Keresés

Részletes keresés

Lbx Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76600

"Urak!

Van egy vadi új ilyenem, de nem kell. Egy 20asért vihető, ha valaki ráizgul :-) 

https://shop.touratech.de/set-rueckspiegel-safety-asphaerisch-rechtsgewinde-m10-x-1-5-fuer-bmw.html 

Üdv: hamvasat"

 

Miért nem kell? Mi nem jön be vele?

Néztem ezt a tükröt, de képről nem jön le, jó-e...

Előzmény: hamvasat (76576)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76599

Ezért:

 

(7)280 A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt – tompított fényszóróval – nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

 

Amiről Te beszélsz az ez:

 

(8)281 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet – tompított fényszóróval – nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani. 

 

Egy baj van a motorkerékpár nem gépkocsi...

Előzmény: bojsziwww (76593)
T1OK3 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76598

Kb. 3 hónap.

Előzmény: hamvasat (76592)
Quetzalcoatlus Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76597

Ne felejtsd el, hogy ugyan minden kétkerekű motorkerékpár jármű, de minden jármű kétkerekű motorkerékpár.

Más szabályok vonatkoznak az autókra, és más szabályok a motorokra.

Előzmény: bojsziwww (76593)
bömböm Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76596

Te itt járműről írsz, de az a baj, hogy Mo-n nem mindegy, hogy gépkocsi vagy motorkerékpár.

Előbbinél van úgy ahogy te írod, utóbbinál meg úgy, ahogy már többen megírták(-tuk), vagyis hogy közúton mindig a tompítottat kell használni, ha föl van szerelve gyárilag a dlr, ha nincs.

Előzmény: bojsziwww (76593)
bömböm Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76595

Sehogy.

 

Mivel a tompított a motoron az autóval ellentétben mindig kötelező, tök mindegy, hogy a gyártója így szerezte meg a típusengedélyét., hogy van benne beépített dlr.

 

A futófényes index sem engedélyezett általában, de az Audinak mégis pont így adtak típusengedélyt. Annyi a különbség, hogy a motoron a dlr/tompított használata a usertől függ, tehát a dlr-ért megbüntethetnek, az Audin a futófény miatt meg nem, mert ott nem te választasz.

Előzmény: Frimen_ (76580)
kroni1 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76594

"ha nincs magyar típusbizonyítvány, akkor újként nem tudod forgalomba helyezni"

 

Elvileg újként is megoldható, csak kérvényezni kell a magyar engedélyeztetését, és sokkal hosszabb ideig tart. Haverom vett olyan motort szalonból amiből még nem volt egy sem magyarországon, nála csinálták meg a tipusengedélyeztetést, (neki ez nem volt pluszköltség), a második darabtól már minden egyszerűbben ment.

Előzmény: zöld_I (76590)
bojsziwww Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76593

"Nem szabályos Magyarországon a DRL, mert hivatalosan kellene a tompított, ezt Te is tudod."

Miért nem szabályos? Amennyiben a járművön gyárilag vagy utólag szabályosan van felszerelve akkor szabályos. Sőt 2012-től az újonnan forgalomba helyezett járművön kötelező. A drl nappali menetfény, ami azért van hogy bennünket lássanak, a tompított pedig azért hogy a sötétben mi lássunk. A kettő együtt nem működhet. Nappal településen kívül mindegy melyik van bekapcsolva.

Előzmény: Mortoff (76589)
hamvasat Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76592

Mennyi az átfutási idő most? Mikorra adják át?

Előzmény: T1OK3 (76583)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76591

Erre gondoltam:

 

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=12356.317124

 

(11)57 Az Európai Közösségek tagállamának illetékes hatósága által valamely járműtípusra kiadott „EK típusjóváhagyó okmány” alapján a közlekedési hatóság a gyártó, illetőleg a forgalmazó kérelmére – típusvizsgálat nélkül – típusbizonyítványt ad ki.

 

Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy ha a német hatóság bevizsgálja az adott típust és EK tipusjóváhagyó okmánnyal látja el, akkor a magyar hatóságok a forgalmazó kérésére vizsgálat nélkül kiadják a típusbizonyítványt.

