Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.03 -2 1 12215

Már most is mondott olyat, hogy hiányoznak a páros kapcsolatok... Mennyivel jobb volt, mikor a Fradira épült a válogatott (bár ezt már csak én képzeltem hozzá). Bizonyos szempontból jobb volt, talán, de ez eredményekben annyira nem mutatkozott meg.

 

Kis érdekesség a vb-keretekről, hány klubból jöttek a top6 csapat játékosai:

svéd (13 klub)

norvég (9 klub)

francia (8 klub)

dán (6 klub, itt elég sok klubtárs van)

német (11 klub)

holland (11 klub, OK, van azért egy odensei mag)

 

Előzmény: lunanoctis (12214)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.03 -1 1 12214

És epedve várom a pillanatot, mikor Vova (vagy az utódja) elkezdi telesírni a médiát, hogy nincs idő/lehetőség összetartásokra a sok légiós miatt és ez negatívan fog kihatni a válogatott játékára és eredményességére egyaránt.

Előzmény: hatosfalat (12212)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.02 0 4 12213

Valószínűleg úgy látták, hogy a fiúknál ez bejött. (Hogy a fiúknál ez valójában mennyire jött be, azt most nem nyitnám meg, a focis példát meg főleg nem, mert az más liga.)

Csak hát ott nagyobb a piac, több jó helyre is el lehet igazolni. A nőknél nincsenek olyan csoda bajnokságok, mint pl a fiúknál a Bundesliga, ahol lehet pallérozódni.

Valljuk be, egy francia női bajnokság, vagy egy német, jelenleg valószínűleg semmivel sem erősebb, mint a magyar. Abban lehet bízni, hogy ott jobb a szakmai munka (bár pont a Móvárral összevetve ebben nem vagyok teljesen biztos), és hogy megtanulnak új dolgokat (a pályán is). A nyitottság megvan, különben nem mentek volna ki. Remélhetőleg a válogatottba is visszahoznak majd a kint megszerzett tapasztalatból, mentalitásból valamit.

Most már azt sem lehet mondani, hogy kevésbé erős csapatokba mennek csak a magyarok: a Metz, a Nantes, a Bietigheim, a Thüringen, vagy éppen a Rapid nyilván minőségi klubok.

Én egyébként személy szerint nem örülök ennek, még ha lehet, hogy jelen helyzetben szükségszerű és eredményes is lesz, mivel ha sok jó magyar kimegy: A: gyengül a bajnokság, B: ha pótolják őket, akkor sok esetben csak külföldiekkel tudják, és nézhetjük a sok külföldit a magyarok helyett.

És végül is ez a kudarc beismerése, és a teljes feladás: nekünk ez nem megy, itt nem tudunk belőletek többet kihozni, menjetek ki külföldre, hátha úgy jobb lesz.

 

Előzmény: hatosfalat (12212)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.02 0 5 12212

Érdekes fejlemények ezek. Amikor pár évvel ezelőtt nagy volt a lárma, hogy túl sok a légiós óriási pénzekért az nb1-ben és ezt az MKSz is átvette, akkor érdekes módon a klubok elkezdték radikálisan csökkenteni a külföldi játékosokat (ETO és Siófok kivételével, előbbi MKSz egyetértéssel, utóbbi anélkül, csődbe is mentek). Aztán a válogatott eredmények nem jöttek.

Az újabb mantra az lett, hogy a játékosoknak érdemes lenne külföldre menni, ezt átvették MKSz vezetők is. Aztán láss csodát a szinte nulláról két szezon alatt már majdnem húsz játékosunk fog kinn játszani. Majd meglátjuk jönnek-e jobban az eredmények.

Nemrég az MKSz kijelölte a kiemelt akadémiákat, iszonytató pénzekkel megtámogatva, láss csodát, most már az ETO után a Fradi is légiós csapatot épít kurva sok pénzből. És a Debrecenbe is egyre több légiós költözik, ez a három csapat messze a többi előtt van anyagilag.

Az irány egyértelmű, legyen 2-3 nagyon kiemelkedő csapat, az sem baj, ha magyarok alig játszanak ott, hogy legyen cirkusz a népnek. Másik oldalon meg reménykedjünk, hogy külföldön hátha jobban fejlődnek a játékosaink és jön valami válogatott eredmény is.

