Keresés

Részletes keresés

blackbile Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46347

"Továbbra is a szerviz menüben ajánlom a gyújtási ventilátorfordulatot lentebb venni egy picit, az kizárólag a gyújtásra adott korlátozás,"

 

erre kérdeztem rá kicsit korábban, de senki nem válaszolt... miért jó, kell ezt csinálni?

Előzmény: Keeper83 (46346)
Keeper83 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46346

Igen, ezzel látszólag megoldottad a dolgot, de nem tökéletes:

- például a minimum teljesítményt felesleges emelni, maradjon az nyugodtan 0 (ez jelenti a kazán által tudott minimumot)

- a max. teljesítmény belorlatozása az 50-es értékre a használati utasítás szerint max. 7 kW-os teljesítményt jelent. Ez lehet elég a háznak akár a méretezett leghidegebb időben is (új ház, wz elég valószínű), de egy padlófűtés tipikusan induláskor többet is be tud nyelni egy darabig. Itt egy picit feleslegesen bekorlatozod magad, de nem vészes (én max. 9kW-ra húztam vissza a saját kazánom fűtési teljesítménymaximumát)

 

Továbbra is a szerviz menüben ajánlom a gyújtási ventilátorfordulatot lentebb venni egy picit, az kizárólag a gyújtásra adott korlátozás, max. fűtési teljesítményben pedig maradhat több, akár a 12 kW is.

Előzmény: kisp113 (46345)
kisp113 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46345

Köszi!
Átnéztem a simán elérhető paraméterlistát. A max teljesítmény 100, a min teljesítmény 0 default értéken volt. Adtam nekik egy 10-50 et és most jó minden más változatlansága mellett. 
Azt hiszem a hőcserélő kavart be neki, túl kicsi lehet alacsony hőmérsékleten az átvihető teljesítménye, a kazán meg valamiért mindenáron eltekerte 100%-ig az indításnál. 

Előzmény: Keeper83 (46276)
Zaho33 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46344

Meglévő kéményes fali kombi kazán csere kondenzációsra, kémény cserével együtt. Vagyis egyszerűsített kazáncsere.  Nektek mennyiért cserélték vagy cserélitek?  300 ezres ajánlatot kaptam csak a munkadíjra. 

kormos* Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46343

Elvileg jó!

A lényeg, hogy kell bele mágnes iszapleválasztó  a garancia miatt!  Egyébként fémes rozsda, aligha fog keletkezni a padlófűtésnél. 

 

A HMV bekötést nem teljesen értem! Van ott szivattyú, össze van kötve a tárolóval (fekete vonal)?

A csőkígyó két végét, csak össze kell kötni a kazán kivezetésekkel és kész, esetleg kell bele légtelenítő szelep.

Előzmény: martasd12 (46337)
martasd12 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46342

Szia! 
Nem kombi kazánnal szeretném fűteni hanem fűtő kazánnal. 
A kazánban van 3 állású amivel szabályozza a hmw és a fűtési előremenőt.

Immergas Victrix TT 12kW

 

Igen, lesz fűtésszerelő csak szeretnék képben lenni mindennel. 

Igazság szerint érdekel ez a szakma és szívesen járok utána.

 

Előzmény: Keeper83 (46339)
dzs0613 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46341

Köszi a választ!

dt=30-at ír a 12l/p mellett. 

A korlátozó az egy mechanikus valami, vagy szoftveres? Ki tudom venni én is, vagy szerelő kell hozzá?

Előzmény: Unicalfan (46340)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46340

Nézd meg a gépkönyvben a hozzájuk tartozó delta-T értéket. Ez mutatja meg ,hogy hány fokos bejövő hidegvízből hány fokos melegvizet tud készíteni a kazánod.A gyár azért korlátozta le 8 l/p-re,hogy pl télen amikor a bejövő hidegvíz pl 5 fokos akkor is kellően meleg pl 45-50 fokos melegvizet tudjon előállítani.

