Keresés

Részletes keresés

amplitudinis3 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 59236

Szóval itt még mindig semmi változás.

 

amplitudinis3 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 59235

Épületgépész

Nem?

 

Előzmény: nyman (59223)
amplitudinis3 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 59234

A blogját reklámozza

 

Előzmény: vaczizzo (59214)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.08.16 0 0 59233

Beírtam a google-ba, az egészségügyben az ügyeleti, túlmunka, stb. De  hogy ez mit jelent az autokozmetikában... Fogalmam sincs. 

A kötetlenebb munka lehet az, hogy pl. 2x4 óra egy nap? Bérletpénztárban hallottam ilyet, hogy a bérletes bemegy reggel 4 órát és délután is 4 órát, közbe meg hazamegy... De tényleg csak találgatok. Ezt inkább ott kérdezd meg, nem fognak tudatlannak nézni, ha nem tudod,  ha előtte nem autokozmetikában dolgoztál hanem nem tudom hol, akkor honnan tudnád?

Előzmény: Bobobalint (59232)
Bobobalint Creative Commons License 2017.08.16 0 0 59232

Még olyan kérdesem lenne hogy mit jelent a kiemelt mozgobér és a kötetlenebb munka?

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.08.11 0 0 59231

Miért ne vehetnének fel? Mármint a munkahelyre, mert estin tanulsz? Szólnod kell mindenképp, hogy mennél suliba, tudniuk kell, hogy munkaidőben vagy a munkaidő végére esik-e az oktatás. 

Az első kérdésed passz. Legfeljebb hívj fel egy másik autókozmetika állást, ott kérdezd meg, hogy mennyi munka van? Mert nem szereted a holtidőt. 

Előzmény: Bobobalint (59230)
Bobobalint Creative Commons License 2017.08.09 0 0 59230

Sziasztok 

Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék jelentkezni egy autokozmetikai munkára 19évesen. Mennyire megterhelo es milyen munka ez? Mit kell csinálni ha nincs autó akkor muhelytakaritas? 

A másik problémám az lenne hogy most kezdődik szeptemberbe az esti kepzesem igy még felvehetnek?

Válaszokat előre is köszönöm :)

don tunante Creative Commons License 2017.06.10 0 0 59229

Azt nem mondom, hogy ez a nyerő, de 29 nyelven elérhető https://europass.cedefop.europa.eu/hu/documents/curriculum-vitae/templates-instructions

Előzmény: Order of Hermes (59228)
Order of Hermes Creative Commons License 2017.06.08 0 0 59228

Hát a sors úgy hozta, hogy állást kell keresnem, ehhez kapcsolódik a kérdés...

 

Svájcban dolgozom, IT-ban, vannak ugye olyan állások ahova angol máshova meg német CV-vel kell jelentkezni. Na most a net tele van mindenféle template-ekkel meg CV generáló programokkal, de ezek úgy láttam, hogy általában egy adott nyelvhez kötődnek.

 

Tudtok esetleg valami olyan megoldást ahol mondjuk ugyanazt a CV template-et le lehet kérni pl németül meg angolul is?

Twi90 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 59227

Sziasztok!

 

Van itt valaki aki dolgozik/dolgozott az SAP-nál itthon? Szeretnék feltenni pár kérdést neki priviben, mielőtt elfogadnám az ajánlatukat.

 

Köszönöm szépen előre is!

rev251 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 59226

Mindenesetre a teszt ugy volt megkonstruálva, hogy a rendelkezésre álló 10 perc alatt lehetetlen volt végignyomni, és elég folyamatosan toltam, így a kérdések feléig jutottam.

 

Gőzöm nincs, hogy ennek mi az értelme...

 

Nagyon régi álláskeresős tesztes benyomásaim szerint:

Így senkinél nem jutnak a mérési tartomány tetejére.

Azaz: jó méréshatárt választottak.

(mint a régi 15-25 éves digitális voltmérőknél, és a még régebbi analógoknál. Ahol még nem az automata választ.)

