Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30698
Előzmény: Eliodora (30691)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30697

A SYS parancs a következő file-okat teszi fel: IO.SYS, MSDOS.SYS, Command.com.

A boot szektor csak az FDISK /MBR paranccsal cserélhető. Szerintem.

Üdv:
AL

________________________

 

Master Boot Recordról szó sem volt, én partíció boot-szektort írtam (Boot Record).

 

A HDD "elején" van az MBR szektora (512 byte), ebben van a partíciós tábla és egy boot-kód. Ez az első track, első szektora, a többi (62 db) szektor általában üres, ide szoktak telepedni például a boot managerek.

 

Következik a második track első szektora, ami egyben az első partíció kezdetét jelenti.

 

Minden partíció elején van ugyebár a boot-szektor, ez is 512 byte (manapság 512 byte/szektor). Ez is tartalmaz egy boot-kódot, de ez már oprendszerfüggő (míg az MBR széles körben elfogadott, kvázi szabvány), hiszen NT alapú rendszernél a bootszektor-kód feladata az ntldr indítása, DOS alapúnál viszont az io.sys, command.com következik a boot folyamatban.

 

Boot-folyamat:

 

- BIOS...

 

- Boot HDD

 

- HDD MBR: MBR kód indul, megnézi a partíciós táblában, melyik az aktív partíció, indítja az annak boot-szektorában lévő kódot ("átadja a vezérlést", ahogy a programozók mondják).

 

- BR: Boot Record kód indítja az ntldr, vagy éppen az io.sys állományt, illetve egyéb oprendszereknél, amit kell.


- Ntldr: boot.ini-ből kiolvassa a kernel elérési útját (ntoskrnl.exe), indítja (egyszerűsítettem...).

 

fdisk /mbr, fixmbr: MBR-re hat, majdnem egyformán, árnyalatnyi különbség azért van. A szabványos índítókódot helyreállítja mindkettő, de az fdisk /mbr törli az NT Disk Signaturát, míg a fixboot nem, ez az apró tény rendszerklónozáskor lehet érdekes, amikor mindent jól csináltunk, mégsem tudunk bejelentkezni az XP/2k rendszerbe.

 

SYS parancs, fixboot: a megcélzott partíció bootszektorára hat, oprendszer specifikus.

 

Sok részlete van a dolognak, de talán annyit, hogy míg az NT bootszektor-kód intelligensebb, a partíció területén elvileg akárhol megtalálja az Ntldr-t (gyakorlatban azért lehetnek gondok: "Ntldr is missing", ezt a hibaüzenetet ez a kód adja, néha olyankor is, amikor az ntldr valójában nem "missing"), viszont a DOS bootszektor-kód butább, csak bizonyos szektorokban találja meg az io.sys, command.com-ot.

 

Ezért a SYS parancs feladata, hogy a rendszer átvitelekor ezeket a fájlokat nem csak egyszerűen átvigye, hanem megfelelő szektorokba tegye, valamint (bizonyos feltételektől függően), a bootszektort is kijavítsa, DOS igényeknek megfelelően.

 

A Win98 indítólemezen található például egy Readme.txt, ahol így fogalmaznak:

 

"Sys.com: áthelyezi a rendszerfájlokat, és indításra alkalmassá teszi a lemezt."

 

Nem részletezik jobban, de ezen a helyen ennyi elég is. A többit majd én kitalálom... :-)

 

Mindenesetre, lehet egy partíció FAT32-es, de az nem jelenti, hogy annak bootszektora Win98 és XP indítására egyaránt alkalmas. Attól függ, mivel lett formázva, vagy pedig utólag módosítható a bootszektor a SYS, illetve fixboot parancsokkal DOS, illetve NT rendszerekhez.

 

Módosítja a bootszektort az NT alapú telepítő is, a saját igényeinek megfelelően, sőt ilyenkor fájlba menti bootsect.dos néven, boot.ini-be beszerkeszti az elérési útját stb.

 

Win98 telepítő viszont ilyenkor megadja magát, ismeretlen lemez stb, bár itt a pontos részletekre (mikor, mi történik, milyen feltételekkel) már nem annyira emlékszem.

Előzmény: Ambu-Lonci (30673)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30696

HELP HELP HELP!

Befejezödött a telepítés.

