Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2009.01.28 0 0 3983
Ez az, akkor miért fizettél?

Miért nem tőle kérdezted meg???

Lehet, hogy visszajött volna másnap reggel, vagy amikor éppen begyújtás előtt vagy. De szerintem fűtési szezon végén is visszamenne, ha szólnál neki.
Előzmény: czapu (3982)
czapu Creative Commons License 2009.01.28 0 0 3982

Nálam tegnap volt a kéménydoktor, felnyalta a kotrásért a lóvét, számlát is adott.

Megemlítettem neki, hogy a kéményt nem-e  kéne azzal a drótos kefével vegzálni, erre közölte, hogy mivel ég a tűz nem kéne.

Akkor miért is fizettem?

Előzmény: Robz (3981)
Robz Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3981
Köszi a választ!
Érdekel ez a füstsíp alapján történő agyalás. Milyennek kell lenni a kéményből kiáramló füstnek? A színe érthető, de a többi részéről írhatnál még, szerintem tanulságos lenne.
Az előző hozzászólásban nem beszólni akartam, remélem lejött, csak leírtam a kételyeimet. (amik azért még maradtak) Az ok, hogy valamilyen szintű ellenőrzést lehet így is végezni, de azért ez messze van a teljestől szerintem, és nem beszéltünk a tisztításról. Fűtés közben hogy akar a kolléga tisztítani??? (mert nálunk az ellenőrzés fűtésszezonban volt...)
Előzmény: siokemeny (3976)
Robz Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3980
Én 3000 pénzért vettem.
Most akarok venni Konix adalékot, amit időnként adnék csak neki, karbantartás jelleggel. Ez olcsóbb, ráadásul magyar! Amit olvasni róla, szerintem érdemes kipróbálni! Ez a kis zacskós kiszerelésben 500Ft körül van, ebből max 2 zacsi kell egy kazánhoz.
Előzmény: czapu (3973)
JGab Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3979

Sziasztok!

 

Fatüzeléshez gondolkozom egy külső szerelt kémény építtetésén.

 

Kismillió ilyen vállalkozást találtam, de jó lenne valami támpont a választáshoz.

 

Tudtok megbízhatót ajánlani (É-Pest megye)? Illetve úgy általában mire kell odafigyelni?

 

Ezek a cégek tudnak segíteni az engedélyeztetésben?

 

Előre is köszi.

siokemeny Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3978
Nem tudom, nem ismerem a módszereiket.
Előzmény: halaloszto (3974)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3977
THX! :-)
Előzmény: pjotrkolja (3972)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3976
Ha éppen nagyon tolja a füstöt, akkor az utcán végigérve utána visszajön, vagy minden készüléket lehet fojtani egy kicsit, annyi éppen elég, nem fog a felső ajtónál visszajönni a füst. Ugye még végig kell járnia a kémény nyomvonalát, nincs-e valahol foltosodás, repedés. Kívülről a füstsíp alakjáról, a füst színéről is lehet következtetéseket levonni.

Sok mindent lehet, csak akarni kell.
Előzmény: Robz (3970)
Vezo228 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3975
Én Székesfehérváron élek, itt azt kell mondjam, teljesen korrektek voltak a kéményesek. Egy percig nem éreztem azt, hogy feleslges lett volna kifizetnem azt a pár ezer forintot. Nálam kameráztak, közben néztem én is a monitort, pontosak és kellően szakszerűek voltak, szóval itt meniden fasza.
halaloszto Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3974
a kornyekunkon mostanaban szaporodnak a postaladara, kertkapura ragasztott ellenorzest igazolo foketuszos matricak. szerinted azert ragasztjak a kapura, hogy arrajarva tudjak hogy ott mar voltak, vagy azert mert nem is jartak bent a lakasban/hazban?

vajk
Előzmény: siokemeny (3966)
czapu Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3973

Köszi, akkor én is kipróbálom.

Elég eltérő árakat látok itt a neten erre a tisztítóhasábra.

3000-5000ft. között, ami szerintem sok.

Te mennyiért vetted?

