Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 696
Erre még válaszolok, aztán szpaty:

Befér a siléc (átlósan), legalábbis a tiéd biztos. Nem lehet az olyan hosszú, téged ismerve... :o)))))

Előzmény: Hiver (693)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 695
Még jó, hogy a bankok korábban nyitnak, mint a "bakancsbolt"! Besétálok szépen, és lenyomom az ismert monológot: "Csak semmi cicó! Nálam a slukker!" Utána aztán a "bakancsbolt" után szépen besétálhatok a "hátizsákboltba" is (még jó, hogy olyan közel vannak egymáshoz :o), és megvásárolhatom a kinézett - PIROS! - hátizsákot is!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (692)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 694
Annyian leszünk, hogy a végén még 2 kocsi kell. Elvileg egy haverom is jelezte ttúrázási szándékát (kb. olyan határozottan mint Hiver) + isten tudja hány emberkét szervezünk be. Az lesz a vége, hogy SK megy elol, én meg követem. Ha eltévedünk, akkor leverjük a Sánta Kutyán! :o))))

Én most elmegyek aludni, legkésobb holnap este találkozunk. Jóéjt.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (691)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 693
Sífutni nem tudok, de ha hó lesz, lehet, hogy tényleg síelni megyek? Lemegyek veletek, amíg ti túráztok, én síelek, utána meg felszedtek a sípályánál. Kivi, hogy tetszik? ;o) (Van síléctartód/jó nagy autód? :o)))))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (691)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 692
GOTO bakancsbolt! Reggel nyitnak! :-)
Hát komolyan, egyre jobban belelovalod magad a túrázásba, meg mi is téged, és akkor egyszercsak ott fogsz állni egy túra előtt, amire nagyon szeretnél elmenni, és úgy jársz, mint a cinege a kiscipővel, és rettenetesen frusztrált leszel! Hát kell ez az idegrendszerednek? :-)
Előzmény: Hiver (690)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 691
Jó, hóban kettőt. :-)
Ne rontsd itt a bizniszemet, mikor épp rá akarom venni Hivert az indulásra! :-) Ez egy személyre és alkalomra szabott válasz volt.
Ha hó lesz, úgyis síelni megy. Bár talán a ttúrát meg lehet csinálni sífutva is?
Előzmény: kivi (687)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 690
"A futócipő - otthonmaradás szerintem nem vitaképes ellentétpár."
Sajnos igen: az a futócipőm, ami terepre is alkalmas, teljesen nyári típus: 1db futózoknival pont passzetos, több/vastagabb nem fér bele. És nemrég gyógyultam ki a megfázásból. Eső/latyak esetén meg pláne meg vagyok lőve!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (686)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 689
Jaj, megint gyorsabb volt a kezem, mint az eszem. Szóval OK, hogy leviszel, de fel is hozol? Úgy értve, hogy esetleg várni kell a célban, mert nagyobb távra megyünk.
Előzmény: kivi (683)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 688
Kivi, ennek a topicnak nemcsak éjszakai szekciója van, úgyhogy a nappali műszakra tekintettel tartom a többes számot. :-)

Az jól nézne ki, ha egy csapat ttúrázó térképpel a kezében eltévedne már az országúton a start előtt!

Nekem is volt 2 hónapos egyszer a jogsim. :-) Tulképp. van előnye, ha más vezet. Larzennel úgy járunk az én autómmal ttúrázni, hogy hazafelé ő vezet, mert én már alszom. Ezek ketten valahol Egeren túl megkérdezték, hogy fogok-e tudni aludni otthon, ha megiszom egy kávét. :-) Félúton át kellett adnom a vezetést, mert aludtam.

Előzmény: kivi (683)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 687
"A futócipő - otthonmaradás szerintem nem vitaképes ellentétpár. :-) Maxumum egy meleg zoknit kell applikálni bele."

Hát... hóban is? :o)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (686)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 686
Hiver, a síeléshez nem elég a sípálya meg a hideg. :-)))
November végén pl. legyaloglottunk a kékesi nagy sípálya hosszában, és nem tűnt úgy, hogy síelni is lehetne.

