Keresés

Részletes keresés

Frint Creative Commons License 2001.02.16 0 0 564
Szia! Bonzáj ügyben teljesen ártatlan vagyok...viszont csodálom a törpe fácskákat. Műanyagot már csak esztétikai okokból sem merek javasolni. Nagyobb virágüzletekben nagyon szép mázas tálakat láttam, igaz életveszélyes áron...
( a japán kertészkedésnek a zöldség kertészet vonulata is izgalmas, azt az óriás fehér retket, a daikon-t nekik köszönhetjük)
Előzmény: pireisz (558)
Frint Creative Commons License 2001.02.16 0 0 563
Semmi jónak nem vagyok elrontója, de márciustól suliba fogok járni, még nem tudom mennyi időt tudok szakítani...pedig nagyon jó lenne dumcsizni 1-et.
Előzmény: onobody (559)
pireisz Creative Commons License 2001.02.16 0 0 562
Helló Onobody! Szóval egy tányér. OKÉ. Ha muszáj, viszem magammal. A boróka is jó ötlet, de azt hosszú idő, míg elkezdhetem. Azt gyökereztetéssel sikerült szaporítanom, viszont most már ahhoz túl nagy, hogy bonsait csináljak belőle. Próbálkozom. Kérhetek én is egy termő komlót?
Előzmény: onobody (560)
barnetto Creative Commons License 2001.02.15 0 0 561
Szia Onobody!
Komló rulez! Ha 1 nap 15 cm, akkor mennyit nő 1 szezonban? Karózni kell? És metszeni?

Mi a véleményetek? Lesz még tél? A varjak még itt vannak.

Van még valaki az Alföldről itt Kopáncsin kívül?
barnetto

Előzmény: onobody (559)
onobody Creative Commons License 2001.02.15 0 0 560
Szia Pireisz!
Egy időben teljesen bele voltam bolondulva
a bonsai-okba , volt is kb 20 csemetém .
Sajnos elpusztultak , fő problémám az volt ,
hogy mikor elmentem nyaralni , nem találtam embert aki gondozza .
Hiába eskettem meg a legjobb barátomat , hogy
mindennap meglocsolja , megspricceli vizzel ,
ha tul meleg van , mikor hazajöttem , fele
ki volt száradva.
Csak fanatikusoknak ajánlom , legjobb egy
furgon , hogy mindig magaddal tudd vinni öket. :)

A mázatlan edény éppen azért nem jó , mert
tul gyorsan kiszárad benne a föld.
Legjobb ,ha nem akarsz költeni rá , hogy
kifuratsz egy tányért. Kb 1,5 cm-es lyuk kell rá.

Kezdésnek inkább egy borokát ajánlanék , nálam
az birta legjobban a gyürődést.

Üdv onobody

Előzmény: pireisz (558)
onobody Creative Commons License 2001.02.15 0 0 559
Szia Barnetto!

Én is Szarvast javasoltam volna , na egyszer
összehozhatjuk !
Frint - Neked tetszik
az ötlet ?
Komlót küldök hamarosan , gondolom termőset
kérsz , hogy legyenek rajta tobozkák.
Jó gyogynővény , és igen szapora , én a
keritésre futtatom , tavasszal ahogy beindul ,
van hogy 10-15 cm-t is nő naponta.

Üdv onobody

Előzmény: barnetto (555)
pireisz Creative Commons License 2001.02.15 0 0 558
Helló Frint! Voltam a Valentin napi virágkiállításon és ott magyarázták a bonsai-kat. Mivel a kertem tele van magról kelt juharokkal, elhatároztam, hogy megpróbálkozom vele. Csak még valami tál-dolog kellene. Nem tudom merjem-e egy műanyagba beletenni, hogy kifúrom az alját. Én sokat agyagoztam, viszont amit csináltam, nincs befestve, csak úgy. Lehet, hogy abba kellene raknom. Mit gondolsz?
Előzmény: Frint (557)
Frint Creative Commons License 2001.02.15 0 0 557
Feltétlenül meglátogatom...azt egyébként tudod, hogy a japánok is kitűnő kertészek?
Előzmény: pireisz (556)
pireisz Creative Commons License 2001.02.15 0 0 556
Sziasztok! A lányom a Fórumban új topicokat nyitott: a japán kultúra, kutyafajták, művészlelkek és novellák címmel. Ha valakit érdekel...
barnetto Creative Commons License 2001.02.14 0 0 555
Szia Onobody!
Igen, menjünk kirándulni. Most jó a kétlakiság. Mit szólnátok pl. a Szarvasi Arborétumhoz egyszer? Az alföldiség nekem akkor kezdődik, amikor már el lehet aludni a faházban.