Előzmény: Order of Hermes (59224)
Order of Hermes Creative Commons License 2017.04.22 0 0 59225

Hát jellemzően akkor szoktak ilyen szerződés szörnyszülöttek születni, amikor az ügyfél extrém idióta, és minden szarba beleköt. Volt olyan pasas az egyik projektemben, aki azon értetlenkedett, hogy a kis x a sarokban amivel a képernyőt be lehet csukni miért szürke miért nem piros. És mindig jön utólag a sírás rívás, hogy á azt ő nem is úgy gondolta, vagy hát úgy gondolta, de igazából mégse blablabla.

És amikor ilyen van, akkor leirat a cég mindent, hogy körbebástyázza magát.

 

Előzmény: nyman (59223)
Order of Hermes Creative Commons License 2017.04.22 0 0 59224

Érdekes volt... ITs pozira jelentkeztem egy bankhoz. A teszt abból állt, hogy bepakoltak egy benga nagy adat és grafikonhalmazt, aztán voltak állítások, amiről el kellett dönteni, hogy az adatok alapján igaz vagy hamis vagy nem eldönthető. Az adatok ilyen finance-s hülyeségek voltak, először azt se értettem, hogy mi a fene van, meg hogy mi merre hány óra. Ilyen kérdés, hogy az accounts recveivable 12%-kal nőtt 2007-ről 2008ra. What? Azt se tudtam hol keressem. Az első két három kérdés után aztán nagyjából belerázódtam, hogy vannak strukturálva az adatok, onnan elég jól ment.

Mindenesetre a teszt ugy volt megkonstruálva, hogy a rendelkezésre álló 10 perc alatt lehetetlen volt végignyomni, és elég folyamatosan toltam, így a kérdések feléig jutottam.

 

Gőzöm nincs, hogy ennek mi az értelme...

 

Előzmény: nyman (59222)
nyman Creative Commons License 2017.04.21 0 0 59223

Azt erzekelem, hogy jogaszbol, kozgazdaszbol, himihumi bolcseszbol volt rendesen tulkepzes az elmult egy-ket evtizedben, mernokbol nem. Az 50 fo koruli cegnel van ket HR-s (most a valtozatossag kedveert jott egy gyakornok is harom honapra), ket jogasz, egy vagon kozgaszdasz, de gepeszmernok 2,5 evig csak en voltam egyedul. Epitoipari cegrol beszelunk, tobb tizmilliardos nagysegrendu projektekrol.

 

A kozgazdasz, jogasz felsovezetes erzodik, mert k. komoly, lexikonnyi terjedelmu szerzodeseink vannak (ez nem vicc, egy szazmillios szerzodes a mellekletekkel egyutt meghaladja az 500 oldalt(!!!) :) ). Egy kozepesen burokratikus, mernok-kozgazdasz vezetesu ceg is letudja 20-25 oldalbol, de nem ritka a 10 oldalszamnal kisebb szerzodes ilyen, az iparagban nem tul nagynak szamito munkanal. Nalunk csak a fogalommeghatarozas resze vagy 20-30 oldal. Nem is ertem miert nem irjuk ala mingyart az egesz Ptk.-t is, meg az ELTE AJK jogi jegyzeteit is egy egy szerzodeskoteskor, termeszetesen vagy 4-5 peldanyban. Egyebkent olyan osszetett az egesz, hogy tavaly percekig kerestem magat a szerzodes osszeget az egyik munkanal, mert nem voltam benne biztos. Normalis szerzodesnel ez az elso v. max a masodik oldalra esik. Nalunk ez valahol a 40. kornyekere.

 

Tavaly a karacsonyi bulin mondta az egyik "manager" vmi szerzodesnel 3 ezer feletti szignot rakott a papirra. 

