Keresés

Részletes keresés

Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1638

Ja, és még valami:

Amikor a HDSNET témában a fórumtársak a szolgáltatással kapcsolatban panaszkodtak, akkor én az esetek többségében nem tapasztaltam azokat a jelenségeket, amiket írtak, pedig még a tesztkéréseknek is eleget tettem (ping, adott Internet oldalak elérése).

Előzmény: nicko (1634)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1637
Egyébként van élet az EMKTV kábel tv-n is kivül, erősen gondolkodok a UPC Direct bevezetésén, ha a kábel tv elvonási tünetek tovább erősödnek bennem. ;-D
nicko Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1636

és sajnos még mindig nincs pozitív változás, :-((

 

ebből egyszerű földi halandó magyarországon elsőre nem a feltöltési sebességre gondol :)

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1635)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1635

Én elsősorban a feltöltési sebességet nézem és addig, amíg ez az ADSL esetében maximum a letöltési sebesség negyede, addig az ADSL számomra nem választható alternatíva. :-((

 

Többek között azért mondtam le az EMKTV kábel tv szolgáltatását, mert nem voltam megelégedve azzal a szolgáltatási minőséggel, amelyet a cég nyújtott; és ugyanígy mondanám le a HDSNET Internet szolgáltatását, ha az Internet szolgáltatás minősége negatív irányba változna!

Előzmény: nicko (1634)
nicko Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1634

nem tudom mit nézel...

2005 márciusában nekem datanet megdíjazva azt hogy évente 1 évet írtam alá náluk 2001 óta, az éppen lejárt 1024-es adsl 12.700Ft-os havidíjat 1 év hűség lejárta után, kaptam volna tőlük 1 hónap ingyenességet aztán 1024-es adsl további 11 hónapig--->12.300Ft/hó

azt mondtam anyátok ;)

2005 április óta tvnet forgalom arányos 1024-es adsl---> min. 5.000Ft max. 8.650Ft (a min. értéket csak az első 2 hónap kedvezményes korszakában értem el) :)

2006 áprilistól tvnet 1024-es adsl--->6250Ft lesz az adsl3g-nek köszönhetően..

 

nagyjából 50%-os áresés 1 év alatt és no para hogy hétvégén modem sebességgel netezek vagy sem, megy a mél szerver vagy sem és egyébb huncutságok amiket a hdsnet topicban olvasok főleg a kispesti részt illetően.

 

off

hétvégén az egyik ismerősömmel beszéltem aki anno Nagyváradról költözött magyarországra a nyolcvanas évek első felében ergo ide nősült...egyházban lakott a digitv jelenlegi főnökövél vagyis együtt nőttek fel mint kis srácok. Mesélt pár érdekes történetet róla :p

 

 

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1633)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1633

Ezzel én is vagyok, csak fordítva.

Lassan már másfél éve nézegetem a különböző ADSL csomagokat és sajnos még mindig nincs pozitív változás, :-(( ezért maradok a HDSNET előfizető. :-))

Előzmény: Megdobbent (1632)
Megdobbent Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1632
ehe, igy jarogatok en is lassan 3 eve a hdsnet forumra, hogy na mikor kottessem vissza. No egy percig sem kellett haboznom: marad az adsl :)
Előzmény: Bíborkékhóvirág (1631)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1631

Kedves EMKTV kábel tv előfizetők!

 

A mai napon, 9 óra 41 perckor a szolgáltató a szolgáltatást - a szolgáltatás lemondása miatt - megszüntette, így a továbbiakban mint EMKTV előfizető nem fogok tudni hozzászólni a témához, de passzív olvasóként azt továbbra is figyelni fogom és ha jelentős javulás állna be mind a szolgáltatás, mind a kínálat minősége terén, akkor el fogok gondolkodni a szolgáltatás újbóli előfizetésén.

 

Üdvözlettel:

 

Bíborkékhóvirág

MrLatX Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1630
Az UPC-nél is. De itt az ATV és a Hírtv is elment
Megdobbent Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1629
De nem kicsit -> nezhetetlenne varazsolta a kozszolgalati egyes musort...
Előzmény: Kcsita (1628)
Kcsita Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1628
A Magyar televízió hangja megint csúszott....
MrLatX Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1627
Szerencsére gyöngyösön az UPC-nél nincs gond a VH1 el, mert nincs:)
Előzmény: nicko (1626)
nicko Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1626
Tegnap napközben az eurosportnak sem volt hangja..ez egy ilyen hangtalan nap volt ;)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1625
Elképzelhetó, de a lényeg, hogy most már jó. :-)
Előzmény: Mauro (1624)
Mauro Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1624
Az is lehet hogy VH1nél volt a gond.
Előzmény: Bíborkékhóvirág (1621)
MrLatX Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1623
Ja, és a gyöngyösi UPC ügyfél"szolgálat" -on nincs panaszkönyv. Miért tehetik ezt meg?
MrLatX Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1622
Egy biztos. Az UPC sokkal trehányabb. Olyan szolgáltatás hirdetésére költi inkább a pénzét, ami nálunk, Gyöngyösön nem is érhető el. A kevesebb reklám olcsóbb szolgáltatás lehetne. A havi díj nagy százaléka szerintem reklámra megy el. A "Híres" ügyfélközpont semmit se tud.
Nálunk csak soros szolgáltatást ad a belvárosban. A soros szolgáltatáson senki nem tudja mi miért történik. Gyöngyösön mindenki útálja őket, ők meg nem törődnek a fizető vendéggel:)
Az UPC a reklám helyett inkább a kábelüket csinálnák meg. azé kábel tv, nem?
Suxx UPC. Vivát digitv!
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1621

