Keresés

Részletes keresés

ruzsa janos Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1523

A magyarázat elég egyszerű. Az optika tubusain olyan flexibilis vezető pályák vannak, amelyeket fésűk tapogatnak le, ahogy a zoomgyűrű elfordul. Egy 4+1 vezetékes pálya pl 4 bites felbontást adna, ami 16 különböző érték, 5 bit már 32 értéket ad.
Nálad valószínűleg elhajlottak, görbültek ezek a fésűfogak, ezért bizonyos bitek kiesnek.

 

És hogy láttam már ilyet, itt van egy cikk a netről: https://canonrepair.wordpress.com/2018/02/19/the-mystery-of-no-focal-length-on-flash/

A legviccesebb, hogy pont tamron, a még viccesebb, hogy keresgéltem, és a saját oldalamra adott linket :)

 

A rossz hír: ezt az adatot a váz nem csak az exifhez használja, hanem a fókusztávolság kiszámításához is. Vagyis amikor a távolságmérő chip jelét kiértékeli, szüksége van rá a képletben. Ha ez hamis, akkor többé vagy kevésbé rossz helyre állítja az élességet.

Rmélem, nem én javítottam.

Előzmény: Makk Frigyes (1522)
Makk Frigyes Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1522

Sziasztok!

Adott egy Tamron 17-50-es objektív (A16-os típus). Tavaly nyáron a zoom elromlott benne, egyszerűen megállt, nem lehetett fordítani a zoomgyűrűt. Nem ejtettem el, nem ütöttem oda sehova. Szervizbe vittem, megjavították, működik. Viszont később képszerkesztésnél feltűnt egy érdekes dolog: a javítás után időben készített képeknél egy sincs olyan, ami 17 vagy 50 mm-es gyútávval készült volna. Megfigyeltem, hogy az elvileg 17 mm-re tekert zoomnál 20mm, az 50 mm állásban készült képeknél 47 mm jelenik meg az exif-ben. Van ötlete valakinek, hogy mi lehet ennek az oka? Mivel nincs a környezetemben másik ilyen objektív, nincs összehasonlítási alapom, hogy csak az exif hibás (de miért lenne az?), vagy ténylegesen "beszűkült" a zoom-tartomány.

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

Frigyes

dds13 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 1521

Sziasztok,

Adott egy Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM Canon változat.
Valami lötyög benne. Keresnék egy megbízható korrekt szervízlehetőséget.

Ha lehet infót a somlai1-kukac-gmail-com címemre kérnék.

Köszönöm

ruzsa janos Creative Commons License 2022.11.12 0 0 1520

Van esetleg valakinek egy Canon 24-70 F2.8 (a régi, Mk I) -hez egy elektronikája, legalább egy próba erejéig?

vejne Creative Commons License 2022.11.04 0 0 1519

Sziasztok! 4/3-os Olympus obi javítására ismertek valakit? Márkaszerví már nem javítja, Fotoparadicsom szintén nem. Igazából csak fellazult (?) egy lencse benn valahol, mert főleg nagylátón szétmossa a kép szélét egyik oldalt. Hallani is, ahogy zörög, ha megrázom. 

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.16 0 0 1518

Sziasztok!

 

Van egy Nikon AF-s 70-200 f/2,8d ED VR obim, amire a Megapix Fotószevízben azt diagnosztizálták stabilizátor problémás, nincs hozzá alkatrész, javítás nélkül visszaadják. Nem kérdőjelezem meg a szakértelmüket, nem vitatom a hibaleírást, eddig mindig elégedett voltam velük, csak nem szeretném kidobni az objektívet, bukni közel 300e Ft-ot. Tudom, hogy 20 éves típus, használtan vettem, amúgy kiválló állapotban van. 

-Tudtok ajánlani másik, megbízható szevízt?

-Esetleg alkatrész lelőhelyet?

-Tudja valaki a pontos típusát a stabilizátornak?

-Esetleg - végső esetben - érdekel valakit alkatrésznek?

 

 

Sz. Imre Creative Commons License 2022.08.04 0 1 1517

Nem is akartam én ezt itthon házilag javítani. :) Itt főképp az volt a lényeges, hogy észszerű keretek között javítható-e, természetesen szakember által. Ezeket a külföldi oldalakat csak felületesen ismerem, nem igazán mertem még használni. Gondolkodtam a frissítésben is, csak az anyagiak korlátoznak sajnos. :/ 

innerimages Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1516

Igen, jó, hogy mondod: a dolog másik oldalát ki is felejtettem, hogy nem elég csak szimplán kicserélni a lencsét de össze is kell hangolni a teljes lencserendszert meg az AF-t.

