Keresés

Részletes keresés

babyjade Creative Commons License 2003.03.14 0 0 105
Szerintem alapvetően nincs igazság. Én sokszor próbáltam beláttatni emberekkel, hogy nekem van igazam - és valóban sokszor igazam lett volna -, de nem sikerült és ezt nem értettem, hogy miért nem lehet meglátni. Rosszul esett és elkeserített. Aztán az egyik ismerősöm felnyitotta a szememet, mikor azt mondta: "A Te igazságod nem a mások igazsága." Szóval mindenkinek az az igazság és az a helyes, ahogyan ő csinálja. És iszonyú nehéz belátni, ha nem nekem van igazam. Ennyi.
Előzmény: villma (98)
Sancho Pongo Creative Commons License 2003.02.14 0 0 104
Hát, ha a párom gruppenmicsodákba jár, leverem a derekát. Ezt tudja is.
Lehet hazudozni is, csak kurva jó memória kell hozzá. Nekem olyan nincs.
Előzmény: JINX (101)
Sancho Pongo Creative Commons License 2003.02.14 0 0 103
Mit tehetek én róla, hogy más mitül undorodik? Hát tegye, ha neki ez jó. Én emberi formától nem undorodok, már csak azért se, mert mint láthassa a képen róllam, rajtam is lehet kivetnivalót találni. (Képemet az adatoknál láthassa).
A sátán? Többféle formája van nekije. Én láttam már nôi és férfi bôrbe bújt sátánt is.
Előzmény: villma (100)
villma Creative Commons License 2003.02.14 0 0 102
Sok komoly agyas gondolkodott már az igazság és a hazugság egymáshoz való viszonyáról, s abban nagyjából egyetértettek, én is elfogadom bőven, hogy hazugság nélkül nem lehet élni, csahogy nem
mindegy mikor, hogyan, mit, és kinek hazudunk.
Vannak durva, értelmetlen hazugságok (nevezzük rágalomnak)amikor példul azt állítom valakiről, hogy 15o kiló, holott csak 75, vagy kijelentem, hogy x kopasz, és ezért parókát visel, holott x-nek születési hibája, hogy gyönyörű dús haja van.
Szándékosan írtam ilyen egyszerű példákat, hogy érthető legyek.
A gonosz hazugságok mellett vannak bizony kegyes hazugságok is, amelyeket a magunk, vagy más, számunkra kedves ember védelmére találunk ki.
Vannak kínos helyzetek, amelyekből csak hazugság árán tudunk kilábalni, és vannak kényszerhelyzetek
amelyekben kötelező hazudni, mert csak így menthetjük meg magunkat, vagy akárkit.
Az a hazugság, ami megvéd, jó (kegyes) hazugság, de amelyik csak szórakoztat...??? Hááát, nem tudom. Ez egy külön téma.
Előzmény: JINX (101)
JINX Creative Commons License 2003.02.13 0 0 101
..és a párod a képedbe röhög. A kártyaklub, ahova jár, valójában perverz gruppenparti
..és aztán, ha ráállsz a mérlegre, undorodj meg magadtól is. 150et mutat.
..és ne vedd észre a világért sem, hogy te a muszáj szót is LYnal írod
..és lépj a helyére. KIscserkész hozzád képest

igazmondás? Hát az meg mire jó? De most komolyan. Még ha mindenki tudja is, hogy mindenki hazudik, ez valamiért egysuzerűen ... kényelmesebb. MInek törnéd le a fene nagy igazmondással a ronda, undorító, buta és gonosz szerencsétleneket? Te talán nem vagy rosszabb?
A hazugság jó. Megvéd, szórakoztat, meg még kegyes is. :)

Az emberbe valahogy eleve bele van építve a rossz, ugyanúgy, ahogy a jó is. "Semmi sem idegen tőlem, ami emberi" csak néha nehéz egy kicsit elfogadni, megérteni.

