Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34525

Közben a szomszéd topicba tett föl képet is a kérdező, hát lesz ott egyéb cifraság is... :)

Előzmény: Apaxp (34522)
DMA Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34524

Sziasztok!

 

Van egy gázkazán (Ariston) és egy vegyes tüzelésű kazán kombó.

A vegyes kazán elmenő ágában van egy hatalmas golyóscsap egy vastag csőben (4" talán), és egy 2"-es megkerülő ág szivattyúval. Ebben is van golyóscsap. A kazán visszatérő ága közös a gázkazánéval, ebben nincs csap.

A vegyes mindkét csapja elzárva, de mégis meleg a kazán test, gondolom nem kis veszteséget okozva ezzel.

 

Mi a véleményetek mi okozhatja ezt? Létezik, hogy a golyóscsapok átengednek?

 

Köszi a véleményeket előre is.

Sony Black Creative Commons License 2019.11.03 -1 1 34523

"Tudnál képet felrakni a régi ct 200 és az új ct 200 ról....mikortól van az új?"

 

Ugyan úgy néz ki, más a cikkszáma.

 

Nézd meg az alaplapi csatlakozási lehetőségeket , (on/off,vagy Bus termosztát, külső kapcsoló érintkező pl höm.határolóhoz  és ennyi)  és nézd meg mit tud akár egy 3000 szériájú úgy 12-15 éves konstrukciójú kazán alaplapja,vagy egy 7000iw kazán a 2300iw nagytestvére.

 

Ez most kb olyan, mintha azt mondanád egy 330-as BMW az az 530-as vagy, a 730-as butított változata lenne. :)

Na a Bosch üzletpolitikája is erre épül. Nyilván többet tud egy 3000-es széria és még ennél is többet a 7000-es.

Alsó, közép, és felső kategória. 

Telefonok esetében van ilyen butítás pl mondjuk egy Huawei p20-nak a butitott változata a p20 lite. Érzed a különbséget?

Előzmény: Törölt nick (34518)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34522

Lehet hogy nem jól értelmezem, de nem arról van szó a hőlépcső alatt, hogy a hőcserélőbe a primer bejövő és a szekunder elmenő között 5-6 fok különbség legyen?

Saját agymenésem alapján, ezt lehet pl, a primer köri szivattyú sebességének növelésével, a szekunder köri szivattyú sebességének csökkentésével és a nagyobb hőátadó felületű hőcserélő beépítésével összehozni.

1 primer sebesség nő gyorsabban fordul a víz, nincs ideje lehűlni.

2 szekunder sebesség csökken, van ideje a hőcserélőben több hőt átvenni.

3 nagyobb hőcserélő felület, nagyobb hőátadás.

De lehet hogy rosszul gondolkodom.

 

Előzmény: Törölt nick (34521)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34521

"Ugyanolyan körülmények" alatt azt értettem ,hogy semmi máson nem változtatsz ,azaz a rendszer többi részéhez és a kazán beállításokhoz sem és a termosztáthoz sem nyúlsz hozzá(állitod át). 

 

És azért kérdeztem mert írod hogy akkor kell elgondolkodni nagyobb hőcserélőn ha a tervezetthez (pl5-6fok) képest a szekunder hőlépcső jelentősen nagyobb...ilyenkor ha beraksz egy még nagyobb hőcserélőt azzal még inkább növeled a szekunder hőlépcsőt,nem?

Előzmény: smith (34520)
smith Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34520

Ha ugyanabba a rendszerbe egy nagyobb hőcserélőt raksz, akkor már nem "ugyanolyan körülmények között" mérsz.

Előzmény: Törölt nick (34519)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34519

"Ha az állandósult állapotban a tervezési állapothoz képest (többnyire5-6°C) jelentősen nagyobb, akkor kell gondolkodni nagyobb hőcserélőn."


Ezt a részt kifejtenéd bővebben (Ha ugyanabba a rendszerbe ugyanolyan körülmények között beraksz egy nagyobb hőcserélőt akkor azzal még inkább nem növeled a szekunder hőlépcsőt?)

Előzmény: smith (34510)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34518

Tudnál képet felrakni a régi ct 200 és az új ct 200 ról....mikortól van az új? Honnan tudod melyik az új és melyik a régi?

 "nincs benne butítás,"  --Nézd meg az alaplapi csatlakozási lehetőségeket , (on/off,vagy Bus termosztát, külső kapcsoló érintkező pl höm.határolóhoz  és ennyi)  és nézd meg mit tud akár egy 3000 szériájú úgy 12-15 éves konstrukciójú kazán alaplapja,vagy egy 7000iw kazán a 2300iw nagytestvére.

Előzmény: Sony Black (34499)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34517

Elég megbízható, sok-sok éve a piacon van.

Technikai részletekért ugyan guglizz már rá! Sokkal egyszerűbb, mint minden apróságot elmagyarázni.

