Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2001.01.24 0 0 781
ex-indexes. btw nekem még győrben kollégám volt.
bakker, tényleg kicsi a világ.
most az kell, hogy kiderüljön, a fél topik demoscene múlttal rendelkezik. :)
Előzmény: Tvik (779)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.24 0 0 780
Ez a Goratex vagy Goretex márkanév ugyan, de a bélésé, és sok kabát- és cipőmárkában van ilyen. Vannak hasonló dolgok más márkanéven is. A lélegző bélést jelenti.

Nekem is Sandstone esőkabátom van, Pataporcék látták, milyen jól elvoltam benne az Eger Csillagán a zuhéban, mikor ők bőrig áztak. :-) És szép piros, biciklin is növeli a biztonságot. Az se olcsó, de olcsóbb a Columbiánál, és állítólag csak a márkanév nagyságában különböznek, nem a minőségben.

Előzmény: Tvik (771)
Tvik Creative Commons License 2001.01.24 0 0 779
Ismered az indexes ern0-t? Hehe, kicsi a világ.
Előzmény: larzen (778)
larzen Creative Commons License 2001.01.24 0 0 778
A Mátrai Tánc (február 3.) kiírása.
A Hófejérke kiírása (kép-kicsit szar, 2x lett scannelve).

bandita: ehehe. egyik nap ern0-vel dumáltma, éppen szóba került, hogy eltűntél. amúgy a commander jó pár éve félkészen maradt. gyere téli mátrára!
jöjjön mindenki!
pataporc, sk? kivi vegyél cipőt, hiver szintén. töltsünk meg pár autót!
(én a lamma még úgysem voltam a Tar-kőnél magasabban)

bandita Creative Commons License 2001.01.24 0 0 777
Hoppszla!

Errol lemaradtam!

bandita Creative Commons License 2001.01.24 0 0 776
Sziasztok!

A Téli Mátra-rol van valami info a web-en? Az MTSZ-nel semmit sem irnak rola, csak azt hogy 29-en lesz (ez biztos ??).

OFF: Szia Larsen! MP3 Commander keszen van?

larzen Creative Commons License 2001.01.24 0 0 775
Megvan a túranaptár!
Tegnap szereztem a TTT-ben!
A hétvége hivatalos programjai:

Téli Mátra
Rendező: Hanák Kolos TE
A túra honlapja

Téli Mátra 44km
Mátrafüred - Lajosháza - Mátraszentimre - Galyatető - Nyírjes - Vörösmarty th. - Rózsaszállás - Kékestető - Kalló-völgy - Mátrafüred
Rajt: Mátrafüred, Erdészeti Iskola
6.30-8.00 óra, 500Ft/fő, 44km, 1600m, 11 óra, MTSz 101
Téli Mátra 36km
Mátrafüred - Lajosháza - Mátraszentimre - Galyatető - Nyírjes - Vörösmarty th. - Mátraháza - Kalló-völgy - Mátrafüred
Rajt: Mátrafüred, Erdészeti Iskola
7.00-9.00 óra, 400Ft/fő, 36km, 1300m, 9 óra, MTSz 83
Téli Mátra 28km
Mátrafüred - Lajosháza - Vörösmarty th. - Rózsaszállás - Kékestető - Kalló-völgy - Mátrafüred
Rajt: Mátrafüred, Erdészeti Iskola
7.00-9.30 óra, 300Ft/fő, 28km, 1100m, 7 óra, MTSz 67
Térkép: Mátra

Később jön a Hófejérke is...