 

Mondjuk a hulye jogaszunk kitalalta, hogy nem ervenyes, ha a szerzodesmellekleteket odaadjuk elektonikusan CD-n, es a CD-t irjuk ala. A (szerintunk, mernok fejjel) lenyeges mellekleteket papiron is alairtuk, de tok felesleges mezei templateket, formanyomtatvanyokat alaszignozni. Meg senki nem ment birosagra azert, mert egy nyomasproba jegyzokonyvben a datum nem a lap tetejere kerult, hanem az aljara. Ezek a templatek inkabb csak az egyseges forma miatt vannak, de hat jogi egyetem ide, jogi egyetem oda, nehez felfogni.

 

Tudnek meg meselni. Szoval szerintem ahol ilyen "assesment tesztek" vannak, az egyeb aljassagra is kepes.

Előzmény: nyman (59222)
nyman Creative Commons License 2017.04.21 0 0 59222

A mi cegunknel (vilagszinten 50 ezres "multi") divat, bar anno en meg nem toltottem ki ilyet.

 

Volt akit alitolag azert nem vettek fel, mert vmi gyanus szemelyisegjegyei voltak. De volt olyan (majdnem)kollega, aki jo volt szakmailag, kapott egy ajanlatot, amit ala is irt, a HR-es hetekig b.szogatta, hogy toltse ki, mert nem meg tovabb a "recruitment" folyamat, azutan beintett, es fel sem vette a telefont. Valszeg nem akart bohockodni. Utana 10 honapig tartott, mire sikerult egy hasonlo tudasu, alkalmas embert talalni.

 

Biztos jo valamire. De ha csak proba szerencse alapon jelentkeztel, es annyira nem erdekel, akkor biztos lehet hanyagolni.

Előzmény: Order of Hermes (59221)
Order of Hermes Creative Commons License 2017.04.21 0 0 59221

Töltött már ki valaki ilyen online assesment tesztet? Ma betaláltak egy ilyennel és hát őszintén szólva rohadtul nem értem, hogy mi ennek az értelme...

padisah Creative Commons License 2017.03.07 0 0 59220

neked semmi se elég, tessék most megkaptad a visszajelzést ami annyira hiányzott!

:D

Előzmény: mirtelo (59219)
mirtelo Creative Commons License 2017.03.07 0 0 59219

Sziasztok!

Pár napja kaptam egy email üzenetet egy cégtől (multi cég itt most nem említeném meg..) a lényeg hogy köszönik a személyes állásinterjún való megjelenést de nem engem választani. Ez mind szép és jó,  de soha nem adtam be önéletrajzot az adott céghez, így állásinterjún sem voltam.. 

nyman Creative Commons License 2017.03.07 0 0 59218

Itt is reagalnek

 

A visszajelzes hianyara, mar a topik kezdete ota mondom, hogyha kellek, hivnak, ha nem kellek, nem keresnek.

 

Ugyan most volt egy visszejelzesem. Az elmult 2,5 evben harom interjura mentem el, ezek is az elmult fel evre estek.

 

Nem keresek minden aron masik feladatot, de azert most mar ideje lehet korbe nezni. Ebbol kettonel internetes oneletrajz adatbazisbol hivtak fel, egy pedig kapcsolati token keresztul esett be. Illetve kerestek tobben, de sok ceget ismerek, ahova nem mennek dolgozni, illetve amit nem ismertem, annak meg utanna neztem, es igy mondtam le interjut. 

 

Az egyiknel kaptam visszajelzest a mult heten e-mailben, hogy a "kompenzacios elvarasaim magasak". Szerintem teljesen korrekt. A jelenlegi jovedelmen nem rossz, de azert lehetne felfele tornaszni, illetve a feladatok nagyon ismetlodoek, egy ido utan kevesbe tunnek valtozatosnak.

 

Ami meg a dontes gyorsasagat ismerve, egy kozepes, vagy egy kozepesnel nagyobb cegnel nem egyszeruek a toborzas feladatai. Latom hazon belul, hogy mit kuzd a HR-es egy egy pozicio betoltesenel, es maradtunk mar le emberrol azert, mert mire hetekkel kesobb valaki odafent alairta a megfelelo papirt, addigra az illeto mar elhelyezkedett. Jelenleg jo nehany szakmaban hiany van, igy ha vki keres, relative hamar talal.

