Keresés

Részletes keresés

Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9691
És van még jónéhány eltérés:
Előzmény: Mad Scientist (9690)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9690

A Hunnia alsó ablaksorán kisebbek az ablakok mint a másik háromon (hármon?) ?

 

Van valami rendszeresség-szerűség, hogy mikor közlekedik?

Én tavaly nyáron este 10-kor találkoztam vele, akkor is először az énekére lettem figyelmes, és kezdtem el keresni homályosodó szemeimmel :-)

Előzmény: Z. Z. (9679)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9689

Egyduna-parti-csó-nak-ház-ban ... :-)))

Szépek ezek az ívek, nem?

 

smith Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9688
Tudtok valamit az aknásznaszád különítmény indulásáról?
Bocs, de odaát a saját topicjukban nem nagyon látom értelmét feltenni a kérdést-
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9687
Nem nem nem!  A Sikló nem légpárnás! A Sikló vízsugárhajtású!
Előzmény: DrBub0 (9685)
gigabursch Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9686
Lasztocska egy Vöcsök testű szárnyas, csak két motorral, és tud vagy 90-el menni. Régen jártam már az Öbölben, úgyhogy melyik van kint és melyik úszik arról Trophyval nem vitatkozom, nyilván frissebb infója van.
Előzmény: zjakabfi (9682)
DrBub0 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9685
A Victor Hugo folyamatosan nő! :-)
a legelső hírekben még 80méter alatti volt, aztán 80m majd 82 és most 91.
no igen, a médiát sem a pontos hírek miatt szeretjük :-)

A Sikló a képek alapján -szerintem- légpárnás. Pontosabban annak 1 fajája. A hétvégén megpróbálom a légpárnásképein közüt előkeresni 1 ilyen hajót.

Amit tudok (sejtek) : természetesen orosz, azok nagyon sok szárnyashajó/légpárnás-hajó tipust kifejlesztettek. Az , hogy a Sikló tényleg ilyen-e nem tudom, de majd berakom a képet és eldöntitek. Működése annyi, hogy a két oldalán a fala szoknyaként üzemel, azok a vízbe érnek, amíg a közepe alatt levegő van. ha ezt külön légszivattyúval oldják meg, hivatalosan is légpárnásnak nevehzető, ha csak a menetszél kap alá és emeli meg, akkor hivatalosan inkább siklóhajó.
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9684

Z.Z.!   a Siklóról a 7236 környéki hozzászólásokban kicsit többet tudsz olvasni, akkortájt beszéltünk róla.

 

Bocs, hogy a képedet az Indexnek ajándékoztam!  :-)))

Előzmény: Z. Z. (9675)
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9683

A Mahart moszkvákban már tavaly megkezdődött a főgépek (a Rába-MAN gépek) cseréje. Első körben a Zebegény, Nagymaros, Verőce kapott új gépeket, második körben a Győr, Gönyü, most utoljára a Corvinban cserélték az orosz gépeket Cumminsra, és a napokban került sor az Esztergomra. Hogy miért tehetik meg szezon közepén? Az Esztergom m/s nem különjárati hajó, a Dunakanyar tarifot járja általában. Jött azonban a Legenda cégnek a saját hajója (Legenda m/s) és emiatt kevesebbet bérelnek a Passnave-tól idén a moszkvák közül. A felszabadult hajókat tarifban járatják, mivel a különjáratok jelentős része esti út. Hát emiatt tehetik meg, hogy szezon közepén gépcseréznek.

 

Kiemelve Vöcsök van, nem Lasztocska!

 

És a Lasztocska nem azonos a Sikló I. m/s-sal. 

Előzmény: zjakabfi (9677)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9682
Más hajókat nem figyeltem, de volt ben tmég egy csomó jégtörő, meg a Március 15 is ki volt emelve. azzal is nem tudom mi lesz. Szerintem az Vöcsök típús volt. Esztergomról senki semmit nem tud?
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9681
Látjátok. Ez sem egyszer hangzott már el kérdésként (tőlem is), hogy mi a csuda az a Lasztocska, mert volt rá utalás itt a fórumban. Ezek szerint egy szárnyashajó?
Előzmény: gigabursch (9680)
gigabursch Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9680
Szerintem az a Lasztocska, és nem Vöcsök
Előzmény: Z. Z. (9679)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9679

A Hunnia volt benn:  Egy Vöcsök kiemelve messzebb: 

Kitűzőhajót nem láttál a sólyán?? 

