Keresés

Részletes keresés

IPG Creative Commons License 2008.08.18 0 0 202
Én egyelőre még nem vagyok elég profi, hogy be merjek ilyeneket rakni.
Egyszer Cambridgen kaptam egy TCF-t, és állt egy jó darabig az egész északi oldal, mert nem oldott vissza a vágányút.
Holnap este nem leszek ugyanis -ez itt a reklám helye- éjszakai teljesíménytúrán veszek részt.
IPG
Előzmény: SnailSims (201)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.18 0 0 201
Eddigi tapasztalatom azt mutatta, hogy álltalában közelebb voltak a 30p-hez mint az 1h-hoz.
Előzmény: nazareth (200)
nazareth Creative Commons License 2008.08.18 0 0 200
(30-perc körül megoldják) -- Te tudod állítani, hogy mennyi idő alatt oldják meg : )
Előzmény: SnailSims (199)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.17 0 0 199
Exeter-t nyomtam tegnap, úgy kb 6órát. Kicsit untam a reggeli forgalmat, és kb 150-vonattal megtoldottam a menetrendet. Persze az éjszakai tehervonatokat sűrítettem. Az 1985-ös menetrend amúgy is 800 vonat/nap körűl volt.
Így az éjszakás szolgálat sem unatkozik. Persze megszívtam mert 2-3 között kétszer is volt track hibám, és volt vonat aminek várnia kellett. (30-perc körül megoldják)
Előzmény: nazareth (198)
nazareth Creative Commons License 2008.08.17 0 0 198
Akkor én egészen jó vagyok a 60%-os King's Crossommal >: )
Amúgy felülbírálom a korábbi kijelentésemet: a '85-ös menetrendben nem lehet sűríteni a délutáni csúcsot, 50 vonat van egy időben a pályán. Van olyan kemény, mint a reggel 6-os csúcs : )
Előzmény: SnailSims (197)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.17 0 0 197
Én az Exetert tanúltam meg, és egy két időszak kivételével egyedül is elírányítom (1985-menetrend 850vonat/nap).
Én is sokat nézegettem a térképet, és találtam egy leírást a GWR-ről ahol rendes térképre is leltem. Küldöm e-mailban.
Persze, a problémák, késések és a pályahibák miatt nem szoktam 70%-fölé kerülni, de a forgalom halad rendesen.
Nézd meg ezt:GWR

gwr
Előzmény: IPG (196)
IPG Creative Commons License 2008.08.16 0 0 196
Én most nekiestem elemezgetni ezeket a pályákat, gyakorlatilag annyi az eredménye, hogy Bristolt már átlátom, hogy mi van, Gloucestert is, Exetert is, már csak nagyobb helyismeret kellene. SwinDid már jól megy, Westburyt meg még tanulni kell. Aztán ez a régió egészen meg is lesz. :)
Rajzoltam Google Earth alapján egy térképet a helybeli vasutakról, így már nagyjából tudom, hogy mi hol merre.
Előzmény: GyöBzs (195)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.16 0 0 195
Bristolban a repülőtérről hívnak ilyen bánatokkal, hogy menne át a gépük... 2 nap alatt sikerül egy kicsit átlátni, félelmetes pálya.
Előzmény: IPG (185)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.15 0 0 194
Találtam egy nagyon komoly szimulátort!
Angol 1960-as évek (mechanical signalbox) toronyszimulátor, sajna fizetős.
A próbaverzióval sem tudtam mit kezdeni annyira összetett.
A profibb irányítóknak ajánlom:

www.svrsig.org

sg
SnailSims Creative Commons License 2008.08.15 0 0 193
A jövő nálunk?

Union Switch & Signal - Complete Rail Signalling and Control Solutions

US&S operations control center technology makes it possible to control train dispatching, bus supervision and station monitoring with a single integrated system.


2cc
SnailSims Creative Commons License 2008.08.15 0 0 192
Simsig hálózati próba 2.

Tegnap (nazareth-IPG-SnailSims) hálózati próbát tartottunk. A King's Cross-hoz csatlakoztunk mindannyian, ott chat-eltünk és közben próbáltunk ki mást is.

