítménytúrás topik
OKT-OKT-ról
Tájékozódási futó és telj.túrás topik berekesztve

Így egyszerre legfeljebb két topik megy: ez és a kirándulós. Idényjelleggel bekapcsolódik a K100 és a BEAC, valamint alkalmanként az OKT.

Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 221
Csináltam egy kis brainstormingot, íme az eredmény:

Az erdőkben a teljesítménytúra és egyéb versenyek, illetve ezekre való felkészülés, edzés kivételével be kell tiltani minden kirándulótevékenységet, legelőször is az OKT-t, Bp-en csak futva szabad közlekedni...

:-)))

Izé, abbahagyom, úgy tűnik, ma fából van a humorom...

Előzmény: Gödény (219)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.17 0 0 220
SK: Elárulom, hogy próbálkoztam már, de mindig közbejött valami... Viszont ha összevonnák az összes túrista topikot, akkor pont jó helyen lenne a hozzászólásom, ugye? ;-)
Üdv, p
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (212)
Gödény Creative Commons License 2000.10.17 0 0 219
Az OKT útvonalán meg kell tiltani a teljesítménytúrázást, különösen az embertelen, csak rohanást jelentő 100 km fölötti túrákat!!!

Ahogy Budapesten is meg kellene tiltani a "Fut a fél világ" eseményeket, mert a résztvevő nem tud a város nevezetességeiben és szépségében gyönyörködni :-)

Vannak tájak ahol alig van más jelzés, mint az OKT.

Nem az a baj, ha az OKT útvonalán megy egy teljesítménytúra, hanem az, ha valaki azon végiglohol, közben bélyegez, és úgy gondolja, ezzel le is tudta. De semmivel sem rosszabb annál, aki abból űz sportot, hogy egyhuzamban minél hamarabb végigjárja az OKT-t - vannak ilyenek, akik egy hónapnál kevesebb idő alatt teljesítik.

Szóval attól, ha nem rendeznének teljesítménytúrát a kéken, még nem menne mindenki olyan stílusban végig, ahogy a kiírók az szánták. De ez nemcsak az OKT-vel van így.

Előzmény: Ermak (206)
Ermak Creative Commons License 2000.10.17 0 0 218
Igaz, hogy elfogult vagyok, mert a K100 topicban kezdtem, de szerintem nagyon jó volt. (Bár a topic indulása után, a kezdeti, alvós időszakban küldtem PM-nek egy mailt, hogy szerintem a már akkor is meglévő 2 tt-topicot kellene preferálni.) Hogy jövőre feléled-e, meglátjuk.

A BEAC-topicnak szintén megvolt a maga helye, és az is jogos, hogy azóta ebben a topicban zajlik az élet (az előző két topic lakóinak köszönhetően). A Tájék...-topiccal ez végül is egybeolvasztható lenne, ha a másik társaság nem ellenzi.

Az OKT megint más téma, jogos a külön topic, bár kicsi benne az élet.

Előzmény: kivi (216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!