Keresés

Részletes keresés

atiir Creative Commons License 2001.01.10 0 0 547
Ezekkel a kocsirom-eltakarítási akciókkal szerintem várd meg a "szemétszüret" nevű eseményt. És persze szólj valamelyik tv-nek, hogy remek felvételeket készíthet. Mi már kibányásztunk egy régi zsigát a KFKI mögül és bombajó klippet csináltak belőle. Asszem valamelyik esti hiradó végén le is nyomták. Pár éve volt.
Hogy mikor van ez a Sz.szüret, azt fejből nem tudom.
Előzmény: larzen (496)
larzen Creative Commons License 2001.01.10 0 0 546
Ajánlom szíves figyelmedbe a
_csiripöri, piriburi, koviubi (ubisali)_ c. topikot. :)

Előzmény: pataporc (545)
pataporc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 545
Dehogz ciki a jegeralso! En peldaul Larzennek ezt vettem karcsira es en vasaroltam meg! Egesz jol elbongeszgettem magamban a ferfialso-osztalyon :).
Előzmény: kivi (537)
larzen Creative Commons License 2001.01.10 0 0 544
Nekem karácsonyra többek közt polárt és jégeralsót hozot a Jézuska (Mikulás, stb). Van akinek tetszik, ehehe. :)
Kb. 0 fok körüli hőmérsékletben töltöttem el egy éjszakát (6 órát) a Pilisben nemrég. Felszerelés:
térdzokni, plusz pamut zokni, bakancs
farmer+a túrázónadrágom (akkor még nem volt meg a jéger)
póló, pulóver (azt hiszem kettő, de nem biztos), széldzseki (kapucnis)
sál, sapka, kesztyű
Olyan dög melegem volt, hogy csurom víz volt a hajam meg a hátam, de csak óvatosan mertem vetkőzni, félve a megfázástól.
Hangsúlyozom azonban, hogy csak könnyű fagy volt.
Lámpla. Én BEACra vettem egy fejlámpát 8 ezerért. Bár még mindig azt mondom, hogy iszonyú drága volt, de nekem nagyon bejött. Jól világít, jól működik, kényelmes (az elem nem a tarkón van, hanem egy kis vállra akasztható szütyőben). Nem bántam meg.
Csúszós helyeken nem igazán kényelmes a kézi lámpa. Mentem már éjszakait két góliátos kézi lámpával és arról is biztosíthatlak, hogy egész éjszakán keresztül roppant kényelmetlen.
Évkezdő túrák, amiket kinéztem:
Téli teljesítménytúra és Mátrai Tánc.
A Mátrai Táncnál megcsinálhatod, hogy nevezel a 45-ös távra, aztán ha a közben úgy érzed, hogy nem megy, akkor levágsz belőle a 30 km-es távnak megfelelően.
Előzmény: kivi (533)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 543
Egyiken se voltam még. A Mátrai 45-nek relatíve elég erős a szintje ám! (Viszont adnak csokit.) A Lefagysznak meg hatalmas. 55 km-re 2750 szint, az nem piskóta, majdnem annyi, mint a K100 szintje. A táj viszont gyönyörű! A Tar-kő _minden mászást_ megér!
Előzmény: kivi (542)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 542
Ugyan, kicsi vagyok én még az éjszakai 50-hez. Egyelőre a következő túrákat ütemeztem be az eljövendő 5 hétre:
- Téli TT (01.13.)
- Mátrai tánc (02.03.)
- + 1-2 privát moccanás 20-30km hosszan.

Tudsz még valamit, amire érdemes elmenni? A "Lefagysz" milyen?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (541)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 541
Julianuson Nosztra előtt a völgyben kapott el sötétben, ne tudd meg, hogy izgultam... Kevés ember szokott annyira örülni a márianosztrai fegyintézetnek, mint én akkor, mert mikor megláttam a fényeit, már tudtam, hogy mégsem fogok az erdőben éjszakázni... (és még nem tudtam, hogy fertályórával a nózim előtt megy el az utolsó busz Szobra)

Amúgy bír ám a Csóvi is ködben lenni, ha igyekszik... De ott a legrosszabb lejönni csúszós időben, teli gatyával... brrr...jó talpú cipő kell ám oda. Szóval jössz te is? Vagy Pataporccal mész disszidálni?

Előzmény: kivi (540)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 540
Szerintem a Csóványoson már nem lesz köd! :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (538)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 539
Nem tudom, mi lenne a mókás a jégerben, de tudtommal az egész hadsereg hordja, csak ott molinónak hívják. A mi időnkben így volt.
Előzmény: kivi (537)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 538
Nekem 3 góliátos rúdlámpám van, az eredeti kriptonizzóját halogénre cseréltem, és nagyon elégedett vagyok vele. Jókedvében 100 m-re simán elvilágol. Az elemeket két használat között hűtőben tartom, és lehetőleg csak ezt a kijelzős dúracélt veszem, nagyon tetszik. (A mérőműszer igazából nem ad megbízható információt az elem erejéről.) Van ebből a fajtából 4 góliátos is, de azt későn láttam meg, mikor megvolt a 3-as rég. Nem vettem meg, mert drága volt egy működő jó helyett + nehéz; elég hosszú ideig kell két elemkészletet cipelni, amíg a régi végre kifogy, de csak a régivel meg nem merek elindulni, és 8 góliát már nem kevés.

Fejlámpát Pataporc tud ajánlani, de az 8 ezer forint körül van, ami jó. Nem annyira kritikus, mint a bringán, hiszen viheted kézben is, én szeretem úgy, és az olcsóbb. Világítson, mint a meszes, ez a lényeg.

Baj csak ködben van, még a halogénem sem jó. Tud valaki ködben használható elemlámpát? A ködtől félek.