Amíg benne van ez a korlátozó addíg max 8l/p-t tud.

De pl nyáron amikor jóval melegebb a bejövő hidegvíz hőmérséklete,akkor ha kiveszed a korlátozót akkor ugyanazt a pl 45-50 fokos melegvizet 12l/p -el tudja produkálni. 

Előzmény: dzs0613 (46338)
Keeper83 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 46339

Kombi kazánnal tervezed fűteni a HMV tároló vizét? Segít valaki a pontos illesztésben vagy csak úgy exhas csinálod? Vannak buktatói a projektnek, érdemes utánanézni mélyebben.

Előzmény: martasd12 (46337)
dzs0613 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46338

Sziasztok,

Szemezgetek egy Duval Thema Condens 26-al. A speckóban a melegvíznél az van, hogy "Fajlagos térfogatáram 12.3 l/min", ill az is, hogy "Átfolyási mennyiségkorlátozó 8 l/min". (Utóbbit láttam úgy is weblapon, hogy "gyárilag 8-ra korlátozva")

Tudja valaki, hogy ez mit jelent?  Végül 12 l melegvízet gyárt percenként, vagy 8-at? 

martasd12 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46337

Köszönöm.

Utána jártam és máshonnan is azt a tanácsot kaptam hogy 12kW válasszak. Pl: victrix 12, ez lesz a befutó valószínűleg.

 

A bekötés terve jó lehet így? 

Előzmény: kormos* (46310)
Unicalfan Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 46336

Ha csak padlófűtésed lenne akkor jó lehet a Vaullant,de egyik Vaillantnak sincs meg a C6 minősítése,tehát csak gyári levegő/fűstgáz elvezetés használható,ezt is kalkuláld bele. Egy gyári Vaillant elvezetés többszöröse árban mint pl egy Trikox v H-Flue.

 

Az indirekt tárolódban a csőkígyó vasból van (hacsak nem csináltatod rozsdamentesből) .

 

Ha beraksz egy vegyes kazánt akkor a Vaillantot KÖTELEZŐ leválasztani hőcserélővel ,mert hamar be fog sz..ni.

Ha a vegyes kazán nyitott rendszerként űzemelne akkor a vörösréz csövezést felejtsd el.Zárt rendszerben lehetséges,de nem javaslom a vegyest zárttá tenni.

 

Előzmény: martasd12 (46300)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46335

Szia. Úgy olvastam egy hajóban evezünk. Majdnem ugyan az a kazán, ugyan az a termosztát. Ugyan az a probléma halmaz. Folyamatosan finomitom a kazán beállításait. Magánban tudunk konzultálni, hogy a hajdús mérnök mit javasolt Neked? Irhatok? Köszi.

Előzmény: blackbile (46294)
tron67 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46334

Igen most néztem, nekem is van 426 minimum beállítás. Lehet bepróbálom, majd ha ez előbbi hozzászólásban írt, nagyobb meredekség nem jönne be. Illetve, ha a görbe túlságosan "begyorsítja" az előremenő hőmésékletét. Köszi az ötletet.

 

A grafikonok Raspberry+HomeAssistant+NodeRed+DS18B20 szenzorok+"okos" konnektorokból jönnek, amit lehetne eccerübben is, de több más dolog miatt ez a renccer van most :)

Előzmény: de! (46332)
tron67 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46333

Hát a jól szigeteltet zárnám ki elsőnek, mert 30 éves szabvány szerint első generációs porotherm téglából épült a ház (a hungarocell tőmésű, nem a mostani közetgyapotos). Annak idején a radiátorok is felfelé lettek kerekítve (nem wattra, henm +10 tag vagy valami ilyesmi), persze ettől még lehet nem optimlisak ehhez a rendszerhez (Sok víz, kisebb felület)

 

Azért eröltetem egyébként az alacsony hőfokot, hogy egyenletes hőmérséklet kapjak + a kis hősugárzástól komfortossabb legyen a hőérzet, illetve a kondezátumból is kihozzam a maxot :)

 

Persze ez már csak szőrszálhasogatás, mert az eredeti elvárás, hogy 1700m3 alá kerüljünk az nagy valószínűséggel teljesűlni fog.