Előzmény: ruzsa janos (1514)
Syracusa Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1515

Szerintem Kínából van hozzá új vagy bontott frontlencse és bontott tubus, esetleg komplett első szekció lencsékkel. Alin már az áfás árakat látod és Standard Shipping/Combined Delivery esetén futár hozza kb másfél héten belül, és nem kell a posta hülyeségei miatt agyvérzést kapni. Csak az eladó és az áru(!) értékeléseit is meg kell nézni rendelés előtt. (Ebayen is ott vannak ugyanazok, csak drágábban és ott lutri a belföldi szállító.)

Előzmény: Sz. Imre (1511)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1514

Azért azt elmondanám, ezeket az optikákat javítás, szerelés, vagy akár leejtés után RENDESEN be kell állítani (értsd: nem a bejelölt helyig visszatekerni a csavarokat, stb.), másként a legjobbnak is használhatatlana a képe. Ezt meg én mondom tapasztalatból. 

Előzmény: innerimages (1513)
innerimages Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1513

Vagy engedd el, mert ha még ráköltesz 80-100k-t akkor nagyon ráfizetésessé válik annak fényében, hogy az a leggyengébb képű 70-200 a Canonok közt. A helyedben inkább gyűjtenék még hozzá és vennék egy 2.8 L IS II-t, mert azt sokkal nagyobb valószínűséggel találni használtan és az árkülönbözetét pillanatok alatt meghálálja a nagyságrendekkel jobb képminőségével. Tapasztalatból mondom, mert volt nekem mindkét ilyen 70-200-ból.

Előzmény: Sz. Imre (1511)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.08.03 0 1 1512

ha van elég időd, kivárod, míg találsz egy úsztatott példányt. Azonkál előfordul, hogy a lencsetagok KÖZÉ szivárog a víz - viszont az javítható. (a márkaszervizek által ismeretlen, unortodox módszerekkel)

Előzmény: Sz. Imre (1511)
Sz. Imre Creative Commons License 2022.08.02 0 0 1511

Üdv! 

Van egy Canon EF 70-200mm f/2.8IS USM objektívem, amit sajnos sikeresen odavágtam egy kiadós esés után. :/ A frontlencse kuka. Ahogy próbálgattam a blende, AF működik, a tubusban semmi sem csörög, és látszólag a frontlencsét leszámítva egyben maradt. Viszont a képek kissé ellágyultak, bár van, hogy sikerül éleset fókuszálni vele. Camera Kft. persze jó szokásához híven elhajtott, hogy "régi, kifutott modell, szervizelését már nem vállaljuk". Én azért tennék vele egy próbát. Valakinek van valami ötlete, hogy esetleg kihez lenne érdemes fordulni, aki tud hozzá alkatrészt szerezni? Egyáltalán lehet még kapni hozzá frontlencsét valamilyen úton-módon? Alternatívának egy totálkáros, ámde frontlencséjét tekintve hibátlan objektívet is szívesen vennék, de ilyen nem jön az emberrel szemben minden sarkon. :/ 


Copland Vi. Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1510

:-) jA.

Előzmény: innerimages (1509)
innerimages Creative Commons License 2022.05.20 0 0 1509

Hát a kLuruc infó. :D Szerencsére a helyesírása is hozza a színvonalat.

Előzmény: ruzsa janos (1508)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.05.19 0 0 1508

Ez itt mi a bánat?!

 

90u Creative Commons License 2022.05.19 -3 0 1507

geci zsidok   kluruc.info 

Méézi Creative Commons License 2022.05.13 0 0 1506

A pl. Sigmákra jellemző gumigyűrű kifehéredés kezelésre milyen szert ajánlasz?

Valami zsír, szilikon- és hasonló -mentes anyag? Valamilyen matt pl. műszerfal vagy bőrápolóra gondolnék. Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: ruzsa janos (1502)
SzAndras0 Creative Commons License 2022.05.01 0 0 1505

Kedves János!

Írtam én is, Tamron 18-200 van a tárgyban.

Köszönöm!

Előzmény: ruzsa janos (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.01 0 1 1504

Én az USM motoron lévő hullámos gyűrűt picit hullámosabbá tettem és azóta jól működik. Nagyobb lett a feszítése és így nem csúszik meg a motor.

Előzmény: Abajgi (1497)
eguzki Creative Commons License 2022.04.13 0 0 1503

Kedves János!

 

Köszönöm a választ és a jó tanácsokat! Sajnos azonban a tisztítás után is megmaradt az elkészült fotókon egy kicsiny fekete folt ezért nagyító alatt szemügyre véve vettem észre, hogy  itt nem szennyeződésről van szó, hanem egy apró karcról amit valami parányi kavics vagy egyéb törmelék felverődése okozhatott. El vagyok keseredve mert 2 hónapja vásároltam a lencsémet és erre rögtön ez történik. Fogalmam sincs ezzel mit lehet kezdeni, mert természetesen a kép minőségét nem befolyásolja de engem roppantul zavar. Sigma 105 makróobjektívről van szó amit Canon vázzal használok.

Előzmény: ruzsa janos (1502)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.04.12 0 1 1502

UV-szűrőt CSAK AKKOR használj, ha tényleg indokolt. És persze, a legjobb, mindkét oldalon tükrözésmentesítettet.