Most már nálam is. :-))

 

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyors az ügyintézés .. ;-D

Előzmény: Mauro (1620)
Mauro Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1620
Nálam van.
Előzmény: Bíborkékhóvirág (1619)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1619

Kedves fórumtársak!

 

Tisztelettel érdeklődnék, hogy másnál sincs hangja a Vh1 classic csatrornának?

 

Előre is köszönöm a tájékoztatást!

 

Bíborkékhóvirág

 

Előzmény: Törölt nick (1618)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1618

Az vesse Rád az első követ aki nem szokott elírni ;-D

Néz meg engem pl.. ;-)

PÁ!

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1615)
Mumu Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1617
A 6 kerulet egyes hazaiban 10,30 ota nincs program szoras. Az ok: trafo csere a Bajcsy Zsilinszkij utcaban (megerdeklodtem) Valoszionuleg delutanig tart..
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1616

Szia!

 

Kihagytam, de nem is ez 'izgatott' fel ;-)

(Egyébként arról szó sincs, hogy felidegesítettem volna magam, tök nyugodtan tudok kritizálni ilyen "stílusban"  ;-D ettől megy a falra a közös képviselőnk is - és a vicc, hogy általában igazam van és ennek ellenére ha szépen kéred, ha erősen kritizáls: általában nagy ívben épp azok szarnak a fejedre, akiknek ép te fizetsz! ;-D)

 

 

Na most - ha nem baj - rá kel kontráznom ;-DDD

 

AZ LENNE A LEGNAGYOBB BAJ, HA SZAKEMBEREK LENNÉNEK - ilyen attitűddel szerencs ugyanis az, hogy legalább szakmailag olyan barmok, hogy nem tudnak nagy hatásfokkal ÁRTANI ;-DDD

 

Illetve: 8-[

 

 

Ha most meg merem kockáztatni, hogy az illetékesek összességét, aki(k)

 

- a hatályos törvények

- az EU irányelvei

- az ezzel kapcsolatos kötelezetségeink

- valamint, de nem utolsó sorban az ország egészének 20 évre előre vetített gazdasági és

- kultúrális érdeke szerint is

- kötelező,

- a digitalizálás érdekében folyatott

- nemcsak megalapozó, de kifejezetten támogató

- és már a körmünkre égően elkésett!

 

munkát szabotálja(ák), KILÓRA VETTE MEG A MAGYAR KÁBELSZÖVETSÉG (az UPC, a T-csoport (!) és talán a többiek is) és azok az egyébb "érdekcsoportok" akiknek gyakorlatilag semmi sem számít -- nos mikor fognak feljelenteni rágalmazásért?!

 

Mert ezeknek ti. akik agyonlobbizzák magkat (pártra, felekezetre és bőrszínre való tekintet nélkül!) és mindezt végső soron a mi (az ország) kárára teszik, nem számít egy olyan országban tejelni, ahol rendőrök egymást csukatják le, és ahol minden kisembert fenyeget az ASWA-tól az ORFK-ig mindenki ha rá 'mer nézni egy képkockára fizetés nélkül', de egy poolitikai célú adatlopásért annak ellenére nem fognak (!) büntetni senkit, hogy nagy nyílvánosság előtt beismerték az elkövetést.

(És ez most NEM a politikáról szól - azza nem úgy!)

 

 

Az nem lehet, hogy 15 évvel a 'vasfüggöny' lebontása után is még van eg y(egyeseknek nagyon is jó!) virtuális vasfüggöny: etikára, politikai kultúrára és a gazdaságban elkövethető, az írott és íratlan szabályokat megsértő viselkedésre felmentést érez mind aki ide beteszi a lábát - minden vertikumban!

 

 

Na "röviden" hát ennyi ;-)

 

Üdv!

Robi

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1613)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1615

Igen, elírtam! ;-D

Bocsánat!

Előzmény: Törölt nick (1614)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1614

Szia!

 

Szvsz az A2 és a NICAM két külön ügy.

