Keresés

Részletes keresés

CorsairS Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 484626

Arcképest birtokló munkavállalóknak ott a vállalati éves országbérlet, ahhoz minek kéne venni mást?

Előzmény: _nyunyuka (484625)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 484625

A 20-25 helyett egy napon-egy megyén belüli oda-vissza útra már jobban megéri egy megye24, mint két egyúti buszjegy. Még az arcképes birtokában is! 

Előzmény: Arkimbz (484623)
rom templom Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 484624

De a Start kártyásokkal is kiszúrtak..

Előzmény: Arkimbz (484623)
Arkimbz Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 484623

A díjszabás elég egyértelmű.

 

Gondolom az volt a logika, hogy ha már a Budapest bérlet is egy kvázi megyebérlet, akkor minek különböztessük meg többitől. A dörzsöltebb utas majd kimazsolázza a megyéje/Bp utolsó állomását, a többiek meg szépen megveszik a teljes szakaszra a jegyüket. Sajnos az orszagberlet.hu alias ujtarifa.hu blog is országbérlet vásárlását javasolja, ha 1-2 megállóra átugranál a szomszéd megyébe. Kiegészítő jegyről szó sincs.

 

Egyébként nyáron úgy megemelték a 10-15-20 km-es jegyeket, hogy legfeljebb 100-150 Ft-ot lehet a Budapest bérlettel megspórolni. Aki meg nem cafeteriából kért ilyet, márciustól úgyis Pest megyét vesz ugyanennyiért és akkor minden cirkusztól megmenekül...

rom templom Creative Commons License 2024.03.02 -1 1 484622

Ma felhívtam emiatt a Mávdirektet. Ugyanezt mondták. Megszűnt a csatlakozó jegy. De Bp-en belül továbbra sem kell jegy. Elég a Start kártya. Ha Bp-en túlra mész, akkor az utolsó bp- i megállás helyétől kell jegyet venni. Szerintem lassan beiratkozhatunk egy szemêlypênztárosi tanfolyamra...

(Vagy adoptáljuk a fairtiq-t :)

 

Előzmény: zjakabfi (484614)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.02 -2 1 484621

A Dunaferr kirándulást pl neki köszönhettük.... 

 

Idén épp 20 éve, mintha most lett volna!

 

Meg (áttételesen) neki köszönhető a Hortobágyi Kisvasút C50-ese! 

Előzmény: sssey (484619)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.02 -2 0 484620

Viszont az app. pénzt kér Bpen belüli utazásèrt.

Ez nem jó.

Előzmény: zjakabfi (484614)
sssey Creative Commons License 2024.03.02 -1 3 484619

Pont ugyanezt akartam én is írni.

A Dunaferr kirándulást pl neki köszönhettük, mint ahogy a Tamási különvonatozásokat is.

 

sssey

Előzmény: zjakabfi (484617)
samyadler Creative Commons License 2024.03.02 -2 2 484618

Csak örökké nem lehet túlórával elfedni a tényleges létszám hiányt..

 

Előzmény: jbaal (484602)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.02 -1 4 484617

Nem volt ez mindig így, sőt a topiktárs korábbi munkássága tiszteletre méltó.

 

Előzmény: traxxtoto (484616)
traxxtoto Creative Commons License 2024.03.02 -3 2 484616

Ahogy észrevettem mindig csak kötekedni jár ide, semmi meglepő. 

Előzmény: zjakabfi (484615)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.02 -1 2 484615

Pedig néha kell, és jogos is az ordítás, de nem mindig.

És te mostanában mindig...

 

 

Előzmény: Tamás Gerencsér (484610)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.02 -1 1 484614

Start kártyás téma

 

Az új rendszerben nem ad a Startkártyára a rendszer Bp. kedvezményt, azaz ha az elővárosi kategória? határáig utazol (Szolnok, Szob, Fehérvár,stb.) a teljes szakaszra adja a jegyet, nem csak a budapesti utolsó állomástól, mint eddig (Rákoskert, RÚP, Tétényliget stb.).

