Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30717
Hidd el, Explorer is ugyanezt csinálja, ha nincs engedélyezve a javascript (tűzfalon is!). Ilyen a fórum...
Előzmény: szalapala (30695)
DJG Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30716
Jó, de a demó meg tudta mutatni a kérdéses fájlokat? Mert akkor mûködik... Ennél több tapasztalatom, sajnos vagy szerencsére, nekem nem volt vele.

Opera: nem, úgy kellene maradnia, amíg mást nem választasz helyette.

Üdv,
Gábor
Előzmény: szalapala (30709)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30715

Sziasztok ! Sajáthasználatúnak volt jelölve "véletlenül" a doksikönyvtáram és utána kinyuvadt a windóz sp2, hiába próbálkoztam, meghalt rendesen és az újrahúzás segített csak rajta, akkor meg beleütköztem persze abba, hogy külső vagyok a doksihoz, kapjam be.. Ahogy olvasgattam visszafelé, nagyjából keresztet vethetek úgy 40 GB anyagra, ha nem veszem meg azt a resiffrírozó progit - EFG, AFG, AFS vagy mittudomén hogy hívják, kb. 100 euró a letöltése, biztos tudja valaki, melyikről beszélek -.

 

Én tudom, de nincs itt valami félreértés? Szóval sem írod, hogy titkosítottál.

 

Ez nem elég?

 

Fájlok és mappák tulajdonbavétele Windows XP rendszerben

 

http://support.microsoft.com/?kbid=308421

 

Egyébként a titkosítást semmivel nem lehet visszafejteni, a drága program is csak akkor használható, ha a régi Windowsból megmaradtak bizonyos fájlok, le van írva, hogy melyek szükségesek.

 

Az ilyen programok tehát arra valók, amikor halott a Windows, nem bootol, de a vinyón még ott vannak a szükséges rendszerfájlok.

Előzmény: szalapala (30694)
Gyedmaroz Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30714
(Opera nálam évek óta fut, de eddig még soha semmi nem bírta felülírni a beállításaimat, ellentétben az IE- vel, egy világ omlana össze bennem, ha kiderülne, hogy már ez a böngésző is hekkelhető :))

Másik zárójelben mondanám el, hogy nekem is rémlik olyasmi, mintha az utóbbi egy hónapban lett volna itt egy sorstársad, aki nagyon hasonló problémákkal küzdött és happy end lett a vége. Sajnos nem emlékszem a részletekre, mert úgy véltem, hogy a kérdés engem nem érint, ugyanis ami nekem fontos, azt betegesen mentem kb. 5 példányban, kb 5. féle adathordozóra, incl. kőtábla. :-)
Előzmény: szalapala (30709)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30713

Cd-röl elindult a telepítés, lassan de biztosan megy.

 

Előzmény: rali (30712)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30712
ha sikerül.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30711)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30711
Felteszem az sp2-öt.
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30710

ok.

minden kattintás után 2-3 perc mire mozdul.

Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30707)
szalapala Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30709
Na azt a demot letöltöttem, arról írtam.
Az jó is lenne, csak hát ugye a 100 euro az 100 euro, arra várnék valami visszaigazolást, hogy van, aki megvette és nála működik is.
Voltam egykét helyen kérdezgetni mit tehetek, a legtöbb válasz az volt, hogy vegyek egy adag papírzsebkendőt és sirassam meg az adatállományt, mert NTFS alól nemigen hoznak vissza semmit.
(Operát meg ezek szerint minden indításnál indentifikálni kell ? Mert egyszer már megtettem ma.)
Előzmény: DJG (30700)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30708
Nyaggassad csak, majd kiderül.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30703)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30707
Ki akar purcanni a merevlemez?  Azért ilyen lassú?  Csak azóta van mióta kaptam egy dvd írót és bele lett téve. 
Előzmény: Jahno (30704)
Jahno Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30706
Pedig nem kell tőle félni, nekem ami a polcon van ram, azt mindet megzabálta.
Előzmény: Eliodora (30691)
Jahno Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30705
Jó kérdés a fizetős proggi, mert MS a saját szabványára is azt mondja, hogy ha nem tudsz hozzó jelszólemezt, meg hasonló törzsi varázslatokat, akkor az biza kuka.
Előzmény: szalapala (30694)
Jahno Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30704
Ez biza könnyen lehet harddiszk hiba...
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30696)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30703

Ellenörzi a sistemat a c meghajtón.