De jó, hogy említetted Kopáncsi szomszéd nevét, olyan régen írt, hogy elfelejtettem a nevét, most akartam utána keresni.
Mi van Veled Kopáncsi? És Levendula detto.

Láttam vmilyen lapban virágzó komlót. Szép. Lehet kérni kicsit nekem is? A füveket tavasszal küldöm.

Előzmény: onobody (550)
onobody Creative Commons License 2001.02.14 0 0 554
Sziasztok!
Felénk hideg van , és felhős az ég.
Mintha a köd is kezdene leszállni.

Üdv Onobody

outdownS Creative Commons License 2001.02.14 0 0 553
Bizony, tiszta az eg, ha kilepek eppen szembetalalom magam az Orionnal. Qtya hideg lesz reggelre, ha ez igy megy. (Mindig mondtam, hogy ejjel kellene az esonek esni, nappal a napnak sutni, de hallgat ram valaki?)
Előzmény: Caryota (552)
Caryota Creative Commons License 2001.02.14 0 0 552
Na, Aigner Szilárdnak megint csak részben volt igaza, a délutáni napsütést nem követte sem felhősödés, sem esőzés - legalábbis nálunk. Mág látni csillagokat az égen, s esőnek semmi nyoma.
A hőmérséklet az ablakunkban most +8 fok.
Grimbi Creative Commons License 2001.02.14 0 0 551
outdownS

Jól emlékszel, az bezony 98 volt. Érdekes év, hiszen ritka, hogy február a melegebb hónap, és március a hidegebb. Akkor így volt. A havi középhőmérséklet kb egy fokkal volt alacsonyabb márciusban. (ezt én se tudtam fejből)

Előzmény: outdownS (549)
onobody Creative Commons License 2001.02.13 0 0 550
Sziasztok!

Alföldiek!
Láttátok a "tanács kerestetikben"
az északiak kirándulást szerveznek .
Tavasszal
mi is összehozhatnánk egyet!
Mit szoltok?
Ötletek?

Kedves Kopáncsi !
Beindult a komlóm , már 2-3 centis hajtásai vannak.
Kérsz-e belőle?

Üdv Onobody

outdownS Creative Commons License 2001.02.12 0 0 549
Sziasztok!

Kapirgaltam rendesen. (Jajj a derekam!) Es raszantam magam a tavaszi kabatra. Erre ma reggel minusz negy fok.

Grimbi! En nem tartom fejben az evszamokat (meg ha lehet semmi szamot) de tenyleg emlekszem olyanra, hogy a februart mindenki tavasznak nezte (kerteszetileg is), utana pedig meg jott egy kis tel. Ez volt a 98?

Grimbi Creative Commons License 2001.02.12 0 0 548
A mostani időhöz 1998 hasonlít a legjobban, de akkor Sándor, Jócó, Benedek hozott egy rakás hideget (negatív napi középhőmérséklet)
Előzmény: Grimbi (547)
Grimbi Creative Commons License 2001.02.12 0 0 547
A virágok lenyűgözőek :-))))))

Visszanéztem egy picit az időt, az eredmény számomra kissé megdöbbentő volt. 1988-tól 2001-ig 7 olyan február volt, amikor rekord meleget regisztráltak. Kb minden második februárra mostanában egy melegrekordos periódus jut.
Ezek az évek: 1988, 1990, 1994, 1995, 1998, 2000, 2001.

