Keresés

Részletes keresés

excdrac Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1835
azt akartam mondani, hogy nem fogják megenni.... :) :P :) :P
Előzmény: excdrac (1834)
excdrac Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1834
"PL. a bagoly, meg ilyenek ugye "látnak" a sötétben. Meg a macskafélék..(hajjaj....) "

De aszzem nem infrát. A macskafélék retinája mögött egy fényvisszaverő sejtréteg van. A látóideget elkerülő fotont löki viszza a látóidegre, azért lát jobban kevés fénynél. Tök sötétbe a macska se lát. A bagaly nem tudom, hogy csinálja, de gyanítom ugyan így...
Előzmény: panabubus (1833)
panabubus Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1833
Dehunnem... :-( Ekkicsit igen. Még IR- szürőn át is láccik mélyvörös pontokban...
Le is buktam vele rendesen a metrón... :-((((

Persze ha nem figyelnek nagyon oda, akkor nem feltűnő. De Speed feltételezése továbbgondolésra serkent. PL. a bagoly, meg ilyenek ugye "látnak" a sötétben. Meg a macskafélék..(hajjaj....) Perasze attól függ, mire akar vadászni. Max ő lesz a célpont :-D

Azt tudom, hogy a ruszki éjjellátókkal a másik ugyanolyan szerkentyűt ki lehetett szúrni az egyébként töksötétben is..
Előzmény: madgie (1828)
bazs81 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1832
Köszi srácok, így már értem!
Előzmény: madgie (1828)
madgie Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1831
Hát ja. De gyakorlatban kiderül :)))
Előzmény: speedlight (1830)
speedlight Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1830
Igen ám, de aztat nem tudhassuk, hogy az állatok hogyan látják az IR fényt... mer' az egy dolog, hogy az emberi szem számára láthatatlan az IR...
Előzmény: madgie (1828)
speedlight Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1829
Az IR ledes zseblámpa. :)
Előzmény: bazs81 (1827)
madgie Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1828
Láttál már ledet, nem? Világít. Az Ir led az infratartományban világít, ergo nem látható a "fénye" az emberi szemnek. Az Infraherélt digitgéppel meg "látsz" setétben, természetesen csak addig, amíg elér a fénye :)
Előzmény: bazs81 (1827)
bazs81 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1827
Először is köszönöm a választ, másodszor pedig elnézést a sötétségért, de teljesen homály nekem ezek az infok.

Mi világít IR ledekkel?
Előzmény: madgie (1824)
speedlight Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1826
Így viszont igaz! :)
Előzmény: madgie (1824)
speedlight Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1825
Az IR fény is a napból jön. Nem hőkamera lesz belőle. Az egy másik műfaj.
Előzmény: bazs81 (1823)
madgie Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1824
Ha IR ledekkel "világít", akkor mért ne működne?
(bizonyos távolságon belül persze)
Előzmény: bazs81 (1823)
bazs81 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1823
Sziasztok!

Egy ismerősöm kérdését tenném fel nektek:

Az illető vadász és az a kérdés, hogy ha egy digit kamerát átalakíttat IR kamerává akkor a sötétben könnyebben látja majd a vadad, vagy ez az egész egy nagy baromság?
madgie Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1822
Én csináltam már ilyet (IR szűrő csiszolása méretre) magamnak, meg fórumtársnak is. Nem vettem észre, hogy más lenne a karakterisztika, de fene tudja :)))
Előzmény: denito (1819)
winya Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1821
off
ebayrol rendeltem egy szurot, 18dollarert postaval egyutt, nekem megerte, hobbi minoseget el lehet vele erni

csinaltam vele egy tesztet oly e330as gep 14-45os obi, nekem megfelel a minoseg, ez csak egy ablakparkanyrol lott kep
teszt

a kozepe a szepen vilagos, sajna ennyit tud az obi
panabubus Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1820
Nem akarok nagyon nagy marhaságot mondani, de felmerült bennem:
Az S3 IS tubusának hossza nem mindegy, hogy mekkora, ha (saját gyártásdú tubosról van szó) a szürőt a frontlencse elé tekerem. Erre kétséget kizáróan jöttem rá. Ha közvetlenül, tized-milli hézaggal a frontlencse elé kerül, akkor látszanak az erek pl. egy test-fotónál... Ha kicsit távolabb, akkor nem...
Így alaposan feltehető az, hogy talán az érzékelő elé kerülő szürő valóban más karakterisztikájú, mint a "rendes"... Hosszú éls rögös út, sok kísérletezést is igénylő ez az IR-fotózás....
Előzmény: denito (1819)
denito Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1819