NTFS sistema

Ellenörzi az egyik lemezt, hogy van e vele valami rendellenesség.

Windows elkezdi az ellenörzést.

CHKDSK ellenörzi a file-kat  stb.  a végét nem láttam

 

 

JAJJ édes istenem most hogy rápillantok a mellettem lévö beteg gépre megjelent végre a microsoft windows képernyö, most már lesz ebböl valami talán?  Miért ilyen lassú?

Előzmény: rali (30701)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30702
Nemrég volt erről szó, hogyan lehet visszaszerezni a cuccot, de nagyon vissza kéne olvasnod, mert nem emlékszem már rá.

Van más megoldás is még.
Előzmény: szalapala (30694)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30701
Próbáld meg magyarul beírni, nem igazán érthető spanyolul.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30696)
DJG Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30700
Valami demót letölthetsz, az megmutatja, hogy mit hozna vissza, ha fizettél volna érte — a dolog megítéléséhez alighanem elegendô.

Operát meg állítsd Operára (F12-re felbukkanó menü, alul), akkor jó lesz.

Üdv,
Gábor
Előzmény: szalapala (30695)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30699

Mikor ez kék képernyö 5 perc után eltünik, akkor feketeség van 2-3 percig.

Megjelenik az xp-s kép és a csík elkezd mozogni ide oda és 1 perc múlva eltünik minden fekete.  Semmit nem lehet tenni.  Kikapcsolni sem.

Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30696)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30698
Előzmény: Eliodora (30691)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30697

A SYS parancs a következő file-okat teszi fel: IO.SYS, MSDOS.SYS, Command.com.

A boot szektor csak az FDISK /MBR paranccsal cserélhető. Szerintem.

Üdv:
AL

________________________

 

Master Boot Recordról szó sem volt, én partíció boot-szektort írtam (Boot Record).

 

A HDD "elején" van az MBR szektora (512 byte), ebben van a partíciós tábla és egy boot-kód. Ez az első track, első szektora, a többi (62 db) szektor általában üres, ide szoktak telepedni például a boot managerek.

 

Következik a második track első szektora, ami egyben az első partíció kezdetét jelenti.

 

Minden partíció elején van ugyebár a boot-szektor, ez is 512 byte (manapság 512 byte/szektor). Ez is tartalmaz egy boot-kódot, de ez már oprendszerfüggő (míg az MBR széles körben elfogadott, kvázi szabvány), hiszen NT alapú rendszernél a bootszektor-kód feladata az ntldr indítása, DOS alapúnál viszont az io.sys, command.com következik a boot folyamatban.

 

Boot-folyamat:

 

- BIOS...

 

- Boot HDD

 

- HDD MBR: MBR kód indul, megnézi a partíciós táblában, melyik az aktív partíció, indítja az annak boot-szektorában lévő kódot ("átadja a vezérlést", ahogy a programozók mondják).

 

- BR: Boot Record kód indítja az ntldr, vagy éppen az io.sys állományt, illetve egyéb oprendszereknél, amit kell.


- Ntldr: boot.ini-ből kiolvassa a kernel elérési útját (ntoskrnl.exe), indítja (egyszerűsítettem...).

 

fdisk /mbr, fixmbr: MBR-re hat, majdnem egyformán, árnyalatnyi különbség azért van. A szabványos índítókódot helyreállítja mindkettő, de az fdisk /mbr törli az NT Disk Signaturát, míg a fixboot nem, ez az apró tény rendszerklónozáskor lehet érdekes, amikor mindent jól csináltunk, mégsem tudunk bejelentkezni az XP/2k rendszerbe.

 

SYS parancs, fixboot: a megcélzott partíció bootszektorára hat, oprendszer specifikus.

 

Sok részlete van a dolognak, de talán annyit, hogy míg az NT bootszektor-kód intelligensebb, a partíció területén elvileg akárhol megtalálja az Ntldr-t (gyakorlatban azért lehetnek gondok: "Ntldr is missing", ezt a hibaüzenetet ez a kód adja, néha olyankor is, amikor az ntldr valójában nem "missing"), viszont a DOS bootszektor-kód butább, csak bizonyos szektorokban találja meg az io.sys, command.com-ot.

