Keresés

Részletes keresés

piacfelügyelő Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1272
Köszi az infót! hamarosan ezzel is foglakozunk.
De most a minden eddiginél nagyobb aláírásgyűjtésre+a jogi beadványainkra koncentrálunk.
Rövid távú siker: a befektető vissztáncol, a Szindikátusi szerződés közös megegyezéssel való megszüntetését kéri.
Mi viszont nem hátrálunk és folytatjuk! Nem bízunk Verókban. Az emberek közül pedig egyre többen akarják a távozását!
A mi oldalunk!
Előzmény: kambekk (1270)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1271
Igen, tudunk róla, az ő csapatukból is beszálltak a mi csaptunkba, hogy segítsenek:-)
Pert nyertek a civilek az Andrássy úton
Előzmény: farriss (1269)
kambekk Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1270

Befutott közben a válasz.

Június-júliusban - a nyári szünet miatt - nem volt online fogadóra, de augusztusban és szeptemberen állítólag már igen, de azokra nem érkezett kérdés, ezért nem olvasható semmi az archívumban.

A fogadóóra rendszere nem változott: hónap utolsó pénteke, 10-11 óra között.

Előzmény: kambekk (1268)
farriss Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1269
Ez az Amelus kft. rakta rá a kezét a Andrássy út 21-re. Első fokon pert vesztettek a lakóközösség ellen, a szerződés semmissé nyilvánítatott az Amelus és az ÖK között...
Előzmény: piacfelügyelő (1267)
kambekk Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1268

Volt? De akkor hol a nyoma? (Persze ettől függtelenül a Verók válasz elég karcsú... Tény ami tény.)

 

Egyébként írtam a honlapfelelős hölgynek egy levelet, az el- elmaradozó online fogadóórák kapcsán. De (nem meglepő módon) nem érkezett rá válasz - pedig még az iwiw-en is továbbítottam neki.

Előzmény: piacfelügyelő (1267)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1267
Volt fogadóóra, az egyik "Kincsünk a piac - Hunyadi tér"-tag ezt írta Veróknak:

> Kedves Verók István!
>
> A kerület lakosságának érdekeit sérti a Hunyadi tér és a Csarnok jövőjét
> szabályozó szindikátusi szerződés. Idén júliusban találtam meg a
> terezvaros.hu-n és elolvasván, felháborodtam azon, hogy pályáztatás nélkül
> választották ki az Amelus Kft.-t, mint befektetőt. Azt is sérelmesnek
> tartom, hogy a mélygarázsépítésre és csarnokfelújításra létrehozott
> projektcégben kisebbségi tulajdona lesz csak az Önkormányzatnak, valamint
> azt is, hogy 50 évre vagyonkezelői jogot szerez a Csarnokra, a tér alatt
> építendő mélygarázsra.
> A kiválasztás módja az Államháztartási törvénybe ütközik.
> Kérem, hogy tárgyalja újra a Képviselő testület ezt az ügyet, a
> szindikátusi szerződést vonják vissza és Hunyadi tér és a Csarnok
> felújítására írjanak ki nyilvános és törvényes pályázatot!
>

Okt. 3.-án ezt a választ kapta emailben:

Tisztelt Uram!


Köszönöm észrevételét, a döntésemnél figyelembe fogom venni javaslatát.

Budapest, 2007. október 3.


Tisztelettel:

Verók István
polgármester
Előzmény: kambekk (1266)
kambekk Creative Commons License 2007.10.01 0 0 1266

No, én már el is feledtem, hogy egyáltalán létezik. (No, meg full munkaidőben emilezni már nekem sem oly könnyű, mint rég...) Tehát akkor totál nem volt? Kérdés lett volna?

 

Egy észrevételt megér a dolog!

 

Titkársági ügyintézo: Kulcsár Emese
Tel: 342-0502
Fax: 322-5202
e-mail: polgarmester@terezvaros.hu

Előzmény: fukisunni (1265)
fukisunni Creative Commons License 2007.10.01 0 0 1265
Megint nem volt fogadóóra!
Azt hiszem bele kell nyugodni...Már csak azt nem értem, hogy minek hirdetik meg???
kambekk Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1264

A választásokkor azt igérték, hogy fejlődni fog a honlap. Tettem is javaslatot, mit lenne jó beépíteni. Megköszönték - és gondolom, iktatták a köralakú iratrendezőbe. Azóta minden a régi. Se fórum, sem online ügyintézés (ami egyébként papiralapú visszaigazolás nélkül úgysem ér semmit), se semmi. A legtőbb amit a site tud, hogy online telefon-  és emailkönyvként lehet használni. Végső soron ez sem rossz...

Előzmény: fukisunni (1263)
fukisunni Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1263
Igen, ez a legvalószínűbb, csak ha már feltették a dátumot, akkor hiányolom az "elmaradt", vagy egyéb jelzést.
Nem is tudom, valahogy nekem nagyon gyengének tűnik a terézvárosi portálon az interaktivitás. Pedig egy honlapnak ugye az volna a lényege, hogy interaktív legyen, de ez nem interaktív és még csak informatívnak is alig nevezhető. A hírek pl nem tudom milyen rendszer szerint vannak feltéve, de ha a dátumokat nézem, eléggé sztochasztikusnak tűnik.
Szerintem.
kambekk Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1262
Szerintem nem volt fogadóóra...
Előzmény: fukisunni (1261)
fukisunni Creative Commons License 2007.09.21 0 0 1261
A Verók féle online fogadóórán, aug 31-én egyetlen kérdés sem érkezett? Hihetetlennek tűnik.
A megválaszolt kérdések helye üres...Lehet, hogy válaszok nem születtek?
kambekk Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1260
A Hősök tere felé a Kodály körönd előtt szerintetek miért van lezárva a külső sáv? Valóban molyol ott még a Csat. Művek, vagy csak kintfelejtették? A héten volt hogy kintvolt, volt hogy nem a zárás... Ha mást nem, a 105-ös buszt bizonyosan feltartja a dolog.
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1259
Kedden, szept. 11-én lakossági fórum a Hyunyadi téri piac megmentéséért!
Szervezi: Kincsünk a piac - Hunyadi tér! lakossági csoport
Helyszín: Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola és gimnázium, Hunyadi tér 13.
tel: 30 365 9561, email: hunyaditer (kukac) freemail.hu

