Keresés

Részletes keresés

Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 286
Peye: hát azért legyünk őszinték: ha piálni nem is (legalább is amikor én voltam őrségben ilyen nem volt) de azért aludni mindenki aludt a toronyban

De csodálkoznék, ha erről nem tudott volna a teljes tiszti kar!
Előzmény: peye (280)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 285
az én időmben a már csak a kikötő bejáratánál volt tornyban őr (meg persze bent a laktanyában). Onnan szépen be lehett látni szinte az egész kikötőt. Persze volt riasztó rendszer ami viszont állandóan bejelzett mindenre
Előzmény: United Snakes (279)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 284
hát barátom te kuv***ra el vagy tévedve :)

A tűzszerész tisztek lehet, hogy végeztek érdemi munkát, de hogy te mint szaros sorkatona semmit az égvilágon az tuti. (mint ahogy egyetlen sorkatona se)

ja de max az árvíznél amikor homokzsák pakolás volt



egyébként nem értem a stílusod, tényleg vissza vehetnél egy kicsit
Előzmény: Törölt nick (281)
Qti Creative Commons License 2006.09.03 0 0 283

Te kis petárdagyüjtögetőgyujtogató!

 

Miért szemtelenkedsz a felnőttekkel? Azt hiszed magadról hogy most  egy jó csávó vagy? Egyszerű vagy mint a faék. ---------------Helyedre!

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 282
Most látom hogy hivatásos voltál ,kemény nagyon kemény, hú de felek.
Előzmény: peye (280)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 281
Látom te sem nőtted ki a katonaruhádat,talán othon a családoddal is katonásat játszotok,őket már megnevelted.
Hogy hol voltam katona?hát nem az volt a fő elfoglaltságunk hogy a ladikok oldalárol kapartuk az algát,mi hetente 2 - 4 szer mentünk Gyálra robbantani ,ez volt az érdemi munka.
Előzmény: peye (280)
peye Creative Commons License 2006.09.03 0 0 280

nos konkrétan arra gondoltam hogy,ti adtátok a kapu,konyha,alegység,1-es,3-as örségeket stb a mijenk volt a 2-es örség ahová örömmel mentünk aludni meg piálni.

Erre legyél nagyon büszke, kb. ez a szint illik hozzád a nyilatkozataid alapján.

Ha jól értem, fogalmad sincs arról, hol voltál katona.

A bennt töltött idő nem volt arra elég, hogy a saját alakulatod helyét, besorolását megismerd!! Gratulálok!!
no bugyborékosok erre mit léptek.

Emlékeim szerint igen kisfiúk voltak a mohák laktanyán belül is, kívül is.

A saját bőrükön igen gyorsan megtanulták, hol a helyük.

Kár hogy annak idején nem találkoztál a szakaszommal....

 

Előzmény: Törölt nick (276)
United Snakes Creative Commons License 2006.09.02 0 0 279

Tényleg, a hajókon is volt őrség, / pl. hogy Búvár Kund ne jöhessen a fúróval :-))  / vagy csak az őrtornyokból sasolták a kikötőt?

U. Snakes  

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.02 0 0 278
Igaz hogy Orosz akkor még főhadnagy esténként rendszeresen gyalog járt ki a 2-es örségbe az álj felkiáltásra mindég megállt,úgyhog a sztoridat nem tudom megerősíteni.Engem a Sándor alezredes buktatott meg,az őreim könyvet,cigit vittek ki az örtoronyba,ettöl kezdve kibéreltem a 2-örség örparancsnoki posztját. A létszámot illetően tényleg többen voltatok,nem állt szándékomban megbántani titeket,maradjonak a szép emlékek.
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.02 0 0 277
:), persze mert csókosok voltatok! késöbb már a kettes őrséget is mi adtuk. Ha jól emlékszem (10év távlatából) talán csak a kaput merték a mohákra bízni :))

komolyan: nem lehet hogy ennek az volt az oka, hogy mi némileg többen voltunk és volt elég ember a szolgálat adáshoz?



jajj most erről mennyi "szép" emlék ugrott be :)), eligazitások, őrségek, Üti meg meg ÜtiH várás :).
Meg a közös telefon vonal a szomszédos laktanyával...!