 

Ezért a SYS parancs feladata, hogy a rendszer átvitelekor ezeket a fájlokat nem csak egyszerűen átvigye, hanem megfelelő szektorokba tegye, valamint (bizonyos feltételektől függően), a bootszektort is kijavítsa, DOS igényeknek megfelelően.

 

A Win98 indítólemezen található például egy Readme.txt, ahol így fogalmaznak:

 

"Sys.com: áthelyezi a rendszerfájlokat, és indításra alkalmassá teszi a lemezt."

 

Nem részletezik jobban, de ezen a helyen ennyi elég is. A többit majd én kitalálom... :-)

 

Mindenesetre, lehet egy partíció FAT32-es, de az nem jelenti, hogy annak bootszektora Win98 és XP indítására egyaránt alkalmas. Attól függ, mivel lett formázva, vagy pedig utólag módosítható a bootszektor a SYS, illetve fixboot parancsokkal DOS, illetve NT rendszerekhez.

 

Módosítja a bootszektort az NT alapú telepítő is, a saját igényeinek megfelelően, sőt ilyenkor fájlba menti bootsect.dos néven, boot.ini-be beszerkeszti az elérési útját stb.

 

Win98 telepítő viszont ilyenkor megadja magát, ismeretlen lemez stb, bár itt a pontos részletekre (mikor, mi történik, milyen feltételekkel) már nem annyira emlékszem.

Előzmény: Ambu-Lonci (30673)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30696

HELP HELP HELP!

Befejezödött a telepítés.

Most, hogy újraindult utoljára (telepítés végeztével) a gép megjelent ez a képernyö ami még sohasem. Hagytam, hogy csekkolja amit akar.

Igy áll kb 5 percig majd eltünik és fekete lesz minden. Erre varrjatok gombot.  Mi lehet? Az sp2-öt fel sem tudtam tenni.

 

szalapala Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30695
(Hm. Úgy látom, Operában nem szerencsés írni, mert nem tördeli bekezdésekre. Bocsi.)
Előzmény: szalapala (30694)
szalapala Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30694
Sziasztok ! Sajáthasználatúnak volt jelölve "véletlenül" a doksikönyvtáram és utána kinyuvadt a windóz sp2, hiába próbálkoztam, meghalt rendesen és az újrahúzás segített csak rajta, akkor meg beleütköztem persze abba, hogy külső vagyok a doksihoz, kapjam be.. Ahogy olvasgattam visszafelé, nagyjából keresztet vethetek úgy 40 GB anyagra, ha nem veszem meg azt a resiffrírozó progit - EFG, AFG, AFS vagy mittudomén hogy hívják, kb. 100 euró a letöltése, biztos tudja valaki, melyikről beszélek -. Meg is venném, ha minden kötél szakad, csak azt kérdezném, hogy van, aki már letöltötte és sikeresen használta ? Mert azért úgy habókra nem szívesen adnám meg a bankkártyaszámomat ennek az orosz vagy ukrán vagy milyen site-nak. Úgy olvastam, hogy sok, eredménnyel biztatóbb megoldás nemigen létezik. Ha mégis, akkor legyen szíves, homályosítson már fel valaki. Köszönettel.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30693

Ez a hozzászólásod úgy tökéletes, ahogy van. Imádom, de tényleg!

Előzmény: Eliodora (30691)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30692
Ambu Lonci tudná ezt igazándiból, azok a Dellek, amikkel találkoztam, mezei ramokkal mentek.


Várj egy picit, keresek valamit még.
Előzmény: Eliodora (30691)
Eliodora Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30691
Most a gyerek gépén is xp ketyeg, gyorsabb és jobb mint a win98 volt.  Honnan tudom, hogy milyen memóriát kell vennem a gépbe.  Voltam vele 2-3 helyen és elhajtottak, mikor látták, hogy DELL.  Ebbe valamilyen spéci kell? 
Előzmény: rali (30017)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30690
Jól van akkor fel fogom tenni szintén.  Még 33 perc van hátra a telepítésböl, legalább is ezt írta ki.
Előzmény: rali (30688)
Jahno Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30689
Én mindig az XP telepítőjével törlöm a C:-t, aztán vissza, és fotrmat. Második nem nagyon szokott aktívként megjelölődni. Bár nálam többi partíció ugye csak extended.
Előzmény: Törölt nick (30656)
rali Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30688
Azzal elhet dvd-t nézni, fölteheted nyugodtan.
Előzmény: Irgumburgumfityfirity (30687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!