Keresés

Részletes keresés

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.20 0 0 626

Ha már korábban utánanézel, vagy hallasz róla akkor nem lesz agymosás.

 

Viszont az nekem is tapasztalatom, hogy ha valaki már beleugrott, akkor utána személyes sértésnek veszi, hogy ha nem azt mondod, hogy milyen jól döntött. (legalábbis egy darabig)

Előzmény: yxc111 (619)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 625

Az MLM-el kapcsolatban most is fenntartom azt hogy igazan sikeresen az tudja csinalni aki mar az eletben valamiféle sikert abban kozosségben elért akiket meg akar célozni vagyis van hitele. Akinek nincs annak ezt fel kell vagy fel kellene ismerni hogy hiában kopgtat be akarkihez nem fognak neki hinni. Mostjuk az a atanítónő sajnos a nickje nem jut az eszembe. Ö is csak abban a közösségben kompatibilis  sehol mashol.

 

Ez TS szemeben katasztróffa.

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 623
Amikor elmész a színművészetire akkor is befektetsz a milliomos jövődbe es lehet jhogy a kutyának sem kellessz mint színész. Rengeteg pályaelhagyó van, akar az MLM ugynökök között is akik életükben nem ertettek ahhoz amit csinaltak igy valasztottak maguknak egy olyan szakmát amihez csak pofa kell semmi mas.
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 621
Azert ne keverjuk a kettőt. Az MLM-ben kapsz egyterméket van időd dönteni vagy használod vagy nem de kis veszteséggel is akar ki tudsz szalni. A masikban rogton lenyulják a pénzedet ugy hogy a felét sem ladod vissza joesetben.
Előzmény: Törölt nick (620)
yxc111 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 619

Nem hiszek a 100%-os agymosásban. Összetettebb a dolog. A Kereknap-előadáson jelenlévők többsége nem vette komolyan az amerikai stílusú agymosást, ezt nem is titkolta. Úgy gondolták, ennyit érdemes elviselni az ingyen nyaralásért - csak azért jöttek. (Mondhatnám gonoszul, hogy úgy kellett nekik, beleértve saját magamat). Nekem speciel nem jutott volna ellenségként kezelni, ha akad, aki előre felvilágosít arról az evidenciáról, hogy semmi sincs ingyen. Vagy csak annyit mond, üssem be a Google-ba, hogy Kereknap. Ennél kisebb ügyekben is előre tájékozódunk az Interneten, most valahogy a nagy kapkodásban elmaradt. Szerintem mindenki próbált a helyszínen mérlegelni, a Kereknap-félék leghatásosabb trükkje éppen az, hogy próbálják korlátozni a vevő mérlegelési lehetőségeit ("csak most..., csak neked..., holnap már többe kerül...") és nagy hiba besétálni ebbe a csapdába. Ezt azonban nem nevezném agymosásnak.

Az ingyen üdülésre visszatérve, a Kereknap specialitása az, hogy a jól hangzó ígéretre kéri előre a díjat, nem pedig akkor, amikor a szolgáltatás megvalósul. Utána pedig roppant egyszerű módon gondoskodik róla, hogy az ügyfelek döntő többségének ne legyen módja igénybe venni a szolgáltatást. (Megközelíthetetlen helyszín, késői kiértesítés). Más közvetítő cégeknél tudtommal ez nincs így - vagy legalábbis vannak korrekt cégek is -, ezért a Kereknap külön kategória, még ha az általános értékesítési módszerek ugyanazok is mindnél.

Előzmény: Törölt nick (617)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.17 0 0 618

Igen.

Nagyon érvényes ez, amikor kapod az ingyen hetet, ülsz a pálmák alatt, iszod a sangriát és azt hiszed, hogy pár millió forintért ezt megveheted az életed végéig. Aztán jön ATS, lebeszél róla és sokáig haragszik rá emiatt.

(hál'sten azóta rájöttek, hogy olcsóbban lehet ezt utazási irodában évente megvenni)

Előzmény: Törölt nick (617)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.17 0 0 616

Remélem nem ellenkezik az Index szabályzattal ha a fogyasztóvédelem forumának egyik tanulságos hozzászólását idelinkelem:

 

http://www.fogyasztovedelem.com/forums/index.php?showtopic=1461

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.17 0 0 615

Pereskedni akkor lehet, ha úgy érzitek történt törvénysértés.

Ehhez indulj ki a 20/1999 (II. 5.) Kormányrendeletből ami szabályozza a timeshare értékesítést (az EU irányelv alapján http://europa.eu.int/eur-lex/lex/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31994L0047:HU:HTML).

Ahhoz képest tudtok-e bizonyítani szabálytalanságot. Esetleg ahogy iceride mondta, ha elég sokan vagytok akkor ti is mondhattok mást mint ahogy a TS értékesítők is megteszik.