 

Üdv.

Előzmény: Robz (3971)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3972
MAX RESPECT!!
Sok helyszíni ellenőrzés, pótlékmegvonás és a rossz kéményseprő is alakul mint púpos gyerek a prés alatt.
Sajna a szakma jó híre a megítélésen alapszik, sajnos ezt a megítélést nagyban befolyásolják az ilyen és ehhez hasonló fórumokon megjelenő hsz-ek, amiket többségben a fővárosiak panaszai lepnek el. Nem mindenhol kókler a seprő és csak a lenyúlás a lényeg.
Való igaz fizetni csak elvégzett munkáért szabad, elvégzett munkát iazoló papírt aláírni pedig csak munkavégzés után kell. A munkavégzést igazoló aláírásának pedig kötelező elemként szerepelnie kell a sormunkakönyvben, munkalapon.
Vissza kell adni a becsületét ennek a szakmának is.
Max respect to siokemeny!
Előzmény: siokemeny (3966)
Robz Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3971
Én tavaly égettem el a kályhában egyet, mert tiszta kátrány volt belülről, szép fényes bevonattal :(
Utána fűtöttem kb 2-3 hétig rendesen, pont akkor jött be a komolyabb hideg. Észrevehetően leesett a huzatsebesség, elkezdett eltömődni a füstjárat.
A mi kályhánk 3 aknás. A tisztítóajtót levéve 2 lemezvödör salakszerű anyagot mertem ki a járatok alól! Tükörrel benéztem, jött a meglepi: szinte új állapotúnak néztek ki a járatok, az agyagig eltűnt róla minden! A kiszedett anyag nem koromszerű, inkább salakhoz hasonló, kicsit daraszerű.
Szóval nekem bejött!
Kellemes mellékhatása, hogy azóta a csillámlemez sem kormolódik szinte egyáltalán az ajtóban. (elég hetente hamuzáskor ecsettel megseperni, simán lefordul róla a minimális lerakódás)
Én egy ilyet égettem el 3 szezon után, tehát szerintem nem kell belőle több.
A hosszú vízszintes járatúaknál vigyázni kell (gyártó szerint), mert gyorsabb eltömődést okozhat amikor leoldja a lerakódásokat.
Előzmény: czapu (3948)
Robz Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3970
Nem tudom, ki az illetékes nálunk (Enying), de régebben simán csak a csekket lobogtatták a kollégáid. A mostani srác megnézte, mi a pálya, ő korrekt volt.
Azért egy kérdés a hozzászólásodhoz: hogy ellenőrzi a kéményseprő az éppen működő kéményemet? (tehát fűtök benne, tolja a füstöt)
A felső ajtót ki sem nyithatja (mert a tetőtér hirtelen füstös lenne szerintem), alulról meg hiába tükröznek, ha füsttel teli a kürtő.
Előzmény: siokemeny (3966)
r0li Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3969

Szia siokemeny!

 

A tömegkályhánál a bekötés elég alacsonyan történik /akár a padló felett 20 cm-rel/ állítólag ez szabályellenes. Mit mondanak erre a kéményseprők?

üdv r

Előzmény: siokemeny (3966)
tomcat73 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3968
Köszönöm.
Előzmény: siokemeny (3953)
czapu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3967

:-))

 

Gyere, nálunk kotorhatsz, beengedünk :-)))

Előzmény: siokemeny (3966)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3966
A rendelet szilárd tüzelésnél egy évben kétszeri ellenőrzést ír elő kötelezően. Sajnos nem tudnak mindenhova pont fűtési szezon előtt, illetve után menni, ez azt jelentené, hogy októbertől márciusig nem dolgozhatnának.
Ellenőrzés és szükség szerinti tisztítás. Be kell engedni a kéményseprőt, még ha nem is tisztít, de legalább belenéz tükörrel, hogy nem szűkült-e a keresztmetszet, a felső tisztítóajtónál azt hogy nem kezdett-e el kátrányosodni, stb....