Előzmény: villma (98)
villma Creative Commons License 2003.02.13 0 0 100
Örök igazságról nem esett szó, pedig annak valahol az örökkévalóságban léteznie kell.(Kéne)
Kigyelmed pedig ne csúszkáljon az én gondolataim
között, mert attul, hogy maga nem undorodik a százharminc kilótól, más még teheti, és teszi is.
Az igazság nekem nem azt jelenti, hogy megyek az utcán, és belekiabálom mások képibe, amit érzek.
Mért próbálja kiforgatni, meg rámforgatni a szavak
így is meg úgy is lehetséges értelmét?
Az élet NEM egyszerű, és nem átlátható. Ezt azért bátorkodom kijelenteni, mert én már találkoztam a
sátánnal. Jóképű volt és fölöttébb nyájas:-)

Előzmény: Sancho Pongo (99)
Sancho Pongo Creative Commons License 2003.02.13 0 0 99
Na, maga is szépen adja elô, tésasszony!
Beszéltem én az örök igazsságról? Nem! Mert nincs.
Ha megcsalom az asszonyt, két eset van. Hazudozok. És lebukok, de le ám, mert a szemem nem hazudik. És kész a baj. Vagy nem hazudozok és elmondom, amivel megbántom ôt, de legalább tôlem tudja és nem a szomszédasszonytól.
Nem szokások undorodni emberektôl. Van, akiket nem kedvelek. Nekik ha találkozunk és ez szükséges, akkor meg is mondom. Ha kérdezik. Ha szóba kerül. Ha oka van. Ha nincs? Miért, az igazság az neked azt jelenti, hogy mész az utcán és kiabálsz, hogy dehülyevagy, decsúnyavagy, derandaaruhád? Nem.
Töppedt agyú vagyok magam is, egyszerű, mint a faék, mint mondám. Miért emelnék szót ez ellen, nem is értem.
A sátánnal nem beszéltem még, félnék is tôle, hogy elvisz a pokolba.
Az élet egyszerű és átlátható. Nézz bele reggel a tükörbe - én néha szoktam, bár nem kedvelem sem a borotválkozást, sem a pofamosásra nincs idôm általában, de ha jó érzéssel nézek bele, nincs bajom. Ha fáj a hasam, akkor van.
Előzmény: villma (98)
villma Creative Commons License 2003.02.13 0 0 98
Igazság általánosságban nincsen, ippeghogy mindenkinek meg van a saját életére vonatkozó külön igaza. Mi az, hogy igazmondás?
Mondd a szemébe a párodnak, hogy megcsaltad.
Mondd a szemébe a százhúsz kilósnak, hogy undorodsz tőle.
Mondd a szemébe a töppedt agyúnak, hogy hülye.
Mondd a szemébe a sátánnak, hogy lejárt az ideje.
Senki sem fogja elhinni, amit nem akar elhinni.
Mert a töppedt agyú úgy véli, hogy te vagy a hülye, a százhúsz kilós úgy véli, hogy te vagy a gusztustalan, a sátán meg angyalszárnyat mímelve rád röhög és kijelenti, hogy te vagy a sátán.
Hol az igazság? Hol a hitelesség? Ne próbáld már
átláthatóvá leegyszerűsíteni, azt, ami átláthatatlan.
Előzmény: Sancho Pongo (96)
Wágner úr Creative Commons License 2003.02.13 0 0 97
Há', kérem szépen, akkor idéznék egy légijós őrmester vélekedését Az Élet Értelméről.., a reggeli sorakozón:

"A bakancsokat nem puculják, a gombokat nem varrják föl, a szekrényben kupiiii... Minek élnek az ilyenek?!!!!!"

Sancho Pongo Creative Commons License 2003.02.12 0 0 96
Az élet értelme a szolgálat és az igazmondás. A hitelesség megteremtése.
Sancho
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.02.11 0 0 95
belátom, az áfa nyomasztó dolog.
de a Bizják-szóló fény az éjszakában!
Előzmény: Törölt nick (94)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.02.11 0 0 93
zsoltu, a hó biztatóan olvad....
figyelj oda magadra: nem vagy túl jó állapotban, már a jó dolgokat sem vagy képes észrevenni és értékelni (Bizják-szóló pénteken)
Az élet értelme a nagy szürke katyvaszban a nehezen észrevehető apró örömök. Ha nem látod meg és nem élvezed ezeket, elmegy melletted az a (minden hólapátolás ellenére) mámoros, édes élet.
Tie Creative Commons License 2003.01.22 0 0 91
Ez kultikusnak _kikiáltott_ lenne? Nem hiszem. Ez egyszerűen kultikussá lett.

Nem attól lesz valami kultikus, hogy annak kiáltják ki. A Ford Fairlane euorópában erősen kultuszgyanús volt, az is lett. Amerikában szinte nem is hallottak róla, annyira semmi film ott. Pedig itt kultusz.

