Keresés

Részletes keresés

Primőr Creative Commons License 2006.05.30 0 0 561
Meg lehetőségük van jól összekavarni a gondolkodó elmét, ami összekavarodás az ő életmódjuknak vizsgálatából ered, ami nagyon erkölcstelennek és következetlennek tűnik, ezért őket illenők egy okos elme sarlatánnak és szélhámosnak nevezni, s csak a lelki szabadság magasabb fokaira érő emberek láthatják be, hogy az ő erkölcstelenségük és bolondos életvitelük az nem negatív dolog, hanem a társadalom alkotta elvárásoknak nem megfelelni akarás miatt a mélyebb, gyorsan váltakozó és így egészen pontosan nem kiismerhető belső céljaiknak tesznek eleget, ezért tűnik következetlennek, megvetendőnek életmódjuk. Tehát aki ott lesz, annak ez így lesz érthető. Én még nem vagyok ott, tehát reménykedek, hogy így van.

Szeretettel ölel:
Primőr
Előzmény: Törölt nick (560)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 560

Az a feladata (sztem inkább lehetősége), hogy eszközt (módszert) adjon a megvilágosodáshoz, de az utat neked kell végig járnod. Legalábbis ez az én valóságom.

 

Egyébként hogy szólnak pontosan azok a tanítások? Idézd, kérlek.

Előzmény: Törölt nick (559)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.30 0 0 559
Hát pedig a tanitások ugy szolnak, hogy ez a feladata egy megvilágosodott Mesternek...
Előzmény: Pudingocska (558)
Pudingocska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 558
Szerintem egy megvilágosodott mester sem képes senkit eljuttatni a megvilágosodásig. Egyszer úgyis eljön az a pillanat, amikor egyedül kell továbbmenni.
Előzmény: Pudingocska (557)
Pudingocska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 557
Most tényleg nem mindegy, hogy megvilágosodott-e?
Úgyis érezzük, - már, ha megengedjük magunknak- hogy valami rezonál-e velünk vagy sem.
Biztos van egy csomó megvilágosodott mester, akinek a mondanivalója megérint, másoké meg nem. Nem ezen múlik.
Ha elkezdjük a megvilágosodott mesterek tanításait olvasni, figyelni, akkor látjuk, hogy bizony nem teljesen ugyanaz, bár sok a hasonlóság. Ettől még egyiknek sincs igaza, és egyik sem téved. (Szerintem)
Egy időben bennem sokminden összehangolódott azzal amit a Christián mondott. Ma már nagyon távol van tőlem. Más az ő útja, és más az enyém. Valószínűleg, még a megvilágosodásunk is más.
Primőr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 556
Heheh, hát igen.. Irigység az bőven van az emberekben.. emigrálnom kell lassan mert nem akarok itt elsorvadni..
Előzmény: Gotika (555)
Gotika Creative Commons License 2006.05.26 0 0 555

  A versről jut eszembe egy Szabó Lőrinc 4 soros:

 

Ütöttem, ő is ütött ahol ért.

Szeretnéd tudni, hogy miért?

Nekem volt pénzem, neki nem.

Ebből lett a veszedelem.

Jablko Creative Commons License 2006.05.26 0 0 554

B@zze egy megvilágosodott az nem hirdetheti pénzért a tanfolyamait??

 

Ezt szerintem itt senki sem mondta... A lényeg a módon van, ahogy meghirdetnek valamit. Szerintem. :)

 

Előzmény: Primőr (551)
Gotika Creative Commons License 2006.05.26 0 0 553

  Miért nem?

 

Osho, Madhukar?  Ők is kértek, kérnek. Az életet mindenkinek finanszírozni kell valamiből. Ezek az elveim, de ha nem tetszenek kereshetetek másikat.

 

Előzmény: Primőr (551)
Giling-Galang GG Creative Commons License 2006.05.26 0 0 552

Ez olyan 'svéd gyermekverses', azokat szeretem :)

Egyébként nem volt semmi más az álmomban....

 

g-g

Előzmény: Primőr (550)
Primőr Creative Commons License 2006.05.26 0 0 551
B@zze egy megvilágosodott az nem hirdetheti pénzért a tanfolyamait?? az álszerénységbe vetett mély hitetek megdöbbent engem..Artinosz keserédes mosollyal szemléli butaságotok ezen formáját.
Előzmény: Gotika (549)
Primőr Creative Commons License 2006.05.26 0 0 550
Most találtam neked vmit:

"Óriási termekben rohangáltunk,
a srácok meg én.
Minden teremnek három ajtaja volt,
olyasfélék, mint az étteremben,
csak be kellett lökni őket.
A három közül kettő
mindig koromsötétbe nyílt,
de a harmadik mögött újabb terem
volt.
Rohantunk egyiktől a másikig,
tovább, tovább,
de sose volt vége.