Tényleg igaz az a sztori, hogy egyszer az Orosz őrnagy úrat az őr kúszva küldte vissza a toronyból mert őrpók nélkül, kommandózva ment ellenőrizni?

meg hogy Gáspár őrnagy (? remélem jól emlékszem) rátőrt az őrségel a kapu mellett "dolgozó" prostikra?





Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.02 0 0 276
nos konkrétan arra gondoltam hogy,ti adtátok a kapu,konyha,alegység,1-es,3-as örségeket stb a mijenk volt a 2-es örség ahová örömmel mentünk aludni meg piálni.
no bugyborékosok erre mit léptek.
Qti Creative Commons License 2006.09.02 0 0 275

Úgy látszik már öregszem, mert később jutott eszembe hogy szóvá tegyem. Két év alatt( 83'tól 85'-ig) nem ártott volna megjegyezned hogy helyesen hogy írjuk :  Flottilla !!!!!!!!!!!!!!! Ejnye ejnye.

 

 

Előzmény: Törölt nick (271)
Bujazliz Creative Commons License 2006.09.02 0 0 274
Üdv
Igen.
Az "önálló" mellett még az az apróság sem elhanyagolható, hogy nem a (tűzszerész) zászlóalj alá tartozott a (hadihajós) dandár.
Előzmény: Nán (273)
Nán Creative Commons License 2006.09.02 0 0 273
Szia ! Úgy emlékszem, abban az időszakban Önálló Hadihajós Dandár volt a megnevezése az alakulatnak. Az ÖNNÁLLÓ szó jelentése ellentétben áll az Általad leírtakkal. Inkább fordított volt a helyzet: a flottillások laktanyájában voltak elhelyezve a Tűzszerészek, és még néhány más alakulathoz tartozó "mini" alegység. Más szempontok szerint, a flottillások szakműhelyei nagyon sok "utalt" alakulatot, honvédségi intézményt "szolgálta"-k ki. Igy, pl. hiradó javítás stb. szempontból a Tűzszerész Zászlóalj (MN.....) is a Flottillához utalt alakulat volt. Lehet, hogy akkor ezt nem érzékelted?
Előzmény: Törölt nick (271)
Qti Creative Commons License 2006.09.02 0 0 272

Fiatalember!

Remélem nem füvezel?

Az első mondatodat gondold át nyugodt körülmények között mégegyszer!

A következőket sem árt úja gondolni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 271
Olvasgatom a hozzászólásaitokat már elégrégóta,hát mitmondjak,a flotillások a Tüzszerészek kiszolgáló alakulata volt,mivel a Tüzszerész zászlóalj elköltözött a hajósokra sem volt szükség. Azért emlékszem Dienes alhdgy-ra Orosz fhdgy-ra Sándor alezredesre Döbrentei alezredesre stb stb azért jó volt eggyüt 1983-1985 ben.
hadihajos Creative Commons License 2006.09.01 0 0 270
Kösz a levelet ki van a kormánynál?
Előzmény: legard (269)
legard Creative Commons License 2006.09.01 0 0 269
Balogh Laci, Gyüre Ferenc, Nagy Pisti, és Én
Előzmény: hadihajos (268)
hadihajos Creative Commons License 2006.08.31 0 0 268
Próbáltam beleolvasni nem sikerült.... kik vannak benne?:
Előzmény: legard (267)
legard Creative Commons License 2006.08.31 0 0 267
1987 szept. 23.-án 38. számú " Ország-Világ" ujságban megjelent cikk a flottillárol, amikor visszakaptuk a kék ruhát.

Ha beleolvastok bizonyára felismertek egyes személyeket.ujság rész 1
peye Creative Commons License 2006.08.30 0 0 266

Helló!

Te ezt jól tudod, bár a volt főnököm egy TV műsorban belga fegyverként említette(???!!!!!??), a kazetta meg van, ha röhögni akarok, előveszem.