 

Itt is irtak mar soxor, hogy az is lehet az elhuzodo donteseknel, hogy nem te vagy a 100%-os jelolt, a masik meg ker egy kis gondolkozasi idot. Ha meg 2-3-4 honap mulva felhivnak, abban benne lehet az is, hogy a masik jelolt nem valt be, vagy esetleg probaido alatt lelepett, mert neki nem jott be a melo. Ilyenkor egyszerubb felhivni a korabbi embereket.

 

Egy volt fonokom csinalta azt, hogy folyamatosan hirdetett, interjuztatott. Ezzel epitett egy adatbazist, ha meg bejott egy munka, tudta, hogy milyen kepessegekkel, tudassal rendelkezo ember kellett, felhivott nehany embert es jo esellyel talalt megfelelot, aki szabad volt, vagy valtani keszult.

Előzmény: bgabrielle (59217)
bgabrielle Creative Commons License 2017.03.07 0 0 59217

Sziasztok! Ha nem bánjátok, megosztanék még veletek két cikket, amit szintén a saját tapasztalataim alapján írtam, hátha valaki hasonlóan gondolja ezeket. (A "Mi bosszant az álláskeresésben"nél megkaptam, hogy ezek nem is igazán szörnyű dolgok, valóban, lehet ennél rosszabb is, de "szerencsére" én csak ezekkel találkoztam.) 

http://gabrielle.blog.hu/2017/02/26/mi_bosszant_az_allaskeresesben

http://gabrielle.blog.hu/2017/03/05/mi_alapjan_valasszunk_az_ajanlatok_kozul_es_hogyan_keszuljunk_fel_az_ujra

Előzmény: bgabrielle (59213)
bgabrielle Creative Commons License 2017.02.20 0 0 59216

Köszönöm a visszajelzésedet! Igen, ebben amúgy igazad lehet, hogy közhelyeket tartalmaz, de hogy őszinte legyek, nekem eszembe sem jutott ilyen cikkeket olvasni, mikor állást kerestem, így nem nagyon tudom, milyen cikkek léteznek a témakörben, mennyire közhelyes dolgok ezek, szimplán csak összeírtam amiket tapasztaltam. Persze álláskereső oldalakon ezek alap cikkek, de amit az utánad író kommentelő is mondott, meg ahogy az én példámból is látszik, hogy nem olvastam ilyeneket, ki tudja, épp kihez jut el, aki egyébként szintén nem olvasna magától ilyet. Tényleg köszi a véleményedet, hasznos volt! 

Előzmény: vaczizzo (59214)
nyman Creative Commons License 2017.02.20 0 0 59215

Valoban vannak benne soxor, sokhelyen ismetelt dolgok, ugyanakkor azt tapasztalom, hogy sok ember a leirtak egy reszevel meg most sincs tisztaban, illetve nem gondolja at.

 

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Ha csak kiirja magabol ezeket, mar egy embernek segitett. Maganak. Osszefoglalni, rendszerezni stb. stb.

 

Ujszulottnek minden vicc uj, igy meg lehet, hogy van aki par dolgot itt olvas eloszor.

 

Nekem nem volt unalmas olvasni. „Ismetles a tudas anyja” J

Előzmény: vaczizzo (59214)
vaczizzo Creative Commons License 2017.02.20 0 0 59214

Elolvastam a cikkeidet, de sajnos ez az 1675. hasonló "álláskeresési tanácsok" írás, amit minden álláskereső portál vagy fejvadász oldalán lehet olvasni. Félre ne érts, értékelem, hogy a szabadidődben írtál egy ilyet, de rém általános közhelyeket tartalmaz.

