Keresés

Részletes keresés

numismaticcollector Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12572

Sziasztok!

 

Valaki innen már halott Pribus vagy Pribusz családnevekről?

Előre is köszönöm a válaszokat!

mauratius Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12571

"Erdélyi " családnévről kellene ha van valakinek infója, a problémám hogy a IIvilágháború után jöttek át szerbiából,ennyi infóm van róluk.

Csiszta1 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12570

dédapám, Medve Mihály, 1865-ös buzitai római katolikus, születési bejegyzésében az alábbit találtam a szülei nevénél:

Clara Matyi (:Borisz:)

Mit jelenthet, a zárójelbe tett név?

Törvénytelen gyerek volt, 1898-ban megváltozotatta vezetéknevét a később született testvérei apjának (Medve Mihály) nevére. A nevelőapa édesanyját viszont szintén Borisz Clara-nak hívták...

Lehet, hogy az ő édesapja is Medve Mihály volt és az édesanyja a nagyanyja családjából származott volna???

 

 

Zsó345 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12569

Köszönöm Prelleg!

Még egy kérdést szeretnék feltenni: Mödling (Ausztria), ami akkor még külön település volt Bécstől róm. kat. anyakönyveit 1850-es évekből hol tudok megnézni? Úgy tudom az osztrákok digitalizálták ezeket.

Daringer Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12568

És köszönöm, hogy belinkeldet az oldalt, mert így tanulok abból, hogyan lehet a kereséket pontosítna :-)

Előzmény: Prelleg (12564)
Daringer Creative Commons License 2013.12.31 0 0 12567

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: Prelleg (12564)
m_andi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12566

Skoumi, Prelleg Köszönöm szépen! Közben megkaptam a magyar komáromi akvezetőtől az email-címet, írtam neki, de még nem válaszolt.

Ha még más is keres ezügyben a Skoumi által belinkelt oldalon a matrika - s email címmel próbálkozzon.

Előzmény: skoumi (12563)
Prelleg Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12565

m_andi: skoumi írta jól, az én linkem ráadásul nem is működik.

Prelleg Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12564

m-andi: http://www.komarno.sk/index.php?search=anyak%C3%B6nyvi (Nem hiszem, hogy ki adják, valószínűleg tovább fognak irányítani az illetékes levéltárhoz.)

Zsó345: Budapest, Lángliliom utca. Kismáriahavas Vízlendva filiája, mikrofilm szám: A 5505

Matirko1: Nézz utána ki az a Kusnyir Pálné, hátha rokon (testvér pl.).

iater: Azt hiszem ezt még nem olvastad: itt 

és most már biztos, hogy nem az 1714-ben nemességet szerzett Szabó család a Kunszabók őse, a Felső Tisza vidéki vármegyék hadfogó nemeseiről készült 1706-os lajstromban már szerepel az önkényesen távol maradó szatmári nemesek között Kun Szabó István. 323. (49.) old.

vadász2: „van ami ugyan fel van sorolva, de csak bejelentkezéssel (de akkor már szabadon)” már nem tudom hol olvastam, de azt írták valahol, hogy ezt a két levéltár (BAZ és SZSZB megyeiek kérték).

és akkor volna olyan, ami bizonyos mennyiségű feldolgozás után érhető el - de ezek fel vannak tüntetve a listában, vagy honnan lehet tudni, melyek ezek?” Még MireQ írt róla, hogy azok a képek nézhetőek meg így, amelyekhez nem az van írva, hogy „No image available”, hanem hogy „Image not available”. A Familysearch honlapja szerint az „Image not available” azért van, mert a film tartalmaz olyan képet is, ami már védettnek számít (100 évnél korábbi). De van olyan is így védve, aminél a legkésőbbi adat is idősebb mint 150 év. MireQ még azt írta, hogy 50000 pont, ami a jelenlegi pontozás alapján 10000 indexelt bejegyzést jelent. Én ennél már többet indexeltem mégsem sikerül megnéznem a képeket, pedig úgy tűnik valahony tényleg meg lehet.

Daringer: Az biztos, hogy Felber Károly nem tótkeresztúri, és nem is találtam Sopron megyeiek közt sem, csak Veszprém megyében. Sopron vármegyében azért laktak Felberek a megadott időszakban, nézd meg, hogy ezeken a településeken születtek-e Károlyok Felberhez hasonló névvel. 

skoumi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12563

http://www.komarno.sk/elerhetoseg_4281.html

klikkelj a Sociális és Ügyvezetési Főosztály-ra, a megnyíló pdf-ben van két leányka a lakosságnyilvántartásnál - próbáld meg a nevükből képezni az emailcímet a többihez hasonlóan. Ha szerencséd van, működik... ha nincs - akkor nem :))

Előzmény: m_andi (12555)
theow Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12562

Persze, nyugodtan küldd! Nyomhatod itt is, vagy mehet emailben is.

