Keresés

Részletes keresés

villmoska Creative Commons License 2020.09.05 0 0 63661

 

villmoska Creative Commons License 2020.09.05 0 0 63660

Sziasztok.

Lenne így a szezon végén remélem egy utolsó kérdésem.

4 spirálos LPE szolár rendszeremen (4x65m 20-s LPE) pár hete cseréltem le a kerti szivattyút egy IBO 25/8-ra.

Úgy érzem tökéletes lett, tudom szabályozni a szállított vízmennyiséget, kevesebbet eszik.

DE. Az utóbbi pár napban ráértem egy kicsit tesztelni, mert levegősödéssel van problémám.

Sajnos minden reggel a szolár indulásakor zubogó hang jön fentről és levegő bugyorog a medencébe. A visszatérő ág is víz alatt van így érzékelem, hogy van levegő a rendszerben.

 

Egér Fogó régi javaslatát megcsináltam. A szolár medencébe visszatérő oldalát lezártam és a szívó oldalt a víz alatt megnyomtam egy kicsit vezetékes vízzel, hogy megtudjam, hogy valahol tud e fals levegőt szívni a szivattyú.

Sajnos nem találtam semmit csak az egyik spirálnál az lpe csapnál volt egy pár csepp víz.

Minden szolár spirál bemenő ágán van egy csap a légtelenítéshez, a szivattyú után csináltam egy csapot, ahol vezetékes vízzel fel tudom tölteni, illetve légteleníteni a szolár rendszert. Szerdán csináltam meg a légtelenítést.

A kerti slagból kiengedtem a benne levő levegőt. A medence szivattyú szívó oldalát lezártam. A spirálokat egyesével légtelenítettem. Az első spirál csapját kinyitottam, a többit elzártam, ráengedtem a vezetékes vizet.

Ha kijött a levegő, a vezetékes csap elzár, szolár csap elzár és kinyitottam a következőt.

Mindig csak egy spirált légtelenítettem.

 

Mai nap volt egy kis időm délelőtt és megnézegettem a spirálokat fent.

A medence vize reggel 23 Celsius fokos volt.

A bemenő oldalon az első és a harmadik spirál érezhetően melegebb volt, mint a második és a negyedik.

Itthon digitális húshőmérő találtam, így ezzel kezdtem tesztelgetni a csövek külső hőmérsékletét. Tudom, hogy nem az igazi, de legalább kaptam egy körülbelüli értéket. Érdekes eredmények születtek. A spirálokat egyformán érte a nap.

Az első és a harmadik spirál csövek külső hőmérséklete 49 – 54 Celsius fok között volt.

A második és a negyedik spirál hőmérséklete pedig 29 - 30,9 Celsius.

 

Ezek szerint az első és a harmadik spirál levegős. Próbáltam a keringető szivattyúval kihajtani a spirálokból a levegőt egyesével, egy kicsit jobb lett, esett pár fokot, de nem az igazi. Még a holnapi napon tudok tesztelni az időjárás miatt.

Ha valakinek van valamilyen okos ötlete, nagyon megköszönném.

 

Rakok, fel egy pár képet hátha segít.

andre52 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 63659

Szerintem nyugodtan . Láttam másnál is utólag beépített idomot . A WC-tartálynál van olyan gumilap ami pont jó alá tömítésnek !!! Én kívül-belül tettem tömítést . Második éve használom .

Előzmény: zed911 (63655)
Katoczi Creative Commons License 2020.09.04 -1 0 63658

Olvass vissza itt a fórumon ha gondolod,  szinte csak negatív tapasztalat volt idén a labdacsokkal. Ha majd szórakozni kezd a homokszűrőm utánanézek alaposan én is. Addig használom ami van....

Előzmény: Mrteo (63656)
dodoka21 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 63657

Szia!

Mindenképpen szeretnék ilyen szűrőt venni, mert jövőre lenne hőszívattyű is, és elé mindeképpen szeretnék ilyet rakni.
Az oldalon, amit linkeltél, hogy kell eligazodni? A szűrőházak nevéven mi mit jelet?

Előzmény: dattis75 (63651)
Mrteo Creative Commons License 2020.09.04 0 1 63656

Érdekes, nekem csak a pozitív hozzászólások jutottak.

Van pár jellemző panasz amire emlékszel?

Előzmény: Katoczi (63654)
zed911 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 63655

Ezt ha csak simán az oldalfalon kivágom is fel lehet szerelni? A nem megerősített résznél?

Előzmény: andre52 (62576)
Katoczi Creative Commons License 2020.09.04 0 0 63654

Nem próbáltam, nincs vele tapasztalatom, de összíhasonlíthatatlanul több rájuk a panasz mint a homokra, olvass utána mieőtt váltanál. 

