Keresés

Részletes keresés

gigorli Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32692

Úgy tűnik apukám mellett én is csatlakozom a klubhoz. Tegnap voltam Esztónál, a "gyengén pozitív" leletemre azt mondta, négy alfaj által is fertőzött vagyok. Kaptam a doxycyclint, zitinnt és kliont. Bevallom, kicsit még sokk alatt vagyok, azt hittem, nem lesz gyógyszerekre szükségem.

 

Beszéltem vele apuról is, az ő diagnózisát Lyme-MSIDS_ALS-re változtatta az alapján, hogy apu nem bírta szedni sem a medrolt, sem a riluteket, amit a Ritka Betegségek Intézetében írtak fel neki, és az alapján, hogy anno nyár elején javult az állapota az antibiotikumtól. Neki most doxycyclint, klarilidot, rifamedet és plaquenilt írt fel ez utóbbira nem is receptet kaptam, csak egy cetlit, az Európa Patikában kell megrendelnem, mert elvileg ne is forgalmazzák Magyarországon.

Nedvig Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32691

És mi lett az eredmény a tenyereddel kapcsolatban?

Előzmény: Törölt nick (32684)
Nedvig Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32690

Nekem is ilyen és a candida negatív (vér és váladék).

Előzmény: Marobert1 (32681)
Nedvig Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32689

Igen.

Előzmény: pankaa78 (32673)
Nedvig Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32688

Nekem is ilyen volt a nyakam sokáig, de elmúlt.

Előzmény: pankaa78 (32674)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32687

Ez nem pontos lista. Bartonellára írják még a makrolidokat, tetraciklineket, a rifampicint, és a cephalosporinokat. De ezekre eltérően érzékeny. A tetraciklint, makrolidot szinte valamennyien megkaptuk, ha csak ilyen egyszerű lenne ez a sztori, egyőnknek sem lenne már társfertőzés.

 

Nálam a Zitrozin valamit nagyon betalált, most tartottam pár nap szünetet, és mégis még tegnap este is rángatóztam párat. Ma folytatom a szedését.

Előzmény: Törölt nick (32686)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32686

Chlamidiára az azitromicin, bartonellára meg a ciprofloxacin/levofloxacin a jó.

Előzmény: szerencse3 (32678)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32685

Nekem igen.

Előzmény: pankaa78 (32673)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32684

Ezt még kiegészítem azzal, hogy van negatív lelettel is lyme beteg, az, akinek a szervezete nem tud mit kezdeni a kórokozóval, nem termel ellenanyagot. Úgyhogy a negatív lelet sem mindig jót jelent. Én amikor a legrosszabbul voltam, már a kezem is remegett, mint a parkinsonosnak, akkor volt negatív a leletem. Amikor gyógyszerkúra után kicsit már jobban voltam, és újra levetettem a vért, na akkor meg pozitív lett. Most pl. nagyon szurkolok egy erősen pozitív leletért. Hamarosan megjön. S a doktor úrnál is levetettem a vért, de annak eredményére még várni kell. A gyógygombákat jövő héten elkezdem. Kíváncsi vagyok.

Előzmény: Móki65 (32680)
Naive Ben Creative Commons License 2015.11.11 0 0 32683

Az antibiotikumos kezelések kapcsán kicsit paradox a helyzet összeesküvés szempontból. A nagy dózisú antibiotikumkúrákat felíró orvosokat ugyanis tűzzel vassal támadják, ez világszerte létező jelenség, ahogy az az Under Our Skin című filmből is kiderül. Könnyen támadhatók mondjuk, mert sajnos előrehaladott lyme-mal szemben tényleg olyan extrém dózisok hatékonyak csak, amit nem mindenkinek bír ki a szervezete károsodás nélkül. Ezzel a betegséggel kicsit mind kísérleti egerek vagyunk, így azt mondom, jobb nem kiadni a kezünkből a teljes felelősséget orvosnak sem. Képezni kell magunkat, utánaolvasni aminek lehet, betegtársak tapasztalatait figyelembe venni. Én személy szerint a saját megérzéseimre is nagyban hagyatkozom pl az étrendkiegészítők kapcsán...  Ha a háziorvosnál, meg a Szent László Kórházban rábíztam volna magam a fehér köpenyre, szerintem jó eséllyel most tolószékben lennék, de biztosan nem élném a mostani viszonylag gondtalan életem...