Most, hogy újraindult utoljára (telepítés végeztével) a gép megjelent ez a képernyö ami még sohasem. Hagytam, hogy csekkolja amit akar.

Igy áll kb 5 percig majd eltünik és fekete lesz minden. Erre varrjatok gombot.  Mi lehet? Az sp2-öt fel sem tudtam tenni.

 

szalapala Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30695
(Hm. Úgy látom, Operában nem szerencsés írni, mert nem tördeli bekezdésekre. Bocsi.)
Előzmény: szalapala (30694)
szalapala Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30694
Sziasztok ! Sajáthasználatúnak volt jelölve "véletlenül" a doksikönyvtáram és utána kinyuvadt a windóz sp2, hiába próbálkoztam, meghalt rendesen és az újrahúzás segített csak rajta, akkor meg beleütköztem persze abba, hogy külső vagyok a doksihoz, kapjam be.. Ahogy olvasgattam visszafelé, nagyjából keresztet vethetek úgy 40 GB anyagra, ha nem veszem meg azt a resiffrírozó progit - EFG, AFG, AFS vagy mittudomén hogy hívják, kb. 100 euró a letöltése, biztos tudja valaki, melyikről beszélek -. Meg is venném, ha minden kötél szakad, csak azt kérdezném, hogy van, aki már letöltötte és sikeresen használta ? Mert azért úgy habókra nem szívesen adnám meg a bankkártyaszámomat ennek az orosz vagy ukrán vagy milyen site-nak. Úgy olvastam, hogy sok, eredménnyel biztatóbb megoldás nemigen létezik. Ha mégis, akkor legyen szíves, homályosítson már fel valaki. Köszönettel.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30693

Ez a hozzászólásod úgy tökéletes, ahogy van. Imádom, de tényleg!

Előzmény: Eliodora (30691)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30692
Ambu Lonci tudná ezt igazándiból, azok a Dellek, amikkel találkoztam, mezei ramokkal mentek.


Várj egy picit, keresek valamit még.
Előzmény: Eliodora (30691)
Eliodora Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30691
Most a gyerek gépén is xp ketyeg, gyorsabb és jobb mint a win98 volt.  Honnan tudom, hogy milyen memóriát kell vennem a gépbe.  Voltam vele 2-3 helyen és elhajtottak, mikor látták, hogy DELL.  Ebbe valamilyen spéci kell? 
Előzmény: rali (30017)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30690
Jól van akkor fel fogom tenni szintén.  Még 33 perc van hátra a telepítésböl, legalább is ezt írta ki.
Előzmény: rali (30688)
Jahno Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30689
Én mindig az XP telepítőjével törlöm a C:-t, aztán vissza, és fotrmat. Második nem nagyon szokott aktívként megjelölődni. Bár nálam többi partíció ugye csak extended.
Előzmény: Törölt nick (30656)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30688
Azzal elhet dvd-t nézni, fölteheted nyugodtan.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30687)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30687

Ok, akkor felteszem a NERO-t és az Ulead DVD-t és más nem is kell?

Van egy programom az a POWER DVD ezt fel sem kell tennem?

Előzmény: rage (30686)
rage Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30686

A DVD íróhoz nem kell driver.

Kell egy software, amivel DVD-t tudsz írni, lejátszani. Pl Nero.

 

Esetleg kell egy software, amivel saját filmjeidből tudsz DVD-t készíteni,

vágni, stb. Arra jó az Ulead DVD.

Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30685)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30685

Kedves rali!

Köszi a "puskát", elkezdtem a telepítést.  Letöröltem a partitiont és most kezdi formázni.  (eddig életemben kb. 5 alkalommal telepítettem xp-t, de mindig izgulok új telepítés elött).

Van egy olyan telepítö cd-m amin rajta van a sp2, de valamiért nem akart elindulni vele a telepítés, ezért elövettem azt a cd-t amin az sp1 van és aztán felteszem az sp2-öt. Ez a cd-m is megvan.

Annyi lenne a kérdésem, hogy a dvd író cd-hez kapott lemezt, gondolom ezen van a driver, mikor tegyem fel?