 

A lág kikapcsolgatással meg igazából élettartam/gazdaságos üzem a problémám. Mert erről fordított arányosságban beszélnek a hozzáértők. Egyébét 1-es görbéről indultam, amit 0.8-ig vettem le. Lehet indítok egy sorozatot >1-re, hogy mi lesz az eredmény. Az biztos,hogy ekkor már lefog kapcsolni a kazán (szobatermosztát), mert azért vettem kisebbre a görbét. Viszont annyi előny lesz, hogy lehető legalalacsobbal fűtsek. Köszi a gondolat ébresztőt ;)

 

Előzmény: Törölt nick (46330)
de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46332

Nálad nem volna érdemes a minimális előremenő hőmérsékletet úgy beállítani, hogy az kizárja a kazán ki-be kapcsolgatását? Genus One-nál ez a 426-os paraméter.

 

Amúgy milyen eszközzel gyűjtöd ezeket a jó kis idősorokat?

Előzmény: tron67 (46329)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46331

Az (1)-es pontra nem tudok gyógyírt

 

Esetleg a minimum, maximumot korlátozod. (425 426)

 

Előzmény: de! (46328)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46330

Hamarosan teszek fel egy időjáráskövető+környezeti grafikont, hogy sajnos ez mennyire nem műxik nálam

 

Lehet, hogy: jól szigetelt a házad, kicsik a hőleadók, rossz a görbe.

 

Ha éppen méret a radiátor, nem sok lehetőség marad a modulálásra, ilyenkor a kikapcsolt égő-keringetéssel 

operál a kazán.

Egy jól szigetelt ház sokkal lassabban reagál a külső változásra, az on-off termosztát nem közli a kazánnal mennyi fok van bent.

 

Előzmény: tron67 (46324)
tron67 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46329

Igen, jól látod, mert éjszakára vissza volt véve a hőmárséklet és 4 órakor kezdett felfűteni.

 

Ime a kép amit igértem:

 

 

Az előbb rosszul fogalmaztam, mert remekül múxik a külső+környezeti szenzorral, mert úgy tűnik beállt a rendszer 21 fokra. A baj csak az hogy ebben a jó időben a min moduláció már kevés és a lángot kapcsolgatja.

 

Sajnos a renccer sem a legjobb. Egy 30 éves Termotéka lett lecserélve egy Ariston Caresre (1:5 moduláció) + Cube S Net termosztát. A kazán egy 40 lemezes hőcserélővel van szétválasztva a radiátoroktól. A radiátrokból a visszatérő víz jóval alacsonyabb, de sajnos a hőcserélő ennyire képes, pedig a külső szivattyú már közepes teljesítményre állítva, bár lehet ugyanez bekövetkezne hőcserélő nélkül is. Szóval az a meglátásom, hogy nekem az AUTO+ON/OFF lesz a legmegfelelőbb :(, de ha van ötlet jobbítani a rencert, azt megfogadom :)

 

(

A power azért szerepel a diagrammon, mert az arányos a modulációval

~30 W a teljesen lemodulált állapot

~15 W csak keringetés

)

 

Előzmény: de! (46326)
de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46328

A görbém meg az eltolásom megvolna, csak az előző kazánnál nem voltak jó tapasztalataim a külső érzékelővel. Most sem számítanék jobbra. Leírom, hogy mi a bajom.

 

A kézi állítgatás alapján azt látom, hogy 0 °C-on elég 42 °C előremenő, és a meredekségem kábé 0,7. Ezek alapján két dolog nem tetszik.