 

Ma megkérdeztem egy jegyvizsgálót, ő azt mondta, hogy:

Bpen belül továbbra is lehet vele jegy nélkül utazni

Szabályos, ha a jegyet csak a Bp. határig/határtól veszed hozzá.

 

 

 

 

 

kozma555 Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 484613

Egy semmilyen tájékoztatóban még nekem így szerepelt, aztán az oktatási anyagban már úgy ahogy mondod. Persze időben semmit sem kaptunk mi , dolgozók...

Előzmény: HBweb hu (484607)
Zárlámpa Creative Commons License 2024.03.02 -2 6 484612

Pontosan azt teszed. A Netikett szerint a csupa nagybetűvel írás ordítást jelent.

Előzmény: Tamás Gerencsér (484610)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.02 -2 0 484611

Én most azt tapasztalom, hogy a Start kártyánál elővárosban nem ad ingyen jegyet Bpen belül, és a városon belüli kedvezményt sem adja pl. egy szolnoki, váci út esetén.

 

A közalkalmazotti kategória az az első a listában? (Alkalmazásban állók utalványa)?

 

Előzmény: division by zero (484599)
Tamás Gerencsér Creative Commons License 2024.03.02 -6 1 484610

Nem szoktam ordítani!!!

Előzmény: zjakabfi (484609)
zjakabfi Creative Commons License 2024.03.01 -3 4 484609

Ha nem szerepelne, akkor azért ordítanál, hogy nem az olcsóbb jegyet hirdetik.

Előzmény: Tamás Gerencsér (484608)
Tamás Gerencsér Creative Commons License 2024.03.01 -6 0 484608

ÉN ÉRTEM !!

SŐT!

Ez vajon melyik kormányreklámban szerepelt??

feladó: MÁVDIREKT Információ <informacio@mav-start.hu>

2024. márc. 1. 12:46

tárgy: RE: Ellátottak utazási utalványa

Helyi, azaz városi közlekedésben (pl. a BKK járatain) az ellátottak utalványával rendelkező utasok jogosultak nyugdíjas bérletet váltani, ám ez többnyire drágább, mint a kedvezményes vármegye- vagy országbérlet.................

Előzmény: kslc (484594)
HBweb hu Creative Commons License 2024.03.01 -2 1 484607

Budapest közigazgatási határán belül a Sikló, Libegő és a nosztalgiajáratok kivételével valamennyi BKK járatra érvényes az országbérlet. 

A kisvasutak közül pedig csak a Balatonfenyvesin. 

Előzmény: kozma555 (484606)
kozma555 Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 484606

De nem a BKK járatain. Vonaton (felárason is), sárga buszon és HÉV járatokon.

Előzmény: Tamás Gerencsér (484587)
rom templom Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 484605

Köszönöm. A pest megye térképén viszont tegnap még Hhalom volt a szélső település.

Előzmény: Godolloi HEV (484604)
Godolloi HEV Creative Commons License 2024.03.01 -1 1 484604

Bicske pont kivétel:

https://www.ujtarifa.hu/node/1106

Előzmény: rom templom (484603)
rom templom Creative Commons License 2024.03.01 -1 1 484603

A vármegye bérletet az applikációban nem tudod beállítani meglévő  kedvezményként. Csak az országbérlet és annak 24 órás változata szerepel a kedvezmények beállításánál. Az pedig, hogy van egy érvényes megyebérleted az appban, azt   nem veszi figyelembe. Nem egy fairtiq. Kicsi, nem olcsó, de legalább a miénk.. Tegnap egy kallert próbáltam kérdezni. Erre a megyebérletek/ összevont utazás kérdésre ő sem tudott mit mondani. Igaz, szerinte a Pest megye bérlet Bicske alsóig jó. Én Herceghalmot tudom..

Előzmény: timetable (484601)
jbaal Creative Commons License 2024.03.01 -7 6 484602

Na ez kemény dolog, pont a pályavasútnál. Ez megérne egy futtatást az országos médiában.