 

 

 

 

Előzmény: bgabrielle (59213)
bgabrielle Creative Commons License 2017.02.19 0 0 59213

Sziasztok! Kb. 2 hónapig kerestem munkát a téli időszakban, és ezen tapasztalataimat és a közbe felgyűlt ötleteimet írom le cikkek formájában. Ha nem gond, megosztanám ezeket, hátha tudok valakinek segíteni valamit (ezek persze nem professzionális szintű, hanem egyéni, szubjektív dolgok, de hasznosak lehetnek). Tippeket, jó tanácsokat, best case-eket gyűjtöttem, de még fogok írni kritikát is a cégek kiválasztási folyamatáról és az ajánlatelfogadás menetéről is. 

Tippek, trükkök álláskereséshez:
http://gabrielle.blog.hu/2017/02/05/tippek_allaskereseshez_1_resz#more12183852
http://gabrielle.blog.hu/2017/02/12/tippek_allaskereseshez_2_resz

Az álláskeresés pozitívumai:
http://gabrielle.blog.hu/2017/02/18/az_allaskereses_pozitivumai

 

 

nyman Creative Commons License 2017.02.11 0 0 59212

"megírtam, hogy rábízom, egyikhez sem értek."

 :D :D

Előzmény: chempelophe (59211)
chempelophe Creative Commons License 2017.02.11 0 1 59211

Kaptam egy e-mailt "önéletrajz" tárggyal arra az e-mailcímre, amin állást szoktam keresni. Írja a csaj, hogy többször keresett telefonon, (kb. másfél órán át valóban elérhetetlen voltam egy állásinterjú miatt :D - de se hangposta, se nem fogadott hívás nem maradt a "sok keresés" után...) aszongya, írjam meg mikor beszélhetnénk, és h gyógytornászként v gyógymasszőrként szeretnék elhelyezkedni, megírtam, hogy rábízom, egyikhez sem értek.

Azóta gondolkozom, hogy került az önéletrajzom egy reumatológiai központba és vajon mi fogta meg benne, sehol nem írok ilyen irányú tanulmányról vagy tapasztalatról!

padisah Creative Commons License 2017.02.08 0 0 59210

van pár külföldi állásom, onnan jönnek ezek a kulcsszavak

igazából gőzöm sincs mit akarok kezdeni ezekkel a külföldi állásokkal, annyi nincs belőle hogy komoly igényt ki tudjon szolgálni

 

leginkább úgy kerül be, hogy világcég karrier oldalára felmegyek a robottal, és vagy nem tudom leválogatni ami magyar mert olyan az oldal, vagy van 3-4 magyar állás és akkor már inkább leszedem a uk-usa állásokat is

Előzmény: nyman (59208)
nyman Creative Commons License 2017.02.08 0 0 59209

A mai egyik allasportalos hirlevelbe egy kulfoldi (seged)munka allaslehetoseget  reklamoztak. A levelbe belekerult egy ilyen mondat

 

megélhetéshez igényektől függően 300-400 euróra van szükséged, plusz a szállás és a rezsi." ’

 

Jellemzoen a ket utobbi dolog a legnagyobb koltseg, ha berel az ember. Jo, persze itt is igenyektol fugghet, de azert be lehetett volna irni a levelben vmi irany szamokat, ha mar szajbaragosan vegmagyaraz mindent, hogy pl. studio apartman x-tol y Euroig, szoba a-tol b Euroig stb. Persze itt is osszekorrelallnak az arak az igenyekkel, de azert vmi iranyt lehetne mutani.

 

nyman Creative Commons License 2017.02.08 0 0 59208

erdekes, hogy a mernokok angolul keresnek :)

Előzmény: padisah (59207)
padisah Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59207

 

Hevenyészett statisztika, a közvetlen-állások-on legtöbbet keresett szakmákról:

... és itt derül ki hogy a gyógypedagógus mennyire keresett szakma (vagy az hogy a kozigallas-t ki kéne vennem)

 

ügyintéző  <-- ebből van 220 összesen
tanár <-- ebből van 175 összesen
óvodapedagógus <-- 159 darab
eladó  <-- 147 boltos
asszisztens  <-- 142 darab
engineer
szakorvos
tanácsadó
referens
fejlesztő   <-- ebből is sok van: 84 darab
gyógypedagógus
intézményvezető

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!