 

(1) Néha elég nagy a napon belüli hőingás. Derült ég esetén ez lehet akár 10 °C. Ez azt jelenti, hogy egy napon belül akár 7 °C-ot  is szánkázik fel-le az előremenő. Ami nyilván nem optimális, mert a ház hőtehetetlensége ezt a 10 °C-ot javarészt kivasalja. Tehát vagy minimum lesz túl kevés, vagy a maximum lesz fölöslegesen sok.

 

(2) Amikor még épp csak fűteni kell, akkor este gyakran van még egészen meleg, legyen ez 15 °C. Ekkor lecsavarná a 0,7-es meredekségem az előremenőt 31,5 °C-ra, ami mellett garantáltan kapcsolgatna a kazán. Persze ezt lehet, hogy meg lehet menteni az automatikus hőfokemeléssel, ha sikerül működésre bírni, vagy azzal, hogy az előremenőt alulról korlátozom 35 °C-ban.

 

Az (1)-es pontra nem tudok gyógyírt. Hacsak azt nem, hogy a külső érzékelőmet befalazom egy jó vastag beton kerítésoszlopba. :-)

Előzmény: Törölt nick (46327)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46327

"Automata" lesz ha 421 1. Itt már figyeli a visszatérőt és az alapján "dolgozik"

Ha erre bekapcsolod az AUTO funkciót, a előlapon az eltolással (2 fokonként) lehet az előremenőt állítani fel-le. Ne kérdezd miért-hogyan, nem tudom. Nem látom értelmét.

 

Ha a sensysnél kikapcsolom aZ ato funkciót, sima on-offként működik.

Nálad szerintem 421 1 és kész. 

 

Fukar voltam megvenni a Sensyst, a külső érzékelővel meg nem voltak jó tapasztalataim. Egyelőre nem bántam meg, csak így most állítgathatom kézzel az előremenőt.

Nem csodálom, nagyon túlárazott....

De! egy egyszerű külső érzékelővel, auto on! és nem kell állítgatni az előremenőt, ha jól belövöd a görbét és az eltolást(jha kell)

 

Előzmény: de! (46325)
de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46326

Beszédes ez az ábra! Jól látom, hogy 44 fokról lépdel felfelé 4 fokonként?

 

Az mondjuk furcsa, hogy 2:00 körül sokkal nagyobb delta T-nél emelt hőfokot, mint amilyen delta T-nél 5:45-kor meg ment tovább 56 fokkal.

 

Nekem 35 °C előremenő mellett épp nem jut el oda, hogy ki-be kapcsolgasson, mert a radiátorok 35/32 °C-on kábé pont leadják a minimális 3 kW-ot.

 

Most már bő 2 órája fűt, és a termosztát még mindig nem kapcsolta le, mert 22,4 °C-nél tart csak a szobahőmérséklet, és 22,6 °C-nál szokta lekapcsolni. Mintha patthelyzet alakult volna ki. :-)

Előzmény: tron67 (46324)
de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46325

"Ha nincs olyan perifériád ami a HŐFOKSZABÁLYOZÁST segíti; felesleges az AUTO!"

 

Úgy értsem, hogy szerinted on-off termosztáttal hiába rakom AUTO üzemmódba, nem változik semmi?

Előzmény: Törölt nick (46323)
tron67 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46324

Egy kis vizuális segítség:

 

 

AUTO, ON/OFF,  -14 fok eltolás.

 

A fix és az Auto között az a különbség, hogy ha 40 fok előremenőhőz már nagyon közelít a visszatérő a láng ki-be kapcsolgat, amíg a szobatermosztát le nem állítja/ vagy le sem állna, mert kint nagy minuszok vannak. Auto módban viszont emeli az előremenőt, nő a különbség a vissztérőtől, intezívebb a hőleadás => ki fog kapcsolni a szobatermosztát.