Előzmény: Tonio 2.0 (12197)
bta70 Creative Commons License 2024.02.02 0 1 12211

22-es csapdája. Az élsport nem egy habostorta. Az átlagnál nagyobb rutint megkövetelő beállós poszt különösen nem.

Előzmény: RnD (12210)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -5 5 12210

...egy jobb csapatból érkező ajánlatot?:O

 

Aztán elterjed az edzők között h 'ez a játékos nehéz eset' ami végképp nem hiányzik.

Előzmény: bta70 (12209)
bta70 Creative Commons License 2024.02.02 -2 1 12209

Akkor fordítsuk meg ezt is: nem kötelező elfogadni a klub/edző ajánlatát.

Előzmény: RnD (12208)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -4 7 12208

Ha valaki menni akar, az edző nem tudja visszatartani.

 

De azt h ki jöjjön a csapatba, az leginkább az edző döntésén múlik.

Előzmény: bta70 (12207)
bta70 Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 12207

"Nem egy junior játékosról beszélünk"

 

...  ugyanakkor nem 0/1 jellegű dologról.

 

"Amennyiben a játékstílusba nem illik a játéka ... miért igazolta le"

 

Ilyen alapon azt is kérdezhetnéd, hogy Nonót miért engedte el.

Előzmény: RnD (12203)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -3 5 12206

Csire Fanni balszerencsés: tavaly Móváron 81% lőtt balszélről, de persze nem sok lövésből (17/21) mert Stranigg Zsófi mögött nem nagyon kapott játékidőt. Vácon még kevésbé kap lehetőséget.

 

Egy olyan csapatban ahol számítanak a játékára szerintem jó lenne.

 

Mihály Petra statja teljesen rendben van (16/21 77%) és ez jobb mint a posztriválisa lövőszázaléka (21/30). Ebből nekem úgy tűnik h a jobbszél a Vasasban nem sokat használt poszt, így aztán nehéz is ott felhívni magadra a figyelmet. (Így is több gólt lőtt sokkal kevesebb próbálkozásból mint például a balkezes átlövő Ferenczy.)

Előzmény: hatosfalat (12202)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.02 -2 1 12205

"Móvár pedig nehéz ügy. Ők egy nevelő klub, lényegében, néhány rutinosabbal kiegészülve."

 

Ez egy olyan értékajánlat, amivel szerintem szponzorok elé is oda lehet állni. Feltörekvő fiatal tehetségek elé meg pláne, azt láttuk az elmúlt években, hogy szépen működött a modell.

Előzmény: Tonio 2.0 (12196)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.02 -1 1 12204

Kár. Tőle igen sokat tudott volna tanulni védekezésben.

Előzmény: hatosfalat (12180)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -1 3 12203

Amennyiben a játékstílusba nem illik a játéka, akkor Gyurka - aki ezt tényleg jobban tudja - miért igazolta le őt két évvel ezelőtt.....? Azért h írja valaki a statot a kispadon?

 

(Nem egy junior játékosról beszélünk akiből még nem lehetett tudni h mit lehet kihozni. Bardi Fruzsi játéka és képességei nyitott könyv kellett h legyen egy edző előtt.)

 

 

Előzmény: bta70 (12195)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.02 0 0 12202

Csire és Mihály az új klubjukban sem bizonyította, hogy lenne bennük jóval több, Varga Emíliát meg sztem egy év múlva érdemes megnézni. A pozitív oldalon van még nálam egyértelműen Tóth Niki és sztem Szemerey is itt került élete formájába. És még Tóth Gabi is talán most játszik legjobban hosszú idő óta.

Előzmény: Tonio 2.0 (12196)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.02 -17 0 12201

Azt nem tudom. Ezt is csak pletykaszinten olvastam a minap.

Előzmény: Tonio 2.0 (12199)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.02 0 0 12200

És Planéta is külföldre megy. Kérdés még Juhász Gréta.

Előzmény: van_Persil (12198)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 12199

Melyikbe?

Előzmény: van_Persil (12198)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.02 -19 0 12198

A Kácsor megy egy oláh klubba.

