Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

grandegabo Creative Commons License 2010.12.20 0 0 4485

Szintén passz :-) ha tudsz bekötési rajzot szerválni, abból kiderül. Ha diagolható, megnézhetjük.. ..ellenkező esetben el kellene vinned egy kályhás szakihoz, annyit megnézhetsz még hogy a keringtető forgatja-e a vizet..

Előzmény: A6Q (4484)
A6Q Creative Commons License 2010.12.20 0 0 4484

Passz, azt honnan lehetne tudni?

Előzmény: grandegabo (4483)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.20 0 0 4483

Csao Bajusz, diagnosztika képes az a kályha?

Előzmény: A6Q (4482)
A6Q Creative Commons License 2010.12.20 0 0 4482

Üdv Urak!

 

Van egy Webasto Thermo Top T-m.

Hibajelenség, bekapcsolás után, vízszivattyú(?) elindul, kattogó hang hallatszik (gyújtás?), pici füst jön a kipufogójából, de az egész művelet kb. 3-5perc után leáll, és a víz nem melegedett egy fokot sem.

Izzitó lehet rossz?

 

Tud valaki olyan szerelőt ajánlani aki meg tudja nézni, és javítani?

Nincs eldugva, motortérben, a motor mellett van az egész.

Könnyen hozzáférhető, nincs garázsom, utcán meg nem állnék neki.

gibbonpitti Creative Commons License 2010.12.19 0 0 4481

üdv urak......segítséget szeretnék kérni......

 

http://www.vatera.hu/webasto_allofutes_benzines_188942721.html

 

 

ezt vettem és kissé megúsztam a beszereléssel.........a vezérlő(óra)csatijáról jön 2 vezeték....egy sárga és egy asszemkék/piros......ezek mik lehetnek?

 

esetleg lenne valaki aki a bekötést meg tudná csinálni?????

kocsisjan Creative Commons License 2010.12.19 0 0 4480

Üdv!

 

Egy teljesen alapvető kérdésem van Thermo Top Z/C-vel kapcsolatban: -ha programórával vagy Telestart T91-vel elindítom a kályhát mennyi ideig fűt folyamatosan, magyarul van-e előre programozott max. fűtési időtartam? Ha van mennyi ez az időtartam, illetve lehet-e módosítani valahogyan? Köszönöm!

Ricsi89 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 4479

Nyugi ezeket sem tervezik örök életűre. Direkt van benne valami buktató, hogy nehogy már ne kelljen pár év múlva cserélni. Akkor miből élnének meg, ha mindenki megvenné az állófűtését és senkinek nem kellene alkatrész? :) A tv-kben sem semmiért tervezik a meleg hűtőborda mellé az elektrolit kondenzátorokat. egy ideig elmennek, szépe nszáradnak kifelé ,majd amikor elveszették a kapacitásuk nagy részét, elpukkannak és magukkal rántják a fél tv-t...

Előzmény: nyeglemuki (4478)
nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4478

BMW-s fórumon olvastam, hogy az egyik fórumozónak azt a bizonyos pierburg szivattyút kellett cserélnie amit már sokan másoknak is. Ezek után nem is tudom melyik tartósabb a kefés, vagy a brushless... Egy biztos, az én szivattyúm elektronikája végletekig leegyszterűsített, 0 túlterhelés elleni védelem, és hát az a PUR habos kinyomás pffff... Kicsit olyan rádióamatőrösnek tűnik a tervezés.

Előzmény: Ricsi89 (4477)
Ricsi89 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4477

Csak tudod a fogyasztói társadalom. nem gyártanak már termékeket 10 évre. A kefés meg kibír pár évet, elkopik a kefe, vegyél újat. Egy bruslessbe meg elvileg nincs kopó alkatrész a csapágyon kívül így elvileg örök életű lehetne!

Előzmény: nyeglemuki (4476)
nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4476

Hja, én is rácsodálkoztam. Pedig elvileg ez egy minőségibb megoldás a kefésnél mivel egyetlen kopó alkatrész a csapágy. A baj talán a hőelvezetéssel lehet, vagy a franc tudja mitől mehet tönkre egy FET (gondolom azt raktak bele kapcsolóként) normál használat mellett. Egyébként annyira nem is ritka megoldás a BLDC motor vízszivattyúknál.

