Keresés

Részletes keresés

az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2021.01.05 -2 3 549

Egy átlagos kazettás deck szalagról mért torzítása 1-2 %, az egyik legjobbé 0.8% (Nakamichi Dragon). Ebbe a nagyságrendbe esik a legtöbb csöves erősítő is.  Nem halljuk, hogy torzítanának. Akkor mi szükség anyagi, és szellemi erőforrások bőkezű használata árán 0.008%-ra törekedni?

A Hifi Magazinban olvastam:

"Minden mérés: kérdés a Természethez. A Természet azonban nem beszél sem magyarul, sem angolul, semmilyen nyelven sem beszél, nekünk kell kitalálnunk, hogyan kommunikáljunk vele. Ha jól kérdezünk, értelmes választ kapunk, ha rosszul: a válasz sem lesz különb - és még csak nem is fognak felvilágosítani bennünket az ügyetlenségünkről! Párbeszédünk a Természettel valahogy így zajlik le:

Mi: Mekkora az intermodulációs torzítás?
Természet (nem érti, a füléhez illeszti a tenyerét): Há?
Mi (ingerültebben): Azt akarjuk megtudni, hogy ha a masinába
beadunk egy 60 és egy 7000Hz-es mérőjelet, melyeknek amplitúdó-aránya
4:1, és az eredményt az IEC szabvány szerint értékeljük, akkor hány
százalékot kapunk?!
Természet (megvonja a vállát): Hát, ha erre vagytok kíváncsiak:
0,1-et.
Mi (féllábon ugrálva az örömtől): Az intermoduláció csak 0,1
százalék! Csak 0,1 százalék!...
Természet (szánakozva legyint egyet és elhallgat)."

Nincs igazuk?

Előzmény: naiv_ (543)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 548

Meg laseres luserek...ĐĐ

Előzmény: Mono SE (547)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -3 0 547

és még mondja valaki, hogy nincsenek már bakancsos hifisták ;ppp

Előzmény: btamas70 (546)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 546

Most komolyan, azt tekinted mérvadónak, hogy mit hallottál egyszer, valahol? Ez lassan már groteszkbe illő... https://coub.com/view/lqr5

Előzmény: naiv_ (544)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -4 0 545

A laseres játszó hanglemez mosással kezdi, ezt mi is néha elővezethetjük...

Előzmény: teisfiamblutusz (536)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -5 0 544

Hallottam méregdrága csöves szerkót, nem kellett szívhűteni...
Kondenzátroros hangfalrendszert halottam, az tetszett, az sem volt olcsó - ha ez az mérce...:)

Előzmény: btamas70 (533)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -3 0 543

"Azért én látok különbséget aközött, hogy 0.1% vagy 0.01%, és aközött, hogy 0.01% vagy 0.008%. Utóbbi kevésbé hoz lázba." Egyetértek. Az SL 1500C 0,025-öt produkál ebben, 0,08 alatt már nemigen hallható - állítólag, egy ide vonatkozó anyagot korábban betettem. Nemtom, milyen az A/D, meg a RIAA de majd, ha sok időm lesz, építe egy spéci RIAA-t , s azzal is kipróbálom az új játékost. A D/A hamar kiderül, cak fel kell tenni hozzá egy sw-t egy gépre.
Meglátjuk mit produkál fülessel, meg hangfalakkal.
Nagyobb innováció nélkül (azért van benne, az a motor, mechanika azért ki van találva rendesen,,,)

Te milyen inn. gondoltál?

Előzmény: tibtiborkaba_new (532)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -4 0 542

"Mellékletben jegyzem meg, hogy a TEAC TN-4D lemezjátszóra sehol sem találni gyári flutter értéket"

Igen, együtt kezelik a nyávogással. Ez sok helyen így megy manapság.

Előzmény: btamas70 (531)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -3 1 541

ez a fos thorens is mér a kifutóbarázdán serceg, bazmeg, ménem a zenében, nem értem...

 

>>> https://youtu.be/24Skjm6glzo

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (540)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.05 -2 2 540

Persze hogy nem az, csak sokan el sem tudják képzelni a hanglemezt sercegés és pattogás nélkül. Nem sikerült kinőni a gyerekkori Teslákat...