Előzmény: iater (12554)
Zsó345 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12561

Sziasztok!

Tud abban segíteni valaki, hogy VAS vármegye Szlovéniába került településéről (Kismáriahavas) hol tudok róm. kat. anyakönyvet felkutatni?

 

 

Pélyi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12560

Köszönöm. Régen hozta az összeset és lehetett lapozni a könyveket. Csak a névre lehet most már rákeresni? Vagy én nemlátom át? 

Előzmény: Kolibri1830 (12559)
Kolibri1830 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12559

https://familysearch.org/search/collection/list#page=1&countryId=1927145

 

Parancsoljon!


Előzmény: Pélyi (12557)
vadász2 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12558

Köszönöm!

Előzmény: langasz (12529)
Pélyi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12557

Megtudja nekem mondani valaki, annak a honlapnak a címét, ahogy a mormonok álltal bedigitalizált magyar anyakönyveket lehet keresni ?

vadász2 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12556

"Nekem elméletileg meg van hozzá a kellő indexelt köteg, mégsem tudom megnézni."

Mennyi szükséges hozzá? Volt már erről szó, de elfelejtettem, meg nem is találtam :-(

Illetve nem teljesen értem hogy mi érhető el szabadon és mi nem...:

- van ami korlát nélkül kutatható

- van ami ugyan fel van sorolva, de csak bejelentkezéssel (de akkor már szabadon)

- és akkor volna olyan, ami bizonyos mennyiségű feldolgozás után érhető el - de ezek fel vannak tüntetve a listában, vagy honnan lehet tudni, melyek ezek?

Előzmény: Prelleg (12545)
m_andi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12555

Valaki tudna segíteni 1902-es komáromi születési adatokban? A magyar komáromi anyakönyvvezető válaszolt, de abban az időszakban csak az északi oldalon volt anyakönvezés, és a komarnoi anyakönyvvezető elérhetőségét nem találom.

Az fs-en csak az evangélikus református keresztelések vannak fent ebből a korból, de ott nincs dédanyám. A vallása a ház. ak. szerint r.kath., így talán ott találhatnám meg.

Van pontos születési dátumom, ill. mivel 12 és 16 éves kora között fogadták örökbe, talán a keresztnevét sem változtatták meg.

Nagyon hálás lennék, mert enélkül sajnos nem tudok továbbhaladni.

Előzmény: m_andi (12553)
iater Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12554

Kedves theow!

 

Köszönöm szépen, ezekből a dokumentumokból egyébként rengeteg plusz információhoz jutottam :)

Ez a Franciscus is egy "bolyongó" volt, úgy tűnik. Van pár szó amit nem tudok elolvasni, esetleg ha nem fárasztalak és van szabadidőd meg tudnál-e nézni pár ilyen szót-mondatot nekem, Te biztos "többet látsz", mint én. E-mailben vagy itt?

 

Előre is köszönöm,

iater.

Előzmény: theow (12551)
m_andi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12553

Megtaláltam a komáromi anyakönyvvezető e-mail címét, írtam neki, hátha...

Előzmény: Prelleg (12546)
fjssenorita Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12552

Köszönöm!

Előzmény: LvT (12513)
theow Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12551

Mert nem is Andreas, hanem hucadusque, vagyis "eddig Lőrinczy, másként viszont és helyesebben Kunszabó Ferenc".

Szolnok-Abony a lakhelye.

Előzmény: iater (12548)
theow Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12550

A lényeg: Lőrinczy alias Kunszabó Ferencnek, aki Pest vármegyében Szolnok-Abony városban lakik, az ő kérésére nemességének igazolására felvett hiteles tanúvallomásokat hasonlóan hiteles átiratban adják ki.

Előzmény: iater (12539)
Matirko1 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 12549

Igen, hát pont ez az. Én is végignéztem már és én sem találtam meg sem a házasságkötésüket sem a gnazda-i, sem a trestna-i, sem a plavnica-i anyakönyvekben (Hieronimus Matirko és Antonia Kovalszky-ét), sőt, Antonia/nina halálát sem (1908-ban már nem élt), és a gyermekektől sem találtam gyerekeket.

Ágnes születését keresve átnéztem a kassai anyakönyveket is. Semmi, de semmi.

 

Merre menjek tovább?? Mely településeket nézzem még át? K.A Bobowaban született, Lengyelországban, de azt sem lehet megnézni. Még arra gondoltam, hogy lehet, hogy ott kötöttek házasságot. Nem értem, hogy miért csak idexelt fomában vannak fent az anyakönyvek, és miért nem lehet megnézni őket....

 

Két pici gyerek mellett pedig tudom, hogy nem fogok eljutni kikérni a Bárcai anyakönyveket. :((( Csak a fs-re támaszkodhatok. :( Lehet, hogy abba kell hagynom... megrekedtem.... nem is tudom... mindenesetre köszönöm mégegyszer a segítséged.

 

iater Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12548

kedves vörösvári, Lvt!

