Keresés

Részletes keresés

staiger Creative Commons License 2018.08.08 0 0 8565

attól függ hol laksz mert pest már négy keresztes de van olyan város ahol még két keresztet sem éri el igazán

Előzmény: lazy g. (8564)
lazy g. Creative Commons License 2018.08.08 0 0 8564

Sziasztok,

én is pontosan így vagyok mint itt egy jó páran vagytok.
Van már vmi, de ez kimerül néhány tüsszentésben és napi 2-3 orrfújásban.
Bárcsak így maradna végig, én is összetenném a kezem ha ennyi tünettel megúsznám, de félek, h napokon max egy két héten belül ez erősödni fog...
Na majd meglátjuk.
Tünetmentes napokat mindenkinek, sziasztok!!!! :)

kchris12 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 8563

ha nem csak pollenben gondolkozik az ember akkor masban is jo a daikin, en igazabol anno a szmog miatt vettem amikor volt telen az a nagy szmog.

Előzmény: staiger (8561)
kb100 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 8562

tavaly, es elotte 7 evvel korrabban ilyenkor, mar beallt a jobb orrlyukam mint a beton. most meg kitudom fujni, es kapok rajta levegot. ket hete valoban valami van, de meg elvagyok. sose legyen rosszabb. egy jo klima szerintem is sokat segit :)

staiger Creative Commons License 2018.08.07 0 0 8561

viszont papíron egyvalamiben nagyon jó a daikin és ez a zajszint . Ez az ami csábító az alacsony fordulaton 16decibell. nekem nagyon fontos a csendesség .

Előzmény: cucucc (8559)
kchris12 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 8560

megoldana ha el tudnek szeparalodni a kinti levegotol de nem lehet. dolgoznom kell (most odavittem a szurot) ki kell menni varosba erre arra es ha kint extra dozis van (ezert csal az antsz alacsony-magas mert baromira nem linearis) azzal akkora terhelest kap az ember hogy nem lesz tunetmentes. de jo dolog mert ugy csokkenti a tuneteket hogy kozben nincs extra gyogyszer vagy mas.. a problema ami zavar hogy merhetetlen... nem tudja az ember mitol szar mitol jo.. utolag kap az ember valami antszes adat jellegu dolgot (ami 0-xig alacsony x-2xig magas, 2x-15xig nagyon magas azt kesz)

Előzmény: staiger (8557)
cucucc Creative Commons License 2018.08.07 0 0 8559

Nekem használ a légtisztitó, persze nem lehet az ember heteken keresztül bezárva, tehát mondjuk úgy hogy enyhíti a tüneteket amikor otthon vagyok, ha ez véletlenül több nap, akkor jelentősebben. Persze utcai ruha le, zuhanyzás az alap. Ha csak pollen kiszűrése a cél akkor nem kell feltétlenül drága készülék, a pollen kiszűrése nem nagy feladat egy hepa szűrőnek, egy-két guzzanti is megteszi, helységmérettől függően. Marha hangosak mondjuk, dehát ez van. Szellőztetni meg csak amennyit muszáj, száraz erős szélben leginkább kerülendő.

Előzmény: staiger (8557)
cucucc Creative Commons License 2018.08.07 0 0 8558

Szerencsére volt alkalmam kipróbálni többször is. Legalább a Schneebergig el kell mennie, Rax alpok már okés. Magyar határ közvetlen közelében nagy változás nem lesz. A tünetei 1-2 nap múlva szünnek meg, kell a szervezetnek egy kis idő míg rendbe jön. Hazajövet, hát gyorsan érezni fogja hogy hazaérkezett, ez van sajnos. Olcsóbb alternatívaként talán Tátra, magas Kárpártok, görög tengerpart stb...

Előzmény: K_Daniel (8540)
staiger Creative Commons License 2018.08.06 0 0 8557

otthon tünetmentesít téged a daikin légtisztítód vagy nem lehet erre rábíznia magát az embernek napi 1-2  20 perces szellőztetés mellett?

Előzmény: kchris12 (8555)
staiger Creative Commons License 2018.08.06 0 0 8556

igen előbb jött és közepes szintűnek írják .rajtam még nem uralkodott el de vannak már tüneteim. Már az is segítség lenne ha ennyi tünetem lenne mint most

kchris12 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 8555

Van aki már érzi a tüneteket? antsz szerint már itt van sajnos (előbb mint szokott amennyire emlékszem).

staiger Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8554

igen majd augusztus közepén biztosan növekszik az érdeklődés addig senki nem törődik semmivel

Előzmény: lazy g. (8549)
kb100 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 8553

A jol olvasashoz: aprilis -gondolom mogyoro lehet a fobunos" remelem, hogy...

