Keresés

Részletes keresés

RhB Creative Commons License 2007.07.24 0 0 504

Néhány kép a szombati III. Országos Kertivasuti és Baba Találkozóról. A babákat négyen képviselték.

 

Sorakozó...

 

Kis fák, kis vonat. A háttérben vágányépítési munkák zajlanak.

 

Színek kavalkádja... Bár mintha egy kis kék hiányozna...

 

Mi az, ami senkit sem érdekel? (Az a fránya nap odébb ment...)

 

Így is lehet mozdonyt vezetni...

 

Hehe, már nagyobb vagyok, mint egy személykocsi... :-)))

 

Az elpakolás a legszebb az egészben...

 

Tájkép csata után...

 

RhB Creative Commons License 2007.07.23 0 0 503

Ahelyett, hogy örülnél annak, hogy tied az 500. hozzászólás! :-)))

 

Én meg majd ide teszek be egy pár képet, csak le kell őket kicsinyíteni. Majd holnap...

Előzmény: SzabcsiPro (501)
nygma Creative Commons License 2007.07.23 0 0 502
Az én képeim pedig [itt]
Előzmény: godly (498)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.22 0 0 501
Na ezt buktam! :P
Előzmény: SzabcsiPro (500)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.22 0 0 500

ez lesz (remelem ) a kovetkezo

meg 8 ora vissza van az aukciobol, de eddig az enyeeeeeeemmm :D

 

 

 

 

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.22 0 0 499

:( Biztos jo buli volt...

 

Kozben en ezt szereztem:

 

 

 

 

 

DR high side gondola

£24,5 volt az ara

hasznalt, de hibatlan

erossen koszolt...tetszik, de lehet, hogy lesikalom rola! :D (eleg tisztasagmanias vagyok)

godly Creative Commons License 2007.07.22 0 0 498

Hello,

 

Íme a III. találkozón az általam készített képek

 

Üdv:

Zoltán

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.20 0 0 497
Jah , ettol melegem esetleg, de mozdonyom nem lesz! :P
RhB Creative Commons License 2007.07.20 0 0 496

A mi 40 fokukból odaadunk neked 15-öt, oké? :-)

 

Előzmény: SzabcsiPro (495)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.20 0 0 495

Na jolvan am!

 

De jo nektek!

 

En ulok itt Londonban a 18 fokban, szakad az eso es kozben uvoltok mint egy allat, mert a DHL 9 napon keresztul nem talalt ide a cimre, amit megadtam es a nemetorszagbol vasarolt mozdonyom eppen tart visszafele az eredeti gazdajahoz...

 

Szoval csak azt akartam mondani, hogy erezzetek magatokat jol, helyettem is!!!:D

Briko Creative Commons License 2007.07.20 0 0 494
Az 5 perc séta az korrekt becslés...
Előzmény: RhB (493)
RhB Creative Commons License 2007.07.20 0 0 493

Jaaaaaa, hogy dolgozni is kell? Erről nem volt szó... :-)))))))))))

 

Lehet, hogy kb. fél 11 körül már ott leszek, vagy akár egy kicsit előbb is, nem tudom, hogy a 66-os milyen sűrűn (ritkán?) jár, és kb. hány perc séta a buszmegállótól? Én kb. 5 percre saccoltam...

 

Előzmény: Briko (492)
Briko Creative Commons License 2007.07.20 0 0 492

A pályatisztító - állománykihordó munkálatok kezdetét terveztem 10 órára - természetesen ebben is részt lehet venni:-)))

 

Veszek ásványvizeket is természetesen...

Előzmény: RhB (491)
RhB Creative Commons License 2007.07.20 0 0 491

RhB Úr

 

 

Hmmmm, fürdőgatyában, nyakig a vízben, áhitattal bámulva a körbe-körbe zakatoló vonatokat.... Nevezzük inkább kispajtásnak... :-))))))))))

 

 

ma vettem Egerben 5 liter finom vörösbort,

 

 

Ezt korábban is jelezhetted volna... :D :O

 

 

kólát még veszek holnap

 

 

...azért legyen buborékos ásványvíz is, mert nekem kólát (és egyéb cukros üdítőt) nem illik innom...

 

 

Szóval akkor inkább 11 óra? A levélben még 10-11-et írtál?

 

Előzmény: Briko (486)
RhB Creative Commons License 2007.07.20 0 0 490
Viszont akkor neked az LGB helyett ott lesz a bányavasút. Csak nem azt akarod digitalizálni? :-)))))))))
Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 489
Hali!

Legközelebb, a nagyobbik fiam biztos élvezné, odáig van meg vissza a nagy modellekért, most is alig akart elaludni, mert reggel hoztak egy komplett PV készletet a műhelybe, az előző ilyen villanymozdonyt is alig akarta visszaengedni a gazdájának.:-)))

De reggel utazunk Bánkra, és csak vasárnap jövünk meg.