 

Saját véleményem alapján ma a magyar bíróságon akkor sem lenne esélyetek, ha egyértelmű szerződésszegés történne. De ez az én pesszimizmusom.

Előzmény: yxc111 (614)
yxc111 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 614
Jó, jó! De ha már megtörtént a baj, nem vagyunk kisegítve az ilyen bölcsességekkel. Sajnos legtöbbünk a maga kárán tanul, nem a másén. Ebben a helyzetben a legtöbb értelme annak van, ha összefogunk. Ajánlom megfontolásra, amit Nomoretimeshare írt (391, 396...). Anélkül, hogy túlbecsülném az esélyeinket.
Előzmény: Anti-timeshare (613)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.17 0 0 613
Tájmsér, MLM - egy a fontos a felvilágosítás. De ez igaz minden területre - tanulja meg minden állampolgár, hogy el kell olvasni az apróbetűs részt is, ügynöktől vásárolni mindig rizikó, mert a reklamáció sokkal nehezebb, igéret elszáll és csak az írás marad meg, ha egy kereskedő helyben elengedi az ár 50%-át, akkor biztos lehetsz benne, hogy marad még neki 100% haszon, stb.
Előzmény: Törölt nick (612)
Dzsana Creative Commons License 2006.11.17 0 0 610
Ez nem ide tartozik, nem is itt kellene megbeszélni, de miért is mondod ezt?
Előzmény: Törölt nick (609)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.16 0 0 608

Mielőtt valaki nagyon belelovagolja magát.

 

Az értékesítők nagyjából az előírt szabályokat betartva keresik a palimadarakat. Az EU direktíva és kormányrendelet ad elég védelmet az átlagfogyasztónak, szabályozza az értékesítőket (pl. visszalépési idő).

 

A probléma általában a vásárlókkal van. Nem lehet törvényileg betiltani, hogy 2000 forintért áruljak olyan kenyeret amit a sarkon 200-ért is meg lehet venni.

A törvény előírja, hogy a szerződés mit tartalmazzon, de nem írhatja elő, hogy azt te, mint vásárló olvasd is el.

A szóbeli igéreteket a törvény sem fogja betartatni, csak a szerződésbe leírtakat (különben a parlament lenne a legnagyobb börtön). A vásárlót nem kötelezi a törvény, hogy ellenőrízze, hogy az ígéretek le is lettek írva a szerződésbe.

 

Tehát ami marad pereskedni - a szerződés megfelel-e az előírásoknak? Elmondtak-e minden törvényileg meghatározott tájékoztatást? Megkaptad-e amit a szerződésben (nem az előadáson) igértek.

 

Én tényleg sok sikert kívánok, de nem sok reményt látok. Egy dolog hatásos - a nyilvánosság. Egy tévé riport, újság cikk sokkal többet ér el, mint 10 ügyvéd.

Előzmény: yxc111 (607)
yxc111 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 607
Nagyon egyetértek! Ez a személyeskedés teljesen eltéríti a topikot. Hosszan kell keresgélni, míg az ember a lényegre akad. A lényeg pedig: itt az ideje megszervezni valami hatásosabb, konkrét akciót a szélhámosok további működése ellen. (Polgári per, Gazdasági Versenyhivatal). A Kereknap pl. egyszer már megütötte a bokáját a GVH-nál, de ettől még vígan folytatja. Egyedül nem megy, de több száz károsult és tanú együtt talán el tud érni valamit (nincsenek illúzióim; a pénzünket aligha látjuk viszont). Van egy-két elszántabb kezdeményező ebben a topikban is, fogjanak össze, vegyék át az irányítást! Jogászok nélkül nem megy! Nem semmi az sem, hogy panaszkodunk a nagyvilágba (ezzel néhány embert megmentünk attól, hogy csőbe húzzák), de most már tovább is kellene lépni.
Előzmény: Törölt nick (606)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2006.11.15 0 0 605
Az ilyet SEHOL nem folytatjuk. El sem szabad kezdeni.
Előzmény: Anti-timeshare (604)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.15 0 0 604
Ezt nem lehetne a másik topikban folytatni?
Előzmény: Törölt nick (603)
Dzsana Creative Commons License 2006.11.15 0 0 602
Képzavar van Nálad, mert az, hogy valaki MLM-szervező az nem azt jelenti, hogy embereket ver át! Egy kicsit járj utána, hogy miért is kezdenek el MLM-ben árulni egy terméket, milyen termékek azok, és utána nem fogsz ilyen hülyeségeket mondani.
Előzmény: Törölt nick (601)
Dzsana Creative Commons License 2006.11.14 0 0 600
Személyeskedtél velem szemben, alaptalanul megvádoltál, hogy embereket verek át, pusztán ennyit!
Előzmény: Törölt nick (599)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2006.11.14 0 0 598
Ha tovább folytatjátok ezt a személyeskedést, akkor elkezdem visszaolvasni a topicot. Az törléssel _és_tiltással jár.