 

tisztítani:

Két féle szennyeződés van: poláros (só a vízből), meg apoláros (zsír).

Az elsőre desztillált víz vagy lehellet + mikroszálas törlőkendő.

Másodikra: pl féktisztító spray - de mindig a tisztítókendőre fújva, azzal tisztítsad a lencsét.

Lehet sebbenzin is, kb ugyanaz, csak drágább. Lehet még: éter, szén-tetraklorid, metanol stb

Utána kicsit fátyolosan foltos lesz - azt egy száraz mkroszálas optikatörlővel töröld át.

Előzmény: eguzki (1501)
eguzki Creative Commons License 2022.04.12 0 0 1501

Sziasztok!

 

Nem javítás, de azt gondolom belefér, objektív lencséjének tisztításához milyen tisztítófolyadékot lehet vagy érdemes használni? Mit ajánlanátok hozzá?  A frontlencsémen a minap megjelent néhány makacs por- vagy koszszemcse, ezeket szeretném eltávolítani. Okulva ebből már beszerzés alatt egy UV védőlencse.

 

Köszönöm előre is!

 

Abajgi Creative Commons License 2022.04.10 0 0 1500

Köszönöm szépen az információt. Még egy kérdés, egy ilyen USM csere milyen nagyságrendű összegbe kerül? Előre is köszönöm!

Előzmény: ruzsa janos (1499)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.04.10 0 0 1499

Látom írtál, majd válaszolok oda is.

Az USM motor kopó alkatrész, egy csúszó kuplunghoz hasonlít. Ha CSAK annak van baja, akkor a megoldás USM csere (plusz tisztítás, beállítás), vagy felújítás (az USM-motor gyakorlatilag teljesen felújítható). Ha emellett pl el van repedve egy belső tubus, ezért már eleve nehezebben ját a mechanika, akkor azt is cserélni kell (na azt nem lehet javítani, a 1,5 mm vastag alu (magnézium?) tubus nem javítható).

Az USM motor cseréje nem annyira bonyolult - utána az optikai rendszer beállítása már kényesebb dolog.

Előzmény: Abajgi (1497)
innerimages Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1498

Ruzsa János - http://camerarepair.hu

Előzmény: Abajgi (1497)
Abajgi Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1497

Sziasztok!

 

Van egy Canon EF 70-200mm f/4 IS USM optikám, aminek az úgynevezett "focus slip" problémája van, tehát a fókusz mind manuális, mind pedig autófókusz módban "csúszik", különösen észlelhető, ha felelé irányítom az objektívet. Maga az autófókusz motor jár, élesség is rendben van, viszont nagyon lassan fókuszál, illetve vízszintes állásban is nehezen mozog, ami nekem nagyon nagy gond. Az lenne a kérdésem, hogy van valaki, aki találkozott már ezzel a problémával? Illetve, hogy van e itt olyan szakember, aki foglalkozik ennek a hibának a javításával? Tudom, hogy elég tág ez a problémaleírás, mert sok dolog okozhatja, de "saccperkábé" mennyibe kerülhet ennek a javítása? Ha ez segít, - valamennyire értek hozzá - szerintem nem motorikus a probléma, inkább mechanikus, kopás, elcsúszás, ilyesmi. Előre is köszi!

Háferee Creative Commons License 2022.03.18 0 1 1496

Csurgó Lászlóval beszéltem, Ő nem foglalkozik Panával.  Ruzsa Jánossal ugyanez a helyzet. A Kalocsay  testvérek telefonszámát (30-9482054) napok óta hívom, nem veszi fel senki. Írtam nekik e-mailt három napja, választ nem kaptam.

Pillanatnyilag így állok.

Köszönöm, hogy megpróbált segíteni.

Előzmény: innerimages (1495)
innerimages Creative Commons License 2022.03.18 0 0 1495

Nem tudom, hogy a Csurgó László / Ruzsa János / Kalocsay srácok közül ki vállalná, de ők a legjobbak az országban.

 

Azért eléggé rinocérosz bőr van a panaszkodik marketingeseinek a képén.

Előzmény: Háferee (1494)
Háferee Creative Commons License 2022.03.18 0 0 1494

Szép napot!

Ha valaki tud ajánlani Panasonic objektív javítását vállaló szakembert, megköszönném. Az objektiv Panasonic 35-100/f2.8, nem élesít sem AF sem manuális módon. Gyaníthatóan szalagkábel hibás.

A márka szervízen már túl vagyok. Itthon nem javítják, kiküldik. A javításra egyen áruk van, ami az új objektív árának 92 százaléka. (Új ár: 371ezer). (Lényegében azt üzenik, dobd el vegyél újat.)

Amúgy az Aliexpresszen egy idevaló szalagkábel 8000 ezerből kijön, ehhez képest a 342 ezres ajánlat érthetetlen. 

Szóval ha van ötletetek, megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!