Én már régóta hangoztatom mindenhol, hogy nem jelentkezőből van kevés, hanem egyszerűen nem hajlandóak felvenni senkit, mert nem akarnak pénzt költeni a munkaerőre. A médiában szépen előadják a "munkaerőhiány", "nincs jelentkező", "elöregedett társadalom" jeligéket, aztán azt szépen bekajálja a nép, és elofgadja, hogy nincs mit tenni, leépül a vasút.

 

A Facebook néha feldob MÁV karrier oldalos hirdetéseket a hírfolyamban, ott is látni érdekes kommenteket, sokan írták már, hogy pl. vasúti járműszerelői szakmával sem reagálnak a jelentekzésekre és hasonlók...

Én is leírtam már párszor, hogy 2017-ben friss diplomás gyakornoki programra is leráztak a "2 hét múlva visszajelzünk" szöveggel, pedig vasútbarát voltam, a szakdolgozatomat vasúti teherkocsik hegesztéséről írtam, valamint már fél évet gyakornokoskodtam előtte Miskolcon a TS Hungaria járműjavítóban (- és gyártóban). A felvételi során jó hangulatban elbeszélgettem egy HR-essel, illetve valamilyen reszortossal, ők is elsírták, hogy hatalmas a munkaerőhiány, mérnökhiány, blablabla, aztán azóta is telik a 2 hét, mire visszajeleznek. :)

Előzmény: Fizolti (484575)
timetable Creative Commons License 2024.03.01 -1 2 484601

Jól nézem, hogy sunyiban megszüntették azt a lehetőséget, hogy Budapest bérlethez lehetett kiegészítő jegyet váltani? (Úgy írja az oldalon, hogy BKK bérletet már csak HÉV-en veszi figyelembe kedvezményként.

 

1. Nem sunyiban.

2. A leírás viszont ferdít.

 

4.1.7. Az érvénytelen menetjeggyel kapcsolatos előírásokat alkalmazza a vasúti társaság azzal az utassal szemben, aki érvényes Budapest-bérlettel rendelkezik, de Budapest közigazgatási határán kívülre történő utazásához a közigazgatási határállomástól nem rendelkezik a tovább utazáshoz felhasználható előre megváltott helyközi menetjeggyel, napijeggyel vagy bérlettel.

A BKK bérlet tehát alkalmas marad egy helyközi utazáshoz is, annyi különbséggel, hogy a jegykiadó szoftver a csatlakozó jegy opciót mostantól nem kínálja fel, neked kell arról gondoskodni, hogy legyen jegyed a közig határon kívüli szakaszra. Az mondjuk már egy izgalmasabb kérdés, hogy akkor innentől kezdve (úgy, hogy megszűnt az egykori BKSZ terület) én például egy távolsági utazáshoz is válthatok-e menetjegyet a határtól? (És ezt spékeljük még meg azzal, egyáltalán megáll-e ott a vonat?)

 

 

És mi a helyzet akkor, ha az embernek van Pest vármegye bérlete, és Diósjenőre szeretne menni kirándulni, mit kell venni pluszban?

A tegnap nyilvánosságra hozott díjszabás erről már rendelkezik:

 

3.1.7. A szomszédos vármegyékre érvényes Vármegye24 napijeggyel a szomszédos vármegyére történő átutazás megengedett.

 

Tehát az elsőre a válasz A, a másodikra A,B,C is helyes lehet.

 

De ezt is csavarjuk még egy kicsit. Engem pl. érdekel, hogy egy Budapest-Tatabánya, majd autóbusszal Héregre történő utazáshoz, lehet-e egy havi Pest vármegyebérletem, egy Herceghalom-Szár menetjegyem, és egy Komárom-Esztergom24 vármegyebérletem? :)

 

Nekem úgy tűnik, hogy az applikációt használók tudják majd megmondani amint lesz tapasztalat, hogy a vármegyebérletet ha megvették, ajánl-e fel olyan díjszabásokat, ami figyelembe veszi a bérlet meglétét.