Mindenkire vonatkozik.
Előzmény: Törölt nick (596)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 597

A 449 és 450 hozzászólások.

A válaszokból (az egyikre te is reagáltál) lehet következtetni, hogy mi volt bennük.

Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 595
Nem olvastam mi volt benne ? EMAIL ....
Előzmény: Anti-timeshare (594)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 594

OFF

 

mi történt iceride két hozzászólásával?

ezért kapott egy hetet?

 

ON

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 593

Politikát hagyjuk (tudom én kezdtem)

 

Amúgy nagyjából egyetértünk, ha mindenki gondolkodna, utánanézne akkor nem lenne timeshare (sem).

Csak sokan vannak még, akik nem törődnek a kisbetűs részekkel, nem olvassák el a szerződést, elhiszik, hogy ővék lesz az évszázad biznisze, beveszik az áthúzott ár trükköt stb.

 

Őket kell folyamatosan felvilágosítani.

 

Én megértem ezeknek az embereknek a csalódottságát, de utólag mindenkinek csak azt javaslom, hogy próbálja elfelejteni, mert pénzt már nem fog látni belőle.

 

De mint mindig - a megelőzés a legfontosabb.

Előzmény: Törölt nick (591)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 592
Példul rászürsz iceride hozzászólásaira ebben a fórumban, mert miert is ne, és mar az elég nekem hogy ilyen üzletbe ne lépjek be ...
Előzmény: Dzsana (582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 591

Politikusokban vannak szimpik es nemazok, de az nem aka kategória. Ottszavazol es bosszankodsz vagy nem de nincs sok anyagi veszteséged. Ellenben itt amikor aléirsz akkor kötelezettséget valalsz valami anyagi rendezésre. Evek óta azt papoljat az ugyvedek, jogászok hogy tessék szépen elolvasni mindent ha nem megy elsőre akkor masodikra vagy akarhanyadikra es csak akkor aláirni hogy ha mindennel tisztában tetszik lenni.

 

Akinek van NET-je az utánna keres a témával kapcsolatban hogy ki mit ir es miert. Ha en vettem a faradtságot es mosogatógépvasarlaskor elolvasgattam mindent hogy ki mit hasznal es miert ill a tablettákat hol erdemes venni milyen tipust akkor mas se legyen fasz es ha kiad 1-2 millat az olvasson. Ha nem akkor szivjon.

 

Példul egy biztositós üzletkötöt nem engedtem be hozzám,hanem en mentem el az irodájába mert a hazambol nehezebben rugom ki minthogy en felállok es elmegyek. Jot dumáltunk de marhara nem hatott meg az ö nagyon de nagyon jo konstrukciója.

Előzmény: Anti-timeshare (586)
Wormie Creative Commons License 2006.11.14 0 0 590

ki merem jelenteni, hogy ezt említették, csak nem emlékszel.

 

Van még ennél pofátlanabb állításod is? :-(((((((  OK, hogy véded a mundér becsületét, de azért ne nézz már hülyének mindenkit, csak azért, mert behülyítettél egy pár embert...

Előzmény: iceride (585)
Wormie Creative Commons License 2006.11.14 0 0 589
Na persze... Higyjen inkább annak, aki ilyen átverésekből él! Ugye így gondoltad? :-(
Előzmény: iceride (584)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 588

Szerintem bízd mindenkire a döntést. Elolvassa amit írok, utánanéz és GONDOLKODIK (tudom, gondolkodó emberek nem hoztak neked soha pénzt)

Az, hogy cáfolat nélkül lehazugozol, az rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Tegyél be tényeket és pontos cáfolatokat Dzsana számára. Aztán majd eldönti, hogy egy ex-üzletkötőnek hisz vagy sem. De addig kilóg a lóláb - nem szereted ha valaki nem versenykocsinak nézi az üzletedet.

Előzmény: iceride (584)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 587
Ez egy milliárdos üzlet világszerte. Ezért van pontosan kidolgozott koreográfia, lefedett jogi háttér, promóció.
Előzmény: Dzsana (580)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.11.14 0 0 586

Teljesen ne zárd ki! Biztos meghatódtál már jó szinészi játéktól, hittél csalóknak (ha más nem, politikusnak).

Ez egy nagyon bejáratott szinészi előadás.

Előzmény: Törölt nick (579)
iceride Creative Commons License 2006.11.14 0 0 583

Nézd, nevezzük őket meggyőzhetőnek.

 

Nem mindenki gazdasági szakember, és amihez nem értesz, abban könnyű akár a valótlanról is meggyőzni.

 

Több millát így elkölteni mindenképpen felelőtlenségnek tűnik, de azért nem véletlen vannak jópáran, akik megteszik.

Előzmény: Törölt nick (575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!