Keresés

Részletes keresés

bálnalovas Creative Commons License 2008.05.20 0 0 91
Véleményedet nyugtáztuk, köszönjük. Legközelebb ontopic érdemi hozzászólással szeretnénk viszontlátni.
Mónikasó vége.
Előzmény: P 21 (88)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 90

Gázfelhőt? Egyébként lehet hogy a 6mm flobert gáztölténnyel is működne, persze lövedék nélkül.

Előzmény: botusan (89)
botusan Creative Commons License 2008.05.19 0 0 89
Gázfelhőt vártál tőle vagy már halláskárosodásod van a sok riasztó patrontól? :)))D
Előzmény: P 21 (86)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 88

Kopott éles 22 LR-ből átalakított, hátrarúgás semmi nem volt. A zárszerkezet a ravasz elhúzása után kjött a fegyverből, és egyértelműen hiányzott is róla az az alkatrész, ami ezt magakályozná normális esetben. A felújítotton rajta volt egyébként.

Tíz lépésről lőttem vele,  egy száraz fenyődeszkára, kb kettő centiméter vastag volt, és a lövedék benne maradt, bár kissé kinyomta a deszkát.

Nekem semmilyen élményt nem jelentett a vele való lövöldözés, a hátrarúgás hiánya, a kis csattanás szerű hang, eléggé lehangoló volt. Ehhez jön még hogy elég lepusztult állapotban volt. Én összesen három lövést adtam le vele, ennyi bőven elég is volt.

Előzmény: csimpi1980 (87)
csimpi1980 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 87
Vélemény, tapasztalat, értékelés?
Előzmény: P 21 (86)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 86

"Mindenkinek válaszoltál, csak nekem nem. LŐTTÉL MÁR SNIPERREL???"

 

 

Igen, a kollégám vett egyet, egy nem felújítottat, mert nem volt rá pénze.

Párat lőttem vele.

Előzmény: csimpi1980 (84)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 85

Igazán vicces hogy egyesek ennyire nem bírják a kritikát, és a más véleményt eviselni. Feltűnik egy topikon két kritikus ember és a topik széthullik.

Az ilyen embereknek talán egy zárt topikra volna szüksége. Vagy elfogadni azt hogy másoknak más véleményük van bizonyos dolgokról.

 

"hmm emlékszem ezen a fórumon nemrég még egy klf nicknevű biztonságiőr pont azzal hencegett, hogy milyen faszán bírta jobb belátásra a magukat megvédeni nem tudó csöveseket"

 

 

Érdekes, én ilyenekre nem emlékszem. Talán ha adnál egy linket rá.

 

 

"újszerű állapotban? wuhahaaa azok a sniperek semmivel sem voltak szerkezetileg rosszabb állapotban mint a nem felújítottak,"

 

 

Nem is mondottam hogy rosszabbak voltak, sőt inkább sokkal jobbak. Ne forgasd ki a mondandómat ha megkérhetlek.


Előzmény: gergol (82)
csimpi1980 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 84
Mindenkinek válaszoltál, csak nekem nem. LŐTTÉL MÁR SNIPERREL???
Előzmény: P 21 (81)
gergol Creative Commons License 2008.05.19 0 0 82
"Ez sajnos tényleg így van. Az ilyen infantilis emberek miatt tartunk ott ahol tartunk.
A egyver csak komoly embereknek való, nem ilyen hőzöngő agresszív embereknek."


- látom elkezdődött ennek a topicnak is a maunikashó-vá züllesztése

"mert mindig vannak olyanok mint például te is, akik a fegyverükkel akarnák jobb belátásra bírni embertársaikat.
Szomorú ez nagyon. "


-hmm emlékszem ezen a fórumon nemrég még egy klf nicknevű biztonságiőr pont azzal hencegett, hogy milyen faszán bírta jobb belátásra a magukat megvédeni nem tudó csöveseket


"A Daisy-ban 47000 ért volt a sniper. Az újszerű állapotban volt. Az általad "natúr" jelzővel illetett sniperek pedig teljesen lepusztult, ütött kopott fegyverek voltak. Ócskaságok palimadaraknak."

- újszerű állapotban? wuhahaaa azok a sniperek semmivel sem voltak szerkezetileg rosszabb állapotban mint a nem felújítottak, (megint kiderült hogy nem is volt a kezedben ilyen) mivel ugyanabból a gyárból származtak, csak a tusájuk volt felújítva, speciel elég gány módon.
Előzmény: P 21 (81)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 81

"Ezért van nálunk ilyen fegyvertövény, mert sok ilyen gondolkdású ember van mint Te!"

 

 

Ez sajnos tényleg így van. Az ilyen infantilis emberek miatt tartunk ott ahol tartunk.

A egyver csak komoly embereknek való, nem ilyen hőzöngő agresszív embereknek.