Előzmény: somytomy (539)
somytomy Creative Commons License 2021.01.05 -2 3 539

Aha, én egy tizensokezer forintos használt lemezjátszón tudok mindenféle sercegés és pattogás nélkül zenét hallgatni. Persze a lemezen is múlik a dolog, de azért messze nem fekete mágia.

Előzmény: teisfiamblutusz (536)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -3 2 538

ezeken a lemezeken leginkább a rajta lévő ricsaj a zavaró, a sercegés és pattogás sokat javítana rajta;)

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1716945&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9103442

Előzmény: tibtiborkaba_new (537)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.05 -3 2 537

Mosni kell a lemezeket, és rendesen földelni. Akkor sem a kosz miatti sercegés, sem a statikus feltöltődés miatti pattogás nem zavaró.

Előzmény: teisfiamblutusz (536)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.05 -3 1 536

karcolja

sajna, ez a mechanikus kapcsolat lemez és tű között nem küszöbölhető ki.

engem a bakelit hallgatása közben a sercegés, pattogás ami zavar.

ez még a jó minőség fenntartása mellett is jelen van, többé-kevésbé.

Előzmény: naiv_ (466)
AudiJo Creative Commons License 2021.01.05 -1 2 535

Szóval Te lennél ezek szerint az az "outsider" aki jól elküld melegebb égtájakra működő, sőt az általános megítélés szerint jó hangú LP-játszót tervező és építő fórumtársat!:((( Igaz, ebben sem blutooth, sem modern IC-vel épített phono nincs, de még csak egy "korszerű" DD-re sem tellett Neki, de Te persze ezt is jobban tudod!:(((

AJ  

Előzmény: naiv_ (530)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 534

miezmármegint, bammeg?? ;)))

 

 

Ahogy elnézem, hiába áltál be felvilágosult modern hittérítőnek, kicsit kevés a muníciód a fórumos k5sögökkel szemben. Mivel nincs füled a zenére - hiszen módod lenne a saját lemezeiddel bármelyik eddig kinézett lemezjátszót (a szarul összeguglizott "tesztek" ellenében is!;) meghallgatni - úgy nincs füled az óvatosságra intő jó szóra se.

 

Pedig itt aztán senki nem akar keresni a naivitásodon egy rohadt kurva fillért se... (Bár a gabócza által konstruált lemezjátszót nemtom, meg tudnád-e fizetni engedmények nélkül ;ĐĐ))

 

Szóval, nem pofázni kell, hanem zenét hallgatni, zenét hallgatni + újra csak zenét hallgatni - és kikeveredni valahogy a saját verbális dzsungeledből... Nesze, az útravaló:

 

 

A puskát tartsd töltve, és nyugodtan puffantsd seggbe az összes szembejövő marketingest, hifiújságírót és tesztgurut, mert mind rajtad akar élősködni.

Előzmény: naiv_ (530)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -1 0 533

 

Kár, hogy egyre hiteltelenebb a megjátszott tisztelet! A tegnapi, lényegét tekintve sznobozós duma megismétlésével vágtad agyon véglegesen:

 

"kétségtelen ez rontja a csöves, méregdrága korrektorok üzletét"

 

vs.

 

http://hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3210.HTM

 

"Napokkal a  szeánsz után, amikor a gépek már rég nem tartózkodtak a szobánkban, a  hangjuk még egyre ott rezgett a levegőben  vagy  legalábbis  az  emlékeinkben.  Költőnek kéne lennünk, hogy dalba foglaljuk, miben éreztük  másnak  a "csöves" és a "félvezetős" hangot..."

 

 

"lehet vallási szektának is nevezni"

 

Hogy is írta anno Darvas? "Az anód, a katód és a kimenőtranszformátor nevében, térjetek meg, hitetlenek, amíg nem késő."

 

Szólásszabadság van, véleménye mindenkinek lehet, csak akinek nem volt szerencséje sem méregdrága csöves, sem pedig méregdrága félvezetős igazán jó hanminőségű elektronikákhoz, az nem véleményt mond róluk, hanem tév(eszméit) előadva él vissza a demokrácia nyújtotta lehetőséggel.