 

Előzmény: division by zero (484599)
superconductor Creative Commons License 2024.03.01 -1 1 484600

Ezt a HÉV topicban linkeltem már (ujtarifa.hu):

 

Válthatok csatlakozójegyet a Budapest-bérletem mellé?

 

2024. március 1-jétől erre már nincs lehetőséged, a csatlakozójegyek ugyanis kivezetésre kerülnek. A Budapest-bérlet így csak a főváros határain belüli megállók között érvényes, ám már akkor is megéri Pest vármegyebérletet vásárolnod a Budapest-bérlet helyett, ha havonta csak egyszer utazol csupán a főváros határán túli legelső megállóig/állomásig és vissza.

Na ehhez képest természetesen a HÉV jegy továbbra is megmaradt a BKK kínálatában, gondolom hogy egyrészt ne kelljen nekik csinálni semmit, másrészt hogy ahelyett hogy vennél a teljes útra (indulás-cél közé) egyetlen jegyet, ami kedvezőbb árú, ehelyett továbbra is vedd meg külön a vonaljegyet a budapesti szakaszra is.

Vármegye24-et, ami érvényes lenne végig, azt meg nem forgalmaz a BKK :)

 

Másik nagy kérdés: azt értem, hogy ha megyehatárt át kell lépni, akkor az ember országbérletet vegyen, és ne két megyei bérletet. De azért a 24 órás jegyekre viszont kedvezőbb két megyei jegy, mint egy országos. Itt mi a helyzet? Továbbra sem léphető át a megyehatár?

Vagy ez attól függ?

 

Ugyanis az infografikán van egy csomó olyan eset, vasúton leggyakoribb talán a kötőjeles állomásnevek, ami mindkét megyei jeggyel igénybevehető. Abban az esetben megfelel a két vármegye24?

Előzmény: division by zero (484599)
division by zero Creative Commons License 2024.03.01 -2 2 484599

Jól nézem, hogy sunyiban megszüntették azt a lehetőséget, hogy Budapest bérlethez lehetett kiegészítő jegyet váltani? (Úgy írja az oldalon, hogy BKK bérletet már csak HÉV-en veszi figyelembe kedvezményként.)

 

És mi a helyzet akkor, ha az embernek van Pest vármegye bérlete, és Diósjenőre szeretne menni kirándulni, mit kell venni pluszban?

a) Szokolya-Diósjenő jegyet kell venni?

b) Vác-Diósjenő jegyet kell venni?

c) Nógrád vármegye24-et kell venni?

 

Legyen egy másik példa: Szárliget

a) Herceghalom-Szárliget jegyet kell venni?

b) Fejér és Esztergom vármegye24-eket kell venni?

c) Magyarország24-et kell venni?

Az ujtarifa oldalon csak és kizárólag a mindennapos ingázásról beszélnek, eseti utazásokról nem.

 

Logikus gondolatom az lenne, hogy a vármegye utolsó állomásától kell kiegészítő jegyet venni, de nem látok ilyen lehetőséget sehol, ahol megadhatnám, hogy van már egy Pest vármegyém. (Ahogy korábban működött Budapest bérlettel, hogy azt az utasnál megadtam kedvezményként, és akkor annak figyelembe vételével számolt.)

htibor Creative Commons License 2024.03.01 -2 2 484598

Kétezer forintból két Vármegye24 napijeggyel annyit utaztok a megyében vonattal és helyközi buszon amennyit nem szégyelltek egy adott napon.

Ha szabadidős igény is van hozzá az "utazzunk nem tudunk mit kezdeni magunkkal" jeligére (szomszéd megye, helyi járat), akkor azt tessék kifizetni.

Előzmény: -Smiley- (484596)
sssey Creative Commons License 2024.03.01 -1 1 484597

sosiforda

 

Nem csak az app nem működik.

A webes felület sem tökéletes...

A beállított utasok adathiányosan jelennek meg, illetve új utas esetén beállított kedvezményeket sem számítja be.

De kiírják, hogy 05:33-tól rendben van minden.

 

sssey 

Előzmény: sosiforda (484592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!