 

Köszönöm szépen. Nekem az valamiért nem tűnik Andreasnak. Az Abony biztos, hogy lakhelye? Birtoka nem lehet?

Előzmény: LvT (12542)
m_andi Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12547

Igen, jól értelmezed. Csak nem találtam fs-en 1902-es születési adatokat. Ill. a mamám említette, hogy a mai Komárno-ban született (de ez nem biztos), ill. így már a vallása sem (r.kath.) De szerintem kizárható, hogy akármelyik örökbefogadójához vérszerinti kötelék fűzné.

Előzmény: Prelleg (12546)
Prelleg Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12546

Tehát ha jól értem Fojthy Mária törvénytelen (vagy az előző férjétől származó) fiát, Györgyöt az új férje, Csáklány György örökbe fogadta. Blanka pedig György mostoha-, vagy féltestvére, de a második házasságkötésekor Blanka törvényes szüleiként tüntették fel Csáklány Györgyöt és Fojthy Máriát, akik csak 12 évvel a lány születése után esküdtek meg. Szerintem ne az árvaszéki iratokat nézd át, tényleg a komáromi anyakönyvek segíthetnek csak.  

Előzmény: m_andi (12523)
Prelleg Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12545

Akkor ez mi?”

Igen ez az, de én itt néztem meg. És itt tényleg úgy szerepel, ahogy lentebb írtam, ráadásul ennél a kettőnél nem tüntették fel, hogy akár indexelve, akár képekkel fenn lenne.

Már arra is gondoltam, hogy nem-e lehet, hogy Aloyzia és Ágnes nem-e ugyanaz a személy......”

Én ezt kizártnak tartom. Ha valóban így lenne, akkor nem stimmelne az apja és a lány utóneve, a születési helye és ideje.

 Ugyanis csak az tudja megnézni az ilyen oldalakat, aki már bizonyos számú oldalt indexelt, és ennek során több jogosultsága van még a regisztrált használótól is: ő már megnézheti a mások számára nem látható ilyen anyakönyveket is.” Nekem elméletileg meg van hozzá a kellő indexelt köteg, mégsem tudom megnézni.

... mi van, ha egy lengyel anya és egy német vagy szlovák apa pl. Agnieszkának akarta nevezni a gyerekét? Akkor hogy írták be?” Elméletileg a római katolikus anyakönyvekben, amikor már magyarul írták azt, a nevek is magyarul lettek bejegyezve, a gyermek etnikai hovatartozásától függetlenül.

H.M neve szinte minden gyerek születésénél kicsit másképp van írva” Ez gyakran elő szokott fordulni, például az Angel-Angelica keresztnevet írták Angélának, Angelikának, Angélnak, Angyélnak, Angyalkának stb.

Találtam egy Kovalszki Antoninat, Bobowa-ból, és egy Hieronymus Matirkot Gnazda-ból” Gyorsan átlapoztam a gnazda-i és trestna-i (első gyermekük született itt) házassági anyakönyveket, de nem találtam meg egyikben sem Hieronimus Matirko és Antonia Kovalszky házasságát. Szerintem nézd át a gnezdai halotti anyakönyvet, nem-e halt meg még gyerek korában. Ha nincs benne, akkor valamikor elköltözhetett. Kovalszky Antoniához annyit, hogy a kassai halotti anyakönyvi indexben 1879-1894 között nem szerepel a neve. Ha jól néztem a keresőben a Matirko gyerekek közül egynek sem találtam (lehet, hogy elkerülték a figyelmemet) gyerekét a Familysearch indexelt adatai között. De lehet, hogy azért megházasodtak valamikor. Nem tudom, hogy hány százaléka lett indexelve a szlovákiai anyakönyveknek, és hány település anyakönyve hiányzik belőle.

Előzmény: Matirko1 (12536)
MAKARSKA Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12544

familysearch.org oldalán hogyan tudnék úgy keresni, hogy valakinek a nagyszüleit is be tudja azonosítani? Már az is nagy segítség lenne, ha az adott emberhez tartozó szülők születési ideje látható lenne. Mitovább, ha láthatnám az anyakönyvi kivonatot, az lenne az igazi. Egy pillanatra felvillan az anyakönyv, mikor rákattintok a névre, és utána kiírja, hogy nincs kép. 

 

Köszönöm.

Daringer Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12543

Készítem a férjem családfáját és megakadtam az egyik rokonánál. Nem találom...., ide leírom hátha valaki találkozott a nevével: Felber Károly

felesége Tóth Erzsébet (ő 1904.06.04.-ben halt meg:Tótkeresztúr Sopron m. ma Magyarkeresztúr) a házasságkötésük is Tótkeresztúron volt (számításaim szerint 1869 körül ebből kiindulva 1840 - 50-es években születhetett). A fia ( Felber Antal  1880.04.28. Tótkeresztúr) és a többi gyermek is Tótkeresztúron születt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!