Előzmény: Caryota (543)
Caryota Creative Commons License 2001.02.12 0 0 546
A Füvészkertben fényképeztem a téltemetőket, hátul, a pálmaháznál. Nemsokára nagyon szép lesz a kert, amikor az összes hagymás nyílik és velük egyidőben a magnóliák.
Előzmény: pireisz (545)
pireisz Creative Commons License 2001.02.12 0 0 545
Helló Caryota! Hol fényképezted ezeket a gyönyörű téltemetőket? Borzasztóan szép! Én régebben kaptam egyet egy kertész bácsitól, de azóta is csak egy. Valószínű nem érlelte be a magját. Most az enyém is virágzik, de csak árván, magában. és most nyílik a sárga krókuszom is. Ha ilyen idő marad, a jácintok is ki fognak nyilni. Bár ma reggelre igen hideg lett. A szomszédom reszket a fákért és a szőlőért.
Előzmény: Caryota (535)
outdownS Creative Commons License 2001.02.09 0 0 544
Kedves Caryota!

Nagyon jó rájuk nézni, itt a város közepén! A krokusz épp a kedvenc színárnyalatom. Szegény százszorszép pedig tényleg nyílott egész télen, hálátlanság elfeledkezni róla.

Remélem, a hétvégi idő is ilyen szép lesz, akkor kapirgálok. (Ha mégis esne, virágokat fogok festeni.)

Caryota Creative Commons License 2001.02.09 0 0 543
Most jó lesz
százszorszép
Crocus
erica
hunyor

Bocs, kifelejtettem a http:-t.
Barnetto, az illatos lonc (Lonicera fragrantissima) kora tavasszal nyílik, erősen illatos, már messziről is érezni. Maga növény nem túl szép, de kerítés mellé, sövénynek, háttérnövénynek nagyon jó.

Előzmény: Caryota (541)
Caryota Creative Commons License 2001.02.09 0 0 542
Namégegyszer
százszorszép
Crocus
erica
hunyor
remélem, most sikerül, nem értem, hogy az előbb miért nem vette be. Mindenesetre a honlapomra is felteszem őket, a fényképalbumba.
Előzmény: Caryota (541)
Caryota Creative Commons License 2001.02.09 0 0 541
Csodálatos tavaszi idő van ismét, süt a nap, dalolnak a madarak és +13 fok van. Persze a virágok is nyílnak, ma ezeket fényképeztem a Füvészkertben:
százszorszép, bár ez majdnem folyamatosan nyílik. Egy nagyon szép vad Crocus faj. Az erika már elnyílóban van, de a hunyor még gyönyörű.
barnetto Creative Commons License 2001.02.08 0 0 540
Szia Caryota!
Nagyon kedves vagy a magajánlattal, nekem egyelőre olyan kertem van, ahol csak tavasztól őszig vagyok. Azért a magoknak nagyon örülnék, mert hátha lesz egyszer másmilyen is.
Ezek a fotók hol készülnek?
Az illatos lonc nem nyári növény? Összekeverem vmivel?
Előzmény: Caryota (535)
outdownS Creative Commons License 2001.02.08 0 0 539
Szia Onobody!

'"Gazszamlakimelo tel" - gyonyoruen hangzik. (De milyen ronda ekezetek nelkul leirni.)

Előzmény: onobody (538)
onobody Creative Commons License 2001.02.08 0 0 538
Ma bekukucskáltam a takarás alá ,
megnéztem a pálmámat.
Ugy néz ki simán átvészelte a telet.
Mondjuk nem volt nehéz , igazi
gázszámlakimélő telünk volt.
Ma is ragyogó időnk volt , metszeni
is kellene lassan .

Üdv onobody

Caryota Creative Commons License 2001.02.08 0 0 537
Ez is most virágzik: hivatalosan díszmogyoró (Corylopsis), de a varázsmogyorók rokona.
Előzmény: outdownS (536)
outdownS Creative Commons License 2001.02.08 0 0 536
Mindent! - sorban, ahogy nyílnak. (Nem vagyok mohó ugye?), hiszen ezek évszakjelzők is.
Nálam nyílik a hunyor (együtt kezdte a hóvirággal decemberben), a következő pedig a krokusz lesz. Egy tapétányi krokuszmező, de szép lenne!

Ma csodálatos rózsás hajnalt láttam. Nemcsak rózsaujjú volt, hanem tetőtől-talpig... Azután elszürkült, de én nem.

Előzmény: Caryota (531)
Caryota Creative Commons License 2001.02.07 0 0 535
Megpróbálok magot gyűjteni a téltemetőről, a mi ketünkben is jól mutatna, bár biztosan beletelik 1-2 évbe, mire virágzik. Ha sikerül, küldök.
Előzmény: barnetto (534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!