Keresés

Részletes keresés

ktibor Creative Commons License 2001.11.17 0 0 17
1989-90 környékén ment az MTV-ben, hétvége délelőttönként, ha jól emléxem. Eduárd és barátai volt a címe. Ahogy a neten utánakerestem, némely könyvtárakból még kölcsönözhető.
Előzmény: xfree-errorfree (16)
xfree-errorfree Creative Commons License 2001.11.16 0 0 16
ktibor: Ne is mondd, éppen egyik nap jutott eszembe nekem is. Sajnos nem kaptam belőle egyetle dobozzal sem, de a prospektusokban "órákig" tudtam nézegetni, és képzeletben egy kis játékra is sor kerülhetett :) A bábfilm nem rémlik, melyik csatornán ment, és kb mikor ?
ar0mo Creative Commons License 2001.11.14 0 0 15
Szia

http://www.lego.com/dacta/products/productdetail.asp
http://www.lego.com/dacta/preschool/default.asp

nekem nagyon lassan jott be, ezert itt a lelohely,amit a fenti cimen talaltam:

Happyland Kft
Vörösmarty u. 47/A
1064 Budapest
Hungary
Tel. + 361 331 3346
Fax + 361 312 4649
happyland@happyland.hu

szia

Előzmény: Lencsi (13)
ktibor Creative Commons License 2001.11.13 0 0 14
No és ki emlékszik a Fabuland figurákra? Meg a Fabulandos bábfilmekre, amik a reggeli gyerekműsorban mentek hétvégenként?
Mennyivel szelídebb, kedvesebb sorozat volt, mint pl, a Pokemon :-(
Lencsi Creative Commons License 2001.11.13 0 0 13
Sziasztok
A LEGO Dacta teljesen eltünt? Én sehol nem látom nyomát (katalógus, net, boltok), pedig nyáron vettem a lányomnak egy dobozzal. Csak sima kockák vannak benne, papírdobozos és árban kb. fele mind a vödrös legók. (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy kaptam hozzá ajándékba egy focipályát, az 1998-as foci VB-ről maradék :-))
Lencsi
xfree-errorfree Creative Commons License 2001.11.08 0 0 12
cc: Igen, egyetértek veled, ugyanez zajlik a "játék"program piacon, ahol egyre több, gyakorlatilag a vér, a gyilkosság, és erőszakról szól. Tehát NEM játék, így valójában nem is a gyermekeknek való. Persze a LEGO azért ehhez képest még "kismiska", de ez csak relatív, ellentétben az általad is említett tendenciával. Én a párhuzamot nem értem igazán, mintha a rendszerváltással nem csak az országunk, de a világ is fordult volna, hiszen azelőtt is nyugatról lettek behozva a mosolygós, építő, és nem rombolásra (szemléletben is) tanító LEGO emberkék. Valami odaát sincs rendben...
cc Creative Commons License 2001.11.06 0 0 11
hali,
nagyon tanulsagos vegignezni nehany evre visszamenoen a lego emberkek arcanak valtozasat. 20 evvel ezelott meg mindegyik emberkenek mosolygos szaja volt, igaz hogymindegyik hasonlitott a masikra, de derut sugaroztak es elsosorban epitomunkas szerelekben voltak.
az idok folyaman osszement a szemuk, a szajuk a mosolyrol vicsorba ment at, az arcon megjelent a szorzet, vagasok. a szereloruhat felvaltotta a macso viselet. most talakoztam egy legomacaval, annak meg dogos szerkoja van.

van egy evoluciobiologus, aki egy nagyon jo esszet irt egyszer mikieger figurajanak valtozasarol, hogyan lett egy filigran szemtelen egerbol utyulimutyuli allatka. asszem ennek nyoman meg lehetne irni a legoemberkek evoluciojat is. sajnos ez hu lenyomata a vilagunknak.

xfree-errorfree Creative Commons License 2001.11.06 0 0 10
Én 1977-ben kaptam az első doboz LEGO-m, egy szafariautó állatokkal és egy emberrel, aki akkor még úgy állt mint a "cövek", nem lehetett a kezét és lábát sem mozgatni. Viszont ÉPÍTŐ játékra kitűnő volt, ellentétben a mai, egy-egy sikersorozatot meglovagoló készletekkel, ahol is szinte már minden darab egyedi, hogy az adott (pl. filmbéli) eredetijét minél jobban hasonlítsa. Sajnálom, hogy a LEGO is az áldozattá válás útjára lépett, ahol már nem a játék, sokkal inkább a haszon a cél. Látszik, hogy ide is betette a kezét a jól képzett dilettantizmus, a mindenhez értő gátlástalan marketinges szakember gárda.
Titán625 Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9
Na aljunk meg egy szora!
Igen is szepek az uj keszletek!
SZVSZ egeszen 97-ig zsenialisak, utanna is csak a varosos lego minosege esett vissza (csak a SYSTEM legorol beszelek), az meg trivialis, hogy ha valakinek BASIC lego kell(most mar CREATOR) akkor azt vesz maganak...