 

Hamarosan teszek fel egy időjáráskövető+környezeti grafikont, hogy sajnos ez mennyire nem műxik nálam :(

Előzmény: de! (46321)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46323

mindenképpen kell modulálnia

Pont az a lényege a 0 értéknek, kikapcsolja a kazánlogikát.

Nyilván az 1.esnél dolgozik a kazánlogika, tehát szivattyú-venti-visszatérő.

 

 

Nekem kezdettől sensys van, amikor a radiátorokat állítottam be fix előremenővel (50 fokra állítva)

addíg műkodott amíg a sensys ki nem kapcsolta(ilyenkor két tizedet enged fel), hogy ne legyen túlfűtés.

 

Ha nincs olyan perifériád ami a HŐFOKSZABÁLYOZÁST segíti; felesleges az AUTO!

Dolgozik a kazán, VALAHOGY.

Egyébként ezt a 60 perces emelést nem sikerült tesztelnem, többek közt érdeklődés hiánya miatt.

 

ON-off esetén érdemes "zabolázni a lovakat" pölö:max-min. előemenő beállítása (425,426)

 

Előzmény: de! (46321)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46322

Na, nem csak én hibázom, ez a telepítésiből kopizva...

 

1.példa

421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása - válassza a 4-et   1!

 

2.példa

421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása
- válassza a 1-et = csak külső érzékelő     
 3!

 

3.példa

421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása
- válassza a 0-t  4!

 

Előzmény: Törölt nick (46320)
de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46321

Nekem is ugyanezek állnak a kézikönyben.

 

 

"Egy on-off termosztáttal: 421-0 vagy 1 

Ha 0: egyértelműen addig megy a beállított előremenővel míg a termosztát le nem lövi.

Ha 1: Ugyan ez csak itt a visszatérő alapján lesz valamennyi moduláció."

 

Nem értem a különbséget. A beállított előremenő tartásához mindenképpen kell modulálnia. Csak a tömegáram szabályozásával szerintem nem tudja belőni, hogy a változó visszatérő ellenére fix legyen az előremenő.

 

Közben eltelt egy bő óra a kazán indulása óta. 40 perc után beállt a következő egyensúlyi állapotba:

35 °C előremenő

31 °C visszatárő

875 körüli fordulatszám (3,1 kW lehet)

 

60 perc után egy pillanatra lekapcsolt, de azután rögtön ismét be, és tartja a leírt egyensúlyi állapotot.

 

Egyelőre nem viselkedik másképp, mintha ki lenne kapcsolva az AUTO, és fixen 35 °C-on lenne az előremenő.

 

Figyelek tovább, amíg a család rám nem száll, hogy nincs meg a termosztáton beállított hőmérséklet. :-)

Előzmény: Törölt nick (46319)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46320

1. példa:
EGYZÓNÁS MAGAS HŐMÉRSÉKLETŰ RENDSZER KÉTPONTSZABÁLYOZÁSÚ
SZOBATERMOSZTÁTTAL:
ebben az esetben a következő paramétereket be kell állítani:
421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása - válassza a 04-et
= Alap hőmérséklet-szabályozás
244 - Felfutási idő (opcionális) az előremenő víz hőmérsékletének 4
°C-os lépéseiben beállítható a felfutási várakozási idő. Az érték
a berendezés és a rendszer típusának a függvényében eltérő
lehet.
Ha a felfutási idő 00, a funkció nincs bekapcsolva.