Előzmény: Tonio 2.0 (12197)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 12197

francia:

Metz: Vámos, Szemerey

Nantes: Pásztor

német:

Bietigheim: Szikora, Faluvégi, Háfra

Thüringen: Kuczora

Zwickau: Szabó, Lakatos

Halle-Neustadt: Suba

román:

Rapid: Korsós

Buzau: Papp, Pál

norvég:

Molde: Kajdon

cseh/szlovák:

Banik Most: Ogonovszky

 

Kit hagytam ki?..

 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.02 -2 0 12196

Vác gyengül, Budaörs erősödik? Talán, talán, épül valami Budaörsön?..

 

Móvár pedig nehéz ügy. Ők egy nevelő klub, lényegében, néhány rutinosabbal kiegészülve.

Aztán ha valaki 'kinövi' őket, az feljebb lép.

A fiatalok közül sem vált be eddig mindenki, pl Csire, Mihály, Sztankovics, Varga Emília (?) nem voltak túl jók / nem sok bizalmat kaptak, de szépen fejlődött Pásztor, Stranigg, Albek, Lancz, Ivancok, és szerintem Schatzl Natalie is. Hadfi Grétát meglátjuk. Udvardi nem annyira fiatal, de ő is biztató.

bta70 Creative Commons License 2024.02.02 -1 3 12195

Szvsz Gyurka Jani jobban tudja, ki mennyire illik bele az utóbbi évek során kidolgozott játékstílusba. A norvég Sola HK otthonában kapott néhány perc pedig talán egy pöttyet több a semminél;)

Előzmény: RnD (12194)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -1 3 12194

Nem 'relatíve kevés' lehetőséget kap, abszolút semmi lehetőséget nem kap. És most már második éve.

 

Ez teljesen nonszensz de most h kell egy új beálló, Bardi Fruzsival lehetne kezdeni.

Előzmény: bta70 (12193)
bta70 Creative Commons License 2024.02.02 -1 2 12193

Nyilván azért kap relatíve kevés lehetőséget, mert van nála egyértelműen jobb, persze a helyzet nem ilyen egyszerű. A tényleges megfejtés a Móvár játékrendszerében (talán már azt is lehet mondani, játékstílusában) keresendő.

Előzmény: RnD (12186)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.02 -2 1 12192

Nem értem miről beszélsz? Most is közös megegyezéssel játszik Vácon, gondolom a Fradi állja a fizetési különbözetét. Nem csak itthon fordul elő ilyen, hogy egy új igazolás nem jön be és ilyenkor megegyeznek a felek a kölcsönadásban vagy szerződés bontásban.

Előzmény: maedros (12188)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -1 3 12191

Mert különben úgy járunk mint az MTK. Ők leigazolták Weisheitelt, aki már utolsó újvárosi évében is vacak volt, aztán csapatot sem talált magának félévig. És most az MTK-ban ha lehet még rosszabb mint Újvárosban.

RnD Creative Commons License 2024.02.02 -1 3 12190

Egyébként ha már beállónál tartunk, hol van Varga Emőke....? Ő is jó lehetne Móváron.

 

A Fehérvárt otthagyta, de aztán megsérült ezért az új csapata 1) vagy visszalépett a szerződtetésétől 2) vagy a rehab idejére nem kérte ki a játékengedélyét (és most erre már nem sok idejük maradt).

 

Akárhogy is, idén ha nyáron formába lehet hozni Emőkét én a Móvárban megpróbálkoznék vele.

maedros Creative Commons License 2024.02.02 0 0 12189

Ez is egy alternatíva...

Előzmény: RnD (12186)
maedros Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 12188

Az lehet hogy valami nem működik, de a szerződések, aláírások csak jelentenek valamit, vagy ebben az országban minden szanaszét szaladhat? Felnőtt ember vagy, vannak jogszabályok, felelősségek - a sportban is - szerintem jól tudod....

Előzmény: hatosfalat (12185)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -1 2 12187

Varga Emília az Esztergom elleni kupameccsen elég sok lehetőséget kapott, néha elöl is. Egyelőre az látszik h meccshiánya van, méghozzá óriási.

Előzmény: hatosfalat (12182)
RnD Creative Commons License 2024.02.02 -3 5 12186

Most nem akarom azt mondani de a Móvárban ott van Bardi Fruzsi, aki egy teljesen jó beálló és akiből egy kiváló hármas védő lehetne. Gyurka eddig abszolút nem adott neki lehetőséget de most itt lehetne az ideje...

Előzmény: maedros (12183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!