Előzmény: staiger (8552)
staiger Creative Commons License 2018.07.01 0 0 8552

a pollentérkép is alacsony szórást jelez

 

Előzmény: kb100 (8550)
staiger Creative Commons License 2018.07.01 0 0 8551

csak a szezon gyengébb de majd másfél hónap múlva :) . ha akkor is jobb akkor kijelentheted

Előzmény: kb100 (8550)
kb100 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 8550

Azt hiszem, hogy nekem sokat segitett az aprilisi hullamvolgyben, hogy februar ota csak kizarolag e-bagot szivok.

 

Halvany elepzelesem szerint ez az azert van mert 100%-os vg-t vegetablera alltam ra.

 

Bizom benne, hogy az augusztus es a tobbi honap is jol telik majd, bar ilyenkor mar nem szoktam jol lenni. Igaz, hogy eso volt boven, de mar a franc se tudja, mi mitol fugg, viszont ez biztos.

lazy g. Creative Commons License 2018.06.27 0 0 8549

Az a baj, h ahelyett, h segítenénk egymást itt a fórumon (hiszen ez azért jött létre anno), sokan képtelenek kilépni saját bűvkörükből és segítségi szándék, megértés helyett meg akarja győzni mindenáron a másikat a saját igazáról (néha nem akármilyen stílusban)...
Mi lenne ha egyszer átlépnénk efölött és észosztás, kioktatás  helyett, segítenénk egymáson, egymásnak??? Mi értelme ennek???
Nemsokára itt az idei parlagszezon, koncentráljunk erre.. ;)

 

ghepard Creative Commons License 2018.06.12 0 0 8548

OK, valahogy úgy. Azt csinálsz, vagy nem csinálsz, amit jónak látsz. Hát azt én se tudom, hogy az én csakráim milyenek - olvastam ezekről ilyet olyat, de ezzel nem foglalkozom.

 

OK, köszi, csak igyekszek úgy élni, hogy jól érezzem magam - és lehetőleg ne nyírjam ki magam idő előtt.

 

Neked is a legjobbakat....

Előzmény: kb100 (8547)
kb100 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 8547

Koszonom szepen a nagyon szep leirast!

 

Szegyen, nem szegyen, de magam ezt meg igy nem gyakorlom. Feltetelezem, hogy a megfelelo csakraim erre meg nem nyitottak.

Kivanok tovabbi nagyon hosszu es szep lelegzetvisszatartast, gerelyzest meg mindent. Tudom kinos, de egyelore igy ezzel nem tudok azonosulni.

 

Minden jot puma!

Előzmény: ghepard (8546)
ghepard Creative Commons License 2018.06.07 0 0 8546

Persze, pontosan fogalmaztál. Az ember csak akkor tudja elhinni az ilyesmi dolgokat, ha látja, kipróbálja, méri, vezeti az adatokat stb. Nos én azt se mondom, hogy mérd, csináld, próbálkozz stb és azt se mondom, hogy ne csináld. De például, ha most belekezdenél és minden nap (vagy 4-5-ször egy héten) megmérnéd, hogy mennyit tudsz lemenni, ugyanott kb, ugyanakkor kb - akkor lehet, hogy javulni tudnál, ha próbálkoznál, kisérleteznél ilyen és olyan technikákkal. Én már 15 éve csinálom és még mindig tudok javulni.  Ma jobbak voltak reggel a körülmények, mint tegnap.

 

Gyakorlatilag egyformák vagyunk – a kérdés csak az, hogy azokat a bennünk rejlő lehetőségeket ki tudjuk e aknázni. Ma például kihasználtam azt, hogy esett éjjel az eső (de reggel már nem esett, az nem jó, az hátráltat egy kicsit), viszont 2 fokkal hűvősebb volt reggel (ez még a határon volt, 1-2 fokkal hidegebbnél már nem sikerült volna). Szinte éreztem, hogy nagyobb az elszántságom, mint tegnap volt. Mondom csak ne rontsam el a pár másodperces felkészülést a kisérletre. Úgy néz ki nem rontottam el, hiszen simán sikerült ma reggel 215 lépés. Az az érzés, hogy sikerült – minden pénzt megért. Idénre azt hiszem ez a mértékű javulás már bőven elég, de minden melónapkor elvégzem a kisérletet, de már ott fog bennem motoszkálni, hogy az idei terv bőven kipipálva. Ugyanez az érzés van bennem a gerellyel kapcsolatban is, már annyit javultam áprílisban, hogy az idei terv kipipálva – de ugyanúgy ki fogok menni minden hétvégén ellenőrizni. 