 

2. példa:
EGYZÓNÁS MAGAS HŐMÉRSÉKLETŰ RENDSZER KÉTPONTSZABÁLYOZÁSÚ SZOBATERMOSZTÁTTAL
ÉS KÜLSŐ ÉRZÉKELŐVEL:
ebben az esetben a következő paramétereket mindenképpen be kell
állítani:
421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása
- válassza a 01-et = csak külső érzékelő
422 - Válassza ki a hőmérséklet-szabályozási görbét
- a berendezés, a rendszer, az épület-hőszigetelés stb. típusa
alapján válassza ki a megfelelő görbét!
423 - Ha szükséges, az alapjel hőmérsékletének növelésével, illetve
csökkentésével tolja el párhuzamosan a görbét (Az alapjel
hőmérséklete a fűtésihőmérséklet-szabályozó tekerőgomb
segítségével a felhasználó által is megváltoztatható, és ha az
AUTO funkció be van kapcsolva, a tekerőgombbal elvégezhető
a görbe párhuzamos eltolása).

 

 

3. példa:
EGYZÓNÁS MAGAS HŐMÉRSÉKLETŰ RENDSZER REMOCON TÁVVEZÉRLÉSSEL ÉS KÜLSŐ
ÉRZÉKELŐVEL:
ebben az esetben a következő paramétereket be kell állítani:
421 - Érzékelős hőmérséklet-szabályozás aktiválása
- válassza a 0-t = csak külső érzékelő + környezeti érzékelő
422 - Válassza ki a hőmérséklet-szabályozási görbét
- a berendezés, a rendszer, az épület-hőszigetelés stb. típusa
alapján válassza ki a megfelelő görbét!
423 - Ha szükséges, az alapjel hőmérsékletének növelésével, illetve
csökkentésével tolja el párhuzamosan a görbét (Az alapjel
hőmérséklete a szabályozó tekerőgomb segítségével a
felhasználó által is megváltoztatható, és ha az AUTO funkció
be van kapcsolva, a tekerőgombbal elvégezhető a görbe
párhuzamos eltolása).
424 - A környezeti érzékelő hatása
- a segítségével beállítható a környezeti érzékelő hatása az
előremenő víz hőmérséklet-alapjelének kiszámítására (20 =
maximális, 0 = minimális hatás).

 

Remocon=BUS

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46319

Az AUTO funkcióval a kazán működése a külső környezeti feltételekhez és a berendezés típusához alkalmazkodik.

külső környezeti feltételek: - Külső érzéklelő  (északi szonda)

                                              -  és/vagy  BUS szabályozó

 

244... csak TA On/Off esetén és bekapcsolt hőszabályozásnál

aktivált (421  = 01)
Ez a paraméter lehetővé teszi a kilépő hőmérséklet 4 °C-os
lépcsővel (max. 12°C) történő automatikus megemelését
előtti várakozási idő megállapítását. <--  ez faramuci megfogalmazás. Ha az érték 60 akkor egy óra alatt emeli, ha 30 akkor félóra alatt.

Ha ez a paraméter 00
érték marad, ez a funkció nem aktív.

 

423 --->  akkor van értelme ha: 421- 2,3,4 magyarul van külső szonda, és/vagy BUS szabályozó. Itt kell az AUTO funkciót bekapcsolni.

Ebben az esetben lehet játszani a görbékkel és az eltolással.

 

Egy on-off termosztáttal: 421-0 vagy 1 

Ha 0: egyértelműen addig megy a beállított előremenővel míg a termosztát le nem lövi.

Ha 1: Ugyan ez csak itt a visszatérő alapján lesz valamennyi moduláció.

 

 

de! Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46318

Na átraktam alacsony hőmérsékletű tartományba (4.2.0 = 0) és bekapcsoltam az AUTO funkciót.

 

35 °C-ról indította az előremenőt. A 2.4.4-es paramétert 5 percre raktam, de hiába ülök itt előtte 30 perce, még mindig 35 °C-kal fűt. Ami egyáltalán nem baj, sőt! Egyelőre 30 °C-ig kúszott fel a visszatárő, és kb. 4,4 kW-ig modulálhatott le a ventillátor fordulatszámából saccolva.

Eddig jó. Meglátjuk, mi történik, ha még feljebb kúszik a visszatérő...

Előzmény: de! (46317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!