Így is úgyis kifizettetik veled az egy évre szóló díjat. És igenis tisztítson a kéményseprő, hamár egyszer fizettek érte, hiszen ez a feladata.

Egyszer halljam meg, hogy valamelyik emberem a kapuban rendezi el a szolgáltatást.
Előzmény: szbalogh (3965)
szbalogh Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3965

Múlt héten volt nálunk egy kéményseprő és jött volna (be)seperni :)

Nejem nem engedte be. Ősszel voltak. Egy kéményt használunk és abban is épp (véletlenül mert tél van) tüzeltünk. Hogyan tudja kitisztítani ha használatban van? Aztán írta volna a számlát :)) nejem meg jól elküldte. De mondta, hogy tavasszal jönnek újra. Nekem elég ha ősszel fűtési szezon előtt egyszer megnézik. Addigra úgyis kitakarítom. Vagy lehet, hogy most már meghagyom nekik.

Előzmény: siokemeny (3961)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3964
Igen, sajnos vannak olyan szakik, akik azért keménykednek, hogy egy kis borítékcsúsztatással el lehessen intézni a dolgot.
Előzmény: Ariadne12 (3962)
Vezo228 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3963

"Meg persze vannak akik elvből kéményseprő ellenesek."

 

Meg vannak, akik minden-ellenesek, akiknek semmi semm jó, soha, sehol.

Előzmény: siokemeny (3961)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3962

Félre ne érts, én teljesen tisztában vagyok azzal, hogy milyen fontos a kéményseprők feladata. Rendesen be is engedtük, engedjük őket vizsgálódni mindig, akárhol is laktunk-lakunk, mert nem akarunk meghalni... Meg a cirkót is szépen évente megvizsgáltatjuk, kiporoltatjuk, pénzbe kerül ugyan, de ez is fontos. 

 

Ez az eset viszont azért kétségessé teszi számomra, hogy itt ezen az adott területen, a fővárosban milyen minőségben dolgozhatnak egyébként a kollégáid, ha egy vállalkozási jellegű viszonyban (ami azért nem fizet rosszul) ilyen súlyos hibákat képesek elkövetni. Sajnos hallottam korábban is hasonló dolgokat, de sosem gondoltam volna, hogy ilyen direkt módon kell szembesülnöm a problémával. (fejcsóváló smiley) Persze a rendszerünket tervező-szerelő emberek is mondták, hogy azért ez nem mindenhol ilyen, de Bp-en sajnos bizony gyakran így van.

 

Szerintem sokan lehet hogy az ilyen és hasonló ügyek miatt mondják azt, hogy inkább megcsinálják "okosba", ami ugye igen sokszor életveszélyes megoldásokat eredményez, szóval ez nem jó így...

 

Persze a tájékoztatás az nagyon kell, szóval tényleg nem bántásul írtam, csak sajna a fórumok világán kívül elég elkeserítő tud lenni ez az egész fűtés-gáz téma. Az új cirkónk beüzemelője helyett is itt kaptam jó megoldást a termosztát bekötésére, mert a sok pénzt felmarkoló "szakember" nem értett hozzá. Szóval éljenek a fórumok és a segítő szakik. ;)

Előzmény: siokemeny (3961)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3961
Én éppen ezért nem szeretem, ha általánosítanak, mert nem mindenhol így megy, mint ahogy leírtad. Sőt!!! Mindenki csak egy bizonyos cégre mond rosszakat. Meg persze vannak akik elvből kéményseprő ellenesek.

De tudnod (tudnotok) kell, hogy vannak kivételek.

Én sem véletlenül segítek az erre a topicra fordulóknak. Ilyen vagyok. Tanácsadásért a helyszínen, sürgős esetnél még soha egy fillért sem kértem, még csak a kiszállást sem számláztam ki.

Ezért nem szeretem ha támadnak. Majd ha okot adok rá!
Előzmény: Ariadne12 (3960)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3960

Lehet valamelyest off, de részemről irtó rossz véleménnyel vagyok a kéményseprőkről, sikerült szépen leszerepelniük a hanyag munkájukkal és azzal, hogy átvágtak. Szóval tényleg nem ártana némi verseny kies fővárosunkban, mert ez így nem állapot, ez nem szolgáltatás.