Előzmény: naiv_ (530)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.05 -2 1 532

Azért én látok különbséget aközött, hogy 0.1% vagy 0.01%, és aközött, hogy 0.01% vagy 0.008%. Utóbbi kevésbé hoz lázba.

 

Értem én, hogy te trendi vagy, akárcsak a hifi szakírók, akik manapság negatívumként értékelik a bloutooth és a digitális kimenet hiányát egy lemezjátszón, mert "haladnak a korral". Én viszont azért hallgatok hanglemezt, mert analóg zenét akarok hallgatni. Ha digitálisra szottyanna kedvem, sem feltétlen a telefonokhoz beszédátvitelre tervezett bluetooth, vagy a féldolláros dac-al felépített digitális kimenetet hallgatnám, hanem kicsomagolnám a Pioneer N50-et, és a flac gyűjteményem.

 

Egyébként mérnökként nem vagyok a haladás ellen, sőt, vannak nagyon érdekes invenciók a modern lemezjátszókban is, de azt nem az 1500C vagy a Teac kategóriájában kell keresni.

Előzmény: naiv_ (529)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -1 1 531

"napokig arról beszélünk, miért rossz, hogy flutteres a hang"

 

Egy árva szó sem esett róla, hogy miben lenne rossz, de kitalálom... a flutteres (jitteres?:) flitteres?:)) hang olyan kaliberű dolog lehet, mint a magyar nyelv és az elektronika megcsúfolásaképpen önhatalmúlag motor-generátornak átnevezett szabályozó áramkör.

 

Mellékletben jegyzem meg, hogy a TEAC TN-4D lemezjátszóra sehol sem találni gyári flutter értéket vagy mérést, ennek ellenére tényként próbálod tálalni, hogy annak a gépnek magas a fluttere... egészen elképesztő. Legjobb lenne, ha ezzel a "felkészültséggel" nem agyalnál elektroakusztikai kérdéseken, mert a primitív technofétis jutalma nem jó hangminőség, még csak nem is a magas technikai nívó, hanem a tényszerűségnek hitt téves következtetések sorából legyártott önámítás. Dióhéjban ennyit a vallásról.

Előzmény: naiv_ (529)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -3 0 530

Nehéz kenyér az inrternetes fórum...:) Kérdés, hogy minek működtetjük, azért, hogy mindig ua. a 3 ember mindig uazt mondogassa egymásnak éveken át? Ehhez nem kell netes fórum, elég egy e-mailes csoport,
vagy egy zárt messengeres csoport... - lehet vallási szektának is nevezni...:)... nincs meg annak a veszélye, hogy jön egy outsider, s kicsit más szemszögből látja a dolgokat, s nem uazt mondja, amit mi, kérdéseket tesz fel, gondolkodik stb.... Inkább nevezzük ámokfutónak.
Azért legyünk pontosabbak, a HIFI magazinra vmi olyat írtam, többnyire korrekt, illetve arra céloztam, tán ki is emeltem - mérés + hallgatás, mérhető és nehezen mérhető paraméterek (a mai magazinok nem mérnek - tisztelet a kivételnek - mert nem tudnak, nem értenek hozzá, s végtelenül erősen manipuláltak)
A Trabanttal lehet, h anno boldog volt a tulajdonosa, de sokan haltak meg benne, igen büdös, hideg és kényelmetlen, lassú stb.... A világ előbbre lépett.

Nem tudom, hogy a beépített korrektor mennyire rossz, vagy jó - azt gondolom, iparilag gyártani, kis tűrésű alkatrészekből egy elfogadott "audiofil" kapcsolást nem egy nagy szám - vagy modern IC-ből csinálni ilyet - itt lenne jó a mérés vagy az A-B teszt, kétségtelen ez rontja a csöves, méregdrága korrektorok üzletét... S ua igaz az AD-re is, ha része egy mindőség eszköznek elvárható a minősége, tesztelése.   