A King's Cross-hoz akartunk csatlakozni North London Line-nal, de valószínüleg prg-hiba miatt nem tudunk (saját gépemen sem működött). Aztán a North London Line-hoz sikerült King's Cross-t kapcsolni.

Az újebb scroll-os prgt is kipróbáltuk:
Exeter-het bristol kapcsolódott, majd a Westbury-is csatlakozott a Exeter-hez!
A chat itt nem egyértelmű nem mindenki lát mindnekit, de párhuzamosan működött a Kx-el.

Reméljük legközelebb többen leszünk.
Ezetúl mindig közzétesszük, a topikban ha valaki hálózati játékot kezd.
Csatlakozz!

west
SnailSims Creative Commons License 2008.08.14 0 0 191
IP-t küldjél! ÉS melyik menetrendet használjam?
Előzmény: nazareth (190)
nazareth Creative Commons License 2008.08.14 0 0 190
A tegnapit folytatjuk. KX '85+North Coast Diversions.
Portot nyitok, egy pill.
Előzmény: SnailSims (188)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.14 0 0 189
Találtam egy NLL_Multiplay_unfinished-2911.zip menetrendet.
Előzmény: SnailSims (188)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.14 0 0 188
Hálózat? NLL csatlakoznék KX-hez! menetrendetek van?
Előzmény: nazareth (187)
nazareth Creative Commons License 2008.08.14 0 0 187
Hehe >: )
A vicces, hogy ilyenkor nem próbálkoznak újra, maradnak azon az oldalon, ahol voltak : )
Előzmény: IPG (185)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.14 0 0 186
A multor írtam, hogy ez egyik test-em alakalmával:

A bristolhoz szinkronizáltam az exeter, westbury, swindid és a gloucester-t. Az 50505-ös port után 50507, 50508, 50509, 50510 adtam meg sorban.
A régi southampton-t nem tudtam szinkronizálni.

Tehát a NEW Simsig az úgy működik, hogy servert létrehozol, majd szinkronizálsz és ezt akár egy gépről is meg tudod tenni, úgy, hogy külső net IP-hez csatlakozol, sőt a server-kliens és server server-szinkron is működik.
A scroll prg sokkal jobban megoldja a hálózatot, és nem kell egy valag port.
Előzmény: nazareth (184)
IPG Creative Commons License 2008.08.14 0 0 185
Hajnali 3:25, telefonhívás Milton Fen vasúti átjárótól:
-Halló, a tehéncsordámat szeretném áthajtani az átjárón!
-Oké, hajtsad, nem megy vonat!

KöFis nem figyel oda, véletlenül odaküldi a vonatot.

Hajnali 3:28, telefonhívás Milton Fen vasúti átjárótól:
-Halló, én úgy emlékszem azt mondtad, hogy biztinságos az átkelés!!
-Ja, bocs!
Előzmény: nazareth (183)
nazareth Creative Commons License 2008.08.14 0 0 184

Na nekem kezd kissé homályossá válni a dolog.

Alapból azt nem értem, hogy miért van szerver-kliens funkció, meg láncolás lehetőség is. Megoldható lenne a dolog szimplán egy szerverrel. Egy másik szerver csatlakozhat hozzá láncként, vagy egy kliens csatlakozhatna bármelyikhez kliensként. És így egy szerver tarthatná a kapcsolatokat egyszerre kliensekkel és egyéb szerverekkel is. Mint ahogy az állítólag működik is.

Mostmár tényleg elő kell vegyem a laptopomat, hogy kipróbáljam (...munkaidőben, de pszszszt!)

Előzmény: SnailSims (182)
nazareth Creative Commons License 2008.08.14 0 0 183
Ja, az a tehéncsordás pálya? Nekem az ilyen telefonoktól az idegeim készültek ki. Főleg ha korrektül akarod lekezelni a dolgot, és nem csak ránézel a vonalra, hanem kiveszed automatából a jelzőket (aztán meg visszateszed)
Előzmény: IPG (181)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.14 0 0 182
Kipróbáltam, hogy a Kx server és nll chained, de úgy nem ment. Fordítva igen és a Nll adta az ídőt. Minegyik portot felszabadítottam amit kért és mégsem. Én leszek a Nll ha kell, a kx nem megy még jól. A ICQ- pedig intézem.