Kincsünk a piac - Hunyadi tér
kambekk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1258
Előzmény: piacfelügyelő (1257)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1257
Ugyanerről a Népszabi újságírója, sok képpel, idén februárban: Aknatámadás a Király utcában
Előzmény: kambekk (1256)
kambekk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1256

http://www.praktikusvaros.hu/application/eventvw.php?pmEventId=627

 

Fogadkozások, igéretek, semmitérő frázikosok meddig biztosíthatnak vajon farkasvakságot?

piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.26 0 0 1255
Szerdán, 29-én délután 17-kor demonstráció a Főpolgármesteri Hivatal előtt a Nagymező utcai fákért!!! (V. ker. Városház u. 9-11.)demonstráció a Nagymező utcai fákért!
kambekk Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1254

kod-kod-kod-kod-KODÁLY mindennapra egy talány...

http://www.epiteszforum.hu/hu/node/6609

kambekk Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1253

Nagymező saga: http://lmv.hu/node/1722

milendee Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1252
ehh végigolvastam a cikket. beszarás, a legszebb pu.-nk nyugdíjba vonul.
milendee Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1251

a tervezett kormánynegyed egyik látványtervében a nyugatiból kifutó sínek egy az egyben be vannak fedve zölddel. ha nem a főépületből indulnak a vonatok, akkor honnan? és mi lesz ott?

 

http://hvg.hu/itthon/20070817_nyugati_palyaudvar.aspx

kambekk Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1250
kambekk Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1249
Említenek a riportban egy megjelent cikket az üggyel kapcsolatban. Hol jelent meg? Terézváros sajnos jóideje nem láttam - pedig naponta járom a VI. kerület utcáit. A Helyi Théma pedig aug. végéig szünetel.
Előzmény: piacfelügyelő (1247)
kambekk Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1248

Maga az átépítés szerintem sajnos indokolt. A túlépítés persze nem lenne jó itt sem. A külső téri piac romatikus ugyan, de nagyon balkáni. Ha ez eltűnne, szerintem még kibírható kompromisszumként is beáldozható lenne. 

A piac kereskedői beszállnának egy rehabilitációba? A CsaPi erről mit gondol?

 

A fakivágásokat viszont - ha elkerülhetetlen - legalább előnevelt vagy átültetett egyedekkel kellene pótolni! S nem csak itt de az egész város területén!

 

Még egy Liszt Ferenc tér a Hunyadi helyére szerintem sem kell. Már az ami van is, eléggé steril - kissé talán mű is.

 

A mélygarázsok kihasználtsága alapból önkormányzatfüggő. Ha akarnák, limitált árakat előírva (átvállalva a piaci árból valamennyit) polgárbaráttá lehetnék az árakat. De a legjobb a Felvonulási tér alatti többezres parkoló megépítése lenne - mint ahogy már én is említettem jónéhányszor. Egy erről szóló összehasonlító lakossági fórum tényleg nagyon időszerű lenne!

 

A szindikátus ötlete is. Össze kell fogni a sok kis marginális védszövetségeket - pláne ha egy kerületet érint, mert enélkül az erők szétforgácsolódnak, amiben nagy szerepe van a tájékoztatás totális hinyának is mely oly jellemző a belső kerületek hivatalaira.

Előzmény: piacfelügyelő (1247)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1247
Előzmény: piacfelügyelő (1246)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1246
hallgasd me ga Civil rádiós műsorban, hogy mi minden gázos evvel az egésszel kapcsolatban!
Kincsünk a piac a cilvil rádióban
kambekk Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1245

Én ebben azt olvasom, hogy a piac területe kibővül és az részben a Csanok pincéjébe kerül. Kérdés persze, hogy milyen részben? A stop.hu-ban olvasott Batthyány-s csarnokhasznosítás ide talán erős volna, de egy Nagycsarnokos változat (persze kiiktatva az ottani hibákat) már elfogadható lenne, nem? Ott a halasok, savanyúsok, fűszeresek (és a bizbaszárusok) vannak a mélyben - kicsit talán elszigetelve -, a többiek a felszínen.

 

 

Fapótlásra pedig ki kéne kötni, hogy az új csemeték mellé, hozzanak máshol nemkívánatosnak ítélt régi fákat - átültetve.

Előzmény: piacfelügyelő (1244)
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1244
Ja, és találtam egy friss cikket erről a Stop.hu-n:
Tökön, retken, paszulyon vitázik Terézváros
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=177497
piacfelügyelő Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1243
Helló!
A Módosított Szindikátusi szerződés számít; a mi olvasatunkban az van, hogy 15 fát ki kell vágni a mélygarázs építés miatt, amit majd 3x-osan visszapótolnak. A piac a felújított Csarnok -1. szintjére szorulna vissza, azaz a pincébe és esetleg(!) a földszintre. Hogy mekkora alapterületen lesz majd piaci árusítás, arról nincs szó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!