Persze murisan is kinézhet, én is sokat röhögtem magamon - ott gyakorlatozom és kisérletezem ki, ahol nem látnak, hallanak. De aztán a kezdeti görcsös meg félresikerült mutatványok addig csiszolódnak - míg simán művelhetem úgy is, hogy valaki mellettem ül. Semmit se vesz észre.

Az ötleteimen túl, pontosan mit értesz a mozgásos, vibrációs és túlnyomásos gyakorláson?

Hát kb azt, hogy nem hajszolom magam (nem próbálom idő előtt kinyírni magam) a sok futással, súlyzós edzéssel, meg mindenféle megterhelő mozgásokkal - mikor mozoghatok szinte mozdulatlanul is. Méghozzá nagyon gyorsan is. Olyan frekin is lehet mondjuk fekve futni, nagyon pici kilengésekkel utánozva a futást (ami nem is olyan egyszerű) - hogy akár 6 másodperc alatt is annyi összehúzódás ernyedés éri az egész izomzatot, mintha teljes bedobással lefutnád a 100 métert 10 másodperc alatt.  Alig pár miliméteres, vagy 1-2 centis kilengésekkel csak. Ez abszolút nem megterhelő, a pulzus legfejjebb 2-3-mal növekszik. Legtöbbször légzésvisszatartás (nem hosszú) közben, vagy egyenesen majdnem teljes kifújás után addig, míg nem érzem, hogy szívni kellene. Igyekszem ezeket a gyakorlatokat eltolni fekvő helyzetbelihez (mindkét oldalon, hason háton és egy kicsit lefelé tartott fejjel testtel is). Persze melónapokkor sokat ülök (vonat plusz meló olyan kb 10 óra naponta). De a melóban az ülésem nagy hányadban inkább amolyan félresikerült fekvésnek néz ki. 

A túlnyomásos meg úgy néz ki, hogy szívom be a levegőt addig a pontig, amikor már el tud indulni a rekeszizom vibrálása. Ez kb úgy 75-80% tüdőtelítettségnél már nálam beindul, néha hamarébb is (nálad meglehet akkor se indul el, inkább úgy mondom, hogy nem tudod elindítani, mikor teljesen teleszívod a tüdőd). Ez a vibrálás olyan kicsi (de gyors) is lehet, hogy észre se venni (nekem már rég simán megy), de a rekeszizom mozgása lélegeztet úgymond nagyobb nyomáson. S ezt tartani lehet akár 10 percig is (fél óra se volna talán probléma) - de túlnyomóan a belégzés végén csak pár másodpercet (2-9) hagyom rezegni a rekeszizmot.  Orron keresztül kell csinálni persze. Ráadásul ez melegben nagyon kapóra jön, hiszen nagyon jól hűti az agyat is, ami a nagy melegben főnyeremény.

Előzmény: kb100 (8545)
kb100 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 8545

Össze is adtam, ki is jött egy eredmény. A látszat ellenére viszont nem szeretnék elhamarkodottan ítélni. Látni, de főleg mérni kellene azt amit csinálsz. Tudod, hiszem ha látom. Azzal egyetértek, tekintve, hogy vitálkapacitásról, a tüdődről van szó, fekve könnyebb, egyszerűbb és jobb mint ülve. Béna mentségem, hogy az általad elővezetett dolgokat elnagyolva eddig csak ülve próbáltam, és mondhatom eléggé röhejes volt.

 

Az ötleteimen túl, pontosan mit értesz a mozgásos, vibrációs és túlnyomásos gyakorláson?

Előzmény: ghepard (8544)
ghepard Creative Commons License 2018.06.06 0 0 8544

OK. Inkább azt mondom, hogy fekve gyakorlás (mozgásos, vibrációs, túlnyomásos) a célravezetőbb. Aztán jobban viseli az ember, ha állva csinál ezt azt. Például ma reggel sikerült elérni egész simán új egyéni csúcsot abban az egyetlen légvétellel megtett lépésekben. Áprílisban sikerült 203 lépés, ma reggel pedig már 209. Mikor 2016-ban abbagytam a focit 155 volt  a legjobbam. Ez röpke 4 hónap alatt felment 192 lépésre, tavaly 196 sikerült, na és idén már kétszer is javítani tudtam. Pedig idősebb is vagyok és még egy kicsit nehezebb is (itöbb izom, csontok tömörebbek stb). Idén meg már nem is futok, na ezt add össze.