Álmodtál már ilyesmit?"
(Ingrid Sjöstrand)
Előzmény: Giling-Galang GG (539)
Gotika Creative Commons License 2006.05.26 0 0 549

  Ja!  De úgy őszintén! Nem tök mindegy! :)))))))))

 

Hiszen nem is hírdeti magáról. Mert még ha azt mondaná, hogy gyertek, fizessetek, hallgassatok, én egy megvilágosodott mester vagyok. :)))))))))

Előzmény: Barátocska :) (548)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.26 0 0 548
Azért érdekes, hogy időről időre megjelenik a fórumon ez a "megvilágosodott vagy sem" címü kérdéskör :)))))
Gotika Creative Commons License 2006.05.26 0 0 547
  Kösz! De inkább vettem egy házat. Majd a következő utolsóra :))))))))))
Előzmény: Törölt nick (546)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 546
Sokadik utolso táborát és előadását láttam már meghirdetve...
"Christian a nagy érdeklődésre tekintettel megrendezi idén az egyteln tábort, még van pár hely, jelentkezz"
Előzmény: Gotika (545)
Gotika Creative Commons License 2006.05.26 0 0 545

  Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a "Megvilágosodott" az egy skatulya.

 

Az óriási energia sem bizonyíték. Mondom, hogy csak egy kép van a fejetekben.

 

Aki látni akarja az előadást, siessen! Meglehet, hogy holnap lesz az utolsó az idén.

 

Nekem meg a harmadik szemem környékén kezd valami bizseregni. Szó ami szó eléggé zavar. Valami történhetne már.

Primőr Creative Commons License 2006.05.26 0 0 544
olyan hosszú hogy bele se kezdek..
Előzmény: Jablko (543)
Jablko Creative Commons License 2006.05.26 0 0 543

Ismeritek ezt az oldalt? Nagyon jól össze vannak itt szedve a dolgok:

http://lbreiki.tar.hu/mesterhit.html

 

Primőr Creative Commons License 2006.05.26 0 0 542
Mondjuk azt, hogy mehetsz az egyik vélt gondolati síkon, mehetsz a másikon, és mehetsz középen, a helyes úton?
Előzmény: Giling-Galang GG (539)
Jablko Creative Commons License 2006.05.25 0 0 541
Három Út? :) Hm. Csak ennyi volt?
Előzmény: Giling-Galang GG (539)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 540
Persze, megitélni semmiképp...
De annyit talán lát az ember hogy azt éli-e a Mester amit tanít...
Szerintem bármi lehet egy Megvilágosodott, de hogy következetlen...
Előzmény: Biga Cubensis (537)
Giling-Galang GG Creative Commons License 2006.05.25 0 0 539
Sziasztok!

Bocs, hogy - valószínűleg - offos vagyok, csak hátha ti tudtok segíteni...

Van valami elképzelésetek arról, hogy mi lehet az a Három Út?
Az egyik álmomban konkrét felirat formájában volt benne, és tudom, meg kell találnom mit jelent, csak nem tudom hol. A google sok lehetőséget dobott ki mikor beírtam a keresőbe, de egyiket sem érzem az Igazinak.

Köszi előre is

g-g
Primőr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 538
Hát Oshóhoz tényleg kell a "nyitottság", naivitás...
Előzmény: Biga Cubensis (537)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.05.25 0 0 537

Igen, csak kérdés, hogy ez a gyanú honnan származik. Mi nem felébredettek lévén valóban meg tudjuk-e ítélni, mi immorális, mi gyanús, vagy csak ezek is tudattalan kifogások... Anélkül, hogy az ember nem mélyed bele jobban, csak a felszínről beszélhet. Ha belemélyedt és kiderül, hogy mégis igaza volt (gyanúja megalapozott), akkor legalább nyert egy hasznos tapasztalatot és legközelebb még hamarabb megérzi a hamis dolgokat. Persze lehet ezt naivitásnak is hívni... a nyitottság és naivitás között néha elég keskeny a határ.