A következőre benevezünk, fürdőgatyánk (még) van!:-)))
Előzmény: Briko (488)
Briko Creative Commons License 2007.07.19 0 0 488

Hali!

 

Te jössz szombaton? Levelet nem kaptál, mert már tudod a járást...

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 487
Füstölő ügyben:
Minden Seuthe készlethez jár egy csinos kis fecskendő tűvel, de, ha szépen megkérem a feleségemet, talán idehaza is van még egy felesleges orvosi!:-)))

Árammérés ügy:
Ez így hamis mérés, és nem is jót mérsz, az fix!
1: nyilván digitális a rendszer, ezt nem lehet átszámítani egy sinus-os sima váltóáramra, mert először is négyszög impulzusok sora, amik a vezérlőről kiadott parancsok függvényében pillanatról pillanatra változhatnak, másodszor nem itt dől be a rendszer, hanem a dekóder utáni ármafelvételnél. Az oda-vissza kommunikáló Märklin-nél (de ilyen a Lenz RailCom is) meg még cifrább a helyzet. Sajnos a váltóáram mérésére is alkalmas műszer sem ad hiteles eredményt, mert az a sinus-os áramra számol, a sínben meg nem az van. A feszmérés sem stinnal, hogy megvígasztaljalak!
2: sima egyenáramú multiméterrel a dekóder és a motor között tudnál mérni egy jó közelítésű áramfelvételt, de a PWM motorjel miatt ez sem lesz egzakt.
3: még van egy lehetőség, kedden mutatták meg nekem Bécs-Újhelyen a CT-Elektronik-nál. Ha alkalmas a modell sima egyenáramú üzemre, akkor a TRAN vezérlőközpontot egyenáramú, analóg üzemre állítva kiírja az aktuális sínfeszt és áramfelvételt. A központ tudja a MM formátumot is, meg az mfx-et is, de analóg módban ezt nem próbáltuk, csak a sima kétsínes H0-t.
Előzmény: godly (485)
Briko Creative Commons License 2007.07.19 0 0 486

Sziasztok!

 

Akkor várok mindenkit szeretettel szombaton 11 óra körül hozzánk, a III. talira. A pontos koordinátákat e-mailban küldöm most rögtön annak, akinek tudom a címét - ennek alapján, aki nem kap tőlem levelet, az kérem írjon a publikus címemre, holnap délelőtt válaszban megy a cím.

Szendvicsek vagy fornetti szerűség lesz, RhB Úr ha minden igaz, hoz pogácsát, ma vettem Egerben 5 liter finom vörösbort, kólát még veszek holnap. Fürdőgatyát hozzatok, mert a medence is használható...

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: godly (485)
godly Creative Commons License 2007.07.19 0 0 485

Hello,

 

Aki ott volt a II. kertivasútazáson, talán emlékszik, hogy gyakran letiltott a vezérlő, és hogy 1,2 A (vagy 1,9 A) helyett mi 0,6 A körül mértük a pontot mikor letiltott.

Azt nem tudom mért bírt "keveset", két mozdonyt se igazán (bár valószínüleg a meredek emelkedők miatt...), de az valószínű, hogy rosszul mértünk !!!

 

Itthon méricskéltem egy átlagos multiméterrel, és szépen megmértem a 16,5 V váltakozófeszültséget, de a műszerem nem tud váltakozóáramot mérni csak egyenáramot! Valószínűleg az ott használt műszer sem tudott váltakozóáramot mérni, és egyenáram mérés üzemmódban mértük a váltakozóáramot azért kaptunk hamis értékeket...

(Persze ha értenék hozzá ideírhatnám a váltószámot, pld. a színuszhullám alatti terület és az egyenáram alatti terület arányainak megfelelő értéket, de ... :-) ezt meghagyom másnak...)

 

Itthon közel sík terepen ("szőnyegre fel/le"), teljes állandó sebességgel (3 kocsival :-)) mindkét mozdonyom kb. 0,2 A-t fogyasztott.

Két mozdony egyszerre, teljes "terheléssel", hang, füst, lámpa sem volt több kb. 0,6 A-nál.

Ami még érdekesebb volt, hogy mikor (teljesen elitélhető módon) még jobban terheltem a mozdonyokat (((gyakorlatilag "lefogtam"))) akkor a terhelés felment kb. 0,85 A-ra (továbbra is egyenáram módban tudtam csak mérni) de a vezérlő nem tiltott le !

 

No ennyi...

 

Jókat vonatozok, főleg mikor a fiam engedi...

 

Üdv:

Zoltán

 

u.i. szombaton vonatozunk ?   

Előzmény: godly (310)
godly Creative Commons License 2007.07.19 0 0 484

Hello,

 

Válaszolok kérdésemre...

Ma hajnalban játszogattam, és most valahogy sikerült jó adagot bele tölteni, amivel majd 10 percig füstölgött...

de persze úgy, hogy megtöltöm addig amig szerintem kb. jó (azaz amíg a patronban látható középső fűtőszál felér), aztán kipróbálom (persze nem füstöl) és egy nedvszívó agyaggal folyamatosan felitatgatom addig, amíg elkezd füstölni...