Előzmény: Törölt nick (73)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 80

"Még tovább megyek, egy olyan töltényről van szó, amiből már kioperálta a lövedéket és még nem robbant fel.
Vagy azt hiszed, hogy ez durvább beavatkozás, mint a lövedék kivétele, vagy az, hogy megpróbálja a zárdugattyúval beerőszakolni?"

 

 

Bravó, töltényeket összenyomni, lövedéket kiszedni belőle, ez ám a "szakértelem".

Tudod mi való az ilyennek? Dugóspuska.

Előzmény: bálnalovas (72)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 79

"És mi akadályoz meg abban, hogy a flóberthüvelyt egy fogóval elöl féloldalasan összenyomd, hogy ne legyen útban a stiftnek?..:-))"

 

 

 

Ilyen balesetveszélyes dolgot, talán nem kellene egy nyílvános fórumon ajánlgatni! 

Előzmény: bálnalovas (62)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 78

"egy slavia nem kerül 47000 forintba.

Miért talán a Sniper igen? tudtommal a natúr példányok 28500-ért kaphatók. Akinek meg felújított kell az fizesse meg."

 

 

 

 

A Daisy-ban 47000 ért volt a sniper. Az újszerű állapotban volt. Az általad "natúr" jelzővel illetett sniperek pedig teljesen lepusztult, ütött kopott fegyverek voltak. Ócskaságok palimadaraknak.

 

 

"Csakhogy a véleményed szart sem ér,"

 

 

Nem is értem ezt az agresszív acsarkodó hangnemet a részedről.

Egy kis tolerancia fórumtársam, ezt kellene szem előtt tartanod. 

Előzmény: bálnalovas (61)
P 21 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 77

"Egy normális légpuskával olcsóbb is lövöldözni és az is van ilyen erős, sőt még erősebb is.

Megint tetézed a hülyeséged....Hol tud egy engedélymentes légpuska 20-30 J-t?"

 

 

 

Te beszélsz hülyeségeket, mivel a légfegyverbe nem kell töltény, csak a légfegyver lövedék, ennyivel olcsóbb a működtetése.

Rendörségi engedélyel pedig lehet venni 30-40 J-os légpuskát is, úgyhogy én inkább ezt a lehetőséget választanám ha ilyesmit akarnák venni.

 

"Kiállsz elé 25 m-en? Megígérem, hogy csak a füled csipkézem ki.
Amúgy nekem egy régi 7.5 J-os szláviám van, szobai lövöldözésre nekem az bőven megfelelő."

 

 

Aha, mondjuk ez is az egyik oka hogy a jogalkotóink nem teszik lehetővé a lőfegyverek civil tartását, mert mindig vannak olyanok mint például te is, akik a fegyverükkel akarnák jobb belátásra bírni embertársaikat.

Szomorú ez nagyon. 

 

 

"Jogod az van, de mint általában arról mondasz véleményt, amiről fogalmad sincs. De már megszoktuk és egyre kevésbé zavar."

 

 

Én soha nem mondok véleményt olyasmiről amiről nem tudok konkrét dolgokat!


Előzmény: bálnalovas (60)
dzogcsen Creative Commons License 2008.05.19 0 0 76
Igazad van szükségből kellett volna flóbert hüvely, mert nem kaptam startot. Azóta bespájzoltam, és készülök a művekbe kimenni hatalmas készletet bespázolni, a hétvégén ellőttem 400 darabot. Abszolút nem zavar hogy csak a startpatron megy bele. Egyégként azt tettem amit javasoltál, de ez nem üzemszerű, csak szükségmegoldás.
Előzmény: bálnalovas (62)
dzogcsen Creative Commons License 2008.05.19 0 0 75
Na én a fehován 28500 forintért vettem. Szintén a fehován láttam Slavia 631-est 36000 forintért. Az engedélyezett légpuska 7.5 j. A sniper 16-17 j. Akkor most melyik erősebb?
Előzmény: P 21 (59)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 74
nem, azért van ilyen fegyvertörvény, mert a jogalkotók(ismeretek hiányában) pont úgy fosnak, mint te. Tiltsuk be, szabályozzuk agyon, nyilvánítsuk a flóbertet éles fegyverré....
A topikkal kapcsolatban: nem kell ide járnod, senki sem kényszerít, ha megkérhetlek ezentúl légy ontopic, egyébként hanyagoljuk egymást...
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 73
"Kiállsz elé 25m-en? Megigérem hogy csak a füledet csipkézem ki" Na az ilyen válaszok után meg jobb ha megszünteted ezt a topikot. Ezért van nálunk ilyen fegyvertövény, mert sok ilyen gondolkdású ember van mint Te!
Előzmény: bálnalovas (60)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 72
Zsiga, térj már magadhoz és ne pánikolj, hagyd ezt meg a Fókusznak. Semmi baja nem lesz, ha behajlítja egy fogóval a flobitöltény hüvelyét. Előszöris nem azt írtam, hogy üsse kalapáccsal, sem azt, hogy a perem környékét, továbbá ismerem a delikvenst, tudom, hogy nem hülye. Láttál már döglött flóbitöltényt, mekkora nyomot hagy rajta az ütőszeg ? Biztos nem, ha azt hiszed, hogy a fogóval hajlítástól elsül.....
Még tovább megyek, egy olyan töltényről van szó, amiből már kioperálta a lövedéket és még nem robbant fel.
Vagy azt hiszed, hogy ez durvább beavatkozás, mint a lövedék kivétele, vagy az, hogy megpróbálja a zárdugattyúval beerőszakolni?
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 71
Hát Én nem adok ez tényleg ilyen "eccerű" de mivel Te nyitottad ezt a topikot, neked kellene szakszerű válaszokat adni nem ilyen kontár dolgokra biztatni az embereket, ez is ilyen egyszerű!
Előzmény: bálnalovas (68)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 70
Rosszul fogalmaztad meg a kérdést....:-)) Szerinted lőtt ő már gázfegyveren és PA-n kívül bármivel is? És utoljára mikor? 1992-ben?
Előzmény: csimpi1980 (69)
csimpi1980 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 69

