Keresés

Részletes keresés

portos150 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76976

Nem annyira jó szokás. A kecske nem disznó. Feleszi a földről a kukoricát, mert imádja, de nem lenne jó, ha mellé mindenféle fertőzést is felszedne, mert elég könnyen férgesednek és aztán lehet féreghajtózni őket..

Csak egy tanács.

Előzmény: Aszhet (76972)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76975

Látom, bekukkantott mindönki kicsit ... (:-)))

Előzmény: Aszhet (76974)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76974

Ezentúl így csinálom :)

Hoztam még képeket többek közt a már említett teraszos jelenetről is.... gyere már kiiii mert ha én megyek be....

És Daisy hátsójáról. Ti több ilyet láttatok :)))))

Előzmény: L_áma (76970)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76973

Értöm. (:-)))

Előzmény: Aszhet (76972)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76972

Igen tepsiből meg rossz lábosból mi is jól állunk. Ez csak egy apám álltal rászoktatott napi rítus.... a konyha elé egy kupac kukorica, apámat idézve: "hogy örüljetek b+"

Előzmény: triplaharom (76971)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76971

Ha töhetöd, jobb ha vályúba adod nekik az abrakot, nem ízékölnek annyit.

Nálam pl. külön serpenyője van mindönkinek, vagy kislábas, kicsiknek kiselejtözött tepsi.

 

Előzmény: Aszhet (76969)
L_áma Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76970

Mikor én /csavarhúzós ember/ először hallottam erről a mélyalmos dologról, kategórikusan kijelentettem, ezt a lusta gazdák találták ki magyarázatnak. Aztán, mikor egyszer elmentünk a lányért Bábolnára, meg is mutatta. Sem nem büdösebb, sem nem trutyisabb, mint ha naponta ganéznának. Csak jól kell csinálni. Ott Bábolnán meg elég rutinosak istállótudományban. Télen, igazán hidegekben van jelentősége. Akár 10 fokot képes emelni az istálló hőmérsékletén.

A nehézség: kiszámolni egy-két hónapra előre, kell-e, vagy nem-e kell.

Az sem jó, ha melegük van.

 

Itt az a helyzet, Egyik kismama huszonnyolcadikára, a másik másodikára számítódik. A meglesett légyott + a 150 nap. Csak ezt meg ők szokták nagy ívben lekakálni. Már mindkettő csöcsösödik. 

Előzmény: Aszhet (76969)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76969

Huuuuu mindenkinek köszönöm a sok hasznos infót! Még egyben van a lány és hátul se folyik még belőle semmi!

Jóval okosabb lettem hála nektek!

Eza mélyalmozás dolog.... én hülye mindig ki az egészet és újjat be. Ez megkönnyíti azért a dolgokat....

Remélem sikerül most feltöltenem képeket. Amíg pakoltuk le a bálákat gyorsan nyomtam nekik egy kis kukoricát és lőttem pár fotót

triplaharom Creative Commons License 2020.01.26 0 0 76968

Gratula neköd ! Jöhetnél sűrűbben is !  (:-)))

Előzmény: L_áma (76964)
portos150 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76967

Ja...elfelejtettem... a tejet a lucernaszéna.. ill. lucerna nyomja rendesen, csak jó minőség legyen.

Előzmény: portos150 (76965)
portos150 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76966

Bocs... bekerült két körmölős kép is... a fejőpadhoz a méretek colban vannak megadva... 2,5 cm a váltó.

Előzmény: portos150 (76965)
portos150 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76965

Néhány kiegészítés az előttem szólókhoz:

 