A lé.gá. valóban svájci licence alapján jugóban gyártott fegyver.

Ezt a rendszert ma is használják, pl. harci helikoptereken, csak a töltése más rendszerű mint a mienk.

Nagyon tűzbiztos, nyugodt, pontos fegyver.

Nem csak hogy az egyettlen nyugati fegyver volt, hanem ha jól tudom, a gengszterváltás  után sokáig az egyetlen csöves légvédelmi fegyver is volt, a kritikátlan NATO seggnyalásnak köszönhetően.

A fennt említett okok miatt a sapkaviselés, tiszteletadás szabályai, az új szolgálati és alaki szabályzatok szerint változtak, így helyesen járt el a két katona, viszont ugyanígy kellett volna visszatisztelegni is a Tiszt Úrnak...

Üdv: peye

Előzmény: United Snakes (265)
United Snakes Creative Commons License 2006.08.29 0 0 265

Szia Peye!

Jó hogy felhoztad a svájci "haditengerészetet", mert erről eszembe jutott az, amit még régebben hallottam, és érdekelne, hogy megerősíted vagy cáfolod: Konkrétan nekem azt mesélték, hogy az AM hajókon található gépágyúk eredetileg svájci, még pontosabban Oerlikon fejlesztések, és a yugók ezt is licencben gyártották. Ha ez igaz, akkor ez azért lenne érdekes, mert akkor ezek voltak a megboldogult Magyar Néphadsereg egyedüli nyugati eredetű fegyverei...

Fegyelem és tisztelgés: a Flottillás napon véletlenül feltűnt nekem, hogy két katona, akik a nagy melegben hajadonfőtt éppen jöttek le az egyik AM-ről, amúgy lazán és hanyagul tisztelegtek egy szembejövő tisztnek, aki egyébként csak biccentett nekik. Mondtam is rögtön a nejemnek, hogy az én időmben _sapka nélkül_ tilos volt a tisztelgés! Persze ezt még az "átkosban" mondták, azóta már "democsokrácia" van... :-)) Természetesen, ha a Flottillánál másként szabályozták a tisztelgést, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit!

U. Snakes    

peye Creative Commons License 2006.08.28 0 0 264

"A fegyelemre való nevelés eggyik eszközével találkoztál a névadó mellszobránál történő tiszteletadásakor."

Ez így ebben a formában nem igaz! Meglehetősen sokat foglalkoztam katona-pedagógiával, katona-pszichológiával a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán, ott abban az időben ezt komolyan is vették. (1977-től jártam oda, építő gépész szakra)

Civil főiskolán pedig a fő tantárgyaink közé tattozott a személyiséglélektan, pszichológia,  szociológia, stb, végi a három éven.

A feltétlen vakfegyelem a diktatúrák sajátja, nézz utána.

Talán tanulmányozhatnád külömböző országok katonai kiképzési rendszerét, ott megleled a vászat arra, hogy mi a külömbség a vasfegyelem és a vakfegyelem között.

Aztán annak nézz utána, milyen most a mienk....

Abban egyet értek, hogy a fiatalokra ráférne egy kis fegyelmezés, fegyelmi nevelés.

Ezt viszont már intézményesen nemigen vállalja fel senki, ezt OTTHON kell elintézni, megtenni.

Fel kéne nőni a társadalomnak is ehhez a büdös nagy demokráciához,.

Elárulnád kitől tanuljanak a mai gyerekek, fiatalok? Ha normális értékrend szerint neveled őket, kigúnyolják őket, plusz még nem is viszik semmire. Vagy adsz értékrendet neki, hazaszeretetet, stb..stb..., a többit kiverekszi, ha olyan...

"A tisztelet megadása"

Annak aki rászolgált, megérdemli, tettekkel bizonyított...

Ezért is van a szolgálati szabályzatoban előírva, mikor, kinek, mit, hogyan, mert külömben a háromnegyed részének még csak nem is köszönnél.

A tisztelet nem járandóság, hanem érdem, amit megszerezhetsz, elveszíthesz, ha meg nincs, nem is tudod megszerezni, akkor meg előírhatod...