Kedvenceim:
1990

1991

1993

1994

1996

2001

REKLAM (Budapest)
A Rakocizi ut es a Sip utca sarkanal 10%-al olcsobb minden keszlet... (persze az akcios keszletek olcsobbak, csakhat nem biztos, hogy azt valasztotta ki a kolok)
ELLENREKLAM
A Campona egyik (csak az egyik) jatekboltjaban 25%-al dragabban adjak a keszleteket... majdnem padlot fogtam mikor meglattam 24950-er azt a keszletet amit a fentebb emlitett boltban 16515-er vettem meg... es azota is azt a mosoport hasznalom.:)
Slusszpoen hogy sokaig az volt nagy betukkel kiirva: "BUDAPEST LEGOLCSOBB JATEKBOLTJA"

Belya Creative Commons License 2001.10.28 0 0 8
méghogy remény? ez azt is jelentheti, hogy leértékelve juthatunk hozzá? :)
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 7
Na most, hogy nevre tudtam keresni , ezt talaltam:

Lego online rendelesre

Nagyon koszi a segitseget!!!!=O)

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 6
Koszonom a felvilagositast. Akkor marad a remeny...=O(
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 5
Sigue:

AMit te keresel az egyrészt a LEGO Creator. Illetve idei évvel kivonták a forgalomból a Basic sorozatot - de néhányy eleme még itt-ott fellelhető. Na ez utóbbi a legjobb. Egy ideig nem volt, majd visszajött, most megint nincs. De azért reménykedem, hoyg ismét bevezetik egy pár év múlva.

Piglet

Lujza71 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4
Sziasztok Lego fanok

Szerintem a Lego a világ egyik legcsodálatosabb játéka :)))
Húgommal szinte hihetetlen mennyiséget 2 nagybőröndnyit gyűjtöttünk össze, igaz ehhez kellett egy Légó kiállítás utáni kilós vásár is ahol egy karácsonyra 5 kg legott kaptunk.
Viszont a lányom a legnagyobb bánatomra ,nem igazán játszik a Legoval lehet hogy, nagyobbaknak való?(6 éves)
A fantázia szinte végtelen ,és úgy szeretnék megint lent a földön gondolkodni hova letetne még egy ablakot behelyezni, mert sötét a szoba.:))))
Viszont az új csomagok szerintem kritikán aluliak, kevés kocka, sok virító bóvli.
Vissza a házépítő Legolandot:))),vagy a még számozott sorozatokat.

Lujzi

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 3
Szep napot mindenkinek! Sose volt Legom. Mire Magyarorszagra bejott mar tul nagy voltam - a szuleim szerint - igy csak a szomszed gyerekeket bamulhattam ahogy jatszanak vele. Most igen is megvennem magamnak mert szerintem ez minden eletkorban jo jatek, csajhogy most sehol nem latok olyan keszletet ami akkoriban volt. Csak hazakat lehetett epiteni belole, de azokat tokeletesen, tobfele teto elem, ajto, ablak elemek, normalais feher esetleg sarga tegla elemek.

Volna valakinek otlete, hogy hol lehetne ilyen keszletet keresni?

Titán625 Creative Commons License 2001.10.21 0 0 2
Itt meg lehet talalni szinte az osszes keszlet epitesi utmutatojat!

http://www.brickshelf.com/scans/

felazso Creative Commons License 2001.08.30 0 0 1
Azért nem lenne rossz egy 5letadó web-es katalógus!

FLZs

Előzmény: tjman (-)
Lovászi Creative Commons License 2001.08.13 0 0 0
Szerintem a LEGO-ban pont az a jó, hogy 0 katalógussal is remekül alkotni belőle...
Előzmény: tjman (-)
tjman Creative Commons License 2001.08.12 0 0 topiknyitó
Meg gyerekkoromban kezdett gyulni.
Most gyulik tovabb, de gyermekeim abszolut amortizaltak a katalogusokat/instrukcios fuzeteket.

Ti hogy vagytok vele ?
Erdemes lenne-e nekilatnom scannelt adatbazis letrehozasanak ?

//tjman

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!