Elléskor nem árt ha a közelben vagy, de nem kell feltétlenül beavatkoznod, viszont vedd észre időben, ha baj van. Elakad a kicsi pl. Ha a kicsiket Te törölgeted le, akkor lehetőleg ne használj öblítős vagy erős illatú rongyot mert szagról ismeri meg a sajátjait. Ha rendeb lement az ellés és minden gyerek kint van, akkor lehetőleg meg kell figyelni, hogy a kicsik képesek e felállni és önállóan szopni. Neked egy dolgod van, nézd meg, hogy jön e tej a tőgyből, mert előfordul, hogy tejdugó van benne és nem indul meg a tej. egyet-egyet spriccelj ki. Ha valamelyi kicsi nem tud felkelni, vagy ügyetlen, akkor neked kell a kicsiket a tőgyre segíteni.... nem könnyű feladat egyedül igencsak ellen tudnak állni... viszont a föccstej nagyn fontos, hogy egy-két órán belül kapjon. A hidegtől nem kell félteni őket, ha szárazra vannak törölve-nyalva, és van bennük tej, nem fognak fázni. Még egy feladatod van, tudd, hogy egyben kijött a méhlepény. TILOS HÚZNI!!!

Magától ki fog jönni szép lassan a gravitáció teszi a dolgát. Van amelyik kecske megeszi, ha otthagyod nem gond, de ki is dobhatod.

 

Almozás: a kecskének nagyon jó a mélyalom... ne szedd ki a régit, csak mindig tegyél rá frisset, az a lényeg, hogy a teteje száraz legyen ... ez jól melegíti őket alulról..... főleg télen hasznos. Nyugodtan vastagodhat kb. 40 cm-ig.... tavasszal és ősszel szokták kidobálni...fertőtleníteni és újra kezdeni az egészet... Ha ott etetsz akkor fognak annyit pocsékolni, hogy még szalmát sem kell beraknod.

 

Elléskor a bak ne legyen közelben, megzavarhatják a szagok és ivarzásnak hiszi.

 

Tejelést segíti: abrakkeverék... kukorica árpa-zab, esetleg korpa...

Viszont mindennel óvatosan... ha új kaját adsz abrakor pl. mindig kicsivel kezdeni és napról napra növelni az adagot... Ha jön a friss zöld fű...azt is csak apránként... a hasmenés ölni tud a kecskénél...

Ha bármelyiknek megy a hasa, akkor azonnal és szigorúan száraz széna és víz....semmi más. a sárgarépa az egyetlen amit még pluszban kaphat.

 

hirtelenjében ennyi.... és még a fejőpad:

Előzmény: Aszhet (76961)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76964

Szia, én most nem a lama vagyok. Én a lama őrült kecskés lánya lennék most. Ellésnél tiszta legyen a szülőszoba, tapasztalatom az, hogy az ellést egyedül megoldják, titokban. Ha a még nedves gidára találsz rá, segíthetsz tiszta törölközővel szárazra dörzsölni, vérkeringést indítani, segíteni az első cumizást. Figyelni kell még az anyánál, hogy az egész méhlepény is megérkezett e (ha esetleg megeszik igyekezni nem hányni), ha megjött, minden rendben, a vizes koszos szalmát eltakarítani.

Ilyenkor nagyon szeretik a friss anyukák a finom, lédús falatokat.

A zárka jó, de friss levegő és mozgás is kell, napi 1-2-3 (igény és lehetőség szerint) alkalommal lehet őket kiengedni, de csak ameddig aktívak a pici(k), utána futás vissza, és cumi. 

Sok sikert a friss nagymamának ;)

Előzmény: Aszhet (76961)
Elvira Kárász Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76963

A fejőállvány nagyon praktikus, nekem 2 volt eddig, az első fából az hamar megroggyant. Én a kifutón kivül fejek a szabadba, a kecske felett egy boltíves lemez van, így őt nem süti a nap és nem ázik ha esik. A mostani fejőállványomat  hegesztette a férjem , magasabbra ugrik fel-ez akkor nehezebben megy mikor választás után 4 litert ad, van egy rampa is, de azzal nem szoktam vacakolni- de nekem kényelmesebb nem kell akkorát hajolni. Én mindíg oldalról fejtem, de Fancsikánál ez nem ment mert nagyon hátúl van a  cicije., így hátulról fejem, még gond nem volt belőle, mert véletlenül sem bogyóznak a fejőállványon.

Előzmény: Aszhet (76950)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76962

Szívesen máskor is ... (:-)))

Előzmény: Aszhet (76954)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76961

Akkor megnyugodtam! Még szerencse, hogy a kecske egy tiszta állat :) ők mindig olyan szépek!