Előzmény: kb100 (8543)
kb100 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 8543

Jó, köszönöm a választ. Tehát mondhatjuk, hogy érdemes többet ülni, a megfelelő légzésre odafigyelni, mint mozogni?

Előzmény: ghepard (8541)
kb100 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 8542

Lehet, félreérthető voltam: Magyarországon nekem most nem jó, de Ausztriában pedig tök jó volt.  Amikor jártam az osztrákoknál (jó régen, (de akkor sem Gorenjet hordtam haza)), 18.2km megtételét követően megszűntek az allergiás panaszaim. Bécsben kifejezetten újjászületve éreztem magam. Természetesen azt azért nehéz prognosztizálni, hogy ez mindenkinek eredményes lesz, mert feltételezem, hogy főleg, és nagymértékben függ az egyéni érzékenységtől. Azt tudom, hogy akkor nekem nagyon kellemes emlékeim maradtak a felejthető pollenallergia vs. kellemes ausztriai kiruccanásból.

 

20 éves emlékeket idéztem fel, erről sajnos csak ennyire emlékszem, ennyit tudtam elmondani :)

Előzmény: K_Daniel (8540)
ghepard Creative Commons License 2018.06.04 0 0 8541

Hát mondjuk például a futásnál, vagy más kemény, sok levegőt igényelő mozgásnál arra törekszik az ember, hogy a legtöbb levegőt áramoltassa magán - ez akár férfiaknál elérheti a 150-200 litert is percenként. Tehát akkor nem azon fogsz igyekezni, hogy minél kevesebb levegővel el legyél - mert tényleg megfulladsz a levegő hiányától...

Előzmény: kb100 (8539)
K_Daniel Creative Commons License 2018.06.04 0 0 8540

Szia!

 

Nagyon koszi az infot!

 

Eloszor o is lelkesult, amikor hasonlot olvasott (atlepsz az osztrak hataron, s azonnal jobb), hisz csak atmegy Becsbe vagy Becs kulvarosaba, s mar meg is van oldva + nincs is olyan messze + el is lehet lenni jocskan. De aztan, ha tovabb olvas az ember, akkor Ausztriaban is fokent a hegyeket irjak, s mar elvileg minden mas szennyezett, koztuk Becs is emlitve.

 

Van szemelyes tapasztalatod + esetleg konkretabb helyszinek, illetve, hogy mikor volt ez?

Nagyon erdekelne, sokat segitenel vele!

 

Koszi,

Dani

 

Előzmény: kb100 (8538)
kb100 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8539

A kanyar az csak legzesciklusokra vonatkozott. Nem akartalak megbantani, de nekem normal legzes mellett, vagy amikor mar azt hiszem, hogy most mar uber faja, nekem ez meg mindig misztikus. Pl. hogyan lelegeznek sportmozgas kozben? Szerintem siman megfulladnek :)

Előzmény: ghepard (8531)
kb100 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8538

Legkozelebbi ilyen helyet Magyarorszag-Ausztria hataratlepessel tudok. Ott jo, itt nem.

Előzmény: K_Daniel (8533)
staiger Creative Commons License 2018.05.28 0 0 8537

még az is csökkenti ha csak szimplán  nem mozdul ki . de ki bírja azt megtenni másfél hónapon keresztül. még ha meg is bírná tenni akkor is úgy érezné magát mint aki házi őrizetben van. Én ezt nem látom életképes megoldásnak.

Előzmény: K_Daniel (8536)
K_Daniel Creative Commons License 2018.05.28 0 0 8536

Szia!

 

Nagyon koszi a valaszokat!

 

Azon is gondolkodik, hogy egy inventer.hu fele megoldassal esetleg, ha nagyreszt a lakasaban lenne (egyeb szelloztetes nelkul), akkor vajh atveszelheto-e. Marmint az vilagos, hogy ha megis kimozdul, akkor azonnal beindul, vagy hogy a ruhajan keresztul behozza a polleneket stb, de ezt valahogy megoldana, hogy minimalizalodjon, csak kerdes, hogy egy ilyen szellozteto-eszkoz tenyleg teljesen kepes-e megoldani a kerdest egyebkent.

 

Azert persze, ha valakinak van tapasztalata mentes-helyszinekrol (belfold vagy kulfold), nagyon erdekelne meg!

 

Koszi,

Dani

 

Előzmény: staiger (8535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!