A hátizsák nem kardinális kérdés, sokkal kevesebbet számít a cipőnél. A bakancs-futócipő témáról külön flame topicot is lehetne nyitni, de ez azoknak szól, akinek mind a kettő van. A futócipő - otthonmaradás szerintem nem vitaképes ellentétpár. :-) Maxumum egy meleg zoknit kell applikálni bele.

No, még egyszer megpróbálom elküldeni, 10 perccel ezelőtt nem jött öszve.

Előzmény: Hiver (677)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 685
Asszem én kb. 1 hét mlva fogom csak tudni, hogy megyek-e. Ha addig lesz még hely a kocsiban, én megkockáztatom azt a 2 hónapos jogsit. (Még mindig jobb, mintha én vezetnék a 2 évessel!!! :o)))))) Ami az eltévedést illeti: országúton tudok navigálni, csak erdőn-mezőn vagyok elveszve. Úgyhogy az eltévedést én túra közbenre tartogatom...
Előzmény: kivi (683)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 684
Ez a 3 túra nem olyan mint a Beac Maxi, ahol egy "egyenes" úton kell menni, a vége a 110km, és közben vannak a "résztávok".
Ez körtúra lesz, így eleve másfelé indul a 44-es mint a 28-as. Nézd meg a belinkelt oldalt, van ott egy "Egyebek" link is.
Előzmény: Hiver (682)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 683
SK,
csak egyes szám elso személyben beszélj, mert én már ismerem Hivert! :))) Tudod, mi Bolondok vagyunk... :)

Amúgy én is kocsira gondoltam, és szivesen leviszek bárkit, aki:
- be mer ülni mellém a 2 hónapos jogosítványom ellenére
- szeret eltévedni, mert garantáltan nem fogom megtalálni a helyes utat Mátrafüred felé.

:o)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (680)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 682
Autóilag duplán meg vagyok győzve. Azt mindenképp előre kell eldönteni, hogy melyik távot választom? (Lehet, hogy ez hülye kérdés, de nálam ez csak közben derülne ki, mivel még sosem voltam ttn. Szóval le lehet rövidíteni a 4x-t is 26-ra?)
Hogy egyáltalán megyek-e, nálam főleg a hétvégi egyéb programoktól függ, ezen kívül pedig az időjárástól, de attól nagyon. Én is szívesen megismernélek már benneteket!
Előzmény: kivi (681)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 681
Mivel a rajt és cél ugyanott van, kocsival is lehetne menni.
De sok mindentol függ még, hogy mi lesz. Foleg az idojárástól és a kedvtol.
Előzmény: Hiver (679)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 680
Hiver, én is a Mátrára szavazok! Odabent hagytam a túranaptár-töredékeket, de emlékeim szerint nincs jobb azon a héten, és vszleg ott lesz a topic java. Végre megismerkedhetünk veled! :-)

Az ott alvás tényleg nem nagy öröm, eddig egyszer csináltam ilyet, túra után. Van, aki szereti. Nem is a tornaterem padlójával van a baj, hanem a villanyoltással meg a hangoskodókkal. Meg aztán én kényelmes és konzervatív vagyok :-), és jobb szeretek a saját fürdőszobámban készülődni. Bár ilyen szempontból egy ekkora túrára már nem kell annyit készülni; egy hatvanasra már bevetném a kenceficéket is, és azt nem kellemes az iskolában.

A lejutás másik triviális módja az autó. Páran összeállunk, és osztozunk. Ahhoz se kell nagyon későn kelni, de nem olyan gond, ha valaki késik 3 percet, mint a vonatnál, és hazafelé sem kell várni a következő buszt a csatlakozásával. Hátránya, hogy ha nem egyforma távon megyünk, a célban meg kell várni egymást. Én, ha megyek, csak a 42 km-esre, és Larzen meg Pataporc is valószínűleg így vannak vele.