pataporc Creative Commons License 2001.01.24 0 0 774
Guru: a Zichy utcaban leledzik a bolt, az Oktogontol egy kohajitasnyira. Van egy tonna kabatjuk, polarral vegyitett, sima, belelt satobbi. Szoval valasztek, az van...
Előzmény: Tvik (773)
Tvik Creative Commons License 2001.01.24 0 0 773
Olyan nagy vagy, hogy nincs a méretedben kabát? :))
Hol van a Guru? Vannak ott jó vastag kabátok is leárazva?
Előzmény: pataporc (772)
pataporc Creative Commons License 2001.01.24 0 0 772
Jaja. De visszterve a kabatra: csutortokon voltam a Guruban, egy csomo kabat le van ertekelve, ott erdemes lenne korulnezned. Nekem is kellene valami esokabat-fele, de egen-foldon nincs a meretemben, szoval rendelnem kell :((.
Előzmény: Tvik (771)
Tvik Creative Commons License 2001.01.24 0 0 771
Én is inkább technológiának gondolom, de mindig úgy emlegetik mintha márka lenne, ugyanúgy mint a Polartek-et.
Előzmény: pataporc (769)
P-ista Creative Commons License 2001.01.24 0 0 770
(folyt. köv. egy másik gép elől) ... Én egyébként szakosztályi túrázással kezdtem, így a gyaloglásnak ez a kényelmesebb formája fogott meg. A tt-k közül is már inkább a rövidebb (20-40) km-es résztávokat választom - elentétben az 1998-as évemmel, amikor leginkább hosszútávú tt-kat látogattam. Íly módon visszafogva magam próbálok regenerálódni. És ennek a folyamatnak a legközelebbi elemei várhatóan - igen nagy valószínűséggel - a Téli Mátra (28 v. 34 ) és a Hó-Fejérke 30 tt-k lesznek. Szívesen olvasnék ezekről a túrákról - véleményt és infókat.
pataporc Creative Commons License 2001.01.24 0 0 769
A Goretex tudtommal egy technologia es nem egy marka (eredetileg legalabbis), en a Sandstone-t javaslom, igen jol bevalt a kornyezetemben.
Előzmény: Tvik (768)
Tvik Creative Commons License 2001.01.24 0 0 768
Na, most a februári túrák kissé megnehezedtek. Azt hiszem a Dögöljmeg túra a nevéhez méltó lesz idén, akár olvad a hó addig valamelyest (jég lesz éjszaka), akár nem. Helyes.
Én meg kabátot akarok most venni, tudtok ajánlani valamit? Két márkát ismerek, Goretex, meg Columbia, de sokat nem tudok róluk, csak azt, hogy rohadt drágák és nem tudom melyik miért jó. Ajánljatok valamit.
P-ista Creative Commons License 2001.01.24 0 0 767
Helló Mindenkinek!

Nagyon örültemem néhány hete, amikor megtaláltam a fórumon a témátokat, ami nagyon közel áll hozzám lévén, hogy már csaknem 4 éve teljesítménytúrázok váltakozó intenzitással. (Az első teljesített tt-ám az 1997-es Gyopár 30 nevű túra volt.) De még nem tudtam leszokni róla, és asszem, hogy már nem is fogok tudni - amellett, hogy nem is akarok.
Elég sokáig próbáltam különböző chat-eken ilyen témákról beszélgetni - meglehetősen lehangoló eredménytelenséggel. Tehát boldog vagyok, hogy itt olyan témákról olvashatok, amiken éjjel-nappal jár az agyam - a teljesítmény-orientált természetjárással kapcsolatban.
Mindemellett én nem pártolom azt, hogy a természetjárás csak rohanásból álljon. Szeretem kihasználni a szintidőket, és a többséggel ellentétben rendkívül felfrissít a pihenés. Szükségem is van rá, mert kicsit fiatalon keztem a túrázást, és bár bizonyos mértékű fokozatosságot tartottam, 1998-ban (mindössze 16-17 évesen) meglehetősen megerőltettem a lábaimat, így a túrák vége felé 1-1,5 óránál sokkal többet egyszerre (megállás nélkül) nem bír a bokám ill. a talpam. 1998-99-ben voltak ugyan próbálkozásaim a tt-ák lefutása terén, de valahogy - talán részben a sikertelenség miatt - nem fogott meg ez a természetjárásnak ez a módszere. ...