Előzmény: Ricsi89 (4475)
Ricsi89 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4475

hmm. Brushless moci. Érdekes, hogy ilyet raktak bele, mert általában az egyszerűbb keféseket szokták használni mindenhez. De úgylátszik vannak kivételek.

Előzmény: nyeglemuki (4472)
bobo23 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4474

Az a baj, hogy a fagydugós csak 500w-os na az tényleg csiga.Szerintem az is csak a hengerfejet főzi.

Előzmény: Törölt nick (4469)
Takko Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4473

                              Sziasztok!

 

 

 

ROSSZ    HYDRONIK 1-es kályha elektronikát keresek megvételre vagy javítom garanciával!

nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4472

Hibás Pierburg vízpuma

A képek:

 

 

 

Tehát ha a vízszivattyú nem indul magától, de kézzel megpörgetve beindul, akkor az említett hiba áll fenn.

Előzmény: nyeglemuki (4471)
nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4471

Kicsit szétberheltem a szivattyú elektronikáját, a képeken látszik, hogy elfüstölt az egyik teljesítmény alkatrész. Az egész ház ki van nyomva PUR happal, így a panlet megtisztítani nem lehet anélkül, hogy az SMD alkatrészek le ne törjenek, ezáltal javíthatatlan. Vállalkozó kedvű hozzáértők gyárthatnak vezérlést hozzá, nem túl bonyolult.

Előzmény: nyeglemuki (4459)
Csabys Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4470

Ma sikerült eljutni ahhoz, hogy átvizsgálásra kerüljön a kályha kiegészítő fűtés funkciója. Nagy nehezen sikerült rájönni, hogy nem a vízkeringetéssel van gond, és nem is az elektronikával, hanem az üzemanyagellátás a nem megfelelő. Bekapcsol a kályha, az égés is megkezdődik, viszont egyszer csak leáll. Az üzemanyagpumpánál a szűröket kitisztítottuk, valahogy vízbuborék volt benne, amit a szűrő nem engedett át. A szűrők tisztitása után elvileg működik, aztán az még kiderül, hogy meddig...viszont felmerült eközben az, hogy az 5kW-os kályhához elegendő-e a 4kWos üzemanyagpumpa (nekem ez az összeállítás van), mert lehet, hogy innen ered a hiba forrása? Remélem, tud valaki ebben állást foglalni...Köszi

Előzmény: nyeglemuki (4459)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4469

akkor már a fagydugós mégis csak jobb.

bár attól meg félek egy kicsit hogy nem marad bent.

Előzmény: bobo23 (4467)
Kefe07 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 4468

Üdv mindenkinek!

kis segítséget kérnék, nekem egy hunday h100-asom van amibe utolag beszerelt webasto állófűtés van.

A probléma hogy nem kap gázolajat. ha direktbe kötöm az üzemanyag pumpát (kattoktatom) akkor üzemel. miko áramot adok a rendszernek akkor kattogás halladszik a "vezérlödobozbol".

Ezt a hibát lehet valahogy orvosolni?

 

Elörre is köszi a segítséget!!

 

Tomi

bobo23 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 4467

Szia.

Nekem régebben egy Mergába volt beszerelve, persze nem ilyen csiri-viri darab.Nekem nem fordult meg a rendszerben a viz, be kellett szerelni egy vizpumpát. Csak türelmes embernek ajánlom. Lassú, de nem túl drága.

Előzmény: Methos67 (4465)
bobo23 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 4466

Köszi az infót, legalább nem kell annyit kisérletezni. Konkrétan az én kályhám se mai gyerek dbw46-os.Amúgy is csak akkor esedékes a műtét ha tönkremegy a mostani.

Előzmény: Ricsi89 (4463)
Methos67 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 4465

Sziasztok,

 

A véleményetek szeretném kérni előmelegítővel kapcsolatban. Ezt a kettő találtam hirtelen:


http://www.vizmelegito-allofutes.com/

http://www.dieselelomelegito.hu/

 

Valaki használja valamelyiket? Tapasztalatok? Nekem egy Citroen ZX-be kellene.