Előzmény: kivi (537)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 537
Meglepő (vagy nem is annyira?), de én is kb. így gondoltam. A jégeralsót nem mertem írni, mert azt hittem röhögés tárgya leszek. De az igazat megvallva, a térdeim érdekében -5 fok alatt "normális" közlekedés esetén is felveszem.

Viszont súlyponti kérdés a lámpa. Annak idején a K100 topicban esett erről szó, de nem elég. Tehát, milyen lámpával érdemes menni? 4 góliát elemes reflektor, sima elemlámpa, fejlámpa, halogén?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (535)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 536
Ja és Nivea az arcra meg a kézre.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (535)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 535
Miért, nem akarsz kísérni minket a bringával? Amúgy szoktam látni egy illetőt (a bicskamaxi rajtjában te is láthattad), aki bicóscuccban gyalogtúrál. A kesztyűt én is szoktam használni!

Jégeralsó tuti, rá a hőmérőtől függően katonai gyakorló vagy farmer. Azért mozgásban leszünk. Bakancs, vastag zokni, néhány pár tartalék zokni, ha nedves az idő, mert az átázás kínos! Esetleg még egy tartalék cipő is a hazaútra, bár azt meggondolnám. Síkesztyű, meleg sapka, de ha nagy a hideg, akkor usánka. :-))) Felül rétegesen, különböző méretű pulóverekkel; ha nincs nagy hideg, akkor meleg, kényelmes rövid kabát, de nagy mínuszban lehet, hogy dzseki. Sál vagy sálak, egyujjas síkesztyű madzagon felkötve, mint az oviban. Talán tea, bár a termoszom negyedprofi. Talán pálinka, de csak egy kicsi, mert veszélyes is lehet. Sok energia: szendvics, szőlőcukker, csoki, csoki, csoki... Nem biztos, hogy ez az ideális, de gondolatban ez jött ki a saját készletemből, ami van itthon. Ja és pizsama meg kispárna. :-))) Lámpa tartalék elemmel és égővel, hogy ne legyen égő. Kényszerzubbony, mi más, ha ilyenre indul valaki? Füldugó, hogy ne halljam a fogam kocogását. Ha lenne síbotom, azt is vinném.

Előzmény: kivi (533)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 534
Majdnem csúnyát mondtam! Ezt persze csak kitaláltad. Csak akkor hiszem el, ha szabályosan hitelesített túrajelentést hozol.
Előzmény: pataporc (531)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 533
Azért elég durva a téli éjszakai 50, nem? Hogy öltöztök fel ilyenkor? Tudom: melegen. De pontosabban?
Sajnos nem tudom kamatoztatni a bringás-öltözködési tapasztalatomat ilyenkor...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (527)
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 532
Szerintem pihenj egy kicsit :).
Előzmény: kivi (530)
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 531
Akkor sajnos nem tudok menni... Uj-Zelandon leszek, hehe :).
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (527)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 530
Hééééé, lemaradt az eleje! :( Szóval azt írtam, hogy:
"ahogy nézem, te sem nagyon fogtad fel..."
Előzmény: kivi (528)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 529
Megoldás:

a) Megcsinálod előre a 40-et vmikor.
b) Megcsinálsz néhány más túrát.
c) a) & b) lineáris kombinációi
d) pataporc szerint nem is kell készülni. Csak táncolj meg barlangássz minden étkezés előtt egy órát. :-)))

Előzmény: kivi (525)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 528
nagyon fogtad fel.. :o))) Én az idei 100-asra akarok menni, de előtte elmegyek pár 40/60-as túrára is. Kezdeti lelkesedésemben azt hittem, hogy előbb van a 40, így jó lesz edzésnek. Na sebaj, majd szervezek privát túrákat! :)
Előzmény: pataporc (526)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 527
Akkor se tudom fejbol, uj rendes turanaptaram meg nincs. De a feb. 8. utani szombatra emlekszem. Amugy meg ne kiabalj, mert be fogsz rekedni. :-) Akkor szamitunk rad. :-)))
Előzmény: pataporc (524)
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 526
Okor :). De miert ily rovid tavon? Ne legy piskota, gyere 100-ra, hidd el, megeri!
Előzmény: kivi (525)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 525
Ennek örülök, bár most jöttem rá, hogy tök hülye vagyok... Hisz _ugyanakkor_ lesz a 3 túra, így maximum a 2002-es K100-ra tudnék készülni az idei K40-el. Kivi, te ostoba...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (522)
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 524
Mondta a halal, hogy megyek :). MIKOR LESZ? - kerdezem ujra.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (521)
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 523
Igen, teljesseggel.
Előzmény: kivi (520)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 522
Igen, bar hogy pont 40 es 25-e, azt nem tudom. A 40 Dorogig, a 25 a Pilis-nyeregig tart, az utobbitol meg egy kis seta a buszmegallomas.
Előzmény: kivi (520)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 521
Sorry, de az elozoben implicit benne volt, hogy jossz, ugyhogy most mar ne tancolj vissza! :-)))
Előzmény: pataporc (519)
kivi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 520
Lányok, fiúk,
a Kinizsi 40 és 25 útvonala megegyezik a Kinizsi 100 első 40/25 kilométerével?
pataporc Creative Commons License 2001.01.09 0 0 519
Alljunkcsakmegegypillanatra! Azt sem tudom, mikor lesz! Meg en amugy is gyava vagyok es puhany, szoval fagyos teli turara csak modjaval megyek :).
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (518)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 518
Nem én rombolom, az ujjam! :-)
Ezek szerint te is jöszöl? Akkor megvan a háromfős csapat. Hip hip-hurrá!
Előzmény: pataporc (517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!