Előzmény: Erika037 (32672)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.10 -1 0 32682

Rég óta tünetmentes vagyok a pozitív tesztem ellenére.

Előzmény: Erika037 (32669)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.10 -1 0 32681

Szerintem ez Candida.

Előzmény: pankaa78 (32674)
Móki65 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32680

Szia! Szerintem tünetmentes van, nem tudom, hogy mit értesz negatív leleten... a vérteszt/szerológia soha nem lesz negatív, és ENG sem feltétlenül. Aki egyszer a Borrelia-t sajnos "bekapta" és a szervezetében olyan károkat okozott amiket nem lehet lenullázni annak sose lesz negatív a lelete teljesen. Minden státuszt a kezelés előtti állapothoz kell viszonyítani!!!! Szerintem...

Előzmény: Erika037 (32669)
boxerkutya Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32679
szerencse3 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32678

Számotokra biztos hülye kérdést fogok feltenni, de azért felteszem..:)  Ha van bartonellám , vagy /és chlamydia pneumoniae

akkor arra a Minocyclin is jó? Akinek van borrelia-n kivül egyéb fertőzése is, azokat külön kezeli más-más antibioval? 

szerencse3 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32677

szerencse3 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32676

Múltkor nem sikerült képet feltölteni vmiért, hátha most..

Nekem igy nézett ki a nyakam, mellkasom ab kúra közben, pedig minimálisan ért fény.

pankaa78 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32675

Köszönöm, sikerült! :)

Előzmény: bob87 (32664)
pankaa78 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32674

Ez a nyakam. Arcomon is egyre több van.

Előzmény: Nedvig (32663)
pankaa78 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32673

Egy képet enged egyszerre, úgyhogy két részletben fog menni. Neked is ilyenek voltak?

Előzmény: Nedvig (32663)
Erika037 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32672

Köszönöm ez most dobott rajtam valamelyest!:)

Mindent ki kell próbálni és csak olyan emberekre hallgatni aki benne vannak át élték vagy ilyen vagy olyan formában!

Nem nagyon akarom elhinni ,hogy nincs gyógymód rá!

Ez is egy nagy összeesküvés elmélet mint a sok gyógyíthatatlan daganatos beteg és még sorolhatnám....

Nem érdekük,hogy az emberek egészségesek legyenek: népesség szabályozás, pénz sok pénz van ezekben a gyógyszerekben amivel kísérleteznek rajtunk! 

 

 

Előzmény: Naive Ben (32670)
Naive Ben Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32671

Nekem is volt ilyen időszak, heteken át szinte minden éjjel. Nem ritkán egyetlen éjszaka alatt cserésre izzadtam a lepedőt, ágyneműt, és ezekben az időkben az esti kádfürdők ellenére reggel is zuhanyoznom kellett, hogy ne menjek büdösen emberek közé. Én azóta sem teszteltettem magam társfertőzésekre, a doktornő azt mondta, ezt nem ritkán okozza a borellia önmagában is. 