Régi Kx? nekem a 2006.09.30.-as van meg. Volt régebbi is?
Menetrendet küldjetek mert nincs hozzá olyan ami chained ben is műkszik.

Bristol exeter próbát is csináljunk, az könyebb.

Megfejtetted, hogy 50505-ös port hogyan működik?
Előzmény: nazareth (180)
IPG Creative Commons License 2008.08.14 0 0 181
Elvileg futnia kéne, legalábbis otthoni hálóban már sikerült egyszer izzítani a dolgot.

Cambridge amúgy jó pálya, főleg azért, mert van sok irány, meg mindig hivogatnak a vasúti átjárókból. :D
Előzmény: nazareth (180)
nazareth Creative Commons License 2008.08.13 0 0 180
Na ha én viszem a King's Crosst, Te pedig a North London Line-nal csatlakoznál, akkor nekem kell forwardolnom az 5600-as portot, Neked az 5700-ast. Asszem %)

Amúgy én ma megpróbáltam a saját KX-emhez csatlakozni a NLL-nal, de szegény szétszakadt. Lehet, hogy az új KX-hoz nem tud csatlakozni, csak a régihez (azóta Dalston slotos lett és a Cannonbury Down kétirányú).
Azon felül mi ma hozzácsaptuk a menetrendünkhöz a West Coast Diversionst, ami még vagy 100 tehervonat, nagyrészt a NLL-ról(ra) jön(megy) Dalston Kingslandnél, tehát elvileg ennek a menetrendnek a NLL-on is kellene futnia... ha létezik rá.

Esetleg alkarom adtán próbálhatnánk egy KX-Cambridge-Peterborough-háromszöget is... A PBorough sem rossz (Cambridge-et nem ismerem).
Előzmény: SnailSims (178)
IPG Creative Commons License 2008.08.13 0 0 179
Nos, ma este sikeresen elkeztünk egy izgi KX-t Nazarethtel, jelenleg hajnali három magasságában járunk, 74%-os eddigi eredménnyel (lesz ez még így se felkiáltással). Holnap este nyolc magasságában folytatjuk, aki akar, jöjjön. Majd a reggel hattól kezdődő fejezet lesz izgalmas, addig is akinek nincs gyakorlata, az még egy három órás szakaszban "gyakorolhat", mielőtt elkezdődnek a "rush hour"-ok.
Előzmény: SnailSims (178)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.13 0 0 178
Én nem tudok itt semmit. Majd otthon megy, majd pontos portot kérek, és megnyitom.
jó game-t
Előzmény: nazareth (177)
nazareth Creative Commons License 2008.08.13 0 0 177
Na közbe' kiderítettük, hogy lehet, hogy mégiscsak lehetne a gépem egyszerre szerver és chained is, csak ahhoz kellene egy rakatot port-forwardoljak... Meg Te is egyet.
Előzmény: SnailSims (173)
IPG Creative Commons License 2008.08.13 0 0 176
KX-en sikerült nazareth topictárssal egymásra találnunk, szóval mélben küldök egy IP-t, hátha... ugye a reményhal.
Előzmény: SnailSims (175)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.13 0 0 175
Céges a net és nincs MSn-em úgy hogy, marad az e-mail. Azonkívül most próbáljuk a kimenő jelet tőlem, mert lehet, hogy a serverünk nem enged ki. Holnap tudok otthonról mindent!
Örülök, hogy új taggal bővült a simsig-es tábor!
Előzmény: IPG (174)
IPG Creative Commons License 2008.08.13 0 0 174
Üdv!
Kérlek vegyük fel a kapcsolatot MSN-en. Címem: ingappg(kukac)hotmail(pont)com
IPG
Előzmény: SnailSims (173)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.13 0 0 173
IP címet kérek NLL csatlakoznék a Kx-hez!
Próba 1.
Előzmény: nazareth (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!