 

Előzmény: btamas70 (527)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 529

Farízeusság? Ha napokig arról beszélünk, miért rossz, hogy flutteres a hang, majd utána megkérdezzük, az azt csökkentő alrendszernek mi köze  a hanghoz...
Igen, ez egy másik történet, a bonyolult rendszerek megbízhatósága. a hat és fél tanzisztorból összerakott motor-generátor valóban 40 év múlva is jó eséllyel megy és könnyen javítható,
ez nagy integráltságú áramköröknél már nem mindig áll fenn... naja. Egy kicsit el is bizonytalanodtam, mikor a Vaterán megláttam egy remek állapotban lévő DUAL(?) lemezjátszót, "bagóért", s még a paraméterei is jók voltak, a design is elment falura...:) - el is tűnt 1 nap alatt...

És mégsem 33x lakkozott Ford T modellel járunk, amit a falusi kovács is tud javítani, hanem olyan hibrid autókkal, amit a forgalmazó szervízese azt se tudja, honnan nézzen... Itt marad a bizalom, hogy egy neves gyártó tartós dolgokat rak össze, jó minőségű alapanyagokból. Mindennek ára van, az emelt szintű szolgáltatásnak, a modern designnak.

Előzmény: tibtiborkaba_new (526)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -2 1 528

elnézést, én vagyok a hülye, ha nem keresek rá egy kicsit korrektebb tesztre, már régen lelépett volna a nem nyávogó Thorens TD 402 DD-vel a hóna alatt ;Đ 

Előzmény: btamas70 (527)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -1 0 527

És még csodálkozol, miért nincs jó áron alapfokú gép? Beleraknak mindent, amit "elvártok", vagyishogy a marketingesek el akarnak váratni a fogyasztókkal, pedig normális hifistának (régóta ők vannak kisebbségben) a háta közepére sem kellene a beépített primitív phonó és A/D... hát csak fizessetek minden egyes mókusvakításért, mint a katonatiszt.

 

Ámokfutásod azzal indult, hogy ismered és korrektnek tartod az egykori HFM-et. Most már bátran kijelenthető, hogy ebből kb. semmi sem igaz, hiszen vagy az ott leírtak szöges ellentettjét vallod, vagy pedig Arany Kakadu-díjra érdemes butaságokkal terheled a topikot. 

Előzmény: naiv_ (523)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.05 -3 1 526

Hol van abban a farizeitás, hogy ha azt mondom, felesleges mikroprocesszorral porhinteni, mert anélkül is lehet laborminőségű szinuszgenerátort készíteni.

A másik kérdés, hogy érdemes-e minden határon túltolni egy paramétert? Már a 80-as évek csúcsgépeit is tányérközépen mérték, mégpedig azért mert a karon mérésnek nem.volt értelme, mert a karok hibája egy nagyságrenddel nagyobb volt. Csak az a bökkenő, hogy a zenét a karon keresztül hallgatja az ember.

Nyilván olcsóbb mindent belepakolni egy cpuba, csak ezért fogytak el a piacon a 80-as évek csúcsgépei, mert ha a spéci cpu elhal, akkor megy az egész a kukába. Ezért alulreprezentáltak nálam is ezek a készülékek. Tudom, hogy a Micro dqx1000-től, vagy a Sony tts8000-től minden nap ajándék.

A Technics is rég a kukában lesz, mikor az én 1953-as CC-m a maga 11 kilós tányérjával még mindig tolni fogja a 0.02% wow&fluttert... 

Előzmény: naiv_ (523)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -3 1 525

te egyszerűen nem tudsz vásárolni, összehablatyolsz mindenféle technikai fűt-fát, és azt hiszed baromi felkészült vagy... DE MIRE VAGY FELKÉSZÜLT???

 

Ha tudod mit akarsz, akkor rendeld meg, pl az alzától, másnap vagy még aznap mehetsz érte, vagy a segged alá tolja. Aztán próbáld ki. Ha van érzéked a zenéhez,  és vannak rendes lemezeid, pár nap alatt mindent megtudhatsz a saját körülményeid között, a saját rendszeredben. Minderre esélyed sincs egy bemutatóteremben, ahol a villanyszerelő színvonalú személyzet majd lyukat beszél a hasadba.

