Keresés

Részletes keresés

heninfan Creative Commons License 2006.01.08 0 0 30957

Egy hete írtam ide, mert a windows újratelepítésekor gondok lettek a géppel. Ezek szerencsére a helyes BIOS beállítással rendeződtek. Szóval most minden rendesen fut egy kivétellel. A rendeszer egy 20 GB-os wincsin van és van egy másik 80 GB-os lemezem, ami egy mobil rack-en keresztül volt a géphez kötve a régi  install alatt. Ezt most nem érzékeli a gép, azaz a kezdeti lemezellenőrzésnél felismeri, de később a system complication (táblázatos résznél) megakad a rendszer betöltése és nem megy tovább a dolog. Kipróbáltam a rack kihagyásával, csak a wincsit a rendszerbe kapcsolni, de az eredmény ugyan az. ( ha nincs a 80 gigás a géphezkapcsolva, vagy a rack nincs bekapcsolva akkor rendesen fut minden)

Mi lehet a probléma??

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 30956
Szervusz lildiko!

> ... mert ugyebár én csak "egy kis jóindulattal 2.0 advanced user" vagyok :-),...

Vigyázz, mert csak a nulla, egypontnula és egypontegyes userek a
halandók, ennél magasabb verzió szám már az istenség fogalomkörébe tartozik. ;-)
Előzmény: lildiko (30955)
lildiko Creative Commons License 2006.01.08 0 0 30955
Na most nagyon megnyugodtam, mert tegnap, amikor beirtad a gondodat, nekem ez volt az első gondolatom. Ugyanis a múltkor a lányom a koliban használta laptopjával történt ugyanez és a proxy pipa kivétele volt a megoldás. Csak nem mertem javasolni, mert ugyebár én csak "egy kis jóindulattal 2.0 advanced user" vagyok :-), nem pedig szakember.
Előzmény: bauci (30954)
bauci Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30954
Szia,
megnéztem és kipróbáltam.
Keresztkábellel egy fél pillanatra bejön(tt) az Index fő oldala, aztán semmi.
Aztán jött a megvilgosodás! Ki kell kapcsolni a proxy hivatkozásokat az Internet Options - Connections - LAN settings! (Mint írtam, mindig a vállalati szervert kereste, ezt írta ki az Explorer alul...)
Innentől kezdődően mindegy a HP-nek, hogy sima v. keresztkábel, de müxik. Én ugyan ezt nem értem miért, de számomra mindegy is! Ez már nekem túlzott mélység....
Köszönöm mindenesetre a tanácsot!
Előzmény: bauci (30940)
Paul.vitti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30953

Kösz "blg"

 

De sajnos még mindig előjön. Ha valakinek van még ötlete várom.

 

Köszönöm!

blg Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30952
Ezközök -> Internetbeálltások... -> Speciális fül -> Multimédia -> A Kép eszköztár engedélyezése (újraindítást igényel)
Előzmény: Paul.vitti (30948)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30951
És el se mondanád neki? :-O
Előzmény: robicsek (30949)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30950
Elvileg már tud írni a linux is ntfs-re... Igaz, én még várnék azzal :)))
Előzmény: DJG (30927)
robicsek Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30949
én nemtom, de ha tudnám, akkor se tüntetném el, ez egy tök jo feature, miért zavar?
Előzmény: Paul.vitti (30948)
Paul.vitti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30948

Szevasztok!

 

A 30892-re még nem kaptam megoldást.