Hiver Creative Commons License 2001.01.23 0 0 766
Nekem is elrepedt - úgy 3-4 éve!
Ma voltam bakancsot nézni, a Tengerszemben láttam egy szimpatikusat. Egy baja van, nem piros :o) Meindl Alberg Pro névre hallgat, szürkéskék, bőr, kb. 19 000, ami elég jó árnak számít (gyerekcipő, de van belőle 40-esig), csak azt mondják róla, hogy csak közepesen vízálló. Ért ehhez vki? Más: használtok ti kamáslit ilyen havas időben?
kivi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 765
Nekem pedig elrepedt a bakancsom talpa, így kérdésessé vált a hétvégi túrám...
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.23 0 0 764
Próbabicikliztem ma reggel egyet (meg még majd egy másikat hazafele). Midőn a hideg ónos eső megcsapott és szinte szó szerint az arcomra vagyott a vigyor, arra gondoltam, hogy vszleg mégsem fogok lebiciklizni a Mátrába. Talán majd a nyáron.
larzen Creative Commons License 2001.01.23 0 0 763
Szép kis hó van már. Remélem nem olvad el hétvégéig. A havas túra kezdő navigátoroknak tök jó: nem lehet eltévedni. Persze, ha az előtted járók nem értettek egyet az útvonalban, akkor gáz, hogy melyik a helyes út. Egy-egy jelzetlen, félreérthető kereszteződésben jó nagy kavarodás lehet.
Ellenérv: nemrég voltam Visegrád fele, ott hó volt. A fáknak a szélirány felőli oldala tiszta hó volt, pont letakarta a jelzéseket. Soxor úgy tájékozódtam, hogy hátranéztem, hogy látom-e a jelzéseket. (Persze ez kicsit túlzás, hiszen elég jól ismerem azt a szakaszt.)
pataporc Creative Commons License 2001.01.23 0 0 762
Hat persze, hogy Uj-Zeland!!! Majd jol lefotografalom a lenyt es kapsz belole egy peldanyt :). Tokioban pedig biciklit berelek (forditott forgalom! Jaj
!), mangakat olvasok es dobozlakasban halok. De jo! Uj-Zelandon is tervezek egy nehany napos bringaturat, valamint megnezem az Alpokat (ajanlott film: Jeg es folg kozott - ott forgattak). Meg 12 nap!
Előzmény: kivi (750)
kivi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 761
Várjuk meg amig kijön a hivatalos tarifa. Addig is elmegyek alvadni. Jóéjt.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (760)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.23 0 0 760
Nemsokára vége a jó világnak, napi öt percet fogunk netezni. :-((((

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=mf&t=9029133&qm=18285844

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.23 0 0 759
Remélem, megmarad reggelig, akkor kipróbálhatom, mennyivel hatékonyabb a bicikli az ótónál. :-)
Azt hittem, ma éjjel nem is jössz, csak alszol.
Előzmény: kivi (758)
kivi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 758
Esik a hó!
kivi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 757
Akkor sár lesz... :o)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (756)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.23 0 0 756
Eduscho Szilárd szerint CS-P 0 fok a minimum, Cs 4, P 5 a max. Ebből extrapolálj szombatra, és vond le belőle a kereskedelmi tévék kedvezményét (amennyivel jobb idő van ott, mint a királyin :-)).
Előzmény: kivi (754)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.22 0 0 755
Hát ezért Téli! :-)
De tegnap melegedést ígértek a hét közepétől. Nem egy tévét nézünk?
Előzmény: kivi (754)
kivi Creative Commons License 2001.01.22 0 0 754
Komoly hideget mondanak hétvégére. Hogy lesz ebbol Téli Mátra vagy Hó Fejérke? -5 alatt befagy a fenekem ha megállok. Na ja, nem kell megállni...
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.22 0 0 753
Alapvetően azért mentem, hogy ne a 4 fal között penészedjek. A hétvége másik túrája Szekszárd felett volt, de hát az messzebb van :-(

Macibb

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (752)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.22 0 0 752
Valami azt súgja, hogy nem sokat vesztettem. :-))) Mintha nem ezért lettem volna turista...
Előzmény: Törölt nick (751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!