Előzmény: Mrteo (63653)
Mrteo Creative Commons License 2020.09.04 0 0 63653

Én azt olvastam, hogy a labdákat egy mosózacsiban a mosógépben simán ki lehet mosni.

Idén nekem is homok volt, jövőre váltok erre.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (63652)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2020.09.04 0 1 63652

Én idény nyáron cseréltem ki a homokot ezekre a puha labdákra. Döbbenetes a különbség a szűrésben. Amíg homok volt a gépben állandóan mosott vissza a medencébe egy nagyon kevés homokot ami leült a medence aljára hamarosan. Amikor visszamosást csináltam és netán túl gyorsan váltottam vissza szűrésre, akkor egy hatalmas sugárban nyomta be a medencébe a koszos homokos vizet.  Után persze megint porszívózhattam.  3-4 naponta kellett visszamosatnom és utána töltenem a medencét.

 

A labdacsok használata óta teljesen megszűnt ez a jelenség, ráadásul alig kell visszamosatni, mert nem tömődik el úgy mint a homok, jóval erősebb sugárban jön vissza a medencébe a víz mert kisebb az ellenállása a labdacsoknak. Próbaként 2 hétig nem mostam vissza, és megnéztem hogyan néznek ki a labdacsok. Elég melós volt egyesével kimosni a labdacsokat a vízcsapban, tökéletesen nem is sikerült, maradt egy kis elszíneződése a labdáknak, de rendben teszik a dolgukat.

 

 

Előzmény: dattis75 (63651)
dattis75 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 63651

szia

a múlt évben én szenvedtem a homokszűrőmmel, ami átengedte a hangyákat és a kisebb szemeteket. Szűrés állásban porszívóztam és simán láttam hogy amit beszív a porszívó azt kb 3 sec múlva fújja is vissza a medencébe...

Idei évre már újitottam, lsd a linken bővebben

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155175046&t=9097176

 

Ez az összeállítás már tökéletesen működött, az összes piszkot kiszűrte. Én mondjuk a homokszűrő elé tettem az előszűrőmet (http://www.ontozescentrum.hu/index.php?inc=aruk&inc2=almenu1&id1=6&id2=16 innen a 2''-os, 75 mesh-es fémszűrővel) mert nem akartam hogy a visszamenő ág nyomás alatt legyen. Próbáltam a befúvóra csodazsákot rakni. Az is kiszűrt mindent, de a nagy bigyót ott kellett kerülgetni a medencében, illetve szintén igy a komplett visszamenő cső nyomás alatt volt. Azt sem akartam.

 

Érdekes, hogy 2019-ben sem a magyar, sem a német medencés fórumokon nem volt téma hogy a homokszűrő átenged bogarakat, szemetet stb. Most viszont ahogyan figyelmesen néztem, idén már több gyanúsan hasonló hozzászólás is van.

Az igazi gyökérokot nem tudom... Azt tudom hogy a Sandy szűrő fejét szétszedtem (egyszerűen, roncsolásmentesen bontható) és abban van pár olyan furat, ami a medencéből érkező vizet szűrés nélkül engedi át a fejen keresztül. Gondolom ennek biztosan van értelme (légtelenítés?), de talán ezen keresztül mehet át szűrés nélkül piszok. 

Illetve egyet teszek még pluszban: idén amikor porszívózom és azt kiengedem szűrés nélkül, akkor utána gondosan légtelenítem a homokszűrőt és csak utána indítom a keringetéses szűrést.

Amúgy megdöbbentő látni amikor hetente 1x kitakarítom az Irritec előszűrőmet hogy mennyi bogár, kosz stb van benne. És ez aztán hetekig a homokszűrőben rohadna...brrrrr...fúj. Igy a labdacsokkal is élmény használni a homokszűrőt, havonta 1x kiveszem őket, mosógép 30 percre, és gyönyörűek, mehetnek vissza.

A víz kristálytiszta, piszok semmi, maximális higénia.

Előzmény: dodoka21 (63645)
bipeti2 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 63650

Sziasztok,
Van valakinek hatékony megoldása a szűrőhöz kapcsolódó csövek belsejének tisztítására? Szoktátok ezt egyébként szezon alatt is tisztítani? Már vettem észre korábban, hogy szezon vége előtt látszódik a csöveken, hogy a belseje algásodik/koszolódik (UV-szűrő és homokszűrő utáni részen).

bipeti2 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 63649

Korábban engem is foglalkoztatott ez a kérdés, de eddig nem álltam neki. Tennél fel képeket arról, hogy milyen lett?

Előzmény: Bosco65 (63593)
Katoczi Creative Commons License 2020.09.02 -1 0 63648

Ez így 3 napra elosztva nudli. Semmilyen szűrő nem szűr tökéletesen, ha sorbakötöd őket egyre kevesebbet, de mindegyik megfog majd. Egyébként nekem is az az érzésem, hogycsodazsákkal tisztább volt a víz mint homokszűrővel. Pontosan nem mértem még, de mintha homokszűrővel több pelyhesítő fogyna.