Röviden: igen, pont azt tudja, ami neked kell: potenciápmentes relé kimenet a kazán felé és 4 db fixen 230 V-ot kapcsoló kimenet szivattyúnak, termoeletromos szelepmozgatónak 4 termosztáttal vezérelve.

Előzmény: bunyek (34516)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34516

Csak a termosztát maga tud kapcsolni egy 230V aljzatot és a kazánt? 

Hova van bekötve az aljzat? Vagy rádiós azis?

Előzmény: ice device (34514)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34515

Nem rajongok a rádiós cuccokért annyira, kábelezést megoldom nem probléma.

Ez a Computherm Q8RF mennyire megbízható termék? 

 

ice device Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34514

Computherm Q8RF.  4db termosztátot kezel a fogadója. Termosztát 1db Q1RX 220 voltos dugaljt is tud inditani és  a kazánt is. Tehát 4db falitermosztat= 4db kapcsolt konektor= 4 db zonaszelep

Előzmény: bunyek (34511)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.01 0 1 34513

Akkor most ne jàrassam 8 percen àt 60 fokon,hanem inkàbb menjen 20 percen àt 45 fokon a kazàn,és igy gazdasàgosabb lesz?? Hiàba majd 3 szor annyi ideig megy minden óràba??

Előzmény: smith (34510)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34512

Computherm Q8RF alapcsomag 2 termosztáttal+ 2 extra termosztát pontosan tudja ezt és még kábelezned sem kell, lévén rádiós termosztátokról beszélünk. Sima On/Off termosztátok, bármilyen kazánt meg tudsz ezzel hajtani. Árban ennél csak feljebb van.

Előzmény: bunyek (34511)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34511

Sziasztok!

 

Meglehet valahogy oldani hogy egy termosztát amikor egy kazánt indit akkor még egy zónaszelepet is kapcsol az osztó gyűjtőn?

Tehát pl 4 termosztáttal 4 zónát vezéreljünk az osztó gyűjtőn padlófűtésnél?

Esetleg relézéssel vagy máshogy?

smith Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34510

A hőcserélő elégséges méretét helyesebb megítélni a szekunder hőlépcsőből. Ha az állandósult állapotban a tervezési állapothoz képest (többnyire5-6°C) jelentősen nagyobb, akkor kell gondolkodni nagyobb hőcserélőn.

A kazánoldalt tekintve nem az előre, hanem a visszatérő az, ami a kondenzáció mértékét és ezzel a kazánhatásfokot kis mértékben befolyásolja. Itt tettem be egy mórickaábrát ezzel kapcsolatban.
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152755201&t=9182044

Előzmény: Törölt nick (34509)
Mormogi73 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34507

Üdv! Napokban  a Bosch tìpusú kondenzàciós cirkó kazànom ha megy a fűtés, akkor erősen el kezd zörögni, ràzkódni.. Ha a hálózati meleg vizet engedek, vagy ha több levegőt kap (pl..megnyitón a kémény szerviz nyìllàsàt ) akkor elhalkul, de ha megy tovább a fűtés akkor újra kezdi.Mi lehet a probléma?

ice device Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34506

Reggel keltetett az asszonykám, hogy gáz szag van a kazánnál a fürdőben. 

Elzártam a gázcsapot a kazán alatt és  a gázóránál. 

Majd hívtuk a a biztosítót, hogy küldje  a szakit. Olyan a biztosítás, hogy 4 órán belül érkezik valaki.

Ez volt  reggel 8kor. Na azóta még  semmi.

Nemrég csináltam szappanosvizes koktél és egy spricnivel elkezdtem a nyomozást. 

Meg is lett. A hollanderen kellett húzni, mert annyira laza volt, akár kézzel is tudtam volna tekerni.

Viszont bírta magát tartani két  és fél évig. Azóta volt 3 karbantartás  is :( ott sem bukott ki.

Mindegy ráhúztam, nem buborékok, boldogság.  Jöhet a tél  :D

Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 -1 0 34505

Értem, szükséged van erre....

Akkor leírtam mit kell csinálnod, vidd vissza, cseréltesd ki, ha problémáznak az üzletben kérd el a területi képviselő számát és majd ő megoldja.

Az ipse egyáltalán jól kötötte be? Nekem az is gyanús (tudom szakszervizes, de mégis) ez talán az egyetlen Bosch kazán ahol máshova, máshogy kell kötni a termosztátot.