 

Plíz, segítsetek.

rali Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30947
Elég sűrűn akad ilyen apró gond.
Előzmény: balcsi70 (30946)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30946
Megcsináltam ugy néz ki hogy jó. Ezért csinálta ezt az egész cécót? De nem is volt belenyulva a gépbe.Csak igy magátol? Kösszi ha valami van irok.
Előzmény: rali (30945)
rali Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30945
Igen.Egy finom ronggyal törölgesd meg az érintkezőket rajta.
Előzmény: balcsi70 (30944)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30944
és azt hogyan? Vegyem ki és rakjam vissza?
Előzmény: rali (30943)
rali Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30943
A memóriákat kéne ellenőrizni első körben.
Előzmény: balcsi70 (30942)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 30942
Sziasztok.Nagy szükségem lenne a segitségetekre.Valami bujkál a gépembe.A tegnapival kezdödött,este ugy hagytan hogy menjen mert töltött le,most megmozgattam az egeret mint máskor és semmi reakcio.Ujrainditottam a gépet,mikor jött be az Xp-lefagyott.Ezt megcsinálta vagy 3-szor.Valahogy nagynehezen bejött.Elinditottam a Nod32-öt (2 vinyom van ) a c-t amelyiken van a Win,végignézte semmi.A d-n háromnegyedénél lefagyott a gép.Ujrainditottam legalább 3-szor megint lefagyott a Nod a d-vinyon háromnegyedénél. Valami d/sistem volume information-nál tartott. Mi a gáz lehet??? Ha simán nyitom meg a d meghajtot ott nincs sistem volume inf. Hol keressem a bibit???? Most megint elinditom a D-n a Nod-ot kiváncsi leszek. Segitség pliz. Valahol van valami mert eddig nem csinált ilyet. Az Outpost Firewall van még fönt annak is elinditottam a kémprogram irtóját de semmi. Kösz a segitséget elöre is. !!!!!!!!!!!!!!
bauci Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30941
Ezt leellenőrzöm, holnap, most nehézkes lenne, mert a FS-en vagyok wireless és MAC-ot újra beállítottam, tehát először a rotert kellene állítgatni.
Úgy emlékszem, hogy a a router LAN lámpája mintha nem villogott volna... De ez csak fejből, akár dezinfo is lehet... A HP kártyáját nem néztem, az hátul van, de nem gondolnám, hogy ott gond van, hiszen az ADSL-el modemmel műxik, ill. a vállalati hálóra csatlakozáskor is (pl. ha nem a helyemen vagyok, ahol dokkoló állomás (bocs, ha nem ez a neve) van.
Viszont, a router-t ua. bemenetén szoktam a FS-el állítgatni, tehát, az IMHO, jó, és az ADSL modemet a HP ua. csatlakozójára kötöm.
A kábel ua, tehát nem jöhet bele a képbe szakadt vezeték.
Előzmény: Jahno (30939)
bauci Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30940
Keresztkábel? Erre nem gondoltam, de holnap eljátszom vele... Ugyis van, csak valahonnan elő kell keresni.

Viszont amit nem értek, hogy a Fujitsu-Siemens laptopom "szereti" a routert kábellel, azon keresztül konfigurálgatom, méghozzá ua-al, amit a HP vállalati laptop nem komál.
Viszont a routerből ua-t a kábelt dugom a FS-be (amíg nem volt router-em, ill. amikor lehalasztottam), mint a HP-be.
A két kábel nem ua.
Ez így lehetséges, hogy kábelek nem megfelelőségét jelenti? Hiszen a router-ből ua. a kábel "működteti" mindkét laptopot, de a routerből kimenő kábel már csak a FS-hez OK.
Előzmény: robicsek (30938)
Jahno Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30939
Mkor összedugod, akkor van egyáltalán fizikai kapcsolat, routeren meg kártyán világítanak a link lámpák?
Előzmény: bauci (30934)
robicsek Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30938

no szoval, nem lehet hogy nem olyan kábel kell neked amid van?

 

szoval jön egy drot az adsl modembül, bele routerbe, vagy bele gépedbe, OK.

 

no az lehet, hogy nem olyan kábel kell a céges PCdtől a routerbe, mint a céges PCből az adsl modembe.

 

egyik sima, másik forditott? :-)

 

 

 

Előzmény: bauci (30934)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30937
Előzmény: balcsi70 (30933)
bauci Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30936
"Kisebb, biztonságot és vállalati hálózattal össze függő beállításokat..."