 

Bár mindkettő analóg ;-)

 

 

Legutolsó információim szerint az A2 a régebbi és ezt nem jelölik a sztereó jelzőn kívül külön. Míg a NICAM-ot igen, ez mindkettőt tudja (általában).

 

Az m1 a KTV-nél (EMKTV) NEM a leírásnak (www.emktv.hu) megfelelő NICAM-mal hanem csak A2-vel gyün! Ez szvsz a digitális sugárzás (és esetleg a nem megfeleő újrakódolűás?!) miatt lehet...

 

 

Robi

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1609)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1613

Kihagytad a lényeget:

 

"Gáspárik Attila, a romániai országos audiovizuális tanács tagja szerint Magyarországon nem vállalkozóbarát a médiatörvény, ezért dönt néhány társaság a mellett, hogy más országban jegyezteti be magát vagy szerkeszti műsorát."

 

Én már a múltkor is írtam, hogy egyre több adó fogja áttenni a székhelyét a szomszédos országok valamelyikébe, mert az ORTT kettős mércéje, a média törvény rugalmatlansága miatt erre rákényszerül.

Az ORTT-vel a legnagyobb baj az, hogy hozzánemértők gyülekezete: ez a műlt héten be is bizonyosodott, amikor a digitális televiziózásról volt szó, és fogalmuk sem volt arról, hogy ezt hogyan tudják majd megakadályozni, vagy megnehezíteni (Igen, nem elírás!!!), ahelyett, hogy az új technológia előtt szélesre tárnák a kapukat, hogy mi nézők (is) jól járhassunk.

Nem véletlen tehát az az új jelenség (amelyből én is csak akkor tudtam meg, hogy feltörekvő fiatal értelmiségi vagyok ;.-D), hogy egyre többen mondanak le a tv nézésről és egy szabadabb világba (Internet, színház, múzeum, könyv, természet) menekülnek.

 

Egyébként pedig - ezt szomorúan, fájdalommal teljes szívvel mondom- már én is inkább az Internethez fordulok, de nem a hazai, hanem a külföldi (angol nyelvű) oldalakat kell, hogy böngésszem, ha azt akarom, hogy a vágyaim kielégülésre találjanak (tanulás, szórakozás, stb). :-((

Előzmény: Törölt nick (1607)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1612

 

   Szia!

 

 

Az én Samsung videóm a normát is kiírja: e szerint az

 

RTL Klub és a TV2 (földön és KTV-n is): NICAM SZTEREÓ -- ez az 'újabb' szabvány

 

DE:

UHF41-es m1 : NICAM SZTEREÓ!

VHF 2-es m1 (Budapest, Széchenyi-hegy): MONÓ!

 

 

míg pl. a

M1 és M2 (KTV-n!) és DUNA, COOL : A2 SZTEREÓ -- ez a 'normál' sztereó

 

 

Tudtommal a Spectrum soha nem is volt sztereó... (általában a természet-cstaornáknak nem is készül sztereó hanganyag..)

 

 

Szóval nagy valószínűséggel a TV-d "csak_sztereó"

vö. Csengetett MyLord: "Csak_ miniszterelnök_úr!" Ivy így nevezte miniszterelnököt,miután James kiktatta, hogy nem kell jelzőkkel tűzdelni

;-DDDD

 

 

Megoldási javaslat: egy 20 ezer forintos (kb. ennyi lehet most egy jobb Samsung) HiFi sztereó videó kifejezetten szép sztereó hanggal és még videó is ;-)

És nem csodálkoznék, ha megszűnnének bizonyos zaj-zavar jelenségek is egy újabb tunerrel ;-)

 

 

Üdv!

Robi

 

 

Előzmény: Megdobbent (1606)
Kcsita Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1611

Ezt megértem. Az a baj, hogy az ember tehetetlen és nem tud mit csinálni.

Előzmény: Bíborkékhóvirág (1610)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1610
Nem biztos, hogy csak most jött ár, de a tehetelenség dühbe megy át, amit én mélységesen megértek. :-((
Előzmény: Kcsita (1608)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.22 0 0 1609

Analóg sztereó, ergo a Nicam / A2 sztereó esetén nem fog sztereóban szólni (nekem Dual márkájú volt, de emiatt vettem egy másikat, mert hiányzott a sztereó).

Aminek (elvileg) Nicam sztereóban kell(ene) jönniük, az az RTL KLUB, az m1, a TV2, így ezeket Neked monóban kell(ene) venned. Egyébként, ameddig a tv tunert használtam és dühömben nem szereletm ki, addig ha az adások vételénél automatikusara állítottam, hogy sztereó, vagy monó legyen, addig az RTL KLUB, az m1, a TV2 sztereóban, a többi monóban jött, ha pedig manuálisra állítottam, akkor mindegyik sztereóban jött, amelyiknek abban kellett jönnie. :-))

Előzmény: Megdobbent (1606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!