Előzmény: zjakabfi (9677)
Tom_ Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9678
Javítottam a Magyar Hajózásért Egyesület honlapján az ajánlatoknál (Egyéb rész) a Balaton-mix kártyához tartozó hajóbeosztást.
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9677
Egy dunia kérédsem lenne, hátha tudja valaki a választ. Tegnap jártam az újpesti kikötőben, és azt láttam, hogy bent áll az Esztergom nevű Moszkva hajó. Vajon mit kereshet bent a főszezon közepén? Csak nem rossz? Egyébként még a Hunnia volt bent, és egy Vöcsök volt kiemelve messzebb(gondolom a Vöcsök I.)A segítséget előre is köszi.
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9676
Előzmény: Z. Z. (9675)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9675

A Sikló-t én fotóztam. Amikor feltettem, még nem így szólt az Index-kódex.:-)))

Akkoriban én is érdeklődtem, s azóta még ketten mások, milyen hajó is valójában. Azóta sincs korrekt válasz :-((

Előzmény: trophy (9674)
trophy Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9674

A Zala motoros (korábban Zalka) az esztergomi híd megépítése után pár hónapig Bp-en a moszkva bázison állt, aztán idén márciusban vette át a Nagymarosi komp vontatásának szerepét. Korábban őt megelőzően a Sződ motoros volt a komp géphajója Nagymaroson.

 

 A képeket nem én készítettem, jogos tulajdonosukat nem tudom megnevezni, de mindegy, már úgyis az indexé lett mindhárom...
Előzmény: g8-s15 (9670)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9673

Szerintem aki nem futva olvassa, annak sem ugyanarról szól..:-)))

 

Egyébként az elsőt Tom jól kifejtette, a második pedig ebben a formában baromság, bele esik pl. a Hévíz is.

Előzmény: Z. Z. (9669)
Tom_ Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9672

Frissítettem a Balatoni hajók oldalt. Újdonságok: az Adatbázisba az Akali, Györök és Szárszó vízibuszok belső fotói (fedélzet, kormányállás, gépház) kerültek fel a hajók adatlapjaihoz. Felhívom a figyelmet az utolsó működő balatoni levegős irányváltós vízibuszra, a Györökre (gépházfotók)!

9671: xx=45MFt

Tom_ Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9671

Itt a Hévíz motorosról szóló sajtóanyag:

A Balatoni Hajózási Rt. 2004. július 8-án 9 órakor mutatja be az érintett Önkormányzatok és a sajtó képviselőinek az átépített Hévíz motoros személyhajót a balatonmáriafürdői kikötőben.

A Hévíz motoros műszaki adatai:

Építés éve: 1960, Teljes felújítás éve: 2004, Legnagyobb hossza: 30,8 m, legnagyobb szélessége: 6,35 m, Hajó merülése legnagyobb terhelésnél: 1,45 m, Főmotorok típusa: RÁBA MAN 2156 HM6, Befogadóképessége: 200 fő, Személyzet: 3 fő +1 fő büfés

A hajó elektromos rendszere teljes felújításra, illetve átépítésre került.

Utastér kialakítása: Első zárt utastér klíma légkeverő berendezéssel ellátott, büfé került kialakításra, kárpitozott ülőpad szolgálja a vendégek kényelmét.

Hátsó utastér:, Kárpitozott ülőpadokkal felszerelt

Kormányállás: Új műszerpultot kapott, klimatizált

Színezett (fényvisszaverős), ragasztott technológiával készült ablakrendszer került beépítésre.

A Hévíz motoros felújítási költsége xx millió Ft-ba került.

A hajó menetrendszerinti forgalomban Balatonmária-Balatongyörök-Szigliget-Badacsony-Keszthely útvonalon közlekedik, valamint az alábbi hajóprogramokkal várja az érdeklődőket:

Balatonmáriafürdőről

1,5 órás sétahajózás július 3-augusztus 22-ig minden szerdán 19.30-kor

Naplemente túra július 3-augusztus 22-ig minden kedden 19.30-kor (1,5 órás)

2 órás Diszkóhajó július 6-augusztus 22-ig minden csütörtökön és szombaton 20.30-kor

Balatongyörökről

            1 órás Naplemente túra július 3-augusztus 22-ig minden kedden 20.00 órakor

A Hévíz motoros kiválóan alkalmas szakmai-és családi rendezvények lebonyolítására is.

g8-s15 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9670

Sziasztok Hajósok!