Itt nincs sajnos strand ahol szabad vízben megfüröszthetem a disznóját. Max a Gerje de azt hagyjuk XD

Ha Daisy megellene mi a teendőm? És kiengedhetem a picikkel ilyen időben? Vagy inkább zárka?

Előzmény: L_áma (76959)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 1 76960
Előzmény: L_áma (76959)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76959

Én semmit. Ott a gazdája az tartja rendben, de ez csak véletlen. Időnként pont úgy néz ki, mint egy dagonyázó viziló. 

Előzmény: Aszhet (76958)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76958

Ez valami fehér kecske dolog lehet XD Daisy is olyan mint Hako :)))) a nyakörve is hasonló! Piros volt de a nap hatására rózsaszín :)

Azt mondja túl nagyok a képeim.... na megpróbálkozom majd kisebbet csinálni!

Az öreg szürke fantasztikuuuuus! Mit csinálsz vele, hogy ilyen tiszta?

Szellő is szürke. De mondom én hogy disznót vettem nem lovat! Dagonyázik! Most télen ahogy kinéz... botrány!

Szeretném heréltetni őkelmét... nem mintha baj lenne vele. Semmi agresszió nincs benne csak néha olyan mint egy hisztis liba és duzzog. Idén 5 éves elvileg

Előzmény: L_áma (76957)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76957

Alfanőstény: Hako.

 

Amelyik az első képen kikukkant a fal mögül. Meg itt: https://www.youtube.com/watch?v=D7mVWr9eNZg és nem is a saját gidáival!

Meg a gazdával: https://www.youtube.com/watch?v=Ca8Y9Ix_fsQ

Vele kell megértetni a feladatot, a többi vakon követi. Cserébe néha kicsit öntörvényű. Mindenki tiszteletben tartja...... kivéve az öreg szürkét:

https://www.youtube.com/watch?v=J6yKdvHobVg

 

Mert azért a nagyfőnök, az a nagyöreg. :)

 

 

 

Előzmény: Aszhet (76956)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76956

Daisy az alfanőstény közöttük. Még a baknál is rosszabb. Olyan igazi házisárkány típus. Rend és fegyelem van ha ő mekeg egyet! Még Bende is vigyázállásba vágja magát. 

Most kicseréltük az almot. Friss szalma lett betéve ha mégis megindulna a dolog!

Nagyon szép kekkék. És de nagy a szerelem ♡♡♡

Nálunk fura ez a csapatosdi.... a kecskék mellé besorolt egy póni Szellő /csődör/. Ő is mentett.... még mindig küzdök vele mert a kolbászt kikapja a kezemből. Inkább disznó mint ló de ez azért van nert exhelyén etiop mumia lovat csináltak belőle és megevett bármit csak túl élje.

Külön alszik saját részen de volt, hogy megálltak 1 boxba és nem voltak hajlandóak mozdulni. Félórás könyörgés-huza-vona után feladtam és rájuk csuktam az ajtót. De ez eddig 2x volt.

És van egy Gerzsonom. A kakas! A Róka elvitte az összes csaját csak ő maradt. Vagy a pónival alszik- aki mint a Nagyalföld elterül vagy a fa tetején. Napközben pedig mind együtt járják az 5 ezer nm-t és tömörödnek a teraszomon, hogy huzzak már kifelé hozzájuk.

Előzmény: L_áma (76952)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76955

:)))

Előzmény: triplaharom (76953)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76954

Áhhhhh..... sírva fetrengek a röhögéstől!!! Szegény gyerekeim 2 percre megdermedtek és nem tudták most fussanak vagy maradjanak :))))))) ez szép volt!!!!!!! :)))))

Előzmény: triplaharom (76953)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76953

Ügyes kekke ez a Bende, irígylöm a 2 gyerök miatt ...  (:-)))

Előzmény: Aszhet (76950)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76952

Szerintem ha igazán jó a csapat, nem lesz baj. De a friss anyát izgathatja a tömeg. Meg a kíváncsiskodók. Mondom: én csak a kíbic, és a fogdmeg ember vagyok a kekkefarmon. Nekem a "Daisy" kérdés nem világos.

