Keresés

Részletes keresés

Andris88 -))) Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8999
Amúgy Balatonföldvárról egy, Balatonszemesről kettő járat is indul KÖZVETLENÜL Badacsonyba...
Balatonföldvárról a "G", ami elvileg a "Fonyód" lesz, bár Popeyeee azt írta, hogy a "Bakony" - mindkettő nagyon kellemes hajó...Szemesről meg lehet Szigliget felé is túrát csinálni, mert az "N" járat Keszthelyig meg sem áll...Szerintem Keszthelyig ne menj el, mert az még egy hajómániásnak is sok, de Szigliget v Révfülöp bőven belefér a programba...
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8998
én is B.földvárt javaslom, bár az utóbbi években Szemesen is beindult az élet...a "CS" járattal sok kis északi parti faluba eltudsz jutni (B.akali, B.udvari), a "Boglárral" meg amúgy is nagy élmény utazni...én
nagyon sajnálom, hogy idén a "CS" nem érinti Révfülöpöt...
riversea Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8997
Pedro, tök jó, tudsz linkelni! A kis kitűzők mostanában sokat dolgoztak. A múltkor az áradás által elsodort két piros vak bólya közül az egyiket az V-ös szedte össze a margitszigeti úszóháznál. A másikat a hajózóútból halászta ki a VIII-as, de addigra már egy fél erdő uszadék lógott rajta. Az V-ös most szombaton is dolgozott a hajózási zárlat bólyáit vontatta le mellévéve a belvárosi szakaszra.



Kár, hogy nem voltál Zebegényben, szerveződik egy újabb túra Szőke Tisza fotózásra, ha érdekel majd egyeztetünk. Üdv: rs.

Előzmény: Pedrofon (8978)
Popeyeee Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8996
A G járatot idén valószínűleg a Bakony fogja járni
Tom_ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8995
Ez a Balaton-mix jegy. Lásd: Magyar Hazózásért Egyesület honlapja, Egyéb, Ajánlatok.
Előzmény: cavman (8993)
Tom_ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8994
Frissítettem a BALATONI HAJÓK oldalt. Semmi extra, néhány új hajós kép (főként marekp-től), Füred Z-hajtómű fotó, stb.
cavman Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8993
Hali!

Elvileg működik még, sőt! A blikkben volt pár hónapja, hogy utazz a mávval siófokra, vagy szemesre, és sétahajózz, és utazz vissza vonattal.

Valami kedvezményről is volt szó, úgy emléxem

Előzmény: smith (8990)
smith Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8992
Ahogy néztem, Badacsonyba csak 'kombinált fuvarozással' tudunk értelemes időn belül eljutni, de ez is belefér. Tihany-Füred mindenesetre lesz.
Előzmény: Törölt nick (8991)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8991
Szerintem Földvár. Persze nem mindegy, merre akartok menni. Szerintem Földvár - Rév - Tihany - Füred több látnivalót kínál és nagyobb a forgalom.
Előzmény: smith (8990)
smith Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8990
Tom_ vagy valaki balatoni kikötőközelben!
Létezik, hogy tavaly óta mexűnt a közalkalmazotti igazolvány kedvezménye a menetrendszerinti járatokra? Mert a balatonihajozas.hu-n nem találom a felsorolásban.
Még valami:
Ha többször is akarunk hajózni, akkor melyik kikötő közelsége a kedvezőbb: Bföldvár vagy Bszemes?
Mad Scientist Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8989
Jogos.
Így már emlékszem, ki is tárgyaltuk, hogy nem is sok az a 6.
Előzmény: Törölt nick (8987)
MALWIN Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8988
Street,
ha a képeslapok valódiak, komolyan fogják érdekelni Zoltikát!!
A legújabb elsüllyedt tárgyról fogalmam sincs, az ADM kotrója nem az idén tavasszal került víz alá, és legjobb tudomásom szerint az volt az eddigi utolsó havaria.Vagy a Szőke Tisza bejáróhídjára gondolsz? Azt már kiemelték, szvsz azért, hogy bele ne fusson a Victor Hugo.
A Kenderfonó berendezéseit alighanem kiemelték, a nyolcvanas években dolgoztam ott keveset, és az öreg karbantartók úgy átkozták a gépeket, hogy "maradtatok volna a víz alatt"....
Előzmény: Streetride (8976)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8987
TOM 7623:
Az Intézet 2004. március hóban értékesítette "Biológia" nevű kutató hajóját a MORGAN Lízing Rt.-vel kötött szerződés keretében K.T. lizingbevevő részére.

A hajó vételára 6 000 000 Ft + ÁFA, melyet a lízingház átutalt az Intézet számlájára.

Előzmény: Mad Scientist (8984)
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8986
Balaton, Nyugati-medence:

június 19.
-"B" - "Ederics"
megjegyzés: viszonylag nagy utasforgalom
-"F" - "Badacsony"
megjegyzés: "F1"lehet, hogy nem
-"G" - "Akali"
megejgyzés: a fedélzet csurig (ezt láttam az északi partról távcsővel)
-"K" - nincs infóm

június 20.
-"B" - "Ederics"
-"F" - "Badacsony"
-"G" - odafele (B.földvárról) "Akali" visszafele "Helka"
-"K" - visszafele (Keszthelyről) biztos "Akali" odafele valószínűleg "Almádi" szombaton valószínűleg ugyanez...

június 21.
- "B" - "Ederics"
megjegyzés: "B8" után B.bogláról tett egy kört a nyilt vizen, valószínűleg kibérelték vagy nemtudom...
- "F" - "Almádi", besegít(?) "Helka" és "Földvár".
megjegyzés: nem tudom, miért egy szerencsétlen vizibuszt kell berakni egy ilyen vomalra ("Almádi" csurig)
- "G" - "Helka" (oda-vissza)
- "K" - valószínűleg odafele "Akali", visszafele nincs infó..