Előzmény: zöld_I (76590)
zöld_I Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76590

"Nem értek hozzá, de szerintem amelyik jármű az EU valamely országában kapott típusbizonyítványt azt kénytelenek forgalomba helyezni"

 

Majdnem. Ez úgy van, ha nincs magyar típusbizonyítvány, akkor újként nem tudod forgalomba helyezni. Hasznaltként viszont bármikor. Spec méretű utánfutót vettem így tavaly.

Előzmény: Mortoff (76589)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76589

"a navi miatt kérdeztem. nem értem, miért inaktív a pipa a motoron."

Ezt miből kellett volna kitalálni?

 

A motoron nem inaktív a pipa. Sőt, csak ott aktív. A lin buszon megkapja az infót a világításról és ez alapján növeli, vagy csökkenti a fényerőt, ha be van téve a pipa. Ha nincs benne a pipa, akkor figyelmen kívül hagyja az infót és a beállított fix fényerőn dolgozik.

Ha nincs a motoros tartóba, akkor inaktív a pipa, ami logikus is, mert nem jön az infó.

Inaktív: nem változtatható meg az állapota.

 

Ezt kérdezted:

 

"de akkor, h lehet menetfénnyel (értsd fényszóróba épített drl, tehát nem kiegészítő lámpa) közlekedni motorral, mikor azokon mindenkor, mindenhol kötelező a tompított?"

 

Tulajdonképpen mire vagy kiváncsi? Vagy mit nem értesz?

 

Nem szabályos Magyarországon a DRL, mert hivatalosan kellene a tompított, ezt Te is tudod.

Leírtam hogy működik automata módban.

Gondolom az nem kérdéses számodra sem, hogy egy gombnyomással bármikor felkacsolhatod a tompítottat, így eleget tehetek a szabályozásnak.

Azt nem írtam, de nem is kérdezted, hogy lehet fixre tenni a tompítottat egy beállítással a menüben és akkor ég éjjel nappal, ahogy azt előírják.

Ha szabálykövető akarok lenni, akkor vagy beállítom fixre a tompítottat, vagy minden indulás előtt kézzel felkapcsolom. 

A DRL csak a magyar szabályoknak nem felel meg. Gondolom a BMW nem gyárt szándékosan olyan lámpát, ami hatályos a német szabályozásnak nem felel meg.

 

Tényleg nem értem mi az, amit nem tudtál magadtól, vagy még nem válaszolt meg senki.

 

Ha azt kérdezed, hogy hogyan lehet forgalomba helyezni, az más kérdés, de nem ezt kérdezted.

Nem értek hozzá, de szerintem amelyik jármű az EU valamely országában kapott típusbizonyítványt azt kénytelenek forgalomba helyezni, akkor is ha a mi elavúlt szabályrendszerünknek nem felel meg 100%-ban.

Nem engedélyezett a DRL, kapcsold fel a lámpát. Ha nem teszed, megbüntetnek. Nem valami bonyolult dolog ez.

 

Előzmény: Frimen_ (76586)
Quetzalcoatlus Creative Commons License 2021.01.29 -1 0 76588

Szerintem a szabályosan felszerelt nappali menetfényt sem használhatod a motoron akkor, ha éppen teljes véletlenségből közúton közlekedsz vele.

Ha ráadod a gyújtást, akkor még világíthat, de ha mész vele, akkor a tompítottat kell használni, még akkor is, ha emiatt nem vagy annyira látható, mint ha a nappali menetfényt használnád, ami még csak nem is vakítja a szembe jövőt :)

 

Mennyire korszerű szabályozás :(

Előzmény: Frimen_ (76584)
boxer-gs Creative Commons License 2021.01.29 0 1 76587

Nem egyenlő a nappali menetfény a tompítottal, de olyan szempontból igen (és valószínűleg erre gondoltál a kérdéseddel), hogy a nappali menetfény szabályozott körülmények között és technikai megoldással kiválthatja a tompítottat.

Előzmény: Frimen_ (76586)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76586

a navi miatt kérdeztem. nem értem, miért inaktív a pipa a motoron.

nem az az érdekes, h zavart-e valaki, meg nem is ez érdekel, hanem az, h szabályos-e. és ha nem, h lehet? tőlem mindenki úgy világít ahogy akar, nem vagyok lámpanáci, nem ezért érdekel.

de hagyjuk, mert egy elég egyszerűt kérdeztem a 76580-ban, de korrekt választ még nem kaptam.