Előzmény: dodoka21 (63645)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.09.02 0 0 63647

Ha a szűrő 0,5mm homokra van méretezve (lyukak, rések a furulyán), akkor a 0,4mm részecskék a homokból átcsúsznak, és a medencében landolnak.

A csodazsák megfogja ezeket a részecskéket, ezt sokan használjuk. A gond ott kezdődik, hogy nincs arról információ, hogy adott átfolyáshoz mekkora zsákfelület kell. Ha kicsi a zsák, a szivattyú átnyomja a nagyobb részecskéket is.

Előzmény: dodoka21 (63645)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.01 0 0 63646

Nem érezni hogy sós, azt viszont igen, hogy kifelyezetten lágyabb, kellemesebbb lett a víz! Nincs mellé sóbontónk, de szerintem így is megéri beletenni.

A házi vízlágyítóba úgy is zsákszámra veszem a sót, nem volt gond kipróbálni.

 

Kb. olyan a különbség, mint nálunk zuhanyozni a házban a lágyított vzben, vagy bárhol máshol csapvízben. Nekem érzésre pl. édesebb is a lágyított víz, semmint hogy sós lenne. Tudodm, hogy ott konkrét kalcium - nátrium ion csere van, nem úgy mint a medencében, ahol pluszba lesz nátrium is. De, a hatás hasonló.

 

Szolgálati közlemény, tegnap este lekapcsoltam a hőszipkát, innentő hül, majd lecsapolásra kerül a medence ...

Előzmény: kroni1 (63639)
dodoka21 Creative Commons License 2020.09.01 0 1 63645

Sziasztok.
A posztot máshova szántam, igy elnézést ha kissé összeszedetlen, megpróbáltam kiegészíteni afontos infókkal!
Homokszűrő vs Papírszűrő.
Tudom mindenki rávágja hogy homok...
De próbált valaki a homokszűrő után kötni valami egyéb mechanikus szűrőt?
Én most igen! Az ébresztett bennem gyanút, hogy lusta voltam egész nyáron levenni az intex 28001 autómata porszívó csonkját ÉS SZŰRŐJÉT a beömlőről. 3 naponta vagy hetente mindig ki kelett takarítanom. Homok és egyéb, homokszem méretű apró bogarak hajszálak! DE A HOMOKSZŰRŐ UTÁN A BEÖMLŐ ÁGON!!
Megnéztük a homokszűrőt.
A homokszűrőn 20kg volt megadva, meg h 3/4-ig kell tölteni a tartaályt. a 20 kg-tól kb félig lett, most feltöltöttük 3/4-ig. Semmit javulás a szűrésben. Most utánna kötöttem egy papírszűszűrőt! (A technikai részleteket hagyjuk, nem helyes, a homokszűrő 6m3/h a papír 2m3/h... de a lényegre révílágított!)
A papírszűrő plusszban annyit szűrt ki mint a képeken látszik!

A folt is zavar, de az apróságok is.. Hozáteszem, ez 3 nap eredménye. 16,8m3 mediben észre se venni ezt.
A papír jobban szűr? Eddig homokszűrő párti voltm.. Most elbizonytalanodtam....
Szerintetetk? Várnák hasonló teszteket, aki megteheti...
Szemcsméretre 0,5-0,8 van megadva. jelenleg 0,4-0,8 van benne. Lehet jobb lenne a 0,5-1,2 méret?

Egér Fogó Creative Commons License 2020.08.30 0 1 63644

Nem kellett volna ennyit söröznöm. Pont fordítva, mint ahogy az előbb írtam. Te tudod a tutit.

Előzmény: villmoska (63642)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.08.30 0 0 63643

Te tudod rosszul. Ismerős megoldásánál egyenletesebb a vízáramlás.

A légtelenítés körülbelül így megy.

Előzmény: villmoska (63642)
villmoska Creative Commons License 2020.08.30 0 0 63642

Egy ismerősömnél voltam, aki megmutatta, hogy milyen jó kis szolárt épített így nyár végén.

Mondtam neki, hogy szerintem nem igazán jó, az enyémnél az nem ilyen a sorrend.

Én úgy tudom, hogy amelyik körbe először megy be, abból is jön ki először a víz.

De lehet, hogy én tudom rosszul.

 

Másik kérdés:

Tegnap délután voltam fent a tetőn így ránéztem a szolárokra (4*65m LPE).

Az első tekercs amibe először megy bele a lenti víz forrók voltak az LPE csövek, a következő többi három szolárnál csak langyosak voltak. Most váltottam keringgető rendszert, eddig kerti szivattyúval (LEO XQM) ment a rendszer, most egy IBO 25/8 lett beállítva.