 

Ha nem tetszik a cucc, összecsomagolod, visszamész az alzához, emberrel nem kell beszélned, csak bepötyögni egy kódszámot és beteszed a levitézlett cuccot egy baromi nagy dobozba. Mire hazaérsz, ott a jóváírás, két nap múlva meg a u

zsé a számláson, és ezt akárhányszor eljátszhatod egymás után, vagy akár egyszerre, a kutya nem fog ferdén nézni rád. Ehelyett itt próbálod hülyeségekkel traktálni lemezjátszó ügyben a 300 lemezeddel azokat, akiknek a bokájáig nem érsz fel semmilyen téren. Mit szeretnél, tapsoljon mindenki a választásodhoz? Szerintem vedd meg az AT 1500C-t, teljesen jól jársz vele, egy fillérrel nem szabad többet költened erre a hobbira. Tényleg.

 

 

Előzmény: naiv_ (523)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 524

"a fluttert - elektronikai szlengben jittert -"

 

Szűzmáriaidesanyám...!

Előzmény: naiv_ (523)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.05 -3 0 523

Ne legyünk farízeusok. Az Edison féle fonográftót, ill. a gramafontól elég messze jutottak a lemezjátszók. A lemezjátszók egyik fontos müszaki képessége a lemez sebességtartása illetve a flutter csökkentése. Ennek érdekében mindenféle megoldásokat alkalmaztak a gyártók a nagy tömegű tányértól + asszinkron motor, a DC szervókon a PLL vezérelt kvarc referenciás 3F hajtásokon át a processzor vezérelt megoldásokig. Hol van ez a hangban? Nyávog, illetve IM torzítást csinál- erről beszélgettünk néhány napja. Ez tántorított el a Thorenstől illetve olcsóbb változatától a TEC TN-4D-től, mert ott a fluttert - elektronikai szlengben jittert - nem tudták egy gyakorlatban elfogadott érték alá szorítani. Ez különböztet meg ma egy átlaglemezjátszót egy csúcskészüléktől. Sok gyártó igyekszik kiküszöböni a szíjat a készülékeiből, ilyen finom megoldások mélkül nem megy.

A másik a gyárthatóság. Egyszerűbb egy ilyen hajtáshoz a processzor vezérelt eszközöket CAD-on kitalálni, leszimulálni, s megfelelő firmware-rel feltölteni, mint egy nagyprecizitású analóg rendszert megtervezni, s gyártani, betűrni, beállítani. Elég nyűg lesz még így is a mechanikával. Van pár feladat ráadásul, ami ezt tovább bonyolítja, 3 tuti sebesség, elindítás, megállítás, meg egyéb apró automatizmusok (talán a hangszedő körül), amiket egy mikrokontrollerrel kényelmesen, gondmentesen meg lehet csinálni, s könnyen adoptálni minden családtaghoz.   
(Tegyük hozzá a nívós játszókban is elvárt ma már a digitalizálás, archiválási, anyag összeállítási célokra a beépített RIAA korrektor mellett (akinek nem tetszik, megkerülheti) - sajnálatos, hogy ezekről az áramkörökről nemigen tudni - mármint hogy milyen minőségben végzik ez a feladatot - MP3 átalakítás - a hozzákapcsolt PC prg-vel együtt. Magyarul, ilyen értelemben zsákbamacskát veszel - s ennek nem örülök. Gyanítom a bemutató termek sincsenek erre felkészülve... a rikácsoló csomagküldőről nem is beszélve...)

Előzmény: tibtiborkaba_new (519)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.05 -2 0 522

Van benne valami, másrészt fetisztája válogatja, hogy mire gerjed;ĐĐ

Előzmény: Mono SE (521)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.05 -3 1 521

ne túlozz, nem lemezjátszókat hoz fel pédának, hanem többnyire fordulatszámszabályzóval ellátott műanyag dobozokat - nem ugyanaz!

Előzmény: btamas70 (520)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.04 -2 0 520

"imádjátok a lemezjátszókat"

 

Ezzel szemben én úgy látom, itt kizárólag te tekintesz rájuk fétistárgyként.

Előzmény: naiv_ (513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!