 

Gázos topikban már pöfögtem ezen, okulásul leírom azért. Nem a kötelező szolgáltatás keretében, hanem külön kértünk szakvéleményt a kéményünkről. Előre nem tudták megmondani, hogy mennyibe fog kerülni, pedig pontosan mondtam a címet és még a kémény típusát is. Érdekes, ezt így nem lehetne.

 

Jött egy ember egy szál digi fényképezővel, felmászott a tetőre, majd két hét múlva jött a hmm "szak"vélemény. Persze csak a 11.000 Ft kifizetése után, nehogy reklamálni tudjak... Ipari kamerás vizsgálat volt (nem vagyok hülye, egy db digitális fényképező volt nála, teljesen lehetetlen, hogy ilyen lett volna), a kémény bélelése régi, elhasználódott, cseréltetni kell, a kémény alkalmatlan használatra (1 éve!!! béleltette a társasház a kéményeket), nyílt égésterű készülék van belekötve (30 éve semmi nincs belekötve, egyedi kémény, felújítás után szép fényes ajtaja is van a fürdőben), és persze bár már előre mondtam, sőt be is ikszeltem a megrendelőn, hogy zárt égésterűt tervezünk, de ő nyílt égésterűt írt (ha jól tudom, ilyet már nem is lehet).

 

Szóval ezek után hogyan bízzon az ember bennük, amikor közszolgáltatást végeznek, ha az én pénzemért ilyen minősíthetetlen szolgáltatást nyújtanak?!

Előzmény: siokemeny (3958)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3959
Mindenképpen a kályhában!
Előzmény: juc42 (3956)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3958
Egy kissé félreértetted a dolgot, olvasd át még egyszer. Kéményseprőre , mint szakmunkásra gondoltam.

Az általam leírtak jelentése:
vegyünk egy kéményseprő céget, ennek a cégnek van 25 települése ahova szerződött.
Na ez a 25 település egyenlő mértékben fel van osztva a cég kéményseprői között, mert egy kéményseprőnek ismernie kell a területét az ott lakó embereket, nem lehet mindig idegen területre irányítani.

A te értelmezésed szerinti dolog tényleg a verseny szabályaival lenne ellentétes. De ha így lenne, akkor nem lenne konkurenciaharc pl Somogyban, Tolnában, Fejér megyében.

Ha csak egy kéményseprő céget ismersz, ne általánosítsd belőle a többit is, én személy szerint kikérem magamnak.
Előzmény: Dunit (3957)
Dunit Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3957

 

 

 

 "De! A szolgáltatási terület általában fel van osztva a kéményseprők között,"

 

 

  Bezony, ami a verseny szabályaival ellentétes.

 

 Nem ártana rendet rakni a kéményseprők háztáján !

Előzmény: siokemeny (3953)
juc42 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3956
Siokemeny,
azt szeretném kérdezni, hogy nagy vízszintes lehúzásos bekötés esetén is lehet-e kémény-tisztító fahasábot égetni a kályhában, vagy tegyem a kéménybe?
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3955
Üdv!

Csatlakoztathatsz rá, csak éppen nem fog működni. Legalábbis nem akkora teljesítményen, mint a névleges, plusz még vissza is fog füstölni minden ajtónyitáskor.

Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen magas a kémény. Ha 15 méter feletti (bár nem hinném, hogy ekkora lenne), akkor lehet észre sem veszi a kandalló a szűkítést.

Én egyébként nem ajánlom, hogy szűkítve legyen, mert ha ez a keresztmetszet még kicsit kormosodik, kátrányosodik, akkor már tényleg nem fog működni.
Előzmény: Biwak (3954)
Biwak Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3954
Üdv!
Sajnos csak 14-es a kéményem,kérdésem,hogy 18-as tűzteret szabad-e rá csatlakoztatni?Gondolom nem...Ilyen méretű kéményre létezik folytonégő tűztér?
Üdv,B

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!