Előzmény: hadihajos (261)
peye Creative Commons License 2006.08.28 0 0 263

Köszi.

Tulajdonképpen azt írtad amit én írtam volna.

Én pl. a mai napig nem tudom ki volt a névadó Szabó Lajos. Még az alakulat, vagy a város focicsapatát is róla nevezték el.

A korlátolt, ostoba, szemellenzős felettesek viszont megmaradtak, ezek a kategóriák rendszerfüggetlenek. Tapasztalatom szerint igen ritka a kivétel napjainkban is.

A "boldog békeidők" valamennyi rossz oldalát áthozták a gengszterváltással, viszont a jó oldalából szinte semmit nem mentettek át.

Ez tetézve lett a pozícióhoz, beosztáshoz, asztalhoz való elvtelen ragaszkodással, megalkuvással stb....

A fiatal generáció döntő többségét is sikerült ebbe az irányba átnevelni.

Két-három generáció kell majd ahhoz megítélésem szerint, hogy pozitiv irányba változzon itt valami.

Kérdés, lesz-e akkor még Magyar Honvédség, vagy csak a külföldi missziókhoz lesz fenntartva pár elit katona?

Egy kis ízelítő Svájcból.

Egy lelkes kollégától kaptam őket, Érsekújvárról.

 

 

 

 

No comment....

 

Előzmény: Qti (262)
Qti Creative Commons License 2006.08.27 0 0 262

Szándékosan nem a Peye-nek írt válaszhoz írok. Majd kifejti a véleményét ha jónak látja.

Nekem is van véleményem a fegyelmezésről, de a Peye által leírt eset a tipikus faszság. Emlékműnek, műtárgyaknak, ha nincs megemlékezési oka akkor mit díszelegjen a jóember? Semmijen fegyelmező értéke nincs! 

Nagyobb fegyelmező értéke van az emberel való jó kontaktus kialakításának,az oktatásnak, szakmai felkészítésnek. Ezzel párhuzamosan lehet számonkérni, beszámoltatni, és nyilván dicsérni- büntetni.Na ezt nem, tapasztaltam a két évem alatt, azonban rengeteg ostoba felettesem volt. Sajnálom  ha valakit megbántok, de nekem ezt dobta ki a gép......... 

 

Üdvözlettel Qti

 

hadihajos Creative Commons License 2006.08.27 0 0 261
A fegyelemre való nevelés eggyik eszközével találkoztál a névadó mellszobránál történő tiszteletadásakor. sok mai fiatalra ráférne az ilyen fegyelmi nevelés. A tisztelet megadása.
Előzmény: peye (260)
peye Creative Commons License 2006.08.25 0 0 260

Ez bizony így igaz!

Ezért van komoly felelőssége annak, aki parancsot ad ki.

A következményeivel együtt, és bizony ezt sokan elfelejtik, ezért többnyire a végrehejtó szívja meg.

Több ilyenre emlékszem én is pl.: MN 7042 Mezőtúr, Szabó Lajos Laktanya, 1977.

A névadó mellszobra előtt kötelékben és egyénileg is, vigyázzmenetben kellett közlekedni, + jobbra/balra nézz!,éjjel is! Na az sem volt semmi. ÉRTELME???????

Előzmény: legard (259)
legard Creative Commons License 2006.08.24 0 0 259
Nem voltál becsapva, mert a parancs bármilyen formában történik-akár irásban akár szóban- végre kell hajtani.
Előzmény: Qti (257)
legard Creative Commons License 2006.08.24 0 0 258
A második sorban leirt gondolatoddal nagyon is egyetértek, mert amik szép emlékek voltak -független attol, hogy az szabályos vagy szabálytalan- azt meg kell őrizni.
Előzmény: Qti (257)
Qti Creative Commons License 2006.08.24 0 0 257

Akkor ezt nevezhetjük túlbuzgóságnak? Idáig akkor én bevoltam csapva!:-)

Azért is jó emlékeim között tartom meg a lent leírtakat:-):-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!