Előzmény: Dinnye86 (34504)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34504
A ct200-hoz lehet használni radiátoronként külön szabályozható termofejet. És nem csak on/off kapcsoló, hanem ems buszon oda-vissza kommunikál a kazánnal így (ha boschék valóban dolgoznak rajta) sokkal jobb szabályzás is megvalósítható vele. Meg ugye ló olja, hogy mennyi gáz lett elhasználva.
A kazán bekapcsoláskor "- -" jel jelenik meg a kijelzőn, ez meg a használati útmutató szerint azt jelenti hogy nem lehetséges ems kapcsolat. A ct200-on meg egy piros X van a kazán mellett, mert nem tud vele kommunikálni... De ha a kazánban le van tiltva az ems busz, akkor miért írnak a használati utasításban ems buszos termosztát bekötésről...
Előzmény: Sony Black (34502)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 -1 1 34503

Válaszoltak is. Miért lettél átbaszva? Közvetlen a Bosch küldte neked azt a termosztátot a központból, házhoz?

Nem! Akkor miről beszélünk? Bementél egy boltba és levették a polcról! Blokk vagy számla megvan gondolom, fogod és visszaviszed, megmondod ez nem jó a kazánhoz, hanem az újabb kell! Ha az nincs helyben, rendeljék be! Mi a probléma???

Előzmény: Dinnye86 (34501)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34502
Előzmény: Dinnye86 (34491)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34501
Igen, ezért tettem fel a kérdést emailben, hogy legyen idejük utánajárni.
Az, hogy munkaerőhiány van még nem jelenti azt, hogy a vásárlót át lehet b*szni.
Előzmény: Sony Black (34500)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 -3 0 34500

Nem tudom te hol élsz, de jelenleg munkaerő hiányban szenved az ország, és a péket is felveszik diszpécsernek.

Előzmény: Dinnye86 (34498)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34499

"A 2300iw kazán egy nagyon butitott alaplappal,elektronikával rendelkezik. Ezért is kerül "csak"annyiba."

 

Ez nem igaz, nincs benne butítás, az ára meg szimplán a marketing miatt annyi amennyi...

Jó hozzá a CT200 csak az új fajta.

Előzmény: Törölt nick (34493)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34498
"A Bosch-nak a supportja az egyik legjobb az országban, ezt állítom neked. Nem a megfelelő embert találtad meg, a problémáddal kapcsolatban."

Ha az ügyfélszolgálat válasza attól függ, hogy épp melyik munkatársuk válaszol a megkeresésre, akkor az alapból nem lehet jó...
Előzmény: Sony Black (34497)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34497

"A bosch ügyfélszolgálata ezt írta (és megnéztem, jól írtam a kazán típusát) azt hiszem rossz választás vokt a bosch kazán. Lehet, hogy a hardver jó, de a supoort egy rakás kula..."

 

A Bosch-nak a supportja az egyik legjobb az országban, ezt állítom neked. Nem a megfelelő embert találtad meg, a problémáddal kapcsolatban. Mennyél be légyszíves, egy gépészeti boltba ahol árulnak Bosch kazánt, és kérd el a területi képviselő számát ott a körzetedben, majd regéld el a problémádat! Meg fogja oldani!

Előzmény: Dinnye86 (34495)
Hunter03 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34496

Akkor sem volt mindig tökèletes mert a kalibrálast nem tudta befejezni  teljesítmény nèl ha le volt vève az eleje  mielőtt ki hívtam a gázosokat akkor már  5-10 percenként láng leszakadás volt szoval egyre csak rosszabb lett mert mèg mikkor itt kèrdeztem mitől lehet akkor napontminimuma csak 3-4szer volt 5p3 meg a tűzhelyen is látszott az ingadozás gázossok is nèztèk elsőnek raktak fel egy másik órát de attól nem javult meg kicserèltèk a nyomás csökketőt ès egyből nem ingadozik a nyomás szomszèdnál is megnèztèk mielőtt lecserèltèk ott is látszott az ingadozás mivel ikkerházunk van ès közös a bejövő gáz cső de viszont ők nem mondták hogy szórakozik a kazán náluk règi túrbos kazán van.

Előzmény: Törölt nick (34492)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34495
A bosch ügyfélszolgálata ezt írta (és megnéztem, jól írtam a kazán típusát) azt hiszem rossz választás vokt a bosch kazán. Lehet, hogy a hardver jó, de a supoort egy rakás kula...

Tisztelt %%%%%%%% Úr!



A készülék csak az újabb típusú CT200-al kompatibilis, illetve a szabályzóink közül még a CW 100 és CW 400-al

Idézett szöveg elrejtése


Üdvözlettel / Best regards,

%%%%%%%%%%%

Termotechnika Üzletág, Ügyfélszolgálati munkatárs (RBHU/TT-ASA)
Előzmény: Törölt nick (34493)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34494

" Ilyenkor az üzletnek vissza kell vennie a szabályzót? A szerelő is az ő alkalmazottjuk. Ő is azt mondta, hogy kompatibilis vele, de ő sem jutott egyről a kettőre."És ime egy újabb példa Magyarország valóság showjából  :-))) :-(((   a Bosch-t áruló szaküzletnek fingja sincs mit árul, és a szerelőnek fingja sincs mit csinál.

Előzmény: Dinnye86 (34489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!