Pontosítok, felét véletlenül kitöröltem:
Kisebb, biztonságot NEM ÉRINTŐ és vállalati hálózattal össze NEM függő beállításokat
Előzmény: bauci (30934)
DJG Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30935
http://filext.com/detaillist.php?extdetail=USB

Ha ezek közül a programok körül ismerôs neked valamelyik, akkor az lesz az.

Üdv,
Gábor
Előzmény: balcsi70 (30933)
bauci Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30934
Sziasztok,
segítséget kérnék.

Létezik egy vállalati laptop, amelyet otthon is használok munkavégzésre. XP professional, részemre local admin jogokkal, amit nem nagyon használok, ui. nem IT guru vagyok. Otthonról vállalati hálózatba ADSL-en, SecureID, PIN használatával VPN segítségével tudok belépni. Tehát: JOGSZERŰEN. Gépen vírusirtó van.

Problémám:

Saját (magán) laptopomat wireless módban használom egy SMC Barricade router segítségével. SSID letiltás, MAC szűrés, router saját tűzfala, titkosítás.

Esetenként jó lenne, ha a két gép egyszerre mehetne.

Viszont: a vezetékkel a routerhez kötött vállalati gép (nincs WiFi) sehogy nem akarja látni a routert (akkor sem, ha a router-ről mindent kikapcsolok, pl. MAC), csak akkor tudok vele dolgozni (elérni a céges hálót) ha az ADSL modemet kihúzom a routerből és közvetlenül a gépre kötöm. Akkor minden OK. Kivéve, hogy a saját gépem ilyenkor nem éri el a NET-et. A vállalati gépen egyébként van egy MS Firewall cliens, ez sem segít, akár be, akár kikapcsolom. Úgy tűnik, a vállalati szervert akarná.... De akkor ADSL modemmel közvetlenül miért müxik?

Mi lehet a gond? Hogy tudnám a gépet v. routert rávenni, hogy szeressék egymást? Feltétel, hogy a vállalati gépbe ne kelljen (szoftveresen v. hardveresen) belenyúlni. Kisebb, biztonságot és vállalati hálózattal össze függő beállításokat engedélyezetten elvégezhetek. Mivel azonban nem tudom, ezek mik, saját fejem után nem szívesen járok el. IMHO, bár lehet, hogy nincs igazam, a router tűzfala a vállalati gépet is jobban védené (ui. nincs rajta szoftveres tűzfal)

Hogy miért nem saját rendszergazdához fordulok? Jelenleg szabadságon vagyok és most vetődött fel, hogy nem akarom folyamatosan a saját gépem elszakítani a nettől, ha lehet más megoldás, azonban a szabi miatt tanácsot nem tudok kérni.

THX
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30933
Sziasztok. a 30859-esre tudna valaki választ?Kösszi.
DJG Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30932
Hopp, mit lôttem...!

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (30930)
rali Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30931
Vagy: Hiren.
Előzmény: DJG (30930)
DJG Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30930
Ekkora ágyút ilyen kis verébre?

Üdv,
Gábor
Előzmény: rali (30928)
Paul.vitti Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30929

Üdv Guruk!

 

 

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Csak ne azt mondjátok, hogy ezt már tárgyaltátok, mert lehetetlen megtalálni.!

Amikor ie-ben az egeret ráviszem egy képre vagy flash-re, jobbra előjön egy gombsor (mentés, nagyítás, küldés levélben, stb.).

Na srácok ezt hogyan lehet eltűntetni?  

Kérem segítsetek, előre is köszönöm.

rali Creative Commons License 2006.01.06 0 0 30928
Telepítsél egy PartitionMagicot - de nem tudom, látja-e az USB-t.A flopis PQmagis biztos nem látja, azt próbáltam.
Előzmény: DJG (30927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!