Egy kicsit más...
nem 100%, de "J" "Szárszó"

Tom_ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8985
Privát.
Előzmény: Mad Scientist (8984)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8984
Bahart vagy privát?
Előzmény: Tom_ (8983)
Tom_ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8983
A Biológia marad a Balatonon, személyhajóvá lesz átalakítva, végig nyitott fedélzettel. A hajó új neve "SZENT BENEDEK" lesz. A Limnológiától elég lepusztult állapotban került el, több évig nem vették ki a vízből, nem volt fenékkarbantartás, így több helyen kívül és belül is hatalmas rozsdarétegek jelentek meg, több helyen belül is felpúposodott a lemez. Most volt sólyán, itt ki lettek javítva ezek a rozsdamélyedések kívülről (rálapolással), most már jó állapotban van. Gépészetileg nincs vele gond. Siófok környékén fog sétahajózni várhatóan már a főszezonban.
Mad Scientist Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8982
Biztos igazad van, de régebben (<2000) többször is így volt.
Tavaly a Bakonynak a kakitartályát macerálták, meg szezon után mindkettő végig (1 ill. 2 hét) kinn maradt.
Szerintem a Bakony most korábban kimegy, meg a Gulács is fordul egyet-kettőt szombat előtt.
Legalábbis reméljük a legjobbakat.
Előzmény: zjakabfi (8951)
Tom_ Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8981
ANker (8934): Tom, meg tudod mondani meddig járja Helka a G-t? (A következő napokban, esetleg a hétvégéig?) kösz.
Utána jártam a dolognak, szóval a Helka még kb. két hétig, a főszezon kezdetéig csinálja a G-t, úgyhogy hétvégén uzsgyi.
Előzmény: ANker (8950)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8980
Itt a link a témában!

http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=70&cid=71663

Előzmény: LUCzI FERencz (8977)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8979
A kép baloldalán a nagy kék üldözi a kis kéket meglehetős esélytelenséggel

De csak azért esélytelen, mert a kis kéken én doboltam a ritmust:-))))

Előzmény: Mad Scientist (8974)
Pedrofon Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8978
Raktam fel 2-2 félelmetesen hasonló képet a Kitűző hajók albumba az V-ös és a VIII-asról!

Nincs most az a vérremenő öldöklő vita az elülső kormányállásos hajóról...
Csak nem voltak túl meggyőzőek a képek? :)
Mert az album nézettsége 3/4 nap alatt igen magas volt... :)

LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8977
A kőszállító bárkák az 1700-as években süllyedtek el.
Előzmény: Streetride (8976)
Streetride Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8976
Köszönöm a választ, tehát Táncsics. A helyével kapcsolatban mindenkinek igaza lehet. Elég nagy képeslapgyűjteményem van Szegedről, ezeken a régi Szőke Tisza többször is más helyen szerepel. Néhány képen a Belvárosi híd alatt, más képeken felette van kikötve.

A kőszállító bárkák vajon mikor kerültek oda? Gyorsan buggyanhattak el, ha senki sem emlékszik rá... Azt nem hiszem, hogy az Admiralitás idejében süllyedt volna el, mert egy ilyen eseménynek 1992 után elég nagy visszhangja lett volna.

A szegedi Tisza-szakasz mélyén nyugvó tárgyakról egyébként elég vad pletykák röppennek fel időnként. Komoly hajósembertől hallottam már, hogy a Belvárosi híd felett egy szovjet harckocsi merült el a háborúban, és a mai napig nem bírták kiemelni. Aztán itt ez a "gödörbe a Szőke Tiszával" teória. És még biztos, hogy sokmindent lehetne összegyűjteni Szeged szájhagyományából.

Ami tény: 1944 októberében az újszegedi Kenderfonó Gyár berendezését a németek uszályokra rakták, de elvontatni már nem volt idejük, ezért elsüllyesztették az egészet. Nem tudom, hogy ezt később kiemelték-e?

Legújabb elsüllyedt tárgy: na mi? kíváncsian várom a válaszodat Malwin! Idén tavaszi időpontban gondolkozz!

Előzmény: MALWIN (8969)
Enzo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8975
"érkezik Szolnok:22.00
indul Szolnok:jún.23 04.00
"

Hátakkor ezt ma nemigen fogom tudni lefotózni...

"érkezik Szolnok:13.00
indul Szolnok:13.30
"

Esetleg szombaton. Minek köt ki fél órára?

Előzmény: MALWIN (8956)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8974
Hát... :-)))

A kép baloldalán a nagy kék üldözi a kis kéket meglehetős esélytelenséggel :-)

= vicc. A két hajó csak egyszerre indult Siófokról. Az egyik Füredre, a másik sétára.

Előzmény: MALWIN (8971)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8973
Igen erre, és én még a 70-80-as évek fordulója körül egyszer jártam ott, és még ott álltak a roncsok.
Ha jól tudom, valamikor a háború alatt kaptak találatot, és akkor kivontatták őket oda.
Kiváló süllős-balinos hely volt.

Streetride Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8972
Van egy vízitúra-térképem a Tisza szegedi szakaszáról. Ez a bal parton, a Kiskőrösi halászcsárdával szemben "Uszályroncsok" névvel feltültet egy veszélyes helyet. Erre utaltál? Gyerekkoromban kimentem oda, de csak néhány vasgerendát és lemezt láttam kiállni a vízből és a partmenti homokból.
Előzmény: LUCzI FERencz (8968)
MALWIN Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8971
Vagy én vagyok vak, vagy nem látszik: kik versenyeznek?
Előzmény: Mad Scientist (8970)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.06.22 0 0 8970

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!