Előzmény: Törölt nick (536)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 536
ez sokszor szokott érv lenni, hogy egy megvilágosodottat nem lehet emberi szempontból beskatulyázni. Ez igaz... De bizonyos szint alatt már kétkedik az ember.
De ha tul sok olyat látok rajta ami immorális, gyanus, kérdéses, az jelzés.
Előzmény: Biga Cubensis (535)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.05.25 0 0 535

A mai világban a felébredettek/megvilágosodottak gyakran nem felelnek meg az elvárásainknak és nem úgy élnek, mint egy keleti szatguru. Hasonlót kell, hogy mondjanak, mert egy céljuk van, hogy felébresszenek. Manapság annyi helyen olvasható, amiről pl. AJC beszél (Osho ahogy írtad, N.D. Walsch, Tolle - mind-mind hasonlóan beszélnek), megjelenésük azonban mindegyiknek más volt. Hozzám Osho közelebb áll, talán jobban megfogott, azonban van egy súlyos hátránya: már meghalt, AJC pedig él. Ez pedig nagyon sokat jelent, hiába írt sokkal szívhezszólóbb könyveket Osho, ha nincs itt a jelenlét, önmagában az írásai nem sokat jelentenek. Nemsoká megyek a 10 napos csend táborba, kíváncsi vagyok, egy intenzívebb jelenlét és a gyakorlatok mennyit jelentenek. Hiszen jópár ember betéve tudja a nagy bölcsességeket, de az életük mégsem változik. Mert ehhez az is kell, hogy ottlégy a jelenlétében, ami segíthet felszakítani a gátakat. Egyébként minden megvilágosodott megosztotta az embereket, szerintem mindenkinek érdemes azt megtalálnia, aki legjobban megérinti és utána nem havonta más más "mesterhez" mennie, hanem megpróbálni ráhangolódni. Ehhez elég jók az előadások, de ez önmagában még mindig kevés...

Előzmény: Jablko (533)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 534
Na azon én is....
Nagyon egyszerű a proba.

Oshot gondolom megvilágosodottnak tartod.
Elolvasod AJC. Szembeötlő a különbség. És ez nem csak nekem tünik fel.
Hát ha már kérdezed nekem személyszerint az AJC ipikus összeollozás.

Jablkonak igaza van, ha téged többé tesz az olvasása akkor az jo. De nem feltétlenül megvilágosodott.
Előzmény: Primőr (532)
Jablko Creative Commons License 2006.05.25 0 0 533

Az emberi hitetlenség butaságán eléggé ki tudok akadni...
Így összeollózni egy sima ember nem tud úgy vélem, vmint előadásokat sem tartana. Ilyen magas és szép gondolatokat egyszerűen csak egy megvilágosodott tud írni.

 

Kedves Primőr! Az a fontos, hogy te hiszel benne! Ha hiszel, akkor Neked segíteni fog a fejlődésben. Egy nap majd lehet, hogy nagyon érdekes dolgokra döbbensz rá (talán épp vele kapcsolatban!) és akkor majd hálát adsz neki, hogy megjelent az életedben és átélhetted ezt a tapasztalatot...

 

vmint előadásokat sem tartana

 

Hát az még sokat nem jelent. :) Na, tényleg általánosságban írok, mert előadását még nem hallottam. De egyre kíváncsibb vagyok. :)

 

Részlet egy Osho életrajzból:

 

"Egyik időszakában Osho napi több filmet is megnézett, máskor pedig napi sok-sok könyvet olvasott, előfordult, hogy gyorsolvasással napi tizennégyet is. Egyik tanítványának elárulta, hogy mindezt azért teszi, hogy megismerje, és magát ráhangolja az isteni magasságoktól annyira távoli emberiség világára. Elárulta azt is, hogy ezen könyvek olvasása (illetve filmek nézése), a legnagyobb próbatétel a számára. Osho annyira szerette az embereket és annyira próbált segíteni, hogy leereszkedését azzal segítette elő, hogy tudatosan olvasta, tanulmányozta kettősségek között hányódó világunk kórképeit. Ezért tanulta a filozófiát, a pszichológiát, a természettudományt, stb. Kellett mindez szerepéhez, amit a mi érdekünkben öltött föl."

Előzmény: Primőr (532)
Primőr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 532
Az emberi hitetlenség butaságán eléggé ki tudok akadni...
Így összeollózni egy sima ember nem tud úgy vélem, vmint előadásokat sem tartana. Ilyen magas és szép gondolatokat egyszerűen csak egy megvilágosodott tud írni.

Amúgy nem tudom mi számít ollózásnak, mert osho rengeteg filozófiát meg pszichológiát olvasott, és minden amit olvas az ember, az hat a gondolkodásmódjára, úgyhogy nem tudom mi nektek az ollózás..
Előzmény: Jablko (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!