Hacsak nem megyek biciklivel, az megérné az ottalvást. :-)))

Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 679
Megnéztem a vonatokat: 4:35kor indul az utolsó, amivel el lehet érni a 7:40es gyöngyösi buszt!!! Hát én ilyen korán (kb.3:30!!!) nemhogy kelni, de lefeküdni se szoktam :o(
Mitszólsz? Én, ha már mennék (szigorúan + idő esetén), inkább ottaludnék. Akkor most ló vagyok?

Pedig síelni jó...

Előzmény: kivi (678)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 678
Én reggel mennék le, amennyiben elmegyek a túrára. Aludjon lent a ló... :)
Mátra térképem van, sot hátizsákom is.

(Síelni nem szoktam, ahogy korcsolyázni sem. És valahogy nem is hiányzik... :)

Előzmény: Hiver (677)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 677
Megnéztem.Te reggel v. előző este utaznál le? Van neked Mátra-térképed??? Nekem nincs. Sőt egyenlőre rendes hátizsákom se, de addigra biztos tudok szerezni, ha megyek. Bár ami azt illeti, ilyen hidegben nem normális dolog sípályákon mászkálni - síléc nélkül! Inkább síelnék!!! (Tényleg, szoktál síelni? Lehet, hogy lesz 1-2 szabad helyünk: Fr.o, PuyStVincent)
Előzmény: kivi (676)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 676
Ugorj ide.

Azért csak a 28-ra akarok menni, mert nem gyalogoltam már hónapok óta ennyit. Múlt hétvégén 24km volt a túra, de ismert terepen, szép idoben. Nem akarok kockáztatni, edzésnek ez is jó lesz. Lehet hogy a 36-ot még bírnám, de a 44-et nem.

Előzmény: Hiver (675)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 675
Gondolkozóba esem...

Ki tudja pl., hogy milyen idő lesz jövő hétvégén a Mátrában?
Mit lehet tudni az útvonalról? És miért csak a 28 km? És hogy lehet a rajthoz odajutni? Meg haza? (Csak azt ne mondd, hogy biciklivel :o)

Előzmény: kivi (674)
kivi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 674
Nézd, 34 kilométerre 180 méter szintemelkedés nem nagyon nevezheto hegynek... még dombnak sem. :)

Gyere a Mátrába! :o)

Előzmény: Hiver (673)
Hiver Creative Commons License 2001.01.19 0 0 673
Most síkság vagy hegyek? Engem a Biai-hegyek miatt érdekelne a dolog. Gyerekkoromban Biatorbágyon nyaraltam a nagyinál, és néha kirándultunk - szép volt, és hegyes is, ha jól emléxem. Vagy ez csak agy kis része a trának? Sajna 27-én valószínűleg nem leszek itthon.
kivi Creative Commons License 2001.01.18 0 0 672
Ezen még gondolkozom, nem nagyon vonz az a síkság. Szívesebben mennék a 27-i Téli Mátrára. Itt 44/36/28-es táv is lesz, én csak a 28-ra pályázom. Szerintem erre lenne érdemes szervezkedni.
Előzmény: Hiver (671)
Hiver Creative Commons License 2001.01.18 0 0 671
Megy vki a 20-ai Megyeszéle 33-ra a Biai-hegyekbe? Fontolgatom a csatlakozást - ha télleg sportcipőben se fagy le az ember lányának a lába...
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.18 0 0 670
Azt az egylaposból is vehette, amit a Téli céljában is osztogattak.
A kedd az nekem is megvolt agyilag. :-) A mikort azon belül értettem. Hogy netalán odarohanjak egy ilyenért.
Előzmény: larzen (669)
larzen Creative Commons License 2001.01.18 0 0 669
Germán nyelvterületen elveszett ember vagyok.

Kedden megvolt. Ha figyelmesen visszaolvasod, akkor kikövetkeztethető. Naptár jövő kedden lesz, de úgy látom, kvte olvtárs már tud valamit, hiszen ő az ideiből idézett, ergo létezik.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (668)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.18 0 0 668
Hát olyan, mint lezajlani, megtörténni, to take place... Szóval hol és mikor lesz? :-)
Előzmény: larzen (667)
larzen Creative Commons License 2001.01.18 0 0 667
stattfinden?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!