Egyetlen kérdés, amire az általad adott válasz sok mindenre magyarázat lehet:

LŐTTÉL TE MÁR SNIPERREL?

Előzmény: P 21 (58)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 68
Hát ne adjál....egyszerű.
Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 66
UGYLEGYEN, csak nehogy valami hozzá nem értő össze tévessze az elejét a hátuljával!
Előzmény: gergol (65)
gergol Creative Commons License 2008.05.19 0 0 65
Attól nem fog eldurranni hogy a hüvely elejét nyomod össze.
Előzmény: Törölt nick (63)
gergol Creative Commons License 2008.05.19 0 0 64
Nnnna de örülök hogy ide is írsz káelef.
Fölösleges véleményt nyilvánítanod egy olyan dologról amit nem ismersz, és sosem használtad.
Nem gyengébb a légpuskánál, és nem is sokkal pontatlanabb. Persze tényleg nem versenyezhet egy többszázezres versenylégfegyverrel, de azért ár-érték arányban verhetetlen. Ettől függetlenül 20 méteren simán ellődöztem vele a telek végén levő kiszáradt fa legvékonyabb ágait is. Kisujjnál vékonyabb ágak ezek.
Nem hangos, ami nagy előny lehet pl kertes házban lakóknak, nem zavarja a szomszédot mikor a kert végében célbalősz.
Nelkem kettő is van, egyik fll felújításra van ítélve, és utána megy a szobafalra dísznek (amit persze bármikor le lehet venni hogy használd).
Előzmény: P 21 (58)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 63
Addig nyomkodjátok azokat a hüvelyeket mig valakinek egyszer eldurran a kezében aztán nézhet a lyukon. Ilyen tanácsokat azért én helyedben nem adnék másnak!
Előzmény: bálnalovas (62)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 62
Újra belepróbáltam, meg is nyomtam amennyire lehetett, de másfél miliméter körü kilóg, nem megy bele

És mi akadályoz meg abban, hogy a flóberthüvelyt egy fogóval elöl féloldalasan összenyomd, hogy ne legyen útban a stiftnek?..:-))

Valószínüleg a különböző szériáknál máshova lett fúrva a stift. A Művekben gondolom csak arra figyeltek, hogy a start belemenjen, a .22 long meg ne.
Előzmény: dzogcsen (34)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 61
egy slavia nem kerül 47000 forintba.

Miért talán a Sniper igen? tudtommal a natúr példányok 28500-ért kaphatók. Akinek meg felújított kell az fizesse meg.

Nekem más a vélemémnyem, ez van, szerencsére nem vagyunk egyformák.

Csakhogy a véleményed szart sem ér, amíg tapasztalatod az eszközzel nulla, ezért kár a webfelületet erre pazarolni.

Eddig még mindenki, aki a kezébe fogta, lőtt vele, pozitívan nyilatkozott róla és voltak köztük komoly lövészmúlttal rendelkező egyének, olyanok, akik veled ellentétben, már láttak lőtért belülről is.
Előzmény: P 21 (59)
bálnalovas Creative Commons License 2008.05.19 0 0 60
Egy normális légpuskával olcsóbb is lövöldözni és az is van ilyen erős, sőt még erősebb is.

Megint tetézed a hülyeséged....Hol tud egy engedélymentes légpuska 20-30 J-t?

pukkancs tölténnyel működő játékszer

Kiállsz elé 25 m-en? Megígérem, hogy csak a füled csipkézem ki.

jogom van véleményt mondani mint bárki másnak

Jogod az van, de mint általában arról mondasz véleményt, amiről fogalmad sincs. De már megszoktuk és egyre kevésbé zavar.
Előzmény: P 21 (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!