Tehát nem egy "ekzakt" megoldás...

És nem látok bele annyira hogy "kiderüljön" hol a szint...

Próbálok szerezni injekcióstűt, és kipróbálom azzal az adagolást... :-)

 

Üdv:

Zoltán

 

Előzmény: godly (482)
TEE Creative Commons License 2007.07.19 0 0 483
Nekem még csak H0-ás mozdony füstölőjéhez volt szerencsém. Abba szó szerint pár cseppet kellett tölteni, attól 3-4 percig vígan pöfékelt. Ha túl sok került bele, akkor alig füstölt! Az 1-es patron nagyobb, így annak elméletileg nagyobb füstöt kellene eregetnie. Etwg-t kellene erről is megkérdezni, náluk jópár füstölős gép járkál.
Előzmény: godly (482)
godly Creative Commons License 2007.07.19 0 0 482

Hello,

 

Hogy is van a füstölőkkel ?

Az addig OK, hogy mozdony kéményébe betöltöm a folyadékot ("füstölő olaj"), bekapcs, aztán szemet gyönyörködtetően jön a füst...

DE, kb. mennyi olajat kéne bele tölteni, és az kb. mennyi ideig kellene hogy kitartson?

Az ÚJ mozdonyom (55036-ból a BR 91-es) kéményébe csak nagyon keveset tudok tölteni (kb. pici 2-3 csepp) és csak nagyon rövid ideig (kb. 1 perc) működik.

Ha "túl sokat" töltök, akkor el se kezd füstölni...

A másik mozdonynál (54502) jobb a helyzet (több olaj, több idő).

 

Tudtok ezzel kapcsolatban valamit?

Van valami tapasztalatotok?

 

Köszi, üdv:

Z

cl01 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 481
Köszönöm a segítséget, írtam Neki! Brikó, bocs, hogy rosszul írtam a neved, nem volt szándékos!!!
Előzmény: TEE (461)
RhB Creative Commons License 2007.07.17 0 0 480

Ezek tényleg nem néznek ki rosszul. Engem leginkább az szokott zavarni, hogy az LGB-nek a H0-hoz képest is relatíve sokkal kisebb ívsugár miatt számomra zavaró torzításokat alkalmaznak.

 

A másik - amit említettél is - az általában látható "terepasztal" az öt cserép virággal és 28 ködarabbal. Az októberi bécsi kiállításon láttam egyszer egy vadnyugati asztalt, az tényleg nagyon jól nézett ki.

 

Ezeket egy kollégám fotózta (remélem jól emlékszem, és ez tényleg LGB :-):

 

 

 

Előzmény: crash__override (479)
crash__override Creative Commons License 2007.07.17 0 0 479
Noshát, én nem gyűjtés oldalról közelítem a dolgot, és azt hiszem, egy Roco, Trix vagy neadjisten Maerklin modell mellett nincs szégyellnivalója egy Bachmann G modellnek.
Szerintem amit az ember megvesz, az csak egy alap. A képek alapján igen jól kidolgozottak a modellek, és ezt egy ügyes festéssel, koszolással igen ütősre lehet megcsinálni. Ja, ehhez modellezni kell... És persze az sem utolsó, hogy merre futtatod a vonatod, mert egy betonplaccon' a legütősebb mozdony is nevetséges lehet, míg egy jó pályán az LGB Toytrain is igen ütősen nézhet ki....

Csak úgy néhány kép a Bachmann katalógusból :





Előzmény: RhB (475)
TEE Creative Commons License 2007.07.16 0 0 478
Gratulálok! :-DDD
Előzmény: godly (476)
hkv Creative Commons License 2007.07.16 0 0 477
tisztelt kerti vasúttal rendelkezők. Jövőre 2008 júliusában a IV. Kapostüskevári vasútas nap keretében kertivasút találkozót szeretnénk szervezni, aki rendelkezik kerti vasúttal, és úgy gondolja szívesen be is mutatná egy vasútas napon jövőre, az máris jegyezze be a jövő Júliust a naptárba méghozzá a 13. vagy az az követő vasárnapra. További kérdésekkel észrevételekkel forduljatok

verebelylaszlovte@vipmail.hu a főszervezőhöz.

godly Creative Commons License 2007.07.16 0 0 476

Kedves Fórumtársak...

 

megvan a 55036-os kezdőkészletem, ma átvettem a "Vezérképviseleten", éppen hogy elfér a nappaliban, nagyon örülök neki...

Majd csinálok képeket és ha gondoljátok viszem a mozdonyt a 3. találkozóra...

 

Üdv:

Zoltán 

RhB Creative Commons License 2007.07.16 0 0 475

milyen részletességű lehet

 

...hát ez az, LEHET, de amiket eddíg láttam, nemigen használták ki a LEHETőséget...

Előzmény: crash__override (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!