Előzmény: hornet599 (32645)
Naive Ben Creative Commons License 2015.11.10 0 1 32670

Sajnos valóban "kétesélyes" harc ez, de azárt korántsem reménytelen. Én 3 orális, és egy infúziós kúrán vagyok túl, teljes gyógyulásról még nem tudok beszámolni, de most kb 2 hónapja nem szedtem antibiotikumot, és az állapotom stagnál egy elviselhető szinten. Szerintem nagyon fontos észben tartani, hogy az antibiotikum önmagában nem nyújt tartós megoldást. Egyfajta mankóként fogható fel az immunrendszer szolgálatában, amíg a kórokozók mennyisége meghaladja az immunrendszer kapacitását. Az első 3 kúrám után mindig azt tapasztaltam, hogy az ab kiürülésével rögtön erősödni kedztek a tünetek. Talán az infúziós kezelés alaposabb munkát is végzett, de szerintem fontos az is, hogy elkezdtem immunierősítőket szedni, minden kúra alatt sokat sportoltam, és most sem hanyagolom el teljesen, izzasztom magam amikor csak tudom (autóban, itthon, esténként forró kádfürdő), tudatosabban táplálkozom, sőt igazából az egész életmódomon változtattam némiképp. A fórumon Marobert van jelen, mint "gyógyult" (jó ideje tünetmentes gyógyszer nélkül), és biztos vagyok benne, hogy van még sok ember az országban, akiknek sikerült  egyenesbe jönni krónikus lyme-ból, csak épp ennek köszönhetően nem járnak például erre a fórumra, hanem élik az életüket és örülnek, ha nem kell a lyme-mal foglalkozniuk. Most, hogy egy ideje jobban vagyok, én is hajlamos vagyok elfeledkezni a fórumról. Pedig egy éve nem egyszer előfordult, hogy sírtam a fájdalomtól, volt hogy gondot okozott, ha alá kellett írnom valamit, "eltévedtem" saját lakhelyemen autóval, alig bírtam el két kézzel annyit, amit most egy kézzel elbírok...

Szóval szertintem nem reménytelen harc ez, de hosszú, és igazán embert próbáló menet, az biztos. No meg persze a betegség előtti életminőség 100%-os visszanyerése finoman szólva nem garantált akkor sem, ha minden Tőled telhetőt beleadsz. Azok után, amin keresztül mentem, én már nagyon hálás vagyok azért a 80%-ért is, ameddig mostanra eljutottam, de bízom benne, hogy még javul tovább is a helyzet...

Előzmény: Erika037 (32668)
Erika037 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32669

És távol álljon tölem nem trollkodni akarok csak probálom tiszta fejjel reálisan átlátni a régi kommentelők tapasztalatát,véleményeit összegezni! 

Van olyan itt aki tünetmentes negatív lelettel rendelkezik?

Erika037 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32668

Bocsánat! Helyesbitek: *miért nem

Erika037 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32667

Azért az érdekelne, hogy több éves ab erős ab kúráktól miért válik egészségesé az ember?

Szinten tartja időnként megöli a bacikat de végleges mardéktalan gyógyulás olyan van?

Azt kell sajnos gondoljam,hogy ez a borrelia ha bekerül a szerveztbe onnan se ember, se isten ki nem öli!!! 

Nedvig Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32666

Sok tünet nálam is megvan. Sőt még nem írtam róla, de a mély lehangoltság rohamokban jön, majd elmúlik és jól vagyok. Sírógörcs is rámtör sokszor, már gondoltam a hormonokra is...mély fáradtság jellemző. Korábban nagyon aktív voltam. Most le vagyok lassulva és a koponyámban áramütésszerű érzések vannak időnként. 

Előzmény: happysmile (32615)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.10 -1 0 32665

Ez Candida is lehet.

Előzmény: pankaa78 (32629)
bob87 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32664

KÉP:

új hozzászólás - Kiválasztom a képet (alul), majd a beillesztése nagy méretben / vagy kicsiben. Arra figyelj, hogy a hozzászólásban jelenjen meg a kép, különben nem küldi el.

 

vagy használd ezt:

http://prnt.sc/

Nedvig Creative Commons License 2015.11.10 0 0 32663

Igen, apró dudorok és gennyesek is voltak nekem is sokáig, de elmúlt. Úgy tudom fel lehet tölteni képet. 

Előzmény: pankaa78 (32629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!