Sziasztok! Egyszer, azt hiszem, mar feltettem a kerdest, de akkor nem erkezett ra valasz. Talan majd most.... Elhataroztam, hogy regi Canon 350dmet atalakitom infras geppe, megszabadulvan a szuro okozta kenyelmetlensegekktol, kellemetlensegektol. Talaltam is egy oldalt (www.lifepixel.com), ahonnan a hotmirror helyere szerelendo IR filtert lehet rendelni. Elgondolkodvan a dolgon, felmerult bennem az a lehetoseg, hogy egy obira csavarhato IR szurobol optikussal keszittetek egy, a hotmirrornak megfelelo meretu darabkat es azt szerelem be a helyere. A fent emlitett oldalon azt irjak, hogy a naluk rendelheto filter, hasonlo karakterisztikaju, mint a kulso, obikra csavarhatoak, viszont kifejezetten belso hasznalatra vannak tervezve. Ez vajon parasztvakitas vagy tenyleg lehet nemi elteres? Erdemes ezzel kiserletezni, vagy egyszerubb megvenni a kifejezetten  erre (vagy nem) gyartott filtert? Szerintetek?

panabubus Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1818
Vagy pedig venni kell egy S3 IS-t. Lassan egy közepes obi áráért ott van. Aztat jól kiherélni, oszt' ott van az élesség, ahol kell :D
clairvoyant Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1817

Szia!

Az alábbi címen találsz egy összeállítást a Canon obikról a témában:

http://www.lensplay.com/lenses/lens_infra_red_IR.html

 

Előzmény: ede.muller (1816)
ede.muller Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1816

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ha már lúd...

Hotspot. Milyen objektívet ajánlotok, mert az 50-essel valóban nem vagyok megelégedve és ha már cserélem olyan kéne, ami nagyon jó :)

clairvoyant Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1815

Köszi az ajánlatot, de időközben sikerült kerítenem egy B+W 093-at 58-as méretben.

Ez pont azt a képi világot hozza, amire vágytam. Egy problémám viszont van vele, szintén az élességállítás. Elvileg az AF könnyen fókuszál, gyakorlatilag viszont rossz helyre. Mivel gyakorltilag tök sötét a szűrő ezért a manuál fókusz is elég nehézkes a gépemen (Oly E-500)... Valami ötlet valakitől? Előre is köszi.

Előzmény: dizajner (1805)
speedlight Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1814

Tedd fel előbb a szűrőt, és aztán állíts élességet!

Előzmény: ede.muller (1811)
madgie Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1813
Az 50/1,8 még infra nélkül is összevissza állít élességet... miért csinálna másképp a szűrő mögött? :)))
Előzmény: ede.muller (1811)
garfieldka Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1812
Persze. Próbáld meg af-es élességállítással, ne kézzel! Az infra fény más helyen ad éles képet, ezért a régi objektíveken jelölik is egy piros ponttal ahová élesre kell az obit állítani. Az újaknál ilyen jelölés nincs. De az af általában működik a szűrővel is.
Előzmény: ede.muller (1811)
ede.muller Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1811

Tiszteletem!

 

Örömmel látom, hogy milyen lelkesek vagytok a témát illetően.  Én is szivesen mazsolázok, de van egy komoly gondom az infrázással kapcsolatban. 350d és r72-es motyót használok, az objektívem egy 50/1,8 MKII. Élesre állítom, feltekerem a szűrőt és lássanak csodát: nem éles a végeredmény. Szerintetek beleszólhat az a kis üveg az optikai rendszerbe? Ti hogy korrigáljátok ezt a hibát?

Válaszotokat előre is köszönöm.

panabubus Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1810
Köszi.

Télnek? Végülis három hónapig(se) bírtam csak ki a másik kiskanyon nélkül :-)
Előzmény: scarabaeus (1809)
scarabaeus Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1809
Igen, az. Régen jártál már itt, de nagyon látványos a visszatérésed! Vége a télnek, éledhet a topic!
Előzmény: panabubus (1807)
panabubus Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1808
Akkor pár szösszenet tőlem is:

1."...volt egy Kékhajú lány; álmodtam, vagy igaz talán..."
2. Alabástrom
3.Mesevilág (Macbeth egyik banyája?....)

panabubus Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1807
Végre megmozgattad...:D

(ez még az Ericsson?)
Előzmény: scarabaeus (1806)
scarabaeus Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1806



Jičín

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!