 

Bár nem vagyok hajós, söt a sínek felett érzem jól magam igazán, de a hajózás is érdelek legalább 25éve. Örülök, hogy létezik e topik, mert sok hírt, infót és érdekességet kapok TÖLETEK.

 

Az elmult héten kenúval hajóturáztunk a Rába helyett a Dunán. (Árvíz miatt nem engedtek vízre szállni.) Jobban is érdekelt a Duna. Rajkáról indultunk és Esztergomig mentünk. Hajós szempontból a Mosoni-Duna unalmas volt, az elsö jármü a véneki kis révhajó. Aztán a Györ-Gyönyü kikötötöl kezdödött az élet. Jöttek, mentek a hajók.

Kérdéseim:

  • Neszmélynél a kiköktöbe a hajók látogathatók, hogy ezeket megnézni?
  • Dunaalmáson láttam az "Europa" hajót. Ez milyen szerzemény? Milyen kategória (személy, étterem, úszóhajó)? Kié?
  • Hol találok Hajózási Szabályzatot? Fontos: olyant, melyben a jelzések szemléltetve vannak.
  • Június közepén elvetödtem Nagymarosra. A komppal átkelve vettem észre, hogy a vontató (vagy nem tudom minek nevezzem) hajó a "Zala" volt. Ez több éven át Esztergom és Párkány között közlekedett. Mikor átadták a hídat (ami nagyon szép és jó hogy van) a Zalát siratta az egész személyzet, mert úgy tudták utolsó utjait tette meg. Mióta jár Nagymaroson a Zala? Mi járt ott korábban?
  • Péntek délelött 2 szárnyas ment felfelé és szombat délbe kettö egymás után jött vissza (neveket nem tudom, fényképeken meg tudtnám nézni). Milyen gyakori, hogy párban járnak?

Láttam a Sikló-I -et. Elég fura egy teremtés, eddig csak képen láttam, de élöbe... Ezt ki üzemeleteti?

Bocs a sok kérdésért. 

Z. Z. Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9669

Azoknak, akik futva olvassák a fórumot (majdben én is) Mad két rádióra utaló hozzászólása nem ugyanarról szól. Az első a felújított HÉVIZ mai máriai debütálásáról.

 

Üdv, Z. Z.

Előzmény: Mad Scientist (9667)
Enzo Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9668

A Kelént is?

Jók ezek az újságírók...

Előzmény: Mad Scientist (9667)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9667
Szombaton fut ki a vízre a közuti balesetéről elhíresült, egyébként gyönyörűen felújított Szántód nevű hajó. A szép bárka Balatonkenese és Tihany között fog közlekedni. a felújítás 90 millió Ft-ba került, a hajó most abszolút a tirusztikai igényk kielégítésére lett átalakítva, nagy ablakai vannak, nem zajos, az ülések kényelmesek. 2010-re a BAHART szeretné kicseréni az összes 50 évnél idősebb hajóját, s ha nagyobb volna az utasforgalom még sűríteni is tudnák a járatokat.

Új szolgáltatás, hogy térítés ellenében 22 Balaton parti hajóállomáson szélessávú internetet kötöttek be, így szinte a hajóból lehet akár még hétvégén is intézni a nagyon fontos üzleti ügyeket.

(Magyar Rádió)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9666
Nem idős, különösen nem öreg, de biztos, ami biztos, felújították. Régi-új hajó szeli a Balaton vizét.

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=96771

Z. Z. Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9665

Őt a Zebegényi kiránduláson is láthattuk Nagymaros környékén.

 

Előzmény: smith (9664)
smith Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9664
A Hepaj kimaradt a felsorolásodból! ;-D
Őt mintha a RSD-n láttam volna tavaly.
Előzmény: viking star (9644)
Pedrofon Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9663
MALWIN Creative Commons License 2004.07.08 0 0 9662

Jóóóóóóóóó! :-)))))

Főleg az utolsó mondat!!!!!!!

Előzmény: Pedrofon (9660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!