Előzmény: rali (30683)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30684
háát akkor próbálkozom.
köszönöm.
Előzmény: Ambu-Lonci (30682)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30683
XP telepités:
0-szükséges programok összegyüjtése: XP, SP2, driver-ek,tüzfal, virusirtó, spy ellenes cuccok
0a-gép kihúz a net-böl
1-Formázás:
- XP telepítő cdjével - igen
- NTFS legyen minden partíció - igen
2-Felkerül az XP, ha lehet SP2-vel egybegyúrt CD-röl, ha nem akkor 2a.
2a-Felkerül az SP2
2b-Felkerülnek a driver-ek.

3-Virusirtó
4-gép visszadug a net-be
6-Virusirtó adatbazisának frissitése
7-Legújabb XP frissitesek letöltése, ezek után NE kapcsold ki az automatikus frissités opciót, csak állítsd be rendesen
8-Adaware+Spybot, elsore ennyi eleg, de mindig frissitsd!!!
9-Progik telepítése

By Gonzalo

Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30679)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30682
A csipogás általában akkor van, ha nem tudja megjeleníteni a hibaüzenetet.
Ezek elvileg a processzor, a memória illetve a video alrendszer hibái. Mivel a csipogást is a proci csináltatja a géppel, az valószínűleg jó. A másik kettő közül lesz rossz valami, ez 99.9%!

Üdv:
AL
Előzmény: bazsix (30680)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30681
Itt leszek, figyelek.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30679)
bazsix Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30680

oké, rossz volt a megfogalmazás, attól még lehet jó alaplap :))

a gondolatmenet a lényeg, az a csipogás jelent valamit, amit nem árt kideríteni, ha nem akarsz vaktában próbálkozni

Előzmény: Vlaszij (30677)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30679

Köszi!

Most mentettem le mindent és nekiállok a telepítésnek.  Ha gondom lesz, majd kérdezek.

 

Előzmény: rali (30650)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30678
memtesztet javasoltam én is neki...
majd lefuttatja..
Előzmény: bazsix (30676)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30677
ez nem jobb alaplap:D

egy Abit ZM6
Előzmény: bazsix (30674)
bazsix Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30676
milyen gép, milyen op rendszer, a hardver tutira rendben van? memóriateszt volt már? (www.memtest86.com ingyenes)
Előzmény: Vlaszij (30672)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30675
bootdisk.com
Előzmény: Törölt nick (30665)
bazsix Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30674

-milyen BIOS-a van az alaplapnak (AMI, AWARD)

-ha BIOS-t tudjuk akkor google-ban valami olyant, h BIOS error signals erre a BIOSra

ebből jó eséllyel kiderül, h a BIOS mi miatt akad meg, ez alapján már el tudod kezdeni keresni a hibát.

 

jobb alaplapokon szokott lenni valami más visszajelző is, led sor, szám kijelző... stb amiből kideről a mi baja a BIOSnak.

 

szvsz erre inkább a hardware topikban kapsz segítséget, nem valószinű, h windows probléma

Előzmény: Vlaszij (30669)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30673
A SYS parancs a következő file-okat teszi fel: IO.SYS, MSDOS.SYS, Command.com.

A boot szektor csak az FDISK /MBR paranccsal cserélhető. Szerintem.

Üdv:
AL
Előzmény: Törölt nick (30671)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30672
meg mégegy. tőlem kérdezték, de ezígy nekem homályos.. hátha ti okosabbak vagytok. (ez biztos)

lefagy minden lejátszótól. media player, divx mindenféle.
az asztal nem testreszabható
víruskeresőktől újraindul

nah?

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30671

Még az előző hozzászólásomhoz hozzátartozhat esetleg az öreg SYS parancs (SYS C: stb.), ami egy XP által formázott FAT partícióra nem csak a rendszerindító fájlokat viszi át, hanem a meghajtó bootszektorát is "kijavítja" a DOS alapú rendszerekhez való formátumra.

 

Ennek rokona a Javítókonzol/fixboot parancs, ami pedig visszajavítja, és utána NT-hez lesz alkalmas a bootszektor.

Előzmény: Törölt nick (30657)
freck Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30670
Ágyuval verébre eset ))))))

Abba hagytam , meguntam , mindenkinek koszike a segitséget .
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30669
egy kérdés.


adva volt egy gép. tönkrementa táp
új 300 as codegen táp bele
indít.
elindul!!!

és minden jó ,de hirtelen újraindul. aztán mégegyszer. mégegyszer.

aztán semmi.
nem indul.

3 mp s füttyöket dobál.
egymásu tán.
de egyébként se kép se hang.

ötlet hol kezdjem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!