 

Köszi. Tamás.

Ricsi89 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 4463

igaz, hogy nekem kissé régi kályhám van, de nekem sima rúd izzógyertyával nem igazán ment. Mivel annak sima a felülete, így ahogy hozzáért az üzemanyag egyből le is futott róla gyulladás nélkül. A gyári az spirál kialakítású, így a rúd gyertyára egy pont ráillő rugót húztam rá, így már begyújtott, mert mert megvolt a kellő felületi egyenetlenség. Nem semmiért van gyárilag ebben is külső spirálos gyertya, de próba szerencse. ezekhez az újabb kályhákhoz annyira még nem értek, csak tapasztalatot írtam le.

Előzmény: bobo23 (4462)
bobo23 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4462

Volt egy másik használt gyertyám, szemlátomást tök egyformán működtek, nem mértem hanem egy töltőröl teszteltem. Ha ez a gyertya is be fog hányni akkor egy közbetéttel beleaplikálok egy sima vw izzitót úgy 2000-ért.Elvileg azzal is müködnie kell.

Előzmény: Vojnó (4452)
bubciw123 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4461

Szép estét Mindenkinek!

 

Ismerősöm vett egy Transitot, tán 2002-es kiadás, gyári beszerelésű Ebers. vízes kályhával.

Elmondása szerint egy hete önálló életre kelt:gondol egyet, akkor (ha a motor jár és hideg) elindul.

Még valami: az óra programozva nem indít (elmondása alapján csak kattan vmi, oszt csönd), manuálisan kapcsolva igen.

Lehet az, hogy az óra szarakodik?

Esetleg olyanról lehet szó, hogy egyszerre álló és kiegészítő fűtés is (bár ezt kötve hiszem, mivel eddig nem így üzemelt)?

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel ill. van valami ötletetek, hogy mit kellene tenni vele?

Köszi a segítséget!!!

 

Üdv: Zsolt

Csabys Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4460

Hát sajnálom...talán most hétvégén sor kerül az átvizsgálásra...nagyon remélem, hogy menthető, különben jó kis befektetés (pénzkidobás) volt...és még meg is fagyok:-(((((

Előzmény: nyeglemuki (4459)
nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4459

Szia!

 

Szívesen!

Ma szétszedtem a vízpumpát, és nem kefés, hanem kefe nélküli, pierburg gyártmány.

Kiszerelt állapotban meg sem moccant, viszont a tengelyen 90 fokot forgatva már berántotta a tengelyt, elkezdett forogni. A baj az, hogy ha abban a bizoyos pozícióban áll le a motor, magától többet be nem indul.

 

Valamelyik HALL érzékelő, mehetett tönkre, vagy tekercs szakadt, vagy elektronika hiba. gyanítom ki van öntve a belseje műgyantával, nem sok esélyt látok a javításra.

 

Sok sikert a tiédhez! Üdv.

Előzmény: Csabys (4450)
nyeglemuki Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4458

OK, habár lelkes kacatgyűjtő vagyok, valószínű, hogy megtartom.

Előzmény: Ricsi89 (4451)
Vojnó Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4457

köszi

Előzmény: Ricsi89 (4456)
Ricsi89 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4456

Német ebay-ről még nem rendeltem, de általában kel legy hét, mire megjön. Igen tutira jó, webasto szám alapján is kidobra ezt a típust egy oldal, mint helyettesítőt. Pontosabban itt írták. http://www.dieselglowplug.com/product_info.php?products_id=2005 Benne van a listában a webasto szám is és a beru típus is.

Előzmény: Vojnó (4455)
Vojnó Creative Commons License 2010.12.16 0 0 4455

Ezt a tipust találtam a agybajon is persze mire haza ér...

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400168061891&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:de

 

Akkor viszont ez tutire megeggyezik az én általam megadott cikkszámúhoz?

köszi

Előzmény: Ricsi89 (4454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!