Előzmény: Törölt nick (90)
Kékazég Géza Creative Commons License 2003.01.22 0 0 89
"Hogy
a szeme,
a füle, a lelkiismerete légy
a világmindenség Teremtőjének,
te mafla!" (Kilgore Trout)
Tie Creative Commons License 2003.01.21 0 0 88
Így igaz!
Előzmény: Törölt nick (87)
Tie Creative Commons License 2003.01.21 0 0 86
:))))

Az élet, a világmindenség meg minden:

42

EZ a helyes válasz... hogy mi a helyes kérdés...?
Bonyolult világ a miénk. :)

Előzmény: Törölt nick (85)
Tie Creative Commons License 2003.01.20 0 0 84
Dehogy. Douglas Adams. Galaxis Útikalauz Stopposoknak...

reméltem, hogy nem kell beírni a megfejtést, dehát ha egyszer műveletlen barbár vagy, akkor az vagy. :)

Előzmény: Törölt nick (83)
Tie Creative Commons License 2003.01.20 0 0 82
Tényleg, most hogy mondod, beugrik. Meg az a nyuszi is ő volt, amit lenyúzott, és a bőréből iszákot, vagy ami a fenét csinált Arthur. :)
Előzmény: JINX (81)
JINX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 81
OFF
Asszem tán a 3. könyvben van egy rész, mikor Arthur vhogy elkerül a Gyűlölet Templomába, amit egy lény emelt neki/ellene, mert mindig Arthur ölte meg (ő volt a bogár, amire A. rálépett, és a hal, amit kifogott, aztán mégsem evett meg). De nem 100%, régen olvastam
ON
Előzmény: Tie (78)
Bogart Creative Commons License 2003.01.20 0 0 80
Én már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban. :-)) (Vagy ezt már írta valaki?)
Előzmény: Törölt nick (79)
Tie Creative Commons License 2003.01.19 0 0 78
Gyűlölet Temploma? Azt valaki más írhatta...
Előzmény: JINX (77)
JINX Creative Commons License 2003.01.19 0 0 77
bizony ám!!! Ifjúkorom kedvenc könyvei a trilógia (főleg a Gyűlölet Temploma, vagymi)
Vegetálni meg azért is jó, mert hiába nyaggat a férjed, hogy mosogass, csinálj reggelit :))) ez a pesszimista optimizmus :) de a viccet félretéve, én személy szerint nem hiszek semmilyen halál utáni létezésben, és szerintem a legrosszabb, ami történhet veled az, hogy már soha, semmi nem történik veled.
Előzmény: Tie (75)
sírszele Creative Commons License 2003.01.19 0 0 76
értem. akkor hát 42
Előzmény: Tie (75)
Tie Creative Commons License 2003.01.19 0 0 75
Nem, de már más is kérdezte, hogy említették-e. Douglas Adams rulz.
Előzmény: sírszele (74)
sírszele Creative Commons License 2003.01.19 0 0 74
elnézést! A "42"-t már említette valaki?
JINX Creative Commons License 2003.01.19 0 0 72
Nem. Csak az értelmetlen élet még mindig jobb, mint az értelmetlen halál, nem ? :)
Előzmény: Törölt nick (71)
JINX Creative Commons License 2003.01.17 0 0 70
mi értelme lenne az életnak akkor, ha vak és süket lennél, tökéletesen elzárva a világtól? van egy ismerősöm, aki évek óta éber kómában fekszik. állítólag érzékeli, ami körülötte történik, de reagálni nem tud rá. legalábbis dokik ezt mondják.
mi értelme így az életnek, mikor a szellem a testbe van bebörtönözve?
mert van, az kétségtelen. mert ha holnap választanom kellene, hogy így élek-e vagy sehogy, nem a halált választanám.
az élet értelme az, hogy arra törekedj, hogy mindig a kisebbik rosszat válaszd. az, hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőle, hogy a leginkább tudd élvezni.
Előzmény: JINX (69)
JINX Creative Commons License 2003.01.17 0 0 69
az élet értelme? MEgyek, megkérdezem mit gondol erről Graham Chapman odalent :)
szvsz
-biológiai szempontból: szaporodás. fajfenntartás. ne haljon ki az emberiség.
-filozófiai szempontból: minek? kit érdekel az embriség? miért kéne, hogy értelme legyen az életnek? az 'értelem' alatt a 'cél'-t érted? vagy mást?
ha tüzetesebben megvizsgálod, életed nagy részében nem is élsz. csak vegetálsz.
ABC123 Creative Commons License 2002.07.30 0 0 68
Nem. Sajnos. És azt hiszem nincs is általános megoldás. Az ember csak próbálkozik, és reméli, hogy sikerrel jár.
Előzmény: zsoltn (67)
zsoltn Creative Commons License 2002.07.30 0 0 67
és te tudod a választ?
Előzmény: ABC123 (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!