A cserénél légtelenítettem a rendszert kert csapról, igaz nem körönként (minden kör bemenőnél van egy LPE csap). Létezik, hogy az első kőr levegős lenne?

A nap még egyformán sütötte mind a négy szolárt.

A légtelenítés körönként, mi lenne a menete.

Csak az első csapot kinyitom, a többit elzárom és ráengedem óvatosan a vezetékes vizet és utána nyitogatom a többi csapot is szépen lassan addig még bugyborékol a medencébe a kimenő levegős víz. Ez lenne a menete?

Köszönöm a segítséget előre is.

 

 

 

 

Breki28 Creative Commons License 2020.08.29 0 0 63641

Én évek óta a fűre engedem ki. Nem gyepfüvünk van, csak olyan egyszerű (mezei) fű. Semmi baja. Sőt, a szűrő visszamosatásakor kifolyó vízzel a sövényt áztatom el. Köszöni szépen, jól van. :)

Előzmény: fil (63640)
fil Creative Commons License 2020.08.29 0 0 63640

Biztosan van valakinek már tapasztalata, ezért megkérdezném. Amennyiben a medence klóros - nem klórsokkos, hanem normál szintű - vízét a fűre nyomatom ki ősszel, amikor leengedem a medencét, mennyire tolerálja ezt a fű. Megviseli, vagy ha az emberre nem veszélyes - hiszen benne fürödtünk- akkor a növények is elviselik?

kroni1 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63639

Köszi, akkor kombi tabletta lesz!

 

Ennyi sótól milyen a víz nálad, lehet valamennyire érezni ha az ember szájába szemébe megy? Gondolom meg se közelíti ez a mennyiség a tengerek feelingjét... :) 

Előzmény: Törölt nick (63637)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63638

Nekem kb. 20kg só van a 13 köbös medencébe, ennek semmi hatása a fűre, amire rendszeresen engedem a visszamosatással.

Előzmény: Katoczi (63635)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63637

Teljesen felesleges a másik oldalra túllendülni a mostani vegyszermentes kezelés helyett. Veszel bárhol kapható kombi tablettát (pl. OBIs Pooltrend Aquamulti), és hetente beledobsz egy egy 200grammost  a homokszűrő előszűrőjébe, vagy ami még jobb a szkimmerbe.

 

Probléma megoldva, ragyogóan tiszta víz :D

 

Előzmény: kroni1 (63634)
kroni1 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63636

Köszönöm!

 

Akkor még annyi, h valamelyik nagy áruház és a kb. 3e ft-os árú 1les klór megfelel, vagy van olyan más hely ahol esetleg érdemes inkább venni?

Előzmény: Katoczi (63635)
Katoczi Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63635

A klórt v oxigénes fertőtlenítőt (pl aquamax) nem úszod meg sehogy. A medence oldalára kitapadt algát az uv nem tudja elpusztítani, csak a víz fertőtlenítésével lassítja a szaporodását, így kevesebb vegyszer kell.

pH beállítás, klórsokk, pelyhesítő, algaölő. A homokszűrő nem alternatívája a vegyszerezésnek.

 

Ismerős sóttett a edence vizébe, így az algásodást egész jól megelőzi, de ha fű van a medence körül gőzöm nincs hogy reagál a sós vízre (na jó, tippem azért van).

Előzmény: kroni1 (63634)
kroni1 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63634

Sziasztok! 

 

3.66m-es körmedencét korábbi években Dewan klórmentes fertőtlenítővel kezeltem, de nagyon drágának tartom, ezért vettünk tavaly egy TIP 180-as homokszűrőt, hátha az a papírszűrővel ellentétben kezelés nélkül is szépen tisztán tartja a medencét. Napi 9 órát megy a szűrő, kéthetente csinálok öblítés-visszamosást, a medence le van takarva mikor nem használjuk, viszont némi algásodás szerintem mégis van, mert habár nem látható és a víz szine is szép, de kicsit sikamlósabb a medence fala. Elolvastam sok leírást, de tanácsot kérnék merre induljak tovább? Klórral kezeljem a vizet ph és szabad klór ellenőrzéssel, vagy esetleg tegyek be inkább egy UV szűrőt is a homokszűrő elé? Melyiket tanácsolnátok inkább?

 

Minden hozzászólást köszönök előre is!

andre52 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 63633

Kérdés , a rézcső mennyire szereti a klóros vizet. Vagy hőcserélőt kell beiktatni.

Előzmény: Rihi11 (63630)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2020.08.28 0 1 63632

Ha ragaszkodik hozzá, egy hőcserélővel megoldható. De akkor meg a költségek mehetnek az egekbe.

Előzmény: Egér Fogó (63631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!