Előzmény: Mortoff (76585)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76585

A kérdésed nem arra irányúlt, hogy szabályos-e, hanem arra, hogy hogyan működik az automata fény. ;)

 

Közlekedni pont úgyanúgy lehet vele, mint a nappali fénnyel. Én legalábbis nem vettem észre semmilyen

különbséget. Felülök, beindítom és megyek. Ezt csináltam korábban is.;)

Komolyra fordítva, az elmült 4 évben senki, sehol nem tette szóvá a DRL-t.

Előzmény: Frimen_ (76577)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76584

félve kérdezem meg, nektek tuti egyértelmű, nekem nem:

hogy lehet motoron drl-el közlekedni, mikor motoron mindig, mindenhol kötelező a tompított?

lentebb azt írják, h a drl=/=tompított.

egyszerre meg a kettő nem világíthat, ha jól tudom.

azért hangsúlyoztam ki a fényszóróba épített drl-t, mert az tuti100% legális.

Előzmény: ekowob (76582)
T1OK3 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76583

Rendeltem egy Gs-t és bepipáltam a világítás csomagot is, kíváncsi vagyok milyen lesz használat közben!

Talán kicsit karácsonyfa már így, világít minden mindennel. 

Valakinek van már ilyen? Kíváncsi vagyok a véleményekre!

ekowob Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76582

Robogóval jött ki.
De a nappali fény elhelyezése mindegy, ugyanazok a szabályok rá.

Előzmény: Frimen_ (76581)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76581

másról beszélünk. amiről én meg mortoff, az a fényszóróba épített ledes drl, amit extrában kell kipipálni, és ha jól tudom a vizes gs-el jött ki.

Előzmény: zöld_I (76579)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76580

de akkor, h lehet menetfénnyel (értsd fényszóróba épített drl, tehát nem kiegészítő lámpa) közlekedni motorral, mikor azokon mindenkor, mindenhol kötelező a tompított?

Előzmény: bömböm (76578)
zöld_I Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76579

Nem tudom, lehet szabálytalanok az Osram menetfényeim, de szerintem nincs olyan motoron, hogy túl sok fény, úgyhogy nekem feszt égnek nappal. 

Előzmény: Frimen_ (76577)
bömböm Creative Commons License 2021.01.29 0 1 76578

"nem tudtam, h a kreszileg a menetfény=tompított"

 

Marha nagy szerencse hogy nem tudtad, mert nem is az! :-))

Előzmény: Frimen_ (76577)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76577

nem tudtam, h a kreszileg a menetfény=tompított, régimódi vagyok. ez lakott területen belül és kívül is érvényes (motoroknál)? tudom, olvasgassak kreszt, de nincs kedvem.

Előzmény: Mortoff (76573)
hamvasat Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76576

Urak!

 

Van egy vadi új ilyenem, de nem kell. Egy 20asért vihető, ha valaki ráizgul :-)

 

https://shop.touratech.de/set-rueckspiegel-safety-asphaerisch-rechtsgewinde-m10-x-1-5-fuer-bmw.html

 

Üdv: hamvasat

boxer-gs Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76575

:D

Előzmény: Mortoff (76574)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76574

"Most foglaltam le a tavalyi olasz szállásunkat,"

 

A tavalyi szállást minek lefoglalni idén? :D

Előzmény: Fury007 (76570)
Mortoff Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76573

Ugyanazt, mint az autóknál. :D Nappal csak a menetfény ég (GS-en szemből a jobb oldali U alakú fény), majd ha sötétedik, akkor

felkapcsolja a tompítottat (bal oldal).

Előzmény: Frimen_ (76572)
Frimen_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 76572

(motoron mi az, h automata világítás?)

Előzmény: Mortoff (76566)
bömböm Creative Commons License 2021.01.28 0 0 76571

A sarcolás úgy értendő, hogy a szállásadótól veszi el a Booking annak fejében, hogy az oldalán hirdeti. A te számodra nem jelenik meg különbség.

(Az elv ugyanaz, mint a bankkártyás fizetésnél. Veszel egy 100 Ft-os dolgot és téged megterhelnek 100 Ft-tal. De a boltos nem kap a bankodtól, csak mondjuk 97-et.)

 

Szerintem is a Bookingos keresés és direktben foglalás a jó módszer.  :-))

Előzmény: HorváTH 69 István (76557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!