 

Közben hazaért a zasszony, így elmentünk a farmra "nézni". A nézés meg nálam legtöbbször valami médiaeszközön keresztül történik. Kekkeól 3 részes:

 

 huh.... csupa pókháló minden. 

 

Ha nincs esemény, szabadon bejárhatják. Ha ellés van /és nem a fa alatt a legelőn, vagy a lovak közt, akkor a bal oldali, csak derék magasságig elválasztott részen. Az összes kíbic ott lóg, moziznak, de nem mennek be. Így megvannak a társak, de nincs közvetlen löködés, taposás zaklatás. A belső rácsos meg Loki "kanlakja". Mikor nagyon zaklatja a lányokat, ott alszik. Legalább az éjjszakai pihenésük nyugodt legyen. Egyszer lett összetörve a kerítés. A csajok törték össze, kintről befelé!

Mire bekapcsoltam a fotógépet, az egyik gida felmászott a nyakamba:

 

 

És egy videjó /5 perce/. Szeressük Lokit:

 

 

https://youtu.be/ggIyFBU8CWQ

 

Ja, és itt is van egy "bármikor ellhetünk".

Előzmény: Aszhet (76950)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76951

Lehet perverz vagyok de én nem találom büdösnek Bendét! Van egy bak kecske szaga de nem olyan erős mint ősszel ami volt XD Bár én attól se undorodtam. Sőt imádom az illatát! Na mert a vadkan jobb?

/Vadgazdász tanuló vagyok/  De tutti hogy egy koszos ólban tartott gondozatlan kecske azért tudna olyan szagot produkálni, hogy a görény kaparná az ajtót a receptért

Előzmény: triplaharom (76947)
Aszhet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76950

Köszönöm! Nekem is kell egy ilyen tákolmány ez fantasztikus! Az már más kérdés, hogy hogyan hozom ezt létre.... nálam férfiember az Bende meg a 2 fiam. Talán összedugva a fejünk kitalálunk valamit :) 

Arra már rájöttem, hogy kukoricával megy XD meg szárazkenyér.... azért ölni tudnak.

A videó első meeeeeeh- je is Daisy ♡

Apropó.... Daisy. 5 perce voltam kint és a hölgyemény hátsója nem olyan mint amilyen szokott lenni. A pérája kifelé türemkedik, nagyobb, duzzattabb és nem tudom leírni de más! Nincs nyálka vagy bármi de határozottan elkapott az az érzés, hogy szülünk wazzzeeeee majd a rettegés, hogy erre én nem állok készen! Tudom nem nekem kell megszülnöm hála az égnek de még az is lehet, hogy nem is most fog szülni / magam nyugtatom miközben tudom, hogy január vége-febr eleje az időpont/. Szerintem reggelre ott lesznek a kis mekegők de egy helyen vannak. Nekem annyira egybe van a csapat és elválaszthatatlanok. Fejéskor majdnem feljelentett a szomszéd mert mekegtek. Megőrülnek ha nem látják egymást! 

Ha külön teszem Daisyt abbol stressz és kiakadás lessz. Ha együtt hagyom akkor az nagy baj ? 

Előzmény: L_áma (76946)
L_áma Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76949

Hát, kölni nem.... de így van. Része a csapatnak, neki is jár a vakarás. De a ruha hiába. A hatodik szappanos kézmosás után is érzem a kezemen.....  

Azt mondja a lány, eljön a jó idő megfürdetjük. Az lesz egy műsor. A zasszony majd kamerázik. :)

Előzmény: triplaharom (76947)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76948

Kb. 2 hónap múlva születnek a kismekik nálunk.

Előzmény: triplaharom (76947)
triplaharom Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76947

Nálunk a Miska már nem büdös, de nem is kölni illatú még. Soxor érdemös fölvönni a büdösruhát, hogy ő is möglögyön vakargatva, simogatva.

Előzmény: L_áma (76946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!