Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31377
először is csökkentett modban (boot közben F8), az összes TEMP könyvtár letörlése nem ártana.
Előzmény: hsoma (31376)
hsoma Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31376
kicsit bonyi a problematika (nekünk, itthon). adva van egy rinyálós ringyóz ikszpéj, meg a bamba tulaj (ezt híjják emberi tényezőnek) na, sza', a gép kijelentette, hogy a C meghajtón elfogyott a hely. levelek, frissítések, stb. eddig nem nagyon szórakoztunk vele, hogy tisztítás, meg mittomén, úgyhogy most a nagy büdös helyzet az, hogy annyi memója sincsen, hogy egyáltalán letöröljek akármilyen progit is (legalábbis ezt jelzi ki) a vezérlőpulton keresztül namost: valszeg van valami halandó ember számára elérhető kiskapu? Üdv és előre is kösz: hsoma
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31375
Esetleg a video kártyádon nincs több monitor engedélyezve? Nem a másik (nem látható) kijelzőre kerül a progi? Például a TV-re...

AL
Előzmény: belfegórDMgróf (31369)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31374
HKEY_CURRENT_USER\Software ?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE ?
(Duplázni köll :)))
Előzmény: Törölt nick (31373)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31373

HKEY_CURRENT_USER/Software

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE

Előzmény: Törölt nick (31372)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31372

Nézelődtél a

 

HKEY_CURRENT_USERSoftware

 

esetleg a

 

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE

 

reg. kulcsok alatt?

Előzmény: belfegórDMgróf (31369)
HuAtys2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31371

belfegórDMgróf:

 

A következőket tenném:

1) Probáld meg nagyobbra állítani a monitorod bontását

2) Ha az első lépés nem sikeres akkor uninstalláld a programot,

uninstall után a regedit programmal el kéne távolítanod a bejegyzéseit a registryből.

 

Ezért is nem volt sikeres a reinstallod mert a programod nem uninstallalta a bejegyzéseit, és a korábbi beállításait használta amit a reg-ben talált.

belfegórDMgróf Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31370
Ne haragudjatok mert nyersen irtam le az egész históriát de hát nem lehet mindenki szaki :))))))
belfegórDMgróf Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31369
Sziasztok ! Üdvözlök mindenkit ! Van egy kis problémám ! Reason Virtual Midi progit nyitottam ki véletlenül egy másik progival mejdnem 1 időben és az a másik progi kilökte képen kivülre a virtualis midi billentyűs progit ! A tálcán ha kinyitom megjelenik , használható a progi de mindég nem látni,ki megy valahová a nem látható tartományba ! Mindent probálok már minimize, maxi , uninstall ,ujrainstall mindég ugyan ezt csinálja és nem lehet befogni sehogyan sem ! a tálcán jobb klikk nincs mert a progi nem windows ablakban jelenik meg ! A task manager ben birom minimizálni meg maximizezni de semmi ugyan ugy eltünik valahol a képernyő bal felső sarkában ! Probáltam már más rezoluciókat is és semmi ! Mit tegyek? esetleg hogyan tudnám ugy eltávolitani hogy ne hagyjon sehol nyomot magárol hogy ujrainstall nál ne menjen ki a képből???
Előre is köszi mindenkinek ? Várom az ötleteket és megoldásokat ! Nem szeretném ujra telepiteni ezvégett a Windows XP t !!!!!

Ja még valami ! Ha minimizet használom akkor kiteszi becsukva magát a tálca fölé és ezt lehet mozgatni alt+szóköz+m el de ha maximizálom akkor megint eltünik a bal felső sarokban !
HuAtys2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31368

XP alatt szeretnék RAMDRIVE-ot készíteni. Találtam is egy "sample driver"-t de valamilyen oknál fogva nem megy. A RAMDRIVE létrejon, a windows látja is, de mégsem lehet használni. Ha lekérem a drive tulajdonságait akkor azt írja 0 byte a kapacitása. A driver telepítésénél mindent alapbeállításon hagytam.

 Miután nem sikerult ez a művelet elkezdtem kutakodni kicsit. Eljutottam a MS oldalára és ott azt írják, ha a boot partició NTFS akkor a forrás némi megváltoztatása után újra kell fordítani a drivert. De azt írják, hogy csak akkor ha NTFS-es a boot.

Az én rendszerem boot partíciója FAT32-es, ellenben vannak  NTFS-es partícióim is.

Tudna valaki segíteni? előre is köszönom!

 

balcsi70 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31367
Szia.Sikerült végül?Megtaláltad a rajzot?
Előzmény: Jahno (31359)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31366
Nem gond.
A másik gép Outlook.pst-jét mondjuk 2.pst néven bemásolod egy tetszőleges könyvtárba, és a Vezérlőpult->Posta->Adatfájlkezelésnél hozzáadod a 2.pst-t.
Ha gágogna, akkor vedd saját használatba az előzőleg leírtak szerint.
Az Outlook következő indítása után már mindkét profil benn lesz, és simán egérrel átrángathatod etecsmentestül-bőröstül az új profilba az összes leveledet, címjegyzéket, stb.
Majd - ha végeztél - az Adatfájlkezelés-nél kitörlöd a 2.pst-t, majd fizikailag is törölheted, mint aki jól végezte dolgát.
Mert, hogy így is történt... :9))
Előzmény: wawabagus (31361)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31365

Köszi  a segítséget!!!

:-)

Johanna

Előzmény: Zolcsi Baba (31360)
heinci Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31364
Sziasztok!

Hogyan lehet XP alatt két különböző accounthoz eltérő default browsert beállítani?
Egyiknél Firefox lenne az, másiknál pedig IE. Amennyiben az egyik felhasználói fióknál beállítom az IE-t alapértelmezettnek, akkor a másiknál is az lesz, hiába állítottam ott előtte be a Firefoxot. Registryben kellene valamit buherálni?
Ja: mindét account admin jogosultsággal bír.

Előre is köszi a segítséget!
oldember Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31363
OK.
Nagyon köszönöm!
Előzmény: Gyedmaroz (31339)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31362
Ezt fogom tenni, csak az a vicces, hogy az előző bios beolvasta, az meg emlékeim szerint 99-es volt:)
Előzmény: Zolcsi Baba (31357)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31361

MŰKÖDIK!!!!HURRÁ!

Véletlenül megoldottam. Azt hiszem tényleg az volt a baj, hogy az, aki a gépnél ült x hétig létrehozott egy profilt. És erre sikerült egy jobb klikkel rátalálnom. Jól letöröltem. Létrehoztam újat stb. Szóval nem tudom, hogy ez volt a gond vagy valami más...de már MŰKSZIK!!!!

 

Persze kicsit problémásnak érzem, hogy az egyik gép outlookjából áttegyem most az új gép outlookjába attachmenttekkel a leveleimet. vagyis már áttettem, de elfelejtette az attachmentet. Esetleg azt tudjátok, hogy jöhetne az is át?

 

KÖSZI MINDENT MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Johanna 

Előzmény: Jahno (31359)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31360
Keresd meg a (remélhetőleg) C: meghajtón lévő Document and Settings\JÚZERNEVED\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\ könyvtárat. Ha nem látod, akkor a Mappa beállításoknál a Nézet fülön a Vezérlőpultban engedélyezd a rendszermappák megjelenítését és az opszisz rejtett fájljainak a megjelenítését.
Ezután jobbklatty az ...\Outlook mappán, Megosztás és biztonság, Biztonság, Speciális, Tulajdonos, és vedd saját nevedre a mappát.
Ha minden OK, akkor ezután mennie kellene...
Előzmény: wawabagus (31340)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31359
Ugyanúgy, vezérlőpult, posta... Ha felveszel új usert, akkor az alatt is meg bírod hegeszteni. Jaaaa, hogy céges gép? Nincs ennek ott valami felelőse, aki pár küvecsért pont ezekre a problémákra lett kitalálva?
Előzmény: wawabagus (31356)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31358

Csak azt tudom mondani amit Jahno, 31304. Biztos hogy beallitasokkal van gond, nem letezo dologra mutat, nincs hozza joga, ilyesmi.

Esetleg hozz letre egy uj usert, lepj be vele es csinald meg azzal a szukseges beallitasokat outlookban, igy kikrulod a vacak beallitasok ujboli hasznalatat (persze csak akkor, ha a default felhasznaloi profilban nem a vacak beallitasok vannak eltarolva, mert azt megorokli az uj felhasznalo is)

Előzmény: wawabagus (31356)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31357
Nem volt még akkor 30-asnál nagyobb (emlékeim szerint...).
Frissítsd mindenképp (ha találsz még hozzá egyáltalán...).
Előzmény: heninfan (31355)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31356

újra installáltam meg service pack is fenn van...de semmi változás...

hogyan tudom megkeresni, hogy mi lett rajta elrontva???

 

Van még ötleted esetleg, hogy mit tudok rajta megnézni???

Köszi.

johanna

 

(ez egy szinte tök új gép. fél éve van a cégnél, szinte nem is volt használva. a régit kicseréltem erre, mert ez gyorsabb...de kéne, hogy működjön rajta az outlook.)

   

Előzmény: Zozo___ (31353)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31355
Meg még annyi, hogy megnéztem és 2000 júniusi Bios van most fent.Ennek elvilág már fel kéne ismernie a 80GB-os meghajtót?
Előzmény: heninfan (31354)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31354
Hát sajnos semmi  változás. Pedig úgy is megnéztem, hogy csak a vinyó van a kábelon semmi más.
Előzmény: Zozo___ (31351)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31353

Az uninstall nem bantja a felhasznaloi beallitasokat, ergo ha megint felteszed akkor ugyanazokat a beallitasokat fogja hasznalni. Vagyis ki kell javitanod ami el lett babralva.

Előzmény: wawabagus (31342)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31352

Köszi!

Megpróbálkozom, akkor úgy ahogy mondtad!

Köszi még egyszer.

Johanna

Előzmény: Jahno (31347)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31351
Esetleg olyan is elofordulhat hoy az a ket vinyo nem muxik egymas mellett. Mi tortenik ha kulon vezerlore teszed oket, a kicsi primary master, a nagy secondary master?
Előzmény: heninfan (31348)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31350
Pl: ghost, drive image, vagy barmi hasonlo vinyorol kepfajlt keszito alkalmazas segitsegevel megoldhato.
Előzmény: gigabursch (31349)
gigabursch Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31349

Kedves Guruk!

 

NYilván lerágott csont már számotokra, de vagy a keresőt hsználom bénán, vagy a kereső béna és így kénytelen vagyok a kérdést föltenni.

 

Ha van egy komplett gépem, amibe új nagyobb vinyó kerülne, akkor a régi amúgy tök jó állapotú Win Xp SP1a oprendszeremet hogyan tudom az új vinyóra rátenni, és már az új vinyót azzal az átmásolt oprendszerrel üzemeltetni.

heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31348

Hát mégegyszer megnéztem a idekötéseket és azt hittem, hogy rájöttem a problémára, mert nem úgy volt kötve, ahogy én szoktam kötni. Mert én úgy tudom , hogy a masternek az első leágazáson kell lennie, a slave-nek meg a másodikon (IDE legvégén). Vayg rosszul tudom?

Mindenesetre a helyreigazítás után sem változott semmi, azaz a win elindult a 20GB-os vincsiről, ha meg a 80-as is be volt kötve, akkor meg megakadt a szokásos helyen.

Szal most már szinte biztos, hogy BIOS a szar.

Mellesleg ez egy régi alaplap, szal már csak ez is indokolja.

De kb mikori BIOS-ok ismerik fel már a nagy vincsiket?

(a régi telepítésnél ugye minden működött, csak nem tom milyen verzióju BIOS volt akkor a gépen, mert én hülye nem csináltam